Canon wprowadza na rynek rozwiązanie PRISMAelevate XL do druku wypukłego, aby tworzyć efektowne wydruki, a także oznaczenia dla niedowidzących

Warszawa, 23 maja 2023 r. – Canon wprowadza dziś na rynek PRISMAelevate XL, rozszerzenie obszernego pakietu PRISMA XL Suite. To proste w użyciu oprogramowanie, która umożliwia projektantom grafiki wielkoformatowej i dostawcom usług druku tworzenie druku wypukłego w wyjątkowej jakości i wydruków wypukłych na ploterach Arizona. Pozwala to użytkownikom na wzbogacenie oferty produktowej o drukowane efekty teksturowane i wypukłe napisy, a także zapewnia poprawę produktywności, elastyczności, wysokości druku, zakresu nośników i użyteczności.

Arizona 1300 FLOW Environment 1.1 GT right angle.png

PRISMAelevate XL to proste w użyciu oprogramowanie do tworzenia wypukłych wydruków na ploterach płaskich Canon Arizona

low resolution-Canon Elevated Printing - Sampleboard 02.jpg

Dzięki PRISMAelevate XL można z łatwością uzyskiwać wydruki o jeszcze lepszej jakości, obejmujące m.in. efekty teksturowane i wypukłe napisy o wysokości do 2 mm.

PRISMAelevate XL_Product tile_RGB.png

PRISMAelevate XL umożliwia przygotowanie wypukłych wydruków

PRISMAelevate XL jest następcą Arizona Touchstone i zapewnia dwukrotnie większą elewację przy wydruku wypukłym, jednocześnie oferując zwiększoną prędkość druku nawet o 20%, zapewniając druk dotykowy i wydruki wypukłe na wiodących na świecie ploterach płaskich serii  Arizona 1300 i 2300. PRISMAelevate XL to najnowsze rozwiązanie w ramach popularnego pakietu PRISMA XL Suite, który umożliwia klientom projektowanie kreatywnych, atrakcyjnych wizualnie wydruków z efektami teksturowanymi poprzez naśladowanie teksturowanych powierzchni i stosowanie wytłoczeń, metalicznych akcentów i wypukłych napisów do 2 mm. Rozszerza to zakres kreatywnych i funkcjonalnych aplikacji, które mogą wydrukować użytkownicy, jak m.in. wysokiej jakości oznakowania, dekoracje wewnętrzne i zewnętrzne, nagrody, reprodukcje dzieł sztuki i prototypowane opakowania dla rozwijających się branż, z zakresu dekoracji, opakowań i handlu detalicznego. Zapewnia również innowacyjne opcje drukowania z możliwością tworzenia oznakowań, takich jak alfabet Braille'a, dla osób niedowidzących.

Opatentowana technologia Advanced Layer Printing System (ALPS) w PRISMAelevate XL, używana w połączeniu ze średnionakładowymi ploterami płaskimi Arizona, umożliwia inteligentne drukowanie warstw atramentu w celu uzyskania niezrównanej jakości w kolorze o wysokiej rozdzielczości, dodając niezwykle dobrze wyglądające lub funkcjonalne elementy dotykowe do drukowanych grafik. Oferuje również łatwą w użyciu wtyczkę do programów Adobe Photoshop i Illustrator, której instalacja nie wymaga dodatkowego szkolenia i umożliwia bardzo dokładne projektowanie wypukłych elementów druku w technologii 3D.

Dzięki usprawnieniom automatyzacji i funkcji podglądu umożliwiającej drukowanie za pierwszym razem, PRISMAelevate XL pomaga zmniejszyć ilość odpadów, ponieważ nie ma potrzeby wykonywania wydruków testowych. Atramenty utrwalane promieniami UV firmy Canon spełniają wysokie i rygorystyczne normy środowiskowe i zostały wyróżnione certyfikatem UL GREENGUARD Gold, dzięki czemu są bezpieczniejsze w użyciu we wrażliwych środowiskach, takich jak szpitale, szkoły, sklepy i inne miejsca publiczne.

Andrea Haklander, Braille and Relief Manager, w The Christian Library for the Blind and Visually Impaired (CBB), jednej z największych firm świadczących usługi druku brajlowskiego w Europie, wyjaśniła, w jaki sposób technologia druku wypukłego Arizona Touchstone (obecnie PRISMAelevate XL) firmy Canon pomogła jej w prowadzeniu działalności i umożliwiła zaoferowanie kompleksowego pakietu usług.

Dzięki Arizonie możemy teraz oferować klientom druk brajlowski, duże wydruki, audio, tłoczenie i cyfrowe materiały do czytania w jednym kompletnym pakiecie. 90% naszych produktów drukowanych na maszynie Arizona to wydruki wypukłe, wcześniej nie było możliwe łączenie wypukłości z drobną strukturą lub z pełnym kolorem, ani też drukowania wypukłości na innych materiałach. Teraz wszystko to jest możliwe. Tworzenie wydruków wypukłych wymaga specjalistycznej wiedzy, ale Touchstone ułatwia stworzenie dobrego pliku, który zawiera wszystkie dane dotyczące wypukłości potrzebne ploterowi do tworzenia wydruku warstwa po warstwie. W ten sposób możemy obniżyć koszty o 65-80% w porównaniu z poprzednimi procesami. Jakość wydruku alfabetem Braille'a jest znacznie lepsza niż w przypadku innych alternatyw.

Oprogramowanie PRISMAelevate XL dołączające do naszego pakietu PRISMA XL oferuje klientom kompleksowe rozwiązanie do tworzenia wypukłych wydruków przyciągających wzrok naszych klientów, które są szczególnie istotne w branżach takich jak dekoracje, handel detaliczny i opakowania. PRISMAelevate XL idealnie nadaje się do tworzenia luksusowych wydruków, takich jak wydruki artystyczne oraz dekoracje wewnętrzne i zewnętrzne. Może także być używany do tworzenia wydruków dla osób niepełnosprawnych, takich jak aplikacje w alfabecie Braille'a dla osób niedowidzących. Zmienne i nieprzewidywalne efekty druku należą już do przeszłości, ponieważ PRISMAelevate XL to rozwiązanie, które zamienia kreatywną wizję w rzeczywistość, dbając o złożoność wielowarstwowego przetwarzania i optymalizację plików do druku. Dzięki temu użytkownicy mogą po prostu skupić się na tworzeniu niezwykłych wydruków – mówi Mathew Faulkner, EMEA Marketing & Innovation Director, Wide Format Printing Group, Canon Europe.

Pakiet PRISMA XL Suite jest częścią portfolio rozwiązań przepływu pracy PRISMA firmy Canon i obejmuje PRISMAguide XL, łatwe w użyciu, innowacyjne oprogramowanie do automatyzacji zadań – idealne do obsługi złożonych prac. Pomaga klientom w tworzeniu i bieżącej ocenie projektów przy użyciu wstępnie zdefiniowanych zadań dla ploterów Colorado i Arizona, obsługiwanych przez oprogramowanie ONYX dla ploterów Arizona i oprogramowanie Caldera dla ploterów Colorado.

Pakiet PRISMA XL Suite uzupełnia PRISMAservice – nowa platforma serwisowa oparta na chmurze, która zapewnia szybszą, wydajniejszą i skuteczniejszą obsługę klienta dla ploterów Arizona. Dzięki całodobowemu dostępowi do informacji serwisowych, pulpitów nawigacyjnych i odpowiednich danych serwisowych można przewidywać, planować i przeprowadzać odpowiednie czynności serwisowe w celu utrzymania sprawności rozwiązań drukujących Canon. PRISMAservice jest dostępna bezpłatnie dla autoryzowanych Partnerów Canon.

Oprogramowanie PRISMAelevate XL będzie dostępne od lipca 2023 roku.