Dwa nowe monitory referencyjne 4K od Canon

Warszawa, 1 września 2016 r. – Canon zaprezentował dziś dwa nowe profesjonalne monitory 4K. Model DP-V2420 to 24-calowy monitor referencyjny o wysokiej jasności, który idealnie nadaje się do pracy przy produkcji treści HDR (High Dynamic Range), a DP-V1710 to pierwszy na rynku 17-calowy monitor zaprojektowany z myślą o pracy w wozach transmisyjnych i mobilnych studiach telewizyjnych oraz na planie filmowym. Oba modele wyposażono w technologię przetwarzania obrazu Canon, która łączy system tylnego podświetlenia z panelem IPS LCD, zapewniając najwyższą spójność i jakość kolorów, wysoką rozdzielczość oraz kontrast wyświetlanego obrazu.

DP-V2420 FSL.jpg

DP-V2420

DP-V1710 FSL.jpg

DP-V1710


Nowa generacja technologii przetwarzania obrazu – DP-V2420
DP-V2420 to flagowy monitor referencyjny 4K Canon zaprojektowany jako odpowiedź na wymagania środowisk produkcyjnych/postprodukcyjnych – zarówno kinowych, jak i telewizyjnych. Monitor wspiera nowy standard ITU-R BT.2100 dla parametrów HDR, udostępniając wyjątkowo jasny obraz i oferując wierną reprodukcję kolorów. Dodatkowo, rozszerzony zakres dynamiczny sprawia, że kontrast między jasnymi a ciemnymi obszarami jednego obrazu jest uwydatniony, dając wrażenie 3D.

Monitor posiada wbudowany moduł do debayeringu umożliwiający wyświetlanie obrazu w natywnej rozdzielczości 4K RAW bezpośrednio z kompatybilnej kamery Cinema EOS, co przyspiesza pracę i pozwala ograniczyć koszty – nie ma potrzeby wykorzystania zewnętrznego urządzenia.

Nowy standard: 17-calowych monitor 4K DP-V1710
Wysoka rozdzielczość 3840 x 2160 zamknięta w kompaktowej obudowie - model DP-V1710 to pierwszy na rynku 17-calowy monitor 4K (UHD) do zastosowań produkcyjnych. Urządzenie waży jedynie 8 kg, przez co doskonale nadaje się do pracy w terenie, a kompatybilność z 19-calową obudową typu rack pozwala zamontować go w „ciasnych” przestrzeniach produkcyjnych, np. wozach transmisyjnych.

Monitor został wyposażony w interfejsy HD3G i 6G-SDI, które umożliwiają wyświetlanie plików 4K za pośrednictwem jednego kabla. DP-V1710 wspiera także konwersję obrazu HDR EOTFs i wykorzystuje system tylnego podświetlenia, dając profesjonalnym użytkownikom łatwość tworzenia materiałów w jakości Full HD, 4K i HDR.

Monitory DP-V2420 i DP-V1710 posiadają solidną obudowę, a także intuicyjnie zaprojektowane przyciski, które można zaprogramować wg potrzeb użytkownika.

Oba urządzenia wpisują się w linię profesjonalnych rozwiązań 4K Canon (m.in. DP-V2410 czy DP-V3010) i dostarczają szeroką gamę opcji zaprojektowanych na potrzeby produkcji kinowych i telewizyjnych.

Następny artykuł

Wejdź do świata Canon EOS R. Najnowszy, niewielki pełnoklatkowy bezlusterkowiec EOS RP

Warszawa, 14 lutego 2019 r. – Canon prezentuje kolejny model z najnowszej serii pełnoklatkowych bezlusterkowców – EOS RP. To niewielkich rozmiarów, lekki aparat systemowy o rozbudowanych możliwościach, przeznaczony dla zaawansowanych amatorów, chcących rozwijać swoje umiejętności fotograficzne w ramach nowego systemu Canon EOS R. Kompaktowa konstrukcja sprawia, że EOS RP doskonale sprawdzi się podczas podróży a także fotografii krajobrazowej i portretowej, oferując jednocześnie najwyższą jakość materiałów wideo 4K. EOS RP jest nie tylko najlżejszym¹ bezlusterkowcem z pełnoklatkową matrycą Canon, ale także aparatem wyposażonym w najszybszy na świecie system AF².