Canon wprowadza aplikacje usprawniające rejestrację obrazu –Auto Tracking i Auto Loop dla kamer PTZ

Warszawa, Polska, 26 stycznia 2023 r. – Canon Europe rozszerza funkcjonalność kamer PTZ o dwie nowe aplikacje dostępne za pośrednictwem systemu Add-On Applications, umożliwiając użytkownikom rozbudowę funkcji rejestracji obrazu. Aplikacje Auto Tracking RA-AT001 i Auto Loop RA-AL001 firmy Canon powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i stanowią samodzielne rozwiązanie umożliwiające produkcję materiałów wideo bez konieczności stosowania zewnętrznego sprzętu. Konfiguracja nowych, płatnych aplikacji nie jest trudna, a w połączeniu z technologią kamer 4K firmy Canon stanowią one idealne rozwiązanie w wielu obszarach, od szkolnictwa wyższego i korporacji po wydarzenia i transmisje na żywo.

CR-N700_lifestyle

CR-N700

Nowe aplikacje wystartują ze wsparciem dla CR-N700, zdalnie sterowanej flagowej kamery PTZ 4K firmy Canon przeznaczonej do użytku wewnętrznego. W przyszłości Canon będzie rozszerzać gamę oprogramowania oferowanego za pośrednictwem systemu Add-On Applications, a także asortyment zgodnych modeli kamer zdalnie sterowanych.

Auto Tracking

Korzystając z zaawansowanego mechanizmu napędowego zastosowanego w kamerach PTZ firmy Canon, nowa aplikacja Auto Tracking umożliwia automatyczne i precyzyjne śledzenie sylwetki, gwarantując utrzymanie jej w kadrze bez ingerencji operatora. Pozwala to na realizację zarówno pojedynczych, jak i wielokamerowych ujęć bez udziału człowieka, zmniejszając obciążenie personelu AV i operatorów przy jednoczesnym zachowaniu profesjonalizmu i wysokiej jakości materiału. System zapewnia wyjątkowe możliwości śledzenia całej sylwetki, górnej części ciała, ramion i innych punktów odniesienia przy różnej prędkości poruszania się, od wolnego do szybkiego chodu, przeprowadzając analizę wirtualną w kamerze. Precyzja i płynny napęd kamery działają w synergii z mechanizmem pan/tilt, gwarantując uzyskanie wysokiej jakości materiału.

Dzięki szerokiej gamie funkcji, takich jak kompozycja, czułość śledzenia czy priorytetowy obszar wyświetlania, kamerę CR-N700 można skonfigurować pod kątem wielu różnych zastosowań, takich jak produkcja na żywo czy imprezy firmowe, zapewniając prostą rejestrację profesjonalnie wyglądających materiałów. W ramach funkcji kompozycji operatorzy mogą skonfigurować optymalną pozycję gwarantującą ciągłe prawidłowe skadrowanie obiektu. Czułość śledzenia oferuje do dziesięciu poziomów regulacji, umożliwiając dostosowanie do różnych scenariuszy.

Aplikacja Auto Loop

Firma Canon zaprezentowała również aplikację Auto Loop, która umożliwia zautomatyzowany ruch kamery w zaprogramowanym trybie pan/tilt/zoom bez konieczności ręcznej zmiany ujęcia przez operatora. Jest to idealne rozwiązanie w sytuacjach, w których operatorzy muszą wykonywać proste, powtarzające się ruchy kamery, na przykład podczas koncertów na żywo, gdy kadr przesuwa się od perkusisty przez wokalistę do publiczności i z powrotem. W ten sposób reżyserzy i operatorzy mogą skoncentrować się na przełączaniu i kadrowaniu obrazu z innych kamer, co pozwala zmniejszyć nakład pracy i ograniczyć personel.

Dwie opcje wzorca ruchu, pętla lub „tam i z powrotem”, zapewniają większą elastyczność w wyborze pracy kamery oraz dopasowanie jej do warunków otoczenia. Aplikacja oferuje również płynną regulację przyspieszenia i opóźnienia start-stop w celu symulacji ręcznego prowadzenia kamery, aby materiał filmowy wyglądał naturalnie w konfiguracji z wieloma kamerami. Funkcje te można z łatwością zaprogramować za pomocą jednego ekranu, na którym operatorzy mogą zastosować ustawienia pozycji i trasy, a nawet uzyskać dostęp do podglądu, jak również kontrolować prędkość ruchu i czas trwania przerwy w każdej pozycji.

Firma Canon zaprezentuje tę technologię po raz pierwszy na targach ISE 2023, w ramach zestawu do rejestracji wykładów w szkolnictwie wyższym oraz do użytku w korporacjach w pracy z wieloma kamerami, demonstrując, w jaki sposób aplikacje te mogą zautomatyzować tworzenie treści i uprościć konfigurację. Firmę Canon można będzie znaleźć na stoisku 3A800 od 31 stycznia do 3 lutego.

Aplikacje zostaną udostępnione do pobrania od kwietnia 2023 roku do użytku z CR-N700. Obsługa pozostałych kamer PTZ zostanie wprowadzona w późniejszym czasie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej na temat obecności firmy Canon na targach ISE 2023.