Canon prezentuje trzy nowe lornetki z innowacyjnym systemem stabilizacji obrazu: 10x32 IS, 12x32 IS i 14x32 IS

Warszawa, 3 sierpnia 2017 – Canon zaprezentował dziś trzy nowe modele lornetek 10x, 12x oraz 14x. Nowa seria urządzeń po raz pierwszy wykorzystuje najnowszy system stabilizacji obrazu Canon z przesunięciem soczewek, który zapewnia wyższą jakość parametrów optycznych oraz doskonałą stabilizację podczas obserwacji.

Canon, jako uznany twórca rozwiązań optycznych, w tym szeregu obiektywów EF, to jedyny producent na świecie, który wprowadził system stabilizacji obrazu w całej serii lornetek, tym samym wyznaczając nowe standardy na rynku. Nowe lornetki Canon gwarantują niesamowite wrażenia podczas obserwacji zarówno dzikich zwierząt, jak i widowisk sportowych, nawet przez dłuższy czas.

W przeciwieństwie do poprzednich wersji, wszystkie nowe modele posiadają dwa tryby stabilizacji obrazu. Tryb stabilizacji Standard niweluje efekt drgania ręki w trakcie lokalizowania obiektu, z kolei tryb Powered zapewnia doskonale nieporuszony obraz w trakcie obserwacji już namierzonego obiektu. Dodatkowo tryb Powered w dużym stopniu tłumi drgania związane z oddychaniem lub powolnymi lecz zauważalnymi ruchami, które zdarzają się podczas obserwacji jednego obiektu przez długi czas.

Nawet przy powiększeniu 14x specjalna funkcja redukcji drgań skutecznie zwiększa rozdzielczość i wyrazistość obrazu. Ponadto zastosowany w nowej serii lornetek system stabilizacji obrazu znacząco ogranicza problem zmęczenia oczu.

Nowe modele są dostosowane do różnych potrzeb użytkowników. Obejmują trzy poziomy powiększenia od 10- do 14-krotnego, co sprawdza się np. podczas obserwacji pokazów lotniczych z dalszej odległości lub obserwacji przyrody, kiedy wskazane jest szersze pole widzenia. Minimalna odległość ostrzenia obrazu wynosi około 2 metry, dzięki czemu każdy z nowych modeli idealnie sprawdzi się w sytuacji nagłego przybliżania się obiektu, bez potrzeby przerywania obserwacji lub utraty ostrości.

Dzięki powłoce Super Spectra użytkownik może być pewien, że kolor i kontrast obserwowanych obiektów są wiernie odwzorowane. Połączenie soczewek field flattener i pryzmatu Porro II zapewnia obraz w doskonałej rozdzielczości o niskim poziomie zniekształceń w całym polu widzenia, co w praktyce oznacza najwyższej jakości reprodukcję szczegółów od środka aż po krawędzie obrazu.

Zaprojektowane z myślą o komforcie i prostocie użytkowania modele 10x, 12x oraz 14x32 IS zostały pokryte dyskretną, antyrefleksyjną gumową powłoką oraz zostały wyposażone w duży, dobrze wyważony uchwyt, który doskonale sprawdza się podczas obserwacji w terenie. Przyciski służące do przełączania między trybami stabilizacji obrazu są wygodne, łatwo dostępne dla użytkownika i dostosowane do obsługi w rękawiczkach. Wszystkie lornetki z nowej serii są przystosowane nawet do 10-godzinnej nieprzerwanej pracy z włączoną stabilizacją obrazu1, dlatego świetnie sprawdzą się na szlaku lub w trudnym terenie.

Jako pierwsze lornetki, które wykorzystują najnowszy system stabilizacji obrazu Canon, modele 10x, 12x i 14x32 IS gwarantują obserwacje tak wyraźne, jak nigdy przedtem. Połączenie technologii stabilizacji obrazu znanej z obiektywów EF oraz najwyższej jakości optyki Canon zapewniają użytkownikom obraz o doskonałej ostrości. Z nową serią Powered IS zobaczysz jeszcze więcej.1 Modele 10x, 12x i 14x32 IS zasilane są dwiema bateriami AA; więcej szczegółów znajduje się w specyfikacjach