Canon prezentuje nowe kompaktowe obiektywy szerokokątne z serii RF

Warszawa, Polska,12 lipca 2022 r.: Canon Europe wprowadził dziś na rynek dwa nowe, przystępne cenowo, pełnoklatkowe obiektywy z serii RF: RF 24mm F1.8 MACRO IS STM oraz RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM. Model RF 24mm F1.8 MACRO IS STM to lekki, jasny obiektyw stałoogniskowy f/1,8 o ogniskowej 24 mm. Z kolei RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM jest ultraszerokokątnym obiektywem zmiennoogniskowym, który obejmuje ogniskowe w zakresie od 15 do 30 mm. Wspomniane obiektywy poszerzają bogatą już gamę modeli RF. Wyposażono je w charakterystyczną dla tej serii, zaawansowaną technologię optyczną. Natomiast ich wygodna obsługa pozwala robić wyraźne zdjęcia wysokiej jakości, nawet w podróży. Nowe obiektywy sprawdzą się w zdjęciach różnego rodzaju, a także w tworzeniu wideoblogów.

Wszechstronne i przenośne obiektywy RF 24mm F1.8 MACRO IS STM oraz RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM marki Canon wyróżniają się nadzwyczajną dokładnością odwzorowywania szczegółów zarówno w zdjęciach makro, jak i tych wykonanych trybem szerokokątnym.


RF 24mm F1.8 MACRO IS STM – lekki, szerokokątny obiektyw o wysokiej ostrości


RF 24mm F1.8 MACRO IS STM to kompaktowy i wszechstronny szerokokątny obiektyw stałoogniskowy 24 mm. Wykorzystano w nim inteligentny system mocowania typowy dla serii RF firmy Canon. Dzięki maksymalnemu otworowi przysłony f/1,8 i okrągłej 9-listkowej konstrukcji, ten szybki, jasny obiektyw ze stabilizacją obrazu, doskonale sprawdzi się także przy słabym oświetleniu. Takie parametry pozwalają również uzyskać efekt rozmytego tła, który sprawia, że obiekt wyróżnia się na zdjęciu. Obiektyw w duecie z aparatem z matrycą APS-C może osiągnąć efektywną długość ogniskowej nawet do 35 mm.


Obiektyw RF 24mm F1.8 MACRO IS STM wyposażono w krokowy silnik STM , który umożliwia szybkie i ciche ustawianie ostrości. Model waży zaledwie 270 g i mieści się w niewielkiej obudowie, przez co jest idealny dla podróżników i fotografów krajobrazu. Dzięki minimalnej odległości ogniskowej obiektywu wynoszącej 14 cm (powiększenie 0,5x), fotografowie oraz vlogerzy mogą skupiać się bezpośrednio na fotografowanym obiekcie, utrwalając jednocześnie otaczające go tło.


Obiektyw oferuje doskonałe parametry optyczne i ulepszoną obsługę. Konfigurowalny pierścień sterowania obiektywem pozwala szybko ustawić np. czułość ISO, przysłony lub przełączać tryby AF. Osobny pierścień umożliwia z kolei precyzyjne ustawianie ostrości. Ponadto na wyświetlaczach aparatów kompatybilnych z najnowszym obiektywem pojawiają się informacje o parametrach, które dodatkowo ułatwiają obsługę. Obiektyw RF 24mm F1.8 MACRO IS STM, składający się z 11 elementów w 9 grupach, pokrywa powłoka Super Spectra, która zapobiega efektom ducha i flary, gwarantując wysoką jakość zdjęć. Ostre zdjęcia oraz dużą stabilność  filmów zapewnia 5-stopniowy optyczny stabilizator obrazu, w który wyposażono obiektyw. Po połączeniu obiektywu z aparatem  serii EOS R z wbudowanym stabilizatorem obrazu w korpusie (IBIS), zakres stabilizacji zwiększa się do 6,5 stopnia.


Nowy ultraszerokokątny obiektyw RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM


Obiektyw RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM wyróżnia się elastycznością – długość jego ogniskowej mieści się w szerokim zakresie 15-30 mm. To doskonały wybór dla podróżników, fotografów krajobrazu oraz vlogerów, którzy na pewno będą potrafili docenić możliwości nowego obiektywu – wydobyć więcej z każdego ujęcia i w efekcie uchwycić pełen kontekst i skalę obiektów, takich jak budynki czy zachwycające krajobrazy. 5,5-stopniowy optyczny stabilizator obrazu pozwala uzyskać dłuższy czas otwarcia migawki w przypadku fotografowania z ręki i tworzenia wysokiej jakości materiałów filmowych. W parze z korpusem z systemu EOS R z wbudowanym stabilizatorem obrazu, użytkownicy mogą korzystać z 7-stopniowej stabilizacji i cieszyć się zdjęciami oraz filmami pozbawionymi drgań. Wspomniany model waży zaledwie 390 g i charakteryzuje się kompaktową, wytrzymałą konstrukcją, co czyni go znakomitym towarzyszem w podróży. Krokowy silnik STM powoduje, że w obiektywie można z łatwością ustawić ostrość na szybko poruszających się obiektach. Ponadto mechanizm STM jest wyjątkowo cichy, przez co doskonale nadaje się również do nagrywania materiałów wideo, a vlogerzy i internetowi twórcy treści mogą tworzyć dzięki niemu profesjonalne filmy.


Wszechstronny obiektyw cechuje się również wyróżniającymi się funkcjami makro. Docierając do szczegółów odkrywanego z bliska świata (dzięki powiększeniu 0,52x), fotografowie mogą eksperymentować z ręcznym ustawianiem ostrościi. Na nową konstrukcję optyczną obiektywu składają się precyzyjnie formowane elementy asferyczne oraz powłoki, które pozwalają uchwycić każdy szczegół. Zintegrowany pierścień regulacji ostrości i sterowania obiektywem umożliwia użytkownikom zmienianie ustawień bez odrywania wzroku od ujęcia lub obiektu.


Większa swoboda twórcza dzięki nowoczesnej technologii


Bazując na zaawansowanej konstrukcji serii RF, modele RF 24mm F1.8 MACRO IS STM oraz RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM oparto na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, zachowując przy tym niewielką wagę i rozmiar umożliwiający bezproblemowe przenoszenie obiektywów. Dzięki temu użytkownicy mogą robić zdjęcia i tworzyć filmy w dowolnym miejscu. Szerokokątna i szybka przysłona gwarantuje wysoką jakość zdjęć i filmów, nawet przy słabym oświetleniu. Powoduje to, że model RF 24mm F1.8 MACRO IS STM stanowi idealny wybór dla fotografów, którzy chcą odkrywać otaczający ich świat za pomocą doskonałego obiektywu stałoogniskowego. Ultraszeroki zakres zoomu i możliwość ustawiania ostrości na bliskich obiektach powodują, że użytkownicy modelu RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM są w stanie fotografować dosłownie wszystko: od rozległych krajobrazów po najdrobniejsze detale. To obiektyw przeznaczony dla tych, którzy poszukują większej swobody twórczej.


Więcej informacji na temat wprowadzanych dziś na rynek produktów
publikujemy na poniższych stronach:


RF 24mm F1.8 MACRO IS STM
www.canon.pl//lenses/rf-24mm-f1-8-macro-is-stm/

RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM
www.canon.pl//lenses/rf-15-30mm-f4-5-6-3-is-stm/


RF 24mm F1.8 MACRO IS STM – główne cechy:


 • Kompaktowy obiektyw stałoogniskowy 24 mm
 • Duża przysłona f/1,8 z 9 listkami
 • 5-stopniowy optyczny stabilizator obrazu (zgodność z normami Camera&Imaging Products Association)
 • 6,5-stopniowy stabilizator obrazu w połączeniu z wybranymi korpusami EOS R (zgodność z normami Camera&Imaging Products Association)
 • Kompaktowa i lekka konstrukcja - zaledwie 270 g
 • Silnik STM
 • Minimalna odległość ogniskowania - 14 cm przy powiększeniu 0,5x

RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM – główne cechy:


 • Ultraszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy o długości ogniskowej w zakresie 15–30 mm
 • 5-stopniowy optyczny stabilizator obrazu (zgodny z normami Camera&Imaging Products Association)
 • 7-stopniowy stabilizator obrazu w połączeniu z wybranymi korpusami EOS R (zgodność z normami Camera&Imaging Products Association)
 • Lekka konstrukcja - zaledwie 390g
 • Silnik STM
 • Maksymalne powiększenie - 0,52x