Canon inspiruje i wspiera młodych podczas Expo 2020 w Dubaju

Madrid, 21 de diciembre de 2021 - Canon Young People Programme se asocia con el Programa de las Naciones Unidas para el Desarrollo impartiendo un taller de narración creativa en la Expo 2020 de Dubai

Warsztaty z kreatywnego storytellingu, które były efektem połączenia idei Canon Young People oraz Programu Narodów Zjednoczonych przeprowadzono 29 listopada w pawilonie wystawowym Opportunity podczas Expo 2020 w Dubaju. Wydarzenie zainicjowane zostało przez organizację Arab region Youth Arts & Music Initiative (AYAMI) działającą w ramach Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Państw Arabskich.


Wzięli w nim udział młodzi ludzie z Libanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Do poprowadzenia zajęć dotyczących storytellingu zaproszono ambasadorkę Canon Laurę El-Tantawy. To już kolejne przeprowadzone przez nią warsztaty pod agendą ONZ (po przyjętym z dużym entuzjazmem wirtualnym warsztacie zorganizowanym podczas marcowego Festival of Action).


W czasie wydarzenia Laurze towarzyszyli przedstawiciele Canon EMEA: Adam Pensotti, Head of the Young People Programme, oraz Jeanine El Moughrabi, Regional Sustainability Engagement Lead. Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Państw Arabskich reprezentowały Amani Semaan i Maya Beydoun.


Adam Pensotti stwierdził: „To wspaniałe, że możemy brać udział w Expo w Dubaju, zaangażować się w to wydarzenie i pracować na rzecz edukacji młodszych pokoleń, pokazując im możliwości, jakie daje storytelling. Szansa, by ukazać misję Programu Young People Canon podczas tego międzynarodowego wydarzenia, to ogromny przywilej. To również świetna okazja, by uczyć młodych ludzi komunikowania tematów, które uważają za ważne. Aparat to wspaniałe narzędzie do opowiadania historii, które pozwala dzielić się naszymi przeżyciami i inspirować innych”.


Adam Pensotti mówił o znaczeniu siły obrazów oraz kreatywnej edukacji w jego pracy


Warsztaty stanowiły element prowadzonego przez Canon EMEA programu Young People, mającego na celu promocję i realizację wyznaczonych przez ONZ Celów Zrównoważonego Rozwoju. Program wspiera edukację młodych ludzi, którzy otrzymują inspirację i wsparcie w wyrażaniu swoich opinii na temat zjawisk, które ich zdaniem mają największy wpływ na ich życie.


Canon podczas tegorocznego Dubai Expo zaangażowany był również w inne inicjatywy:


Aby dowiedzieć się więcej o programie Young People, odwiedź stronę: https://www.canon-europe.com/sustainability/