Rusza serwis Canon Connected – platforma contentowa i bezpłatne centrum treści dla fotografów

Warszawa, 27 kwietnia 2020 r. - Canon uruchamia serwis Canon Connected – bezpłatne centrum treści edukacyjno-poradnikowych na temat fotografii i filmowania, przygotowane przez Ambasadorów Canon oraz społeczność ekspertów z całej Europy. W serwisie będą regularnie pojawiać się treści o charakterze poradnikowym, dotyczące m.in. fotografii sportowej, ślubnej, rodzinnej, podróżniczej czy tworzenia materiałów wideo i vlogowania.

W związku z wprowadzeniem lockdownu, dla wielu fotografów i filmowców ostatnie tygodnie to czas wyjątkowo trudny, który mocno odbił się na ich pracy zawodowej. Wirtualna społeczność Canon Connected ma wspierać twórców w tym trudnym czasie, dzieląc się doświadczeniami i pomysłami na wykorzystanie tego czasu np. w warunkach domowych.


Materiały zebrane w serwisie dedykowane są zarówno amatorom, entuzjastom, jak i średniozaawansowanym fotografom i filmowcom, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności w różnych obszarach fotografii i tworzenia treści wideo. W projekt zaangażowały się znane osobistości ze świata i profesjonalni twórcy, m.in. zdobywca nagrody Pulitzera, fotograf Daniel Etter, dokumentalistka i podróżniczka Ulla Lohmann czy fotografka reklamowa Wanda Martin, która pokaże, jak stworzyć własne, domowe studio w niewielkiej przestrzeni. Ponadto fotograf sportów ekstremalnych Richard Walch podzieli się praktycznymi poradami na temat technik vlogowania, a fotografka rodzinna Helen Bartlett opowie o swoich sposobach na radzenie sobie z najbardziej szalejącymi na planie dzieciakami.


Ambasadorzy Canon zaangażowani w project Canon Connected:


 • AWARD-WINNING TIPS
  Daniel Etter – laureat nagrody Pulitzera zaprasza za kulisy swoich najgłośniejszych fotografii.
 • SSHOOTING FROM HOME
  Ulla Lohmann – podróżniczka i globtroterka opowiada o technikach i możliwościach opowiadania historii obrazem z domowego zacisza.
 • SPORTS PHOTOGRAPHY AT HOME
  Eddie Keogh – fotograf sportowy z ponad 35-letnim doświadczeniem dzieli się wskazówkami na temat tego, jak wykorzystać najbliższe otoczenie i modeli (rodzinę, zwierzaki) i osiągnąć sportowy look na zdjęciach.
 • MASTER THE LIGHT
  Sanjay Jogia – twórca ekskluzywnych sesji ślubnych pokazuje, jak umiejętnie grać światłem podczas fotografowania pary i ceremonii plenerowych.
 • FREELANCERS
  Wanda Martin – doświadczona fotografka reklamowa i portrecistka opowiada, jak stworzyć kreatywny plan zdjęciowy w warunkach domowych.
 • FAMILY PORTRAITS
  Helen Bartlett – doświadczona fotografka rodzinna zdradza kilka pomysłów na to, jak zaangażować najmłodszych modeli do wspólnej zabawy oraz szybko przenieść motywy z fotograficznego studia na plan plenerowy.

Susie Donaldson, Dyrektor Marketingu ITCG, Canon Europe, powiedziała: „W tym trudnym dla całej branży okresie, staramy się wspierać fotografów na różnych polach. Jestem dumna, że udało nam się zaangażować w projekt naszych znakomitych ambasadorów i stworzyć społeczność entuzjastów fotografii, dzielących się swoją wiedzą i doświadczeniem. Canon Connected to potężna dawka inspiracji i praktycznych porad w postaci materiałów wideo, które - jestem przekonana - będą służyć fotografom i filmowcom jeszcze długo po zakończeniu tego trudnego dla nas wszystkich okresu zamknięcia”.


Więcej informacji na temat serwisu Canon Connected można znaleźć na stronie: www.canon.pl/pro/canon-connected


Śledź nadchodzące materiały na kanałach społecznościowych Canon pod hashtagiem: #CanonConnected.