Konkurs fotograficzny Redline Challenge firmy Canon powraca drugi rok z rzędu z tematem „Historia w ułamku sekundy”

Warszawa, Polska, 19 sierpnia 2022 r. – Canon Europe świętuje Światowy Dzień Fotografii, po raz drugi organizując Redline Challenge, coroczny konkurs fotograficzny dla amatorów, w którym mogą wykazać się umiejętnościami technicznymi i kreatywnością. Konkurs jest bezpłatny i zachęca aspirujących fotografów do uchwycenia „Historii w ułamku sekundy”, wymagając od uczestników precyzji, wyjątkowego oka i dobrego wyczucia czasu. Temat daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności hobbystycznym fotografom z różnych dziedzin, niezależnie od tego, czy chodzi o zarejestrowanie zaawansowanego triku na deskorolce, czy zwierzęcia wpatrującego się przez ułamek sekundy w obiektyw.

Konkurs poprowadzi światowej sławy vloger i fotograf Kai Wong, a w skład jury wejdą eksperci z branży oraz przedstawiciele firmy Canon, w tym jej ambasadorka Laura El-Tantawy – wielokrotnie nagradzana fotografka dokumentalna. Prace Laury były prezentowane podczas wystaw grupowych i indywidualnych na całym świecie. Ukazywały się również w międzynarodowych gazetach i magazynach.

W ubiegłym roku do konkursu Canon Redline Challenge, którego tematem było „Światło w ciemności”, zgłoszono ponad 36 tys. prac. Zeszłoroczny zwycięzca, Piotr Skrzypiec, autor zdjęcia „Lost Highway” przedstawiającego spowity mgłą wiadukt Črni Kal w Słowenii, komentuje:

– Ta nagroda dała mi dużo więcej wiary w moje umiejętności fotograficzne. Canon EOS R5 to świetny sprzęt do pracy, idealnie nadaje się do rodzaju fotografii, którą się zajmuję, czyli fotografowania krajobrazów, dzikiej przyrody czy zdjęć makro. Jednak zdecydowanie najbardziej doceniam wspólny plener z ambasadorem firmy Canon Lorenzem Holderem, to było niesamowite doświadczenie.

Amatorzy fotografii mogą wygrać zestaw Canon EOS R5 oraz udział w spotkaniu online z laureatką licznych nagród, fotografką dokumentalną Laurą El-Tantawy.

© Piotr Skrzypiec / zwycięzca Redline Challenge 2021

Każdy uczestnik ma prawo do przesłania jednego zgłoszenia w okresie trwania konkursu, którego można dokonać na dowolnym urządzeniu1. Nadesłane zdjęcia będą oceniane z punktu widzenia sprawności technicznej, kreatywności, wpływu emocjonalnego i adekwatności do postawionego wyzwania. Zwycięzca zostanie wyłoniony na początku października i otrzyma aparat EOS R5 oraz obiektyw RF 24-70mm F2.8L IS USM, a także będzie miał możliwość udziału w spotkaniu online z ambasadorką firmy Canon Laurą El-Tantawy.

– Tegoroczny temat konkursu jest moim zdaniem bardzo interesujący, ponieważ odnosi się do istoty samej fotografii. W fotografii chodzi o uchwycenie silnych emocji, które czujemy w danej chwili. Jako jurorka będę szukała ciekawych historii. Liczę też na element zaskoczenia. Ale najbardziej chciałabym zobaczyć unikatową perspektywę – to, jak uczestnicy widzą świat własnymi oczami. Wszystko zostało już do pewnego stopnia sfotografowane, więc tak naprawdę chcę poznać osobowość stojącą za obiektywem – komentuje konkurs Redline Challenge ambasadorka firmy Canon Laura El-Tantawy.

Zgłoszenia można nadsyłać od godziny 00:01 GMT 19 sierpnia do godz. 23:59 GMT 16 września 2022 r.

Aby wziąć udział w konkursie Canon Redline Challenge 2022, należy wejść na stronę: canon.pl/get-involved/redline-challenge/  


1 Z pełnym regulaminem konkursu można się zapoznać na stronie: canon.pl/get-involved/redline-challenge/terms-and-conditions/