NT­­–ware zwiększa swój udział na zachodnioeuropejskim rynku urządzeń i oprogramowania do zarządzania drukiem

Warszawa, 28 września 2022 r. – NT–ware, oddział Canon produkujący m.in. uznane oprogramowanie chmurowe uniFLOW Online, zajął pierwszą pozycję na rynku Europy Zachodniej w 2021 r. w kategorii urządzeń i systemów do zarządzania drukiem.

Z najnowszych danych, opublikowanych przez agencję badawczą IDC w raporcie „Western Europe Device and Print Management Market Shares, 2021: Preparing for Growing Cloud Adoption” ”(Doc #EUR148684322, lipiec 2022), a dotyczących sytuacji na rynkach Europy Zachodniej w 2021 roku, wynika, że pandemia COVID-19 miała znaczny wpływ na rozwój sektora oprogramowania biznesowego. Jak szacują analitycy, ogólna wartość rynku zmniejszyła się o 4,4 proc. w relacji do 2020 roku.


Czym jest uniFLOW Online?


Do sukcesu NT-ware znacząca przyczyniła się platforma chmurowa uniFLOW Online. Oprogramowanie znane jest użytkownikom od ponad 6 lat. Każdego roku oprogramowanie oferuje kolejne, coraz bardziej zaawansowane rozwiązania, wydajnie wspomagające firmy w codziennym zarządzaniu drukiem lub skanowaniem. I właśnie to, jak przekonuje Dariusz Szwed z Canon Polska, stanowi jedną z kluczowych przyczyn sukcesów jego producenta: – Nasi klienci szczególnie doceniają opcję My Filling Assist, która potrafi zidentyfikować rodzaj dokumentu, odczytać kluczowe informacje i umieścić je w odpowiednim kontekście, nie zapominając o właściwych metadanych. A wszystko to dostępne w prosty sposób dla użytkownika bez przygotowania informatycznego - wylicza Dariusz Szwed.


Ale nie tylko nowatorskie funkcje mają dla klientów znaczenie: – Z mojego doświadczenia wynika, że najważniejsza dla większości klientów jest prostota wdrożenia. System można błyskawicznie uruchomić w organizacji o dowolnej skali, od niewielkiej firmy, po organizacje posiadające biura na kilku kontynentach - mówi ekspert Canon Polska. - Niezwykle istotna jest także intuicyjna obsługa oprogramowania. Rozumiem przez to jednolity interfejs użytkownika na różnych urządzeniach, wykorzystanie platform mobilnych iPhone i Android do obsługi środowiska oraz możliwość zintegrowania oprogramowania z różnymi typami urządzeń, niezależnie od ich producenta – dodaje.


Jak podkreśla Dariusz Szwed, właśnie ta ostatnia cecha warta jest wyraźnego zaznaczenia. Choć oprogramowanie uniFLOW Online w pierwszej kolejności przeznaczone jest do współpracy z drukarkami i skanerami Canon, równie wydajnie może wspomóc posiadaczy urządzeń innych marek. – Dlategojest ono atrakcyjne dla wszystkich naszych partnerów, którzy oferują szeroką gamę rozwiązań także innych producentów.To jedna z przyczyn, dla których dominacja rynkowa uniFLOW Online z roku na rok jest coraz lepiej widoczna – twierdzi ekspert.


Wytyczne dla producentów


IDC podaje udziały firm w rynku w 2021 r.  i opisuje sytuację poszczególnych graczy na rynku oprogramowania do zarządzania drukiem. Ale jego autorzy nie poprzestają wyłącznie na przedstawieniu aktualnych danych. Prezentują też najważniejsze wskazówki dla dostawców tego typu urządzeń i systemów. To między innymi promocja rozwiązań chmurowych, wsparcie przedsiębiorstw w transformacji na hybrydowy model pracy oraz ciągłe poszerzanie portfolio.


– To ważne wytyczne. Jako Canon Polska prowadzimy rozliczne kampanie informacyjne oraz wspieramy przedsiębiorców w wyborze optymalnego dla ich firmy rozwiązania – zaznacza Dariusz Szwed.


Wśród wspomnianych przez niego akcji znalazł się między innymi branżowy podcast „Rozmowy o druku”. W jego ramach eksperci Canon Polska oraz zaproszeni goście omawiali takie tematy jak zmieniający się tryb pracy biurowej, technologie ułatwiające cyfrową transformację przedsiębiorstw czy sprawna implementacja wydajnych rozwiązań cybersecurity. – Ważne jest też ciągłe poszerzanie oferty, poszukiwanie nowych rozwiązań i wychodzenie naprzeciw aktualnym i przyszłym wyzwaniom. Dlatego w ostatnim czasie znacznie rozwijamy dużo bardziej kompleksowe oprogramowanie, pozwalające nie tylko zarządzać drukiem i skanowaniem dokumentów, ale też całym ich cyklem życia w firmie, wliczając w to wieloletnią cyfrową archiwizację i sprostanie wymogom prawa ochrony danych osobowych. To właśnie tego typu systemy zarządzania informacjami stanowią przyszłość rynku oprogramowania biurowego – podsumowuje ekspert Canon Polska.