Złoty Medal targów FestiwalDruku.pl dla Océ Touchstone firmy Canon

Warszawa, 13 września 2018 r. – Oprogramowanie Océ Touchstone firmy Canon zostało nagrodzone Złotym Medalem podczas tegorocznych targów FestiwalDruku,pl. Océ Touchstone to zintegrowana technologia wielowarstwowego druku cyfrowego do zastosowań graficznych, dekoracyjnych i zadruku opakowań na urządzeniach Océ Arizona, która zadebiutowała w maju br. podczas międzynarodowych targów FESPA w Berlinie.

Océ Touchstone umożliwia właścicielom ploterów Océ Arizona 1200 i 2200 tworzenie teksturowanych i atrakcyjnych wizualnie wydruków przy wykorzystaniu zaawansowanych technik drukowania. Polscy klienci po raz pierwszy mogą zobaczyć na żywo możliwości Océ Touchstone w strefie Canon (hala III, stoisko E5) właśnie podczas FestiwaluDruku.pl (12-13 września br. w Hali EXPO XXI w Warszawie).

Złote Medale targów FestiwalDruku.pl przyznawane są produktom i rozwiązaniom, które cechują się szczególnymi walorami w obszarze ekonomiczności użytkowania i eksploatacji, mają pozytywny wpływ na środowisko oraz odznaczają się wysoką funkcjonalnością. Nagrody przyznawane są przez niezależne jury, które tworzą eksperci ds. rynku reklamy i poligrafii, specjaliści branżowi oraz reprezentanci mediów.

Łatwość użycia, wysoka jakość wydruków i niezwykłe efekty wizualne

Tegoroczny laureat Złotego Medalu targów festiwalDruku.pl to rozwiązanie kompleksowe, na które składają się następujące komponenty:

  • wtyczka do programu Adobe Photoshop;
  • rozwiązanie ONYX Thrive;
  • oprogramowanie Océ Touchstone z technologią Océ ALPS (Advanced Layer Printing System);
  • ploter płaski z serii Océ Arizona 1200 lub 2200.

Zintegrowane rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o dostawcach usług druku oraz firmach zajmujących się drukiem opakowań, materiałów ekspozycyjnych i materiałów dla przemysłu. Pozwala ono na tworzenie niestandardowych materiałów graficznych, dekoracyjnych i oznakowań, umożliwiając oddanie na wydrukach skomplikowanej faktury, np. kamienia, cegły, drewna, a także wykonanie tłoczeń, imitacji elementów metalowych lub wypukłych liter.

„Dziś w branży poligraficznej, obok wysokiej jakości produktów, liczy się kreatywność. My, dzięki Océ Touchstone, usuwamy kolejne bariery technologiczne, pozwalając dostawcom usług druku na rozwinięcie skrzydeł wyobraźni. Niezwykle szeroka paleta zastosowań nowej platformy, począwszy od celów dekoracyjnych czy wnętrzarskich, aż po funkcjonalno-edukacyjne (jak np. napisy w alfabecie Breille’a), otwierają zupełnie nowe pola eksploatacji druku. Tym samym pozwala to użytkownikom na jeszcze pełniejsze wykorzystanie potencjału, który drzemie w ploterach Océ Arizona 1200 i 2200, i zaskoczenie klientów realizacjami, które swoją oryginalnością przyciągają uwagę, a do tego są niezwykle użyteczne” – przyznaje Tomasz Miękus, Product Business Developer, Canon Polska.

Océ Touchstone pozwala na zamknięcie procesu projektowego w ramach jednego środowiska. Specjalny plugin, dedykowany do programu Adobe Photoshop, pozwala na podgląd projektu w 3D, dzięki czemu możliwe jest już na tym etapie dokonanie wstępnych korekt. Oprogramowanie ONYX Thrive odpowiada za zarządzanie kolorami i przekazuje informacje o plikach do silnika Océ ALPS, który przetwarza dane do pliku przeznaczonego do druku – "dzieli go" na poszczególne warstwy, tworzy zadanie wsadowe i wysyła plik do plotera. Na koniec zaś Océ Arizona drukuje poszczególne warstwy bardzo precyzyjnie – połączenie z technologią Océ ALPS zapewnia klientom uzyskanie wyjątkowej jakości wydruków za każdym razem.

Stoisko Canon na FestiwalDruku.pl

Na stoisku firmy Canon (hala III, stoisko E5) można obejrzeć i przetestować także szereg flagowych ploterów z oferty producenta. Zobaczyć będzie można m.in.:

  • Océ Colorado 1640 – 64-calowy ploter rolowy z rewolucyjną technologią UVgel;
  • imagePROGRAF PRO-4000 – niezwykle wydajny ploter do druku materiałów graficznych na różnorodnych mediach;
  • Océ Arizona 1280GT – ploter płaski, zapewniający fotograficzną jakość druku na sztywnych i elastycznych nośnikach;
  • Océ Colorwave 700 – uniwersalny kolorowy ploter do zastosowań graficznych i CAD/GIS, zapewniający niemal natychmiast suche i odporne na trudne warunki wydruki;
  • imagePRESS C850 – niezwykle szybka i uniwersalna drukarka produkcyjna do zastosowań w wymagających środowiskach drukujących powyżej 170 tys. stron A4 miesięcznie.

 

FestiwalDruku.pl odbywa się w dniach 12-13 września br. w Hali EXPO XXI w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Strefa Canon zlokalizowana będzie w hali III, stoisko E5.