Startują zapisy do kolejnej edycji programu studenckiego Canon podczas festiwalu fotografii reportażowej Visa pour l’image

Warszawa, 10 marca 2020 r. – Canon rozpoczął nabór do swojego programu studenckiego, który odbywa się w ramach międzynarodowego festiwalu Visa pour l’image we Francji. Na studentów z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki czeka łącznie 210 miejsc. Dla młodych fotografów Canon przygotował specjalny bezpłatny pakiet pobytu obejmujący udział w 3-dniowych warsztatach i spotkaniach networkingowych, przelot oraz zakwaterowanie. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia br. poprzez stronę www.canon-europe.com/student.

„W świecie, który każdego dnia przemawia do nas setkami obrazów, odpowiedzialność za ich jakość i przekaz jest ogromnym wyzwaniem. Canon nieustannie wspiera zarówno profesjonalnych fotografów, jak i młodych adeptów tej sztuki, nie tylko poprzez sprzęt, ale także dzięki zaangażowaniu w takie wydarzenia. Pragniemy, aby każdy mógł rozwijać swoją pasję i talent, przedstawiając nam świat w zachwycających i skłaniających do refleksji kadrach. Świetną okazją do tego jest z pewnością festiwal Visa pour l’image, gdzie spotykają się artyści fotograficy z całego świata. Możliwość porozmawiania z nimi, zaczerpnięcia wiedzy czy inspiracji jest marzeniem wielu początkujących fotografów, które my po raz kolejny możemy spełnić” – mówi Joanna Stankiewicz, Corporate & Marketing Communications Manager Canon Polska.


Odbywający się we francuskim Perpignan festiwal Visa pour l’image (28 sierpnia – 13 września br.) to jedno z najbardziej kreatywnych wydarzeń poświęconych fotografii reportażowej. Wystawy, prelekcje i warsztaty prowadzone przez uznanych fotografów z najlepszych agencji fotograficznych świata łączą się tu z inspirującymi pomysłami aspirujących fotografów, którzy mają okazję podpatrywać swoich mistrzów. Canon już po raz IV ma przyjemność zaprosić studentów, chcących rozwijać się w obszarze fotografii, do uczestnictwa w trzydniowych warsztatach, stanowiących integralną część tego wydarzenia.


Jak się zgłosić?


Aby wziąć udział w programie studenckim Canon należy:


  • Wejść na stronę www.canon-europe.com/student
  • Przesłać maksymalnie dwa portfolio (o różnej tematyce); każde portfolio powinno składać się maksymalnie z 20 zdjęć.
  • Dołączyć opis i streszczenie projektu, a także krótki biogram kandydata oraz list motywacyjny. Dokumenty należy przygotować w języku angielskim.
  • Opcjonalnie dołączyć opinię i rekomendację nauczyciela-opiekuna z uczelni, które jednocześnie będą potwierdzeniem posiadania przez kandydata statusu studenta. Nie jest to jednak warunek zgłoszenia i nie stanowi przewagi w procesie naboru.

Do udziału w programie Canon zaprosi 210 najlepszych studentów z regionu EMEA. Aplikować mogą osoby w wieku od 18 do 27 lat, kształcące się na uczelniach wyższych i posiadające portfolio swoich prac. Warsztaty studenckie będą prowadzone w języku angielskim, dlatego zgłaszający się powinni posiadać znajomość tego języka w stopniu komunikatywnym.


Aplikacje można przesyłać do 15 kwietnia 2020 r. Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem strony www.canon-europe.com/student.