Canon wprowadza darmową aktualizację oprogramowania dla sześciu monitorów referencyjnych 4K

Warszawa, 2 kwietnia 2019 r. – Zapowiedziana przez Canon darmowa aktualizacja dotyczy sześciu profesjonalnych monitorów 4K – DP-V1710, DP-V1711, DP-V2410, DP-V2411, DP-V2420 i DP-V2421. Aktualizacja zostanie udostępniona na początku czerwca 2019 r. i obejmie szereg funkcji usprawniających wydajność obsługi transmisji oraz produkcji filmowych realizowanych w jakości 4K HDR.

DP-V1710/DP-V1711

DP-V2410

DP-V2411

DP-V2420/DP-V2421

Wprowadzenie nowych funkcjonalności to odpowiedź na rosnące wymagania środowisk produkcyjnych w zakresie transmisji i przetwarzania obrazu w jakości 4K i 8K, także w standardzie HDR. W modelach DP-V1711, DP-V2411 oraz DP-V2421 aktualizacja wprowadzi możliwość podglądu obrazu 4K (6G/12G-SDI) i 2K (3G/HD-SDI) na jednym ekranie (podzielonym na dwa lub cztery obszary1), jak również podgląd miernika poziomu dźwięku dla każdego z nich. Z kolei dla wszystkich sześciu modeli, aktualizacja dodaje rozszerzone funkcje wieloekranowe, w tym możliwość jednoczesnego wyświetlania monitora kształtu fali i wektoroskopu. Nowe usprawnienia pozwolą zwiększyć wydajność produkcyjną, jednocześnie ograniczając dodatkowy sprzęt niezbędny do obsługi pracy na planie i w studiu.

Rozszerzone wsparcie HDR

Konwencjonalne produkcje SDR oraz HDR coraz częściej muszą powstawać w ramach jednego procesu produkcyjnego. Dzięki aktualizacji oprogramowania dla modeli DP-V1711, DP-V2411 i DP-V2421, producenci zyskają możliwość wyświetlania monitora kształtu fali dla sygnałów wejściowych oraz post-konwersyjnych, umożliwiając precyzyjną ocenę spójności poziomów sygnału SDR i HDR.

Produkcje HDR wymagają również analizy najnowszych standardów wsparcia dla tej technologii. W tym celu aktualizacja wprowadzi większe możliwości podglądu i monitorowania obrazów HDR. Dodana zostanie także funkcja histogramu HDR, która pozwoli użytkownikom lepiej kontrolować poziom luminacji i właściwą ekspozycję.

Możliwość synchronizacji kilku monitorów przez sieć LAN to kolejna funkcjonalność, która pozwala usprawnić kontrolę parametrów obrazu na planach produkcyjnych i w studiach nagraniowych. Aktualizacja udostępni też szereg nowych funkcji w zakresie monitorowania błędów i ostrzeżeń, które pozwolą ograniczyć niespodziewane sytuacje podczas pracy produkcyjnej.

Więcej informacji na temat monitorów referencyjnych 4K Canon:
www.canon.pl/video-cameras/4k-displaysi Wyświetlanie może być ograniczone w zależności od parametrów, takich jak rozdzielczość obrazu, klatkarz sygnału wejściowego czy metoda transmisji.