Canon poszerza gamy drukarek I-SENSYS i MAXIFY, potwierdzając zaangażowanie w spełnianie oczekiwań rynku urządzeń dla domu i dla małych biur

Warszawa, 17 marca 2021: Przedstawiciele Canon Europe poinformowali dziś o powiększeniu gamy swoich wielokrotnie nagradzanych drukarek i-SENSYSᶦ i MAXIFY. W ofercie Canon pojawi się m.in. pierwszy model MAXIFY z technologią wielokrotnego napeł¬nia¬nia zbiorników z atramentem MegaTank.

Potrzeby klientów i środowiska pracy ewoluują, zatem Canon oferuje firmom narzędzia, dzięki którym mogą skutecznie konkurować na rynku. Zarówno i-SENSYS MF832Cdw, jak i MAXIFY GX6040 oraz GX7040 powstały z myślą o produk­tywności, pracy w zespole i wydajności, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w szerokim zakresie zastosowań i scenariuszy w miejscu pracy. Te najnowsze pozycje w szerokiej ofercie Canon pomogą firmom by mogły znajdować możliwie niezawodne i skalowalne rozwiązanie swych problemów – niezależnie od tego, czy pracownicy pracują zdalnie z domu, w małym biurze czy w środowisku coworkingowym.


Priorytet: produktywność


Małe biura i centra coworkingowe coraz częściej stają się normą. To oznacza, że firmy potrzebują wszystkich funkcji topowego urządzenia dla mniejszej liczby użytkowników. Urzą­dzenie i-SENSYS MF832Cdw wpisuje się w ten trend, uzupełniając wielokrotnie nagradzaną linię Canon i-SENSYS, która oferuje doskonałą technologię kolorowego druku laserowego i zapewnia profesjonalny wygląd gotowych do wykorzystania wydruków. Dzięki szybkości druku w kolorze do 38 ppm (str./min) i szybkości skanowania do 150 ipm (cali/min) jest to najszybsze urządzenie z tej serii, obsługujące drukowanie i skanowanie w dużych nakładach. Maksymalna pojemność zasobnika sięga 2300 arkuszy, co pozwala użytkownikom spędzać mniej czasu na uzupełnianiu papieru. Z kolei siedmiocalowy ekran dotykowy ułatwia ko­rzystanie ze skrótów i spersonalizowanych ustawień. Dzięki obsłudze nośników A4, A5, A5R i A6 urządzenie i-SENSYS MF832Cdw idealnie nadaje się do użytku w różnych typach małych biur.


Drukarki MAXIFY GX6040 i GX7040 również pozwalają na szybkie kopiowanie i skanowanie, a także profesjonalną jakość wydruków dzięki czterokolorowemu systemowi atramentów pigmentowych zamkniętemu w kompaktowej obudowie nadającej się do ustawienia na biurku. Jako pierwsze w gamie oferują technologię wielokrotnego napełniania zbiorników z atramentem MegaTank. Nowe urządzenia cechuje łatwiejsza konserwacja i prostsza obsługa dzięki konfigurowalnemu 2,7-calowemu ekranowi dotykowemu LCD. Przestoje są ograniczone do minimum dzięki możliwości wydruku nawet 14 tysięcy stronii z jednego zestawu butelek kolorowego atramentu oraz pojemnemu zasobnikowi papieru (do 600 arkuszy). Konieczność wysyłania drukarki do serwisu ograniczają wymienialne przez użytkownika kasety konserwacyjne. Technologia Canon zawsze stara się wyprzedzać potrzeby klientów – najlepszym dowodem jest kompatybilność obu urządzeń MAXIFY z szeregiem różnych mediów – od kopert po długie banery (1,2 m). Dzięki temu nowe modele MAXIFY GX z technologią MegaTank sprawdzą się w różnych branżach potrzebujących kompaktowej drukarki do pracy w mniejszych przestrzeniach wspólnych, takich jak handel detaliczny, medycyna, edukacja, branża nieruchomości czy hotele.


Pracuj w zespole z dowolnego miejsca


W związku z trendem w kierunku pracy hybrydowej urządzenia biurowe muszą zapewniać moż­liwość współpracy użytkownikom znajdującym się poza biurem. Zarówno i-SENSYS MF832Cdw, jak i MAXIFY GX6040/GX7040 oferują inteligentne opcje łączności, a także zdalne monitoro­wanie, zarządzanie i obsługę urządzeń. Dzięki temu firma może funkcjonować bez zakłóceń. Użytkownicy i-SENSYS MF832Cdw mogą drukować, skanować, kopiować i łączyć się z chmurą za pośrednictwem aplikacji Canon PRINT oraz cieszyć się kompatybilnością z istniejącym oprogramowaniem i platformami technologicznymi, w tym z AirPrint i Mopria.


Drukarka i-SENSYS MF832Cdw oferuje również zgodność z Universal Print firmy Microsoft, pozwalając na proste i bezpieczne drukowanie w chmurze oraz sprawniejszy obieg dokumen­tów. Nowe urządzenie wyposażono w szereg opcji zabezpieczeń – idealnie sprawdzi się nawet w branżach wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa, takich jak bankowość, opieka zdrowotna czy finanse. Oprogramowanie McAfee Embedded Control stale monitoruje zagrożenia, a szereg mechanizmów kontrolnych dostępnych dla administratora poprawia uwierzytelnianie urządzeń.


Bezkonkurencyjny koszt druku


Duże i małe podmioty borykają się dziś z ograniczeniami budżetowymi, w związku z czym potrzebują szczególnie wydajnych inwestycji w opcje drukowania. Niezawodne, energo­oszczędne drukarki Canon na każdym kroku optymalizują wykorzystanie materiałów eksplo­ata­cyjnych i papieru. Funkcja planowego wyłączania urządzenia i-SENSYS MF832Cdw sprawia, że zawsze działa ono wydajnie.


Dla użytkowników MAXIFY potrzebujących druku wysokonakładowego odpowiedzią jest opracowana przez Canon technologia wielokrotnego napełniania MegaTank, oferująca efektywny i niezawodny druk dużych nakładów oraz średnio 85% oszczędności w zakresie całości kosztów. Niski koszt wydruku strony i wysokowydajne butelki z atramentem istotnie ograniczają potrzebę uzupełniania atramentu. Z kolei opcja druku ekonomicznego zmniejsza zużycie atramentu i – w porównaniu ze standardowymi trybami drukowania – pozwala podnieść wydajność drukowania nawet o 50% i wydruk do 21 tys. stroniii. Niskie wymagania energetyczne drukarki atramentowej oznaczają mniejsze zużycie energii i niższe całkowite koszty eksploatacji.


– Hybrydowy charakter pracy biurowej i zdalnej będzie kontynuowany w nadchodzących miesiącach. W Canon dokładamy wszelkich starań, by nasza technologia w jak największym stopniu sprostała nowym oczekiwaniom ze strony naszych użytkowników. Najnowsze drukarki to dowód naszego przywiązania do tworzenia rozwiązań, które są gotowe na nawet najcięższe zadania, niezależnie od tego, czy pracujemy sami w domu, czy zespołowo w trybie hybrydowym lub w coworkingu – komentuje Adam Strzemiński, Product Business Developer OPP z Canon Polska.


- Zapotrzebowanie firm na szybkie, bezpieczne i wydajne drukowanie pozostaje podstawowym wymaganiem w nowej rzeczywistości biurowej. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci po raz kolejny otrzymują do swojej dyspozycji doskonałą technologię Canon. W efekcie mogą zmaksymalizować wykorzystanie swoich inwestycji w druk oraz uodpornić się na przyszłość, bez względu na to, jak będzie wyglądała – Adam Weremijewicz, Product Business Developer Laser Printers, Canon Polska.


Więcej informacji na temat urządzeń Canon MAXIFY GX6040 i GX7040 na stronie:
https://www.canon.pl/printers/maxify-gx6040/
https://www.canon.pl/printers/maxify-gx7040/


Więcej informacji na temat urządzenia Canon i-SENSYS MF832Cdw na stronie:
https://www.canon.pl/business-printers-and-faxes/i-sensys-mf832cdw/


Uwagi dla redakcji


*Liczby stron podano dla trybu Economy.


Najważniejsze cechy – i-SENSYS


 • Szybki druk/kopiowanie do 38 ppm oraz szybkie skanowanie do 150 ipm
 • 7-calowy (17,8 cm) ekran dotykowy z bardziej intuicyjną obsługą
 • Wsparcie dla mediów w formacie A6
 • Duży zasobnik papieru o poj. 2300 arkuszy
 • Pamięć 2 GB

Najważniejsze cechy – seria MAXIFY GX Series


 • Do 14 tys.i stron z jednego zestawu kolorowych atramentów
 • ADF o maksymalnej wydajności 50 arkuszy dla jednego przejścia dwustronnych skanów (MAXIFY GX7040)
 • Duża pojemność, wysoka wydajność, łatwe uzupełnianie zbiorników atramentu
 • Szybkie drukowanie 24,0 ipm w czerni i bieli oraz 15,5 ipm w kolorzeiv
 • Zasobnik mieszczący do 600 ark. zwykłego papieru
 • Wsparcie dla sieci wifi 2,4 GHz i 5 GHz Wi-Fi oraz zgodność z siecią Ethernet
 • Wymienialne przez użytkownika kasety konserwacyjne w celu ograniczania przestojów