Canon zapowiada premierę nowej kamery filmowej w ramach Canon Vision – wirtualnej platformy eventowej, która wystartuje 24 września

Warszawa, 8 września 2020 r. – Firma Canon zapowiedziała, że szczegóły dotyczące nowej kamery filmowej ujawni za pośrednictwem Canon Vision – wirtualnej platformy eventowej, która zostanie uruchomiona w czwartek, 24 września br. o godzinie 14.00.

Nadawcy telewizyjni, operatorzy, niezależni twórcy filmowi oraz inni uczestnicy Canon Vision będą mogli dowiedzieć się więcej na temat premierowej kamery, a także poznać pełne portfolio produktów i rozwiązań Pro AV. Specjaliści ds. produktu oraz profesjonaliści z branży opowiedzą więcej o technologii. Będzie także można obejrzeć krótkie filmy.


Canon Vision odbędzie się 24 i 25 września. W programie m.in. sześć sesji na żywo, podczas których profesjonaliści z branży obrazowania dyskutować będą o wszystkim, co teraz ważne – o aktualnych wyzwaniach, nowych trendach w dziennikarstwie wideo, zagadnieniach związanych z postprodukcją czy przyszłością Nollywood. W ramach Canon Vision profesjonaliści będą także odpowiadać na pytania gości odwiedzających platformę.


Czwartek,  24 września


15:00 CEST


Elisa Iannacone:


Co dla mnie oznacza kamera w dziennikarstwie?


Elisa podzieli się wrażeniami z pracy z nową kamerą, a także z modelem XA55. Opowie, jak sprzęt wspiera ją w pracy „samotnego” operatora.


17:00 CEST


Jolade Olusanya:


Pierwsza produkcja zrealizowana nową kamerą Canon


Jolade zabierze nas za kulisy mini-dokumentu “Give this heart a pen” zrealizowanego za pomocą nowej kamery filmowej Canon.


Piątek, 25 września  


10:00 CEST


Juan Luis Cabellos:


Jak pełna klatka wpływa na kinematografię?


Juan opowie o zaletach matrycy pełnoklatkowej  na przykładzie EOS C500 Mark II oraz o harmonijnej współpracy z obiektywami Canon Sumire Prime.


12:00 CEST


Ollie Kenchington:


Pozytywny wpływ kamery EOS C300 Mark III na workflow


Ollie zdradzi, jak usprawnił swój workflow z kamerą EOS C300 Mark III.


14:00 CEST


Simeon Quarrie:


Jak nowe technologie wspierają niskobudżetowe produkcje?


Simeon opowie, jak technologie zastosowane  w nowej kamerze Canon oraz w aparacie EOS R5 wspierają go podczas pracy, w każdych warunkach. 


16:00 CEST


Daniel Ehimen:


Nollywood: trend i przyszłość


Daniel podzieli się swoimi doświadczeniami z pracy z kamerami  serii Canon Cinema EOS na potrzeby produkcji nollywoodzkich. 


Aby uzyskać pełen dostęp do platformy Canon Vision oraz poznać szczegółowy program wydarzeń należy zarejestrować się na dedykowanej stronie: https://www.canon.pl/pro/events/canon-vision/


Canon Vision – podsumowanie:


  • DATA: 24-25 września 2020
  • CZAS: od godziny14:00 CEST
  • MIEJSCE: platforma Canon Vision
  • Wystąpienia będą transmitowane tylko w języku angielskim