W regionie EMEA zainstalowano już 250 urządzeń Canon imagePRESS V1000 do produkcyjnego druku cyfrowego

Warszawa, 9 maja 2023 r. – Odbiorcy docenili możliwości kolorowego urządzenia do druku cyfrowego na papier cięty Canon imagePRESS V1000. W ciągu roku od pierwszej prezentacji, model V1000 wybrało ponad 250 klientów z regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Dostawcy usług druku chwalą jego wysoką produktywność, szeroki wybór obsługiwanych mediów, dokładność druku oraz niskie zużycie energii.

imagePRESS V1000 Long Sheet Config Fiery FSL

Klienci docenili możliwości imagePRESS V1000 firmy Canon. Przeprowadzono 250 instalacji w regionie EMEA

canon_copycat_5475

Firma CopyCat była jednym z pierwszych użytkowników, która wdrożyła imagePRESS V1000 w Norwegii

Zbudowany na bazie rozwijanej przez lata serii imagePRESS, model V1000 wykorzystuje najnowsze zdobycze technologiczne, aby dostarczać najlepsze rezultaty w najkrótszym możliwym czasie. To między innymi nowy system POD-SURF, gwarantujący stałą prędkość 100 stron na minutę na podłożach różnego rodzaju, dwuetapowa korekta zadruku, zapewniająca doskonałe odwzorowanie kolorów i dopasowania druku do strony, a także wysoce zautomatyzowana technologia tworzenia dwustronnych bannerów o długości do 1,3 metra. Urządzenie można rozbudować o tzw. Sensing Unit, czyli jednostkę automatycznie wykrywającą potencjalne błędy w druku i dostosowującą ustawienia w taki sposób, aby uzyskać jak najwyższą produktywność jak najmniejszym kosztem.

Drukarnia Medienhaven z niemieckiej Bremy, producent wysokiej jakości opakowań oraz drukowanych obrazów, zainwestowała w imagePRESS V1000 wraz z modułem Sensing Unit po obejrzeniu urządzenia podczas prezentacji Canon Make It.
Peer Rüdiger, Managing Director w Medienhaven, wyjaśnia: - Często wykorzystujemy różnorodne wykończenia opakowań, dlatego wydruki muszą co do milimetra zgadzać się z projektem. Wybraliśmy urządzenie imagePRESS V1000, ponieważ wysoka precyzja zadruku pomaga nam w realizacji takich zamówień.

Innym powodem, dla którego drukarnia Medienhaven zdecydowała się na implementację urządzenia od Canon, była obsługa wielu rodzajów podłoży. - Jesteśmy zachwyceni jakością druku gwarantowaną przez imagePRESS V1000. Dzięki niej mogliśmy włączyć do naszej oferty luksusowe aplikacje na cieńszych papierach. Stabilność kolorystyczna jest dużo lepsza w porównaniu do naszego poprzedniego urządzenia, a ponadto możemy wykorzystać matowe wykończenie, co nie jest oczywiste w przypadku druku na urządzeniu tonerowym - mówi Peer Rüdiger.
Przedstawiciel Medienhaven zwraca także uwagę na fakt, że technologia Canon była tworzona na bazie doświadczeń związanych z fotografią: - Canon to firma dostarczająca sprawdzone rozwiązania do fotografii, więc oczekujemy od niej wyjątkowej jakości finalnego obrazu. Nie testowaliśmy maszyny przed instalacją, bo byliśmy pewni, że Canon dostarczy urządzenie, które sprosta naszym wymaganiom.

Drukarnia komercyjna CopyCat spod Oslo zdecydowała się na instalację aż trzech urządzeń imagePRESS V1000. Jako klient Canon od ponad 25 lat, CopyCat była jedną z pierwszych firm, które wdrożyły ten model w Norwegii.
Geir Thorbjørnsen, współzałożyciel i General Manager w CopyCat komentuje: - Kiedy zobaczyliśmy testowe wydruki z imagePRESS V1000, byliśmy pod wrażeniem matowego wykończenia i jakości porównywalnej z offsetem. Z dodatkowo zainstalowanym SensingUnit możemy być pewni, że ustawienia koloru i zadruku przód-tył są stałe przez czas wydruku całego nakładu. Innymi czynnikami, które przesądziły o wyborze tego rozwiązania, była wysoka prędkość urządzenia, niskie zużycie energii oraz opcja tworzenia dwustronnych banerów, która pozwoli nam poszerzyć ofertę w kolejnym obszarze. Nasze dotychczasowe doświadczenia z technologią imagePRESS były zawsze pozytywne; drukarki tej rodziny pracują u nas już ponad 5 lat i zawsze dostarczają wyjątkową jakość obrazu. Jestem pewien, że V1000 to rozwiązanie, na którym możemy się oprzeć nie tylko dziś, ale i w przyszłości.

W Finlandii pierwszą firmą, która zainwestowała w imagePRESS V1000, była drukarnia Printworks, specjalizująca się w wydrukach wielkoformatowych i produktach ekspozycyjnych. - Jesteśmy pod wrażeniem jakości druku imagePRESS V1000, zapewnianej przez technologie automatyzujące dostosowanie zadruku i zapewniające stabilność kolorystyczną. Kolejnym czynnikiem wyboru urządzenia był dla nas dwustronny, idealnie dopasowany zadruk banerów o długości do 1,3 metra. Możemy teraz w prosty sposób tworzyć ośmio- lub dziesięciostronicowe składane broszury w formacie A4, co nie było możliwe na poprzednich urządzeniach - mówi Sebastian Thon, Production Manager w Printworks.
Dla fińskiej drukarni, certyfikowanej przez organizację Ekokompassi, ważne było także zapewnienie zrównoważonej produkcji. To kolejny czynnik, który przesądził o wyborze imagePRESS V1000: urządzenia wyróżnionego w złotym rankingu U.S. EPEAT za przyjazność dla środowiska. Jukka Kari, Managing Director i właściciel Printworks, tłumaczy: - Niskie zużycie energii było niezwykle istotne, abyśmy mogli rozwijać naszą produkcję w zrównoważony sposób.

Jennifer Kolloczek, European Planning, Marketing & Innovation Senior Director, Production Print w Canon Europe, komentuje: - Jesteśmy zachwyceni, widząc, jak wiele drukarni z regionu EMEA rozwija swoje biznesy dzięki wykorzystaniu imagePRESS V1000. Wiemy, że drukarnie mierzą się dziś z krótszymi terminami dostaw i bardziej zróżnicowanymi zamówieniami. Nasz flagowy model z rodziny imagePRESS został stworzony z myślą o poszerzeniu oczekiwań klientów względem urządzenia tonerowego. Pozytywne opinie od tak wielu użytkowników dowodzą, że inwestycje w produktywność i automatyzację mogą odblokować nowe możliwości oraz dać drukarniom możliwość osiągnięcia sukcesu w kolejnych obszarach. Dzięki dodaniu w ostatnich miesiącach nowych modeli do serii imagePRESS, V900 i V1350, jesteśmy pewni, że cała nowa rodzina imagePRESS V pomoże klientom pokonać wszelkie przeszkody w dziedzinie produkcji. I że zagwarantuje im wysokojakościowy druk w nakładzie od 15 tys. do nawet 2,4 mln stron A4 miesięcznie.

Aby dowiedzieć się więcej o imagePRESS V1000, odwiedź:
https://www.canon.pl/business/products/production-printers/digital-presses/imagepress-v1000/