Wejdź do świata Canon podczas targów photokina 2016

Warszawa, 2 września 2016 r. – Canon Europe poinformował o swoich planach na zbliżające się targi photokina 2016 w Kolonii. W tym roku odwiedzający strefę Canon będą mogli wejść do świata najnowszych technologii – od sprzętu po usługi cyfrowe i druk. Firma zaprezentuje rozwiązania wspierające zarówno konsumentów, jak i profesjonalistów na każdym etapie „podróży” z obrazem. Po raz pierwszy w Europie można będzie zobaczyć m.in. nową lustrzankę EOS 5D Mark IV, a także pełną linię drukarek PIXMA i usługę hdbook, która pozwala na profesjonalny druk i oprawę spersonalizowanych albumów fotograficznych.

„Wykorzystując uniwersalny język obrazów, Canon inspiruje fotografów umożliwiając im uchwycenie, przechowywanie, drukowanie i udostępnianie najcenniejszych momentów z własnego życia” – powiedział Alessandro Stanzani, Executive Vice President of Consumer and Professional Imaging w Canon Europe. „Targi photokina to kolejna okazja, aby zaprezentować nasze produkty do inteligentnego przetwarzania obrazu i mamy nadzieję, że za ich pośrednictwem uda się nam zachęcić fotografów do zrobienia kolejnego świetnego ujęcia”.

Odkryj uniwersalny świat obrazów
Odwiedzający strefę Canon będą mogli zajrzeć do inspirującego świata obrazów. Sercem stoiska będzie ekran 180°, na którym zaprezentowane zostaną kulisy nowej kampanii Canon City Surfing. Cztery główne strefy będą zachęcać gości do uchwycenia, przechowywania i dzielenia się obrazami z własnego życia – za pomocą innowacyjnych technologii przetwarzania obrazu. Program prowadzonych na żywo seminariów pomoże odwiedzającym zdobyć praktyczną wiedzę na temat różnych technik fotograficznych. Wśród prowadzących będą m.in. ambasador Canon Thorsten Milse i fotograf sportowy Samo Vidic.

W pogoni za zdjęciem
W strefie Capture Zone dostępne będą najnowsze aparaty Canon. Po raz pierwszy zaprezentowana zostanie lustrzanka EOS 5D Mark IV. Oferta Canon obejmuje aparaty dopasowane do potrzeb wszystkich grup odbiorców – od profesjonalistów próbujących uchwycić dziką przyrodę po konsumentów, którzy chcą zachować na dłużej ważne momenty z życia swoich najbliższych, takie jak np. pierwsze kroki dziecka. Nasi eksperci podpowiedzą, w jaki sposób świadomie użytkować sprzęt fotograficzny, aby uzyskać najlepsze efekty.

Od zdjęcia po wydruk
Firma Canon zachęca fotografów, aby ich „podróż” z obrazem nie kończyła się w momencie naciśnięcia spustu migawki i aby dzielić się wspomnieniami, czy to w postaci cyfrowej czy w formie wysokiej jakości wydruków. W strefie Store and Manage (Przechowywanie i Zarządzanie) przedstawione zostaną innowacyjne usługi cyfrowe Canon – w tym irista i Lifecake. irista to centralna platforma do przechowywania fotograficznych wspomnień w formie cyfrowych multimediów. Usługa pozwala zapisywać wszystkie zdjęcia w rzeczywistej, natywnej jakości i w jasny sposób je kategoryzować – od zachodów słońca po sport – dzięki czemu z łatwością można je wyszukać i stworzyć piękne hdbooki w ciągu kilku chwil. Z kolei aplikacja Lifecake to platforma pozwalająca rodzicom na przechowywanie zdjęć i filmów swoich dzieci. Funkcja multimedialnej osi czasu umożliwia śledzenie, jak nasze dziecko dorasta, a łatwe udostępnianie zdjęć rodzinie i bliskim pozwala im obserwować najważniejsze chwile z życia dziecka.

W strefie Print and Share (Druk i Udostępnianie) dostępne będą najnowsze drukarki PIXMA oraz seria zaawansowanych urządzeń PIXMA PRO. Wszystkie te produkty pozwalają na druk zachwycających obrazów w wysokiej jakości. W drukarkach Canon zastosowano zaawansowaną technologię druku oraz nowe atramenty pigmentowe LUCIA PRO, dzięki którym łatwo przekształcić cyfrowe biblioteki obrazów w wysokiej jakości drukowane albumy. Odwiedzający stoisko będą mogli m.in. zobaczyć w akcji drukarkę imagePROGRAF PRO-1000.

Inwestycja w wyjątkową jakość obrazu
Wszystkie prezentowane podczas targów photokina technologie Canon opracowano z myślą o dostarczeniu najwyższej jakości na każdym etapie pracy z obrazem. W strefie Future Zone (Przyszłość) Canon skupi się na pokazaniu, jak interakcja z obrazami może wyglądać w nadchodzących latach. W tym miejscu zaprezentowane zostaną nowe, innowacyjne technologie. Mając niemal 80 lat doświadczenia i wiedzy z zakresu dostarczania technologii do przetwarzania obrazów, Canon nieustannie inwestuje w rozwój nowoczesnych produktów i usług, przesuwając granice tego, co jest możliwe - dzisiaj, jutro i w przyszłości.

Strefa Canona będzie dostępna w Hali 3,2.