Biura stawiają na kolorowe urządzenia wielofunkcyjne. Canon liderem rynku

Warszawa, 21 marca 2022 r. – Łatwość użycia, przewidywalne koszty oraz wykorzystanie nowoczesnego oprogramowania chmurowego – to cechy, które sprawiają, że biura częściej wybierają kolorowe urządzenia wielofunkcyjne. Z najnowszego zestawienia przygotowanego przez agencję IDC wynika, że modele te wypierają z rynku rozwiązania monochromatyczne.

Wzrost znaczenia zdalnej i zdecentralizowanej pracy zmienił technologiczne oblicze polskich biur. Coraz więcej firm stawia na rozwiązania, które pomogą im prowadzić wydajną pracę w trybie hybrydowym i skuteczniej zarządzać całym cyklem życia firmowych dokumentów. Według danych IDC (opublikowanych w zestawieniu WW Hardcopy Peripherals Tracker 2021Q4) w Polsce w czwartym kwartale 2021 r. sprzedano ponad 6100 laserowych urządzeń wielofunkcyjnych formatu A3. 70 proc. z nich były to urządzenia kolorowe.

Najważniejsze cechy dobrego urządzenia

Na co dziś zwracają uwagę klienci przy wyborze tego typu urządzeń? Jak ocenia Dariusz Szwed, MPS Business Development Manager w Canon Polska, przede wszystkim na najwyższe standardy bezpieczeństwa: – Zwłaszcza w kontekście wzrastającej roli pracy hybrydowej, wyśrubowane normy ochrony przed cyberzagrożeniami to podstawa. Od dawna zwracamy uwagę naszych klientów i partnerów właśnie na te kwestie. Cieszy nas, że świadomość przedsiębiorców stale rośnie, co widać w późniejszych decyzjach zakupowych – zauważa Dariusz Szwed.

Istotna jest także intuicyjność i łatwość użycia. Czyli, jak wylicza ekspert Canon Polska, opcje takie jak szybki start urządzenia w kilka sekund od włączenia, nowoczesne systemy wykrywania podania wielu arkuszy czy eliminacji pustych stron. Liczą się także bardziej techniczne kwestie, takie jak obecność systemu zapobiegania smugom czy łatwy dostęp do serwisu urządzenia.

Dla wielu klientów kluczowa jest także integracja urządzenia wielofunkcyjnego z odpowiednim oprogramowaniem chmurowym. Systemy tego typu sprawiają, że dokumenty można łatwo edytować i udostępniać współpracownikom przebywającym poza biurem. Bardziej zaawansowane platformy oferują ponadto takie funkcje jak asystent katalogowania (pozwalający automatycznie pozyskiwać informacje z papierowych dokumentów i wprowadzać je bezpośrednio do firmowego systemu) czy wygodne śledzenie kosztów użycia urządzenia.

Canon na czele segmentu A3 Color

Według IDC (WW Hardcopy Peripherals Tracker 2021Q4) w czwartym kwartale 2021 r. Canon znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia sprzedaży kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych formatu A3 z 28,4 proc. udziałem w rynku w Polsce, a także przejął niemal 25 proc. segmentu kolorowych laserowych urządzeń wielofunkcyjnych. Jak podkreśla Dariusz Szwed, tak dobry wynik jest w dużej mierze spowodowany sukcesem rodziny rozwiązań imageRUNNER Advance DX: – Klienci doceniają zwłaszcza ich niezawodność. To potwierdzona doskonałość technologiczna, wynikająca z ciągłego doskonalenia serii – twierdzi ekspert Canon Polska.

Równie dobre wyniki co w Polsce urządzenia imageRUNNER Advance DX uzyskują na całym obszarze EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Wpływ na ich sukces, oprócz doskonałych rezultatów w zakresie niezawodności i bezpieczeństwa, ma również możliwość wsparcia pracy tych maszyn oprogramowaniem Canon uniFLOW Online. – Urządzenia imageRUNNER Advance DX, w połączeniu z naszym najlepszym oprogramowaniem, stanowią kompletną linię rozwiązań, wpisującą się w nowoczesne trendy i zapotrzebowania biur – dodaje Dariusz Szwed.