image.canon – nowa usługa Canon do transferu multimediów w chmurze

Warszawa, 13 lutego 2020 r. – Canon zaprezentował image.canon – najnowszą, bezpłatną usługę do zarządzania oraz automatycznego transferu zdjęć i filmów bezpośrednio z aparatu do chmury. Od 14 kwietnia 2020 r. usługa image.canon będzie obejmować dodatkowo darmową przestrzeń dyskową do przechowywania multimediów zgrywanych automatycznie z aparatów Canon.

Wszystkie obrazy w jednym miejscu


Image.canon to nowoczesna platforma chmurowa do automatycznego lub manualnego transferu zdjęć i filmów w oryginalnej jakości bezpośrednio z aparatu obsługującego łączność Wi-Fi. Automatyczny transfer multimediów (upload do image.canon z aparatu wykonywany jest w tle za pośrednictwem Wi-Fi) jest dostępny dla aparatów Canon wyprodukowanych od 2020 r.1. Zapisane na platformie image.canon multimedia z łatwością możemy zgrywać na urządzenia mobilne, jak również uploadować je do popularnych platform, takich jak Google Drive, Flickr czy YouTube. Rozszerzenie zgodnych platform o kolejne usługi Adobe i Google planowane jest na czerwiec 2020 r.


Przechowywanie


Platforma image.canon pozwala tworzyć automatyczny backup zdjęć i filmów w oryginalnej jakości w bezpiecznej przestrzeni chmurowej, bez konieczności zapisywania ich na fizycznych nośnikach. Wszystkie zapisane na image.canon multimedia będą przechowywane na platformie przez 30 dniii. Moc obliczeniowa image.canon pozwala na bezproblemowe przesyłanie i przechowywanie plików wideo w najwyższej jakości 4K oraz zdjęć w formacie RAW. Dodatkowo – dla użytkowników, którzy często korzystają z mediów społecznościowych – image.canon automatycznie dostosuje rozmiary zdjęć (jako kopie oryginalnych plików) do rozmiarów rekomendowanych przez popularne serwisy. Każdy użytkownik otrzyma także 10GB przestrzeni dyskowej do długoterminowego przechowywania zdjęć i filmów w specjalnej, prywatnej galerii.


Bezproblemowe zarządzanie multimediami


Platforma image.canon jest prosta i intuicyjna w obsłudze. Instalując na komputerze specjalny program do pobierania danych bezpośrednio z platformy image.canon, fotografowie mogą pobierać zdjęcia i filmy na laptopa lub PC automatycznie1. Platforma pozwoli również na integrację z kontami e-mail, która ułatwi bezpośrednią wysyłkę multimediów do predefiniowanych kontaktów.


Platforma image.canon zostanie uruchomiona w kwietniu 2020 r. i od początku funkcjonowania umożliwi automatyczny1 transfer zdjęć do przestrzeni dyskowej kont Google (Dysk Google). Od czerwca 2020 r. nastąpi rozszerzenie zgodnych serwisów image.canon o możliwość tworzenia kopii zapasowej multimediów (w oryginalnej jakości) na platformie Zdjęcia Google za pośrednictwem Google One (także z możliwością rozszerzenia przestrzeni dyskowej), a także integracji z platformą Adobe Creative Cloud (plan członkostwa). Zgodność z nowymi platformami umożliwi – oprócz automatycznego transferu zdjęć – także ich edycję w oryginalnej jakości, wykorzystując chmurową pamięć obliczeniową serwisów i aplikacji partnerskich.


Więcej informacji na temat nowej platformy można znaleźć na: https://www.canon.pl/cameras/image-canon/


  • Od 31 marca 2020 r. kończy się wsparcie dla serwisu CANON iMAGE GATEWAY, który zostanie zastąpiony przez platformę image.canon. W czasie migracji danych z jednego serwisu na drugi (zakończenie migracji 14 kwietnia 2020 r.), nastąpi przerwa w dostępie do danych użytkowników.
  • image.canon zastąpi CANON iMAGE GATEWAY w większości obecnych urządzeń Canoniii; z kolei najnowsze aparaty i kamery Canon obsługujące najnowszy standard Wi-Fi będą zgodne z nową platformą w standardzie
  • Użytkownicy CANON iMAGE GATEWAY muszą przygotować się na przerwę w dostępie do usługi w okresie migracji danych do platformy image.canon (od połowy marca 2020).
  • W czasie trwania transferu danych między platformami, automatyczny transfer danych via Wi-Fi w zgodnych modelach aparatów będzie tymczasowo niedostępny. Po uruchomieniu nowej usługi, gdy użytkownicy zaakceptują Warunki użytkowania i zresetują funkcję transmisji, będzie ona ponownie dostępna. Szczegółowe informacje na temat tego procesu będą dostępne na stronie serwisu image.canon.

i Nie wszystkie modele aparatów i kamer Canon wspierają automatyczny transfer w tle. Urządzenia wyprodukowane przed 2020 r. i obsługujące łączność Wi-Fi obsługują manualny transfer danych do platformy image.canon. Pełna lista zgodnych modeli Canon dostępna jest na stronie: http://image.canon. Zgodne urządzenia muszą być podłączone do sieci Wi-Fi.
ii Oryginalne pliki zdjęciowe i wideo są usuwane po 30 dniach. Istnieje możliwość zachowania multimediów w prywatnej galerii na image.canon (dostępne 10GB).
iii Kamery LEGRIA oraz niektóre inne rozwiązania fotograficzne Canon są niekompatybilne z platformą i nie będą obsługiwać wybranych funkcji chmurowych.