Canon prezentuje najlżejszy na świecie projektor z natywną rozdzielczością 4K oraz rozszerza linię urządzeń instalacyjnych o dwa nowe modele i wymienny obiektyw

Warszawa, 7 stycznia 2019 r. – Canon zaprezentował dwa najnowsze modele kompaktowych i łatwych w obsłudze projektorów instalacyjnych: 4K5020Z i LX-MH502Z o natywnej rozdzielczości 4K. Model 4K5020Z to najlżejszy projektor na świecie, oferujący jasność 5000 lumenów i możliwość wymiany obiektywów. Z myślą o nowym urządzeniu Canon zaprezentował także nowy obiektyw 4K RS-SL07RST o zaawansowanej konstrukcji optycznej. Drugim zaprezentowanym projektorem jest LX-MH502Z – niedrogie urządzenie laserowe DLP o rozdzielczości 4K z innowacyjną technologią przesuwania pikseli.

4K5020Z

RS-SL07RST

LX-MH502Z

Łatwość instalacji i jakość 4K w kompaktowej obudowie
Zarówno 4K5020Z, najlżejszy na świecie projektor 4K LCOS, jak i model LX-MH502Z o wadze zaledwie 9,3 kg, oferują wiele możliwości projekcji, szczególnie w niewielkich pomieszczeniach i wymagających warunkach instalacyjnych. Model 4K5020Z jest wyposażony w obiektyw z elektrycznym ustawianiem zoom i ostrości. Dioda laserowa i żółty fosfor w obu projektorach umożliwiają 360-stopniową zmianę kąta projekcji obrazu, zapewniając maksymalną wszechstronność. Dodatkowo projekcja w trybie portretu pozwala zaspokoić potrzeby użytkowników dla zastosowań technologii digital signage.

Model 4K5020Z wykorzystuje niedawno zaprezentowaną obudowę z prostym systemem mocowania obiektywu. Dodatkowo jest kompatybilny z siedmioma obiektywami Canon. Począwszy od najnowszego RS-SL07RST, przez obiektywy 4K, po ultraszerokie i ultradługie modele, 4K5020Z jest najbardziej wszechstronnym projektorem instalacyjnym w ofercie Canon. Dodatkowo bezsprężynowe mocowanie i mechanizm blokujący, wykorzystany w profesjonalnych obiektywach, zapewniają większą stabilność i doskonałe efekty wizualne.

Wysoka jasność i doskonała reprodukcja kolorów
Model LX-MH502Z wykorzystuje przełomową technologię przesunięcia pikseli dla uzyskania rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160). To pierwszy budżetowy model Canon wyposażony w tę technologię.

Z kolei model 4K5020Z, oferując natywną rozdzielczość 4096 x 2160 4K, może być długofalową inwestycją do zastosowań w najbardziej wymagających środowiskach projekcyjnych. Zapewniając zawsze ostre obrazy, wyraźny tekst i płynną grafikę, oba modele wyposażono w dwa wejścia HDMI umożliwiające wyświetlanie obrazu 4K/60p za pośrednictwem jednego kabla, a także obraz HDR w 60p (4K5020Z) i 30p (LX-MH502Z). Wydajne procesory wspierają wiele formatów mediów, dla uzyskania dokładnie odwzorowanych grafik i materiałów wideo.

Niebieska dioda laserowa oraz koło wykorzystujące żółty fosfor osiągają jasność na poziomie 5000 lumenów, dzięki czemu możliwa jest projekcja żywych, wyraźnych szczegółów w kolorze nawet w bardzo jasnych przestrzeniach. Urządzenie obsługuje wiele ustawień obrazu, w tym tryb DICOM SIM, co umożliwia dokładne wyświetlanie obrazów w skali szarości, takich jak zdjęcia rentgenowskie. Szeroka przestrzeń barwna osiągana przez model LX-MH502Z możliwa jest dzięki wykorzystaniu koła barwnego z pokryciem przestrzeni sRGB, które zapewnia wierne odwzorowanie kolorów dla wszystkich rodzajów mediów. Dodatkowo technologia HDR w modelu LX-MH502Z wykorzystuje wysoki współczynnik kontrastu dynamicznego 50 000:1, aby uzyskać głębokie, bogate, prawdziwe kolory dla zapewnienia żywych obrazów.

Niezawodna i precyzyjna optyka
Aby integratorzy systemów mogli w pełni wykorzystać potencjał natywnej rozdzielczości 4K projektora 4K5020Z, Canon zaprezentował także najnowszy obiektyw 4K. Model RS-SL07RST, wykorzystujący elementy optyczne znane z obiektywów Canon, zapewnia czyste, wyraźne obrazy, a wyposażenie obiektywu w silnik umożliwia dodatkowo współczynnik zoomu na poziomie 1,76x przy zachowaniu perfekcyjnej geometrii.

Model LX-MH502Z oferuje współczynnik zoomu 1,6x i szerokie przesunięcie obiektywu, dzięki czemu jest wszechstronnym i łatwym w instalacji urządzeniem do szerokiej gamy instalacji. Podczas projekcji w ograniczonej przestrzeni na dużej powierzchni, LX-MH502Z wykorzystuje 1-procesorowy DLP, aby osiągnąć rozmiar nawet do 300 cali (szerokość 6,5 m).

Dla ułatwienia instalacji projektora 4K5020Z, urządzenie oferuje szerokie przesunięcie obiektywu o +/- 73% w pionie (lub w trybie rozszerzonym o 104%) i o +/- 11% w poziomie, zapewniając ogromny potencjał projekcyjny. Z kolei LX-MH502Z daje możliwość przesunięcia obiektywu o +/- 60% w pionie i +/- 23% w poziomie, co pozwala na łatwą regulację obrazu bez potrzeby zmiany położenia projektora.

Intuicyjny i łatwy w konserwacji
Model 4K5020Z jest niezwykle łatwy w obsłudze. Umożliwia intuicyjne sterowanie parametrami, a funkcja planowania pracy i ustawień z 12-miesięcznym wyprzedzeniem (np. kalibracja urządzenia) ogranicza czas potrzebny na zarządzanie sprzętem do minimum. Oba modele zaprojektowano z myślą o ograniczeniu kosztów eksploatacyjnych. Zarówno 4K5020Z, jak i LX-MH502Z wykorzystują laserowe źródło światła, które umożliwiają nieprzerwaną pracę 24/7. Koszty utrzymania modelu LX-MH502Z są ograniczone do minimum także dzięki bezfiltrowej konstrukcji, dzięki czemu żywotność projektora osiąga nawet 20 000 godzin, a przy tym nie wymaga czyszczenia. Ponadto oba modele mają funkcję szybkiego włączania/wyłączania na żądanie oraz tryb Eco, aby zapewnić długotrwałą, cichą pracę.

Wbudowany port HDBaseT ułatwia łączność, sterowanie i obsługę przez sieć, a dodatkowo dostępna jest obsługa oprogramowania Crestron RoomView. Bezpłatna aplikacja PJ firmy Canon umożliwia zdalne i wygodne sterowanie projektorem 4K5020Z z urządzeń mobilnych za pomocą przyjaznego interfejsu użytkownika. Dzięki aplikacji dostępnej na smartfony i tablety z systemem iOS, integratorzy mogą zdalnie zarządzać urządzeniami, m.in. klonować ustawienia na inne urządzenia podczas instalacji. Projektor oferuje również przydatne funkcjonalności i wsparcie dla użytkowników końcowych, np. zdalne usuwanie błędów, które pomogą oszczędzić czas, ograniczyć koszty i zredukować przestoje.

4K5020Z cechy kluczowe:

 • Niskie koszty obsługi
 • Wysoka jakość i jasność obrazu
 • Łatwa instalacja dzięki kompaktowej, lekkiej konstrukcji
 • Doskonała technologia optyczna Canon
 • Intuicyjny i łatwy w konserwacji

RS-SL07RST cechy kluczowe:

 • Fenomenalna jakość 4K
 • Silnik z możliwością przesunięcie obrazu +/- 73% w pionie
 • Łatwość montażu
 • Współczynnik rzutu 1.34 – 2.35:1

LX-MH502Z cechy kluczowe:

 • Wysoka jasność, łatwość instalacji
 • Quad System Drive FHD (1920 x 1080 px); przesunięcie w czterech płaszczyznach dla uzyskania rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160 px) i współczynnik 16:9
 • 5000 lumenów dla jasnych, wyraźnych obrazów (3750 w trybie Eco)
 • Łatwość kontroli przesunięcia obrazu w pionie (+/- 60%) i poziomie (+/- 23%)
 • Nawet 20 000 godzin pracy i 35 dB w trybie Eco