Canon odświeża linię popularnych wielkoformatowych rozwiązań wielofunkcyjnych, prezentując skanery L24e i L36e

Warszawa, 20 lipca 2017 r. – Firma Canon ogłosiła, że popularne wielofunkcyjne plotery wielkoformatowe dla branży CAD/GIS – imagePROGRAF MFP 770 oraz imagePROGRAF MFP 670 – zostaną wyposażone w nowe skanery L36e i L24e. Usprawnione urządzenia wielofunkcyjne mają zapewnić wyższą użyteczność i wydajność przetwarzania wielkoformatowych dokumentów, a dzięki możliwości łatwego i bezpośredniego druku bez użycia komputera, stanowią idealne rozwiązanie dla małych przedsiębiorstw z branży budowlanej, projektowej, reprograficznej, edukacyjnej czy detalicznej. Od września 2017 r. nowe rozwiązania zastąpią świetnie sprzedające się modele iPF770 MFP L36 i iPF670 MFP L24.

W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny wzrost na rynku wielkoformatowych atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych. Urządzenia te zyskały na popularności szczególnie w branżach wykorzystujących projektowanie CAD1. Rosnące potrzeby w zakresie wydajności druku, skanowania oraz kopiowania rysunków technicznych stworzyły popyt na kompaktowe, solidne i łatwe w obsłudze urządzenia. W odpowiedzi na te potrzeby Canon stworzył modele iPF770 MFP L36e i iPF670 MFP L24e, które za przystępną cenę oferują wysokiej jakości szybki druk w wysokich nakładach. Teraz urządzenia o solidnej konstrukcji i eleganckim wyglądzie posiadają również intuicyjny, dotykowy panel sterowania, przyjazny nawet dla niedoświadczonych użytkowników, który ułatwia i przyspiesza codzienną pracę.

Hiroaki Shirakawa, LFP Product Manager, Canon Europe, komentuje: „W Canon wsłuchujemy się w problemy naszych klientów, staramy się precyzyjnie zrozumieć ich potrzeby i wymagania, by w rezultacie tworzyć skuteczne rozwiązania podnoszące efektywność ich biznesu. Kompaktowe i lekkie skanery L36e i L24e nie tylko doskonale sprawdzą się w mniejszych, prężnie działających firmach, ale są też naprawdę łatwe w użyciu. Dzięki zestawieniu z ploterami wielkoformatowymi iPF770 i iPF670, nowe urządzenia wielofunkcyjne stanowią niezawodne połączenie jakości druku, intuicyjności obsługi i funkcjonalności”.

Urządzenia wielofunkcyjne Canon iPF770 MFP L36e i iPF670 MFP L24e zapewniają wysoką wierność kolorystyczną i charakteryzują się precyzją obrazu. Wszystko dzięki systemowi 5 atramentów barwnikowych i pigmentowych o nowej formule z jeszcze szerszym spektrum odcieni. Oba urządzenia oferują także funkcje skanowania do sieci lub pamięci USB, które ograniczają konieczność zarządzania pracą z komputera PC. Urządzenia dają możliwość regulacji trybów skanowania i kopiowania, aby odpowiednio dopasować jakość do rodzaju wydruku, np. rysunków technicznych, plakatów wielkoformatowych lub materiałów szkoleniowych. Na potrzeby środowisk CAD, w których wymagana jest najwyższa szczegółowość i precyzja druku, ustawienia i parametry obrazu można dodatkowo dostosować z poziomu komputera.

Urządzenia w nowej wersji są kompatybilne z oprogramowaniem SmartWorks MFP Lite, co umożliwia wygodną obsługę zapewniając pełną zgodność z nowoczesnymi systemami pracy, dzięki integracji z chmurą oraz funkcjom bezpośredniego drukowania i udostępniania. Firmy, które korzystają z kilku urządzeń wielofunkcyjnych, mogą podłączyć je wszystkie do jednej sieci. Wydajność jest wyższa także dzięki funkcji ciągłego kopiowania, która umożliwia łatwe przetwarzanie danych za pośrednictwem komputerów sieciowych.

„Użyteczność i wydajność to cechy, które cenią sobie wszystkie ambitne przedsiębiorstwa” – mówi Hiroaki Shirakawa. „Bez względu na to, czy będą wykorzystywane przez mały zespół do kopiowania i drukowania rysunków, czy tworzenia wielkoformatowych plakatów lub materiałów szkoleniowych, jesteśmy pewni, że dzięki prostocie i wygodzie użytkowania nasze usprawnione urządzenia wielofunkcyjne spełnią oczekiwania wszystkich klientów w branży” – podsumowuje Hiroaki Shirakawa.

Nowe modele iPF770 MFP L36e oraz iPF670 MFP L24e będą dostępne w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie od września 2017 r.1Worldwide Quarterly Large Format Printer Tracker, IDC, marzec 2017