Idealna maszyna dla drukarni internetowej? PrintONE wybiera Canon imagePRESS V1350

Warszawa, 8 listopada 2023 r. – Duża liczba różnorodnych zamówień, zmieniające się natężenie pracy i konieczność utrzymywania konkurencyjnych cen - to codzienne problemy, z jakimi borykają się drukarnie internetowe. Aby wyjść naprzeciw podobnym wyzwaniom, właściciel drukarni PrintONE spod Szczecina postanowił odnowić swój park maszynowy. Jego wybór padł na Canon imagePRESS V1350 - flagowe urządzenie producenta do kolorowego druku cyfrowego w średnim i dużym nakładzie.

PrintONE_Canon

Canon imagePRESS V1350 w PrintONE

PrintONE_Canon

Canon imagePRESS V1350 w PrintONE

Polscy drukarze są coraz bardziej obciążeni pracą. Jak czytamy w corocznym raporcie Biblioteki Narodowej „Ruch wydawniczy w liczbach”1, tylko w 2022 roku opublikowano 32 408 nowych tytułów książek. Na rynku wydawniczym drukuje się coraz więcej, za to w spadających nakładach. A to powoduje, że spora część produkcji przenosi się z druku offsetowego na maszyny cyfrowe. A to nie tylko książki - równie duży ruch notuje się w pozostałych dziedzinach druku cyfrowego. Wzrasta popyt na kalendarze, wizytówki, plakaty, ulotki, teczki... nie mówiąc już o mniej klasycznych projektach.

Dlatego przedsiębiorcy tacy jak Michał Rajski, właściciel drukarni PrintONE spod Szczecina, stają przed zadaniem stałego unowocześniania parku maszynowego. - Na początku 2023 roku rozpocząłem testowanie maszyn różnych firm – mówi drukarz. – Przetestowałem łącznie urządzenia pięciu producentów. W każdym z odwiedzonych przeze mnie showroomów spędziłem mnóstwo czasu, bo przywoziłem tam własne media i godzinami obserwowałem, jak maszyny radzą sobie z wydrukami na nich - wspomina.

Rezultat poszukiwań Michała Rajskiego to trzecie na polskim rynku wdrożenie nowoczesnej maszyny Canon: imagePRESS V1350.

Najnowszy reprezentant uznanej serii

Urządzenie pojawiło się na rynku jesienią 2022 roku. Jest kontynuatorem uznanej serii imagePRESS V, która od początku słynęła z doskonałej stabilności pracy i kolorów, jak i wysokiej precyzji zadruku z obu stron.

- Gwarantowana przez imagePRESS V1350 prędkość druku to aż 135 stron na minutę, a łączny miesięczny nakład może wynieść nawet 2,4 miliona stron – mówi Michał Młynarczyk, Professional Print Product Manager w Canon Polska. - Co jednak najważniejsze dla takich drukarni jak PrintONE, konstruktorzy urządzenia zastosowali podciśnieniowy mechanizm podawania nośnika, optymalną ścieżkę transportu papieru dla używanego w danym momencie, zaawansowane rozwiązanie kontroli temperatury i nowy system utrwalania POD-SURF oraz zintegrowany system chłodzący wydruk – wylicza.

Michał Rajski dodaje, że największy wpływ na wybór urządzenia miała niezrównana stabilność pracy. - Urządzenie od Canon wyróżniało się przede wszystkim płynnością produkcji na szerokim wachlarzu nośników, od najcieńszych po najgrubsze. A to w codziennej pracy przede wszystkim brak przestojów i zacięć – wyjaśnia właściciel drukarni. – Ale moją uwagę zwróciła także wysoka jakość usług dodatkowych oraz korzystny kontrakt serwisowy, w ramach którego każdego miesiąca Canon dostarcza mi materiały eksploatacyjne i zapewnia pomoc w razie ewentualnej awarii – mówi Michał Rajski.

Automatyzacja codziennej pracy

To już czwarte urządzenie Canon, jakie w codziennej pracy wykorzystuje PrintONE. Poprzednie trzy maszyny dbają o wydruk wysokojakościowych druków akcydensowych (w tym samokopiujących), okładek na grubych nośnikach oraz wnętrz książek. Najnowszy nabytek umożliwi produkcję na szerokim wachlarzu nośników, aż do gramatury 500 g/m2, a tym samym jeszcze bardziej poszerzy ofertę drukarni.

Co więcej, dodatkowym wsparciem dla pracy imagePRESS V1350 jest tak zwany Moduł Wykrywania, czyli dodatkowy moduł na bieżąco monitorujący kolor oraz dopasowanie przód/tył każdego wydruku. Moduł Wykrywania automatycznie dostosowuje parametry, aby odpowiadały najlepszym ustawieniom. Tym samym eliminuje potrzebę czasochłonnej manualnej kalibracji.

Dzięki imagePRESS V1350 oraz dołączonemu do niego modułowi możemy znacznie uprościć nasz proces produkcyjny, co wiąże się także z oszczędnościami. Każdego dnia dowodzimy, że wysokojakościowy druk cyfrowy nie musi być drogi – podsumowuje właściciel drukarni PrintONE.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z wdrożenia