imagePROGRAF PRO-6000 – najnowszy model z uznanej serii profesjonalnych ploterów graficznych Canon PRO

Warszawa, 20 lipca 2017 r. – Canon zaprezentował najnowszy 12-kolorowy wielkoformatowy ploter atramentowy do druku w formacie 60 cali, który uzupełnia wielokrotnie nagradzaną serię urządzeń imagePROGRAF PRO. Dzięki 12-kolorowej głowicy model PRO-6000 oferuje wyjątkową jakość druku zdjęć, a dzięki podwójnemu modułowi rolowemu – najwyższą wydajność produkcji graficznych. Kompaktowa konstrukcja plotera gwarantuje z kolei oszczędność miejsca, niezbędną w niewielkich przestrzeniach produkcyjnych.

Coraz lepsza jakość druku
Dzięki szerokiej gamie kolorów model PRO-6000 umożliwia drukowanie zdjęć w najwyższej jakości i formacie 60 cali. Nowy model doskonale nadaje się do drukowania reklam, grafik i plakatów do użytku zewnętrznego i wewnętrznego. Urządzenie posiada nowo opracowany atrament pigmentowy LUCIA PRO z bezbarwnym atramentem Chroma Optimiser, które zapewniają doskonałą jakość kolorów, idealne odwzorowywanie ciemnych obszarów, dobre parametry połysku oraz niską ziarnistość. Dzięki niezwykłej technologii druku Canon oraz dostępnym zaawansowanym funkcjom zarządzania kolorem, wydrukowane obrazy wyglądają niezwykle realistycznie – tak jak w chwili naciśnięcia spustu migawki – przez co urządzenie spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających fotografów i artystów grafików.

Niezrównana wydajność
Nowo opracowany wielofunkcyjny system rolowy umożliwia bezobsługową pracę oraz tworzenie wydruków na różnych nośnikach i do różnych zastosowań. Jednoczesne ładowanie dwóch rodzajów czarnego atramentu pozwala dodatkowo na bezstratne i automatyczne przełączanie atramentu podczas druku na różnych nośnikach. Model PRO-6000, wyposażony w wydajny i szybki procesor L-COA PRO, jest w stanie z łatwością przetwarzać duże ilości obrazów o wysokiej rozdzielczości. W rezultacie nowe urządzenie gwarantuje najwyższą jakość druku i wyższą szybkość działania niż w przypadku obecnych 12-kolorowych modeli z serii imagePROGRAF. Dodatkowo urządzenie posiada rozbudowane opcje łączności i funkcję Wi-Fi, które umożliwiają płynną integrację z istniejącą siecią firmową. Kompaktowa konstrukcja sprawia, że model PRO-6000 jest idealnym rozwiązaniem dla firm o ograniczonej przestrzeni produkcyjnej lub przedsiębiorstw, dla których druk wielkoformatowy stanowi zupełnie nowe źródło przychodów.

Hiroaki Shirakawa, LFP Product Manager, Canon Europe, komentuje: „Wyzwaniem urządzeń z serii imagePROGRAF PRO jest zapewnienie klientom równowagi pomiędzy jakością wydruku a wydajnością produkcji. Efektywne zarządzanie nośnikami oraz możliwość szybkiej i nieprzerwanej produkcji wysokich nakładów to podstawowe wymagania w branży poligraficznej i użytkowej. Jako firma specjalizująca się w nowoczesnych technologiach do przetwarzania obrazu rozumiemy, że dla profesjonalnych użytkowników powtarzalność kolorystyczna i precyzyjne odwzorowanie najdrobniejszych szczegółów ma ogromne znaczenie. Wymagający fotografowie i graficy wiedzą, że dzięki najwyższej jakości druku i doskonałej wydajności, nasze 12-kolorowe urządzenia nie mają sobie równych na rynku. Dlatego z tym większą przyjemnością uzupełniamy serię ploterów o nowy model imagePROGRAF PRO-6000”.

Ploter imagePROGRAF PRO-6000 będzie dostępny w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie od 1 września br.