Przenośne biuro w zasięgu ręki. Drukarki Canon PIXMA TR150 i PIXMA TR150 z akumulatorem

Warszawa, 3 marca 2020 r. – Canon wprowadza na rynek dwa zupełnie nowe modele drukarek dla przedsiębiorców i mobilnych pracowników biurowych – PIXMA TR150 i PIXMA TR150 z akumulatorem. To dwa wysokiej jakości, wszechstronne urządzenia przenośne obsługujące łączność Wi-Fi (pasma 2,4 GHz i 5 GHz), które dzięki niewielkim wymiarom i możliwości obsługi z poziomu smartfona, można bez problemu zabrać ze sobą zarówno w podróż służbową, jak i na spotkanie do klienta.

 


Z myślą o wygodzie użytkownika, modele PIXMA TR150 wyposażono w ekran OLED o przekątnej 1,44 cala. Drukarki można ładować za pomocą kabla USB, a model z akumulatorem posiada dodatkową funkcję zapisu gotowych szablonów dokumentów w wewnętrznej pamięci urządzenia. To wszystko sprawia, że drukarka jest w pełni funkcjonalna bez konieczności podłączenia jej do laptopa czy innego urządzenia. Poprawiona wydajność baterii w modelu z akumulatorem pozwala wydrukować jeszcze więcej stron na jednym ładowaniu, co sprawdza się szczególnie podczas pracy w podróży.


Dokumenty zawsze pod ręką


Przenośne drukarki Canon PIXMA TR150 dają mobilnym pracownikom swobodę prowadzenia firmy z każdego miejsca. To idealne narzędzie do pracy zdalnej, dzięki technologii szybkiego ładowania poprzez zasilacz sieciowy lub też zgodną ładowarkę samochodową (poprzez dołączony kabel USB-C). Drukarkę można ładować także za pomocą power banka lub laptopa.


Elegancka, solidna i odporna na zarysowania konstrukcja w połączeniu z praktycznymi funkcjami sprawia, że urządzenie może towarzyszyć zarówno podczas służbowej delegacji, jak i na eleganckim spotkaniu biznesowym. Wszystkie porty łączności umieszczone są z jednej strony urządzenia w celu optymalnego zarządzania kablami. Dodatkowo Wbudowane gniazdo blokady przeciwkradzieżowej1 daje użytkownikom możliwość zabezpieczenia drukarki podczas korzystania z niej poza biurem w miejscach publicznych.


Zwiększona użyteczność i wydajność


Oparte na intuicyjnym w obsłudze interfejsie – znanym z dotychczasowych serii drukarek Canon PIXMA – nowe modele PIXMA TR150 są wyjątkowo łatwe w obsłudze. Wyposażono je w monochromatyczny wyświetlacz OLED o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 1,44 cala, który pozwala monitorować w czasie rzeczywistym stan zużycia atramentów oraz czas pracy baterii (w przypadku modelu PIXMA TR150 z akumulatorem). Nowością jest również możliwość zapisywania do pięciu niestandardowych szablonów2 dokumentów, które użytkownik może wydrukować bezpośrednio z poziomu wyświetlacza bez użycia laptopa, komputera stacjonarnego czy urządzenia inteligentnego. Drukarki pozwalają na druk dokumentów z szybkością do 5,5 obrazów na minutę (kolorowe) oraz 9 obrazów na minutę w przypadku dokumentów czarno-białych3.


Model PIXMA TR150 z akumulatorem wykorzystuje także technologię szybkiego ładowania (2 godziny i 20 minut za pomocą zasilacza sieciowego), która pozwala na produkcję do 330 stron na jednej baterii4. Do odłączenia i wyciągnięcia akumulatora nie są potrzebne żadne dodatkowe narzędzia, co dodatkowo zwiększa jej użyteczność i idealnie nadaje się do pracy w „drodze”.


Bezprzewodowe drukowanie


Zgodność z systemami mobilnymi iOS i Android sprawia, że użytkownicy mogą drukować bezprzewodowo za pomocą aplikacji Canon PRINT5 lub w prosty sposób łączyć się z popularnymi usługami w chmurze, takimi jak Dysk Google i Evernote za pomocą PIXMA Cloud Link5. Do skanowania i kopiowania dokumentów „w drodze” świetnie sprawdzi się funkcja Smartphone Copy (w aplikacji Canon PRINT Inkjet/SELPHY), dzięki której wykonane urządzeniem mobilnym zdjęcia lub skany dokumentów natychmiast możemy przekazać do wydruku na drukarce. Użytkownicy mogą również drukować za pomocą usługi Mopria6 (Android), AirPrint7 (iOS) lub Windows 10 Mobile, bez konieczności pobierania dodatkowych aplikacji.


Dla tych użytkowników, którzy nie posiadają domowego routera do obsługi łączności bezprzewodowej Wi-Fi, drukarki posiadają dedykowany przycisk do zainicjowania bezpośredniego połącznia 1-to-1 ze smartfonem lub tabletem. W przypadku łączności Wi-Fi, drukarki zapewniają stabilne połączenie dostępne w dwóch pasmach 2,4 GHz i 5 GHz.


Wysokiej jakości druk biznesowy w podróży


Hybrydowy system atramentów zastosowany w nowych modelach PIXMA TR150 gwarantuje stabilny druk wysokiej jakości tekstu i grafiki. Na system składają się oddzielny kartridż z czarnym atramentem pigmentowym oraz czterokolorowy wkład barwnikowy (cyjan, magenta, żółty i czarny), odpowiadający za żywe barwy na kolorowych wydrukach i odbitkach fotograficznych (żywotność zdjęć szacowana jest nawet na 100 lat8). Urządzenie zapobiega także nieprzewidzianym sytuacjom „w drodze”, takim jak nagłe zużycie czarnego atramentu – gdy poziom czarnego pigmentu jest niski, uruchamia się tryb „oszczędzania czarnego atramentu”, który pozwala na ekonomiczny druk i niskie zużycie akurat tego koloru.


Oba urządzenia pozwalają drukować dokumenty w formacie A4 bez obramowania, co w połączeniu z pojemnym podajnikiem na 50 arkuszy sprawia, że druk wysokiej jakości materiałów POS – np. bezpośrednio w punkcie sprzedaży – będzie prostszy niż kiedykolwiek.


Drukarki Canon PIXMA TR150 i PIXMA TR150 z akumulatorem trafią do oficjalnych punktów sprzedaży Canon w kwietniu 2020 r.


Więcej informacji o nowych modelach drukarek:


Canon PIXMA TR150:
https://www.canon.pl/printers/pixma-tr150


Canon PIXMA TR150 z akumulatorem:
https://www.canon.pl/printers/pixma-tr150-with-battery