Wejdź do świata aplikacji Océ Colorado 1640 i Canon UVgel podczas FESPA 2018

Warszawa, 15 maja 2018 r. – Podczas międzynarodowych targów FESPA 2018 (15-18 maja, Messe Berlin, hala 3.2 stoisko A40/B40) Canon zaprezentuje szereg aplikacji druku Océ Colorado 1640 – najszybszego w swojej klasie plotera do druku materiałów graficznych z rewolucyjną technologią Canon UVgel. Na dwóch prezentowanych na stoisku firmy urządzeniach Colorado, odwiedzający będą mogli przekonać się o wysokiej produktywności i elastyczności druku na różnorodnych mediach.

Océ Colorado 1640 pozwoliło rozwinąć potencjał produkcyjny już ponad 300 klientom

Zintegrowane rozwiązanie drukująco-tnące: Océ Colorado 1640 i Fotoba XY

Ogromny potencjał produkcyjny i wykorzystanie szerokiego portfolio mediów będą zaprezentowane w formie aplikacji m.in. tapet, folii podłogowych, grafik wielkoformatowych czy bannerów. Dostawcy usług druku będą mogli również zobaczyć obecne na stoisku materiały wykonane przez klientów, którzy już zainwestowali w Océ Colorado 1640.

Océ Colorado 1640 miał swoją premierę dokładnie rok temu, właśnie na targach FESPA 2017. Od tego czasu urządzenie odmieniło już procesy produkcyjne ponad 300 klientów z regionu EMEA, którzy rozwinęli swój biznes w oparciu o najnowszą technologię UVgel. Tegoroczne targi będą także okazją do zapoznania się z efektami tych wdrożeń – na miejscu zostaną zaprezentowane przykłady wykorzystania aplikacji przez klientów Canon, m.in. firmy Posterlounge i Siepro z Niemiec czy Teletransfer z Hiszpanii. Dodatkowo, dla pokazania potencjału druku zdjęć wielkoformatowych w najwyższej jakości, na stoisku będzie można na żywo zobaczyć cały proces związany z produkcją prac znanego fotografa i ambasadora Canon Alvaro Ibareza.

Komentując korzyści wynikające z inwestycji w Océ Colorado w swojej firmie, Philipp Dietrich, Production Manager, Posterlounge, Niemcy, mówi: „Jako wydawcy, mamy w swojej ofercie ponad 100 000 różnych projektów, które zamawiają klienci z całej Europy. Dziennie drukujemy blisko 600 prac i plakatów, dlatego szybkość i niezawodność druku jest tak ważna dla zachowania płynności produkcyjnej. Inwestycja w Océ Colorado 1640 w listopadzie ub. r. otworzyła przed nami wiele nowych możliwości; dotąd jesteśmy pod wrażeniem szybkości urządzenia przy wydrukach dochodzącej do 40m2/godz. Rozwinęliśmy również naszą ofertę, głównie dzięki możliwości druku na niedostępnych dla nas dotychczas mediach. Z kolei perfekcyjna jakość druku to coś, na co szczególnie zwracają uwagę nasi klienci, których opinie na temat produktów są więcej niż pozytywne. W najbliższym czasie planujemy zakupić jeszcze trzy urządzenia Océ Colorado 1640”.

Automatyzacja procesów wykończenia

Jedno z prezentowanych na targach FESPA urządzeń będzie służyło do prezentacji zautomatyzowanego procesu druku i wykończenia, dzięki zintegrowanej technologii tnącej XY firmy Fotoba, partnera Canon. Na stoisku pokazany zostanie proces druku natychmiast suchych wydruków na Océ Colorado, które automatycznie ładowane będą do urządzenia tnącego Fotoba, automatyzując pracę drukarni i zwiększając możliwości produkcyjne materiałów graficznych, takich jak plakaty.

Valter Maddalon, CEO, Fotoba, komentuje: „Nasi klienci oczekują od nas maksymalnej wydajności i krótkich terminów realizacji nawet najbardziej złożonych zleceń, a z czasem te oczekiwania są coraz większe. Dlatego wspólnie z Canon opracowaliśmy rozwiązanie, które jeszcze przyspieszy najczęstsze procesy zachodzące w drukarniach poprzez automatyzację pracy operatorów. Integracja Océ Colorado 1640 i naszego rozwiązania do finiszingu w jeden spójny organizm produkcyjny to szansa dla dostawców usług druku obsługujących duże wolumeny, którzy dzięki automatyzacji druku i wykończenia nie będą musieli ręcznie przerzucać materiałów z jednego urządzenia na drugie”.

Mark Lawn, Director, Graphic & Communications Group, Canon Europe wyjaśnia: “Rok temu zaprezentowaliśmy przełomową technologię, która wyznaczyła kierunek rozwoju naszym obecnym i potencjalnym klientom. Już dziś setki zadowolonych klientów w pełni wykorzystuje potencjał Colorado, a podczas FESPA 2018 chcemy inspirować kolejnych dostawców usług druku do rozwijania swojego biznesu w oparciu o innowacyjne technologie druku z roli”.

“Dwa zainstalowane na naszym stoisku podczas FESPA 2018 urządzenia Océ Colorado 1640 będą przez cały czas prezentować niezmierzony potencjał zastosowań i pozwolą odkrywać nowe aplikacje druku potencjalnym klientom. Odwiedzający będą mogli także zainspirować się obecnymi na stoisku aplikacjami wyprodukowanymi przez obecnych klientów Canon – tych, którzy już korzystają z przełomowej technologii UVgel” – podsumowuje Mark Lawn.