Canon prezentuje kamerę PTZ CR-N100 w standardzie 4K i profesjonalny kontroler PTZ RC IP1000

Warszawa, 12 września 2023 r. – Firma Canon zaprezentowała dziś nową, obrotową kamerę CR-N100 do użytku wewnętrznego w standardzie 4K – jest to szósty model z serii PTZ (kamer z funkcją zdalnego obracania, pochylania i zoomu), zaprojektowany z myślą o rejestrowaniu wysokiej jakości wideo i płynnej integracji z systemem wielu kamer. Oprócz tego, Canon przedstawił także profesjonalny kontroler RC-IP1000 do kamer PTZ przeznaczony m.in. do transmisji wydarzeń na żywo. Firma wprowadza również nową aplikację do zarządzania wieloma kamerami (Multi-camera Management Application), która ułatwi jednoczesne obsługiwanie dużej liczby urządzeń PTZ.

CR-N100

CR-N100

RC-IP1000

RC-IP1000

Dzięki wzbogaceniu oferty Canon o zdalnie sterowane kamery CR-N100, klienci będą mieli do wyboru jeszcze więcej produktów o szerokiej gamie zastosowań – od profesjonalnej produkcji wideo po tworzenie materiałów wykorzystywanych w firmach, samorządach czy ośrodkach edukacji.

CR-N100
Model CR-N100 cechuje doskonała jakość obrazu, a także świetna w tej klasie cenowej wszechstronność i wydajność. Kamera jest wyposażona w matrycę CMOS 4K o wielkości 1/2,3 cala, procesor DIGIC DV6 i mocny obiektyw z 20-krotnym zoomem optycznym. Pozwala to na uzyskanie krystalicznie czystego materiału wideo w rozdzielczości 4K UHD z nadpróbkowaniem obrazu HD, charakteryzującego się wyjątkową szczegółowością. Spotkania, wykłady i różne wydarzenia są coraz częściej organizowane online, w związku z czym zapotrzebowanie na technologię umożliwiającą transmisję i nagrywanie wideo w czasie rzeczywistym nieustannie rośnie.

Kamera CR-N100 oferuje cztery różne tryby pracy: portret, sport, słabe oświetlenie i oświetlenie punktowe. Za ich pomocą użytkownicy mogą dopasować odpowiednią scenę do danego obiektu. Hybrydowy system automatycznego ustawiania ostrości łączy kontrastowy AF z zewnętrznym AF z funkcją detekcji fazy, umożliwiając szybkie i dokładne ustawianie ostrości nawet w przypadku słabego oświetlenia, co stanowi znaczne ułatwienie dla operatora kamery.

Kamera CR-N100 jest kompatybilna z aplikacją Canon Auto Tracking App1, która oferuje znaczną elastyczność, umożliwiając automatyczne śledzenie głównego mówcy bez udziału operatora urządzenia. Nowy model obsługuje również aplikację Multi-camera Management, za pomocą której można konfigurować te same ustawienia dla wielu kamer, a także zarządzać nawet 200 kamerami i monitorować je. W związku ze zwiększoną w ten sposób wydajnością działania, może to być szczególnie istotne w przypadku dużych systemów w takich środowiskach, jak: przedsiębiorstwa, samorządy lokalne i ośrodki edukacyjne. Powyższe funkcje, w połączeniu z atrakcyjną ceną kamery, zapewniają wysokiej jakości, w pełni zautomatyzowane rozwiązanie, będące jednocześnie przystępne cenowo.

Najważniejsze cechy modelu CR-N100:
• Nagrywanie wideo w jakości 4K 30P
• Obiektyw z 20-krotnym zoomem optycznym i ogniskową 29.3-601 mm (odpowiednik klatki 35 mm)
• Hybrydowy autofokus z funkcją wykrywania i śledzenia twarzy
• Inteligentne automatyczne śledzenie1
• Obsługa wbudowanych protokołów, w tym Canon XC2, RTMP3/RTMPS i RTP/RTSP oraz NDI|HX4 i SRT5, dzięki którym kamera CR-N100 jest niezwykle elastyczna i gotowa do użytku w trybie natychmiastowym
• Kompatybilność ze złączami HDMI i USB-C
• Wsparcie dodatkowych narzędzi, takich jak: Camera Search Tool, aplikacja Remote Camera Control i sterownik kamery internetowej

RC-IP1000
RC-IP1000 to wydajny, profesjonalny kontroler kamer PTZ oferujący szereg funkcji. Urządzenie pozwala uchwycić każdy moment z najwyższą precyzją, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem dla zapracowanych studiów i zespołów produkcyjnych.

Kontroler został zaprojektowany jako uzupełnienie wysokiej klasy modeli PTZ firmy Canon przeznaczonych na rynek transmisji wideo. Z urządzenia korzystać można zarówno za pośrednictwem sieci IP, jak i portów szeregowych, co umożliwia zdalny dostęp i sterowanie wspomnianymi kamerami. Funkcja monitorowania urządzeń wejściowych pozwala użytkownikom przeglądać obraz z kamer na 7-calowym ekranie LCD wbudowanym w kontroler, bez konieczności podłączania zewnętrznego monitora.

Wprowadzenie tego kontrolera na rynek jest bezpośrednią odpowiedzią na wymagania nadawców. Jego profesjonalny interfejs i wysokiej jakości ergonomiczny joystick, sprawiają, że model RC IP1000 gwarantuje pełen komfort użytkowania. Urządzenie wyróżnia również duży dotykowy ekran LCD, który zapewnia użytkownikowi intuicyjny dostęp do wielu ustawień i funkcji kamery, w tym do sterowania ostrością. Ten kontroler kamer PTZ oferuje duże możliwości kontroli bez konieczności korzystania z komputera, umożliwiając tym samym obsługę i monitorowanie nawet 200 kamer przez sieć IP. Został wyposażony w opcje połączeń 12G-SDI i HDMI obsługujące jakość do 4K 60P.

Najważniejsze cechy modelu RC-IP1000:
• Monitorowanie urządzeń wejściowych za pośrednictwem sieci IP (do 200 kamer)
• Możliwość konfiguracji kamer za pomocą urządzenia RC-IP1000 bez konieczności użycia komputera
• Wyjście HDMI, wejście/wyjście 12G-SDI, port szeregowy RJ45, LAN/POE+, dwa porty USB i dwa kanały GPIO D-Sub 25pin
• 7-calowy wielofunkcyjny ekran dotykowy LCD
• Ergonomiczny joystick i przełącznik zoomu do precyzyjnego sterowania
• Funkcja sterowania wieloma kamerami – grupowanie kamer i stosowanie dla nich tych samych ustawień
• Przyciski strzałek do łatwej nawigacji po menu
• Zaawansowana kontrola ustawień wstępnych i śledzenia – możliwość sterowania inną kamerą podczas śledzenia

Nasze nowe propozycje stanowią połączenie innowacji i wszechstronności, wzbogacając portfolio Canon i oferując użytkownikom dostęp do zupełnie nowego świata opartego na dynamicznej kontroli i precyzji obrazu. Projektując model CR-N100 staraliśmy się stworzyć produkt wyróżniający się płynnymi ruchami i możliwie wysoką jakością obrazu w stosunku do ceny, który poszerzy ofertę skierowaną do przedstawicieli dwóch sektorów: przedsiębiorstw i edukacjimówi Matthew Koshy, Specjalista ds. Marketingu w Canon Europe.Tymczasem nasz kontroler RC IP1000 gwarantuje usprawniony przepływ pracy, co wprowadzi nową jakość w zakresie transmisji na żywododaje.

Nowe produkty zostaną zaprezentowane w ramach targów IBC 2023, które odbędą się w dniach 15 18 września 2023 r. w centrum RAI w Amsterdamie. Podczas wydarzenia entuzjaści technologii będą mieli okazję dokładnie zapoznać się z premierowymi modelami.

Więcej informacji o nowych produktach można znaleźć pod następującymi linkami:
CR-N100: https://www.canon.pl/ptz-cameras/cr-n100/
RC-IP1000: https://www.canon.pl/ptz-cameras/RC-IP1000/

  1. Aplikacja Auto Tracking (RA-AT001) jest dostępna w ramach płatnej licencji.
  2. Zastrzeżony rozszerzony protokół IP Canon przeznaczony do sterowania urządzeniami firmy służącymi do produkcji wideo.
  3. Real-Time Messaging Protocol. Protokół zaprojektowany do transmisji w czasie rzeczywistym oraz odtwarzania obrazu i dźwięku. Opracowany przez amerykańską firmę Adobe Inc.
  4. Protokół obsługujący przepływy pracy w ramach produkcji wideo na żywo przy użyciu sieci IP. Opracowany przez amerykańską firmę NewTek, Inc. NDI jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy NewTek Inc. w Stanach Zjednoczonych oraz innych krajach i regionach.
  5. Secure Reliable Transport. Protokół transmisji wideo typu open-source opracowany przez Haivision i wspierany przez SRT Alliance.