Canon po raz kolejny wspiera młode osoby w rozwoju fotograficznych oraz filmowych pasji w projekcie „To My Tworzymy Świat”

Warszawa, 10 lipca 2023 r. – Rozpoczyna się 9. edycja programu edukacyjnego „To My Tworzymy Świat”, organizowana przez firmę Canon. Akcja ma inspirować młodych ludzi do rozwoju pasji związanej z fotografią i filmem, a jednocześnie promować budowanie poczucia odpowiedzialności za otaczający nas świat. W ramach działań Canon przeprowadzony zostanie ogólnopolski konkurs oraz warsztaty multimedialne współorganizowane z Centrum Kultury Młodych w Łodzi, Centrum Biznesowym Synergia, Portem Gdańsk oraz Gdańskim Archipelagiem Kultury.

TMTS2023.jpg

Akcja „To My Tworzymy Świat” realizowana w Polsce, jest częścią globalnego Canon Young People Programme, którego celem jest zachęcenie młodzieży do dokumentowania ważnych dla niej kwestii społecznych i środowiskowych. Do tej pory, w programie wzięło udział już 4500 młodych ludzi i ponad 50 partnerów takich jak Plan International oraz Wild Shots Outreach, prowadzących działalność charytatywną w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Podczas organizowanych spotkań dla szkół i społeczności lokalnych młodzi ludzie mają możliwość dzielić się ważnymi dla nich historiami z resztą świata i inspirować innych.

Głównym punktem programu „To My Tworzymy Świat” jest ogólnopolski konkurs dla młodzieży pod hasłem „Pozytywne przykłady realizacji 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ”. Akcja adresowana jest do osób w wieku 13-18 lat, które chcą obrazem pokazać pozytywne przykłady realizacji celów ONZ i zaprezentować swój punktu widzenia. Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach: praca multimedialna (np. film, fotocast, reportaż, klip) albo reportaż zdjęciowy od 1 sierpnia do końca października. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: https://www.canon.pl/tomytworzymyswiat/. Najlepsze prace zostaną nagrodzone - zdobywcy I miejsca w obu kategoriach otrzymają aparat bezlusterkowy Canon EOS R50 wraz z obiektywem, z kolei nagrodą za II miejsce będzie drukarka atramentowa MegaTank Canon PIXMA G640. Pracę, oprócz przedstawicieli marki Canon, oceniać będą profesjonalni fotografowie i filmowcy – Piotr Małecki – Ambasador Canon oraz Marcin Jamkowski – dziennikarz i podróżnik.

- Filozofia Canon opiera się na japońskim słowie „Kyosei”, które oznacza życie i działanie dla wspólnego dobra. Dlatego już w naszym DNA zapisana jest troska o społeczeństwo oraz świat, który nas otacza. W naszej podstawowej działalności minimalizujemy wpływ na środowisko poprzez m.in. wydłużanie cyklu życia produktów czy ograniczanie ilości odpadów. Angażujemy się także w edukację i podnoszenie świadomości społeczeństwa za pomocą reportaży oraz fotografii i zarażamy tą pasją młodych ludzi. Poprzez program „To My Tworzymy Świat” chcemy inspirować młodzież do angażowania się w sprawy społeczne i środowiskowe. Serdecznie zachęcamy do udziału wszystkich młodych, którzy pragną budować poczucie odpowiedzialności za nasz świat i ukazać swój punkt widzenia obrazem – mówi Marta Borkowska, Sustainability Manager, Canon.

W ramach projektu w dniach 18-19 lipca w Gdańsku i 20 lipca w Łodzi odbędą się także warsztaty multimedialne, podczas których uczestnicy będą nie tylko zdobywać wiedzę, ale też wykorzystywać ją w praktyce realizując własny materiał w ciekawym otoczeniu. O tym, jak stworzyć dobry reportaż zdjęciowy i filmowy młodzież dowie się od prowadzących – Piotra Małeckiego i Marcina Jamkowskiego, którzy są praktykami i profesjonalistami w dziedzinie fotografii i filmowania. Do udziału w warsztatach zgłaszać mogą się uczestnicy w wieku 13-18 lat. Całość odbędzie się we współpracy z Portem Gdańsk, Gdańskim Archipelagiem Kultury oraz Miejską Strefą Kultury w Łodzi i firmą Centrum Biznesowe Synergia.