Od fotografowania po wydruk: cztery nagrody EISA dla produktów Canon

Warszawa, 15 sierpnia 2016 r. – Firma Canon otrzymała cztery prestiżowe nagrody przyznawane przez Europejskie Stowarzyszenie Technik Audiowizualnych (European Imaging and Sound Association; EISA). Aparat EOS 80D otrzymał tytuł Europejskiej lustrzanki 2016-2017, model EOS-1D X Mark II został wyróżniony w kategorii Europejska cyfrowa lustrzanka profesjonalna 2016-2017, obiektyw EF 35mm f/1.4L II USM otrzymał tytuł Europejskiego profesjonalnego obiektywu do lustrzanek 2016-2017, a drukarka imagePROGRAF PRO-1000 została uznana za Europejską drukarkę fotograficzną 2016-2017. Tegoroczne nagrody EISA dla produktów Canon potwierdzają nieustanny i kompleksowy rozwój portfolio firmy – od innowacyjnych technologii obrazowania po zaawansowane rozwiązania druku.

EOS 80D EF-S 18-55mm IS STM FSL.jpg

EOS 80D

EOS-1D X Mark II EF 50mm FSL.jpg

EOS-1D X Mark II

EF 35mm f1.4L II USM FRA.jpg

EF 35mm f/1.4L II USM

imagePROGRAF PRO-1000_SIDE paper colour.jpg

imagePROGRAF PRO-1000


Nagrody EISA przyznawane są przez grono wydawców reprezentujących 50 uznanych magazynów branżowych z 20 europejskich krajów. Wyróżnione produkty cechują się najbardziej zaawansowaną technologią, rozbudowaną funkcjonalnością oraz wyrazistym designem, a także realną wartością dla użytkowników. Wszystkie nagrodzone w tym roku produkty zostały bardzo dobrze przyjęte przez rynek, a wyróżnienia od EISA stanowią potwierdzenie oferowanej jakości.

„Firma Canon jest świadoma, że fotografia nie kończy się w momencie naciśnięcia spustu migawki w aparacie i dlatego konsekwentnie dąży do rozszerzania możliwości technologicznych, oferując coraz bardziej innowacyjne, profesjonalne narzędzia” – powiedział Steve Marshall, Product Marketing Director, Consumer Imaging Group, Canon Europe. „Od uchwycenia wyjątkowego momentu na fotografii przez przechowywanie i udostępnianie cyfrowych danych aż po profesjonalny wydruk zdjęć – na każdym z tych etapów produkty Canon zapewniają najwyższą jakość obrazu. Niezmiernie cieszymy się, że kolejny rok z rzędu docenili to także niezależni międzynarodowi eksperci z EISA”.

Uzasadnienie jury EISA:

EUROPEJSKA LUSTRZANKA 2016-2017
Canon EOS 80D

EOS 80D to coś więcej niż kolejna dostępna na rynku lustrzanka. Canon wyposażył ten aparat w wiele innowacyjnych funkcji z zakresu fotografowania i filmowania. Kluczowym elementem nagrodzonego modelu jest technologia Canon Dual CMOS AF, umożliwiająca szybkie działanie autofokusa w trybie Live View i podczas nagrywania. Jest ona wspierana przez nowy adapter Power Zoom PZ-E1, który doskonale współpracuje z obiektywem EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM. Udoskonalony system AF posiada 45 punktów krzyżowych, a odchylany ekran dotykowy LCD wysokiej rozdzielczości ułatwia obsługę aparatu.

EUROPEJSKA CYFROWA LUSTRZANKA PROFESJONALNA 2016-2017
Canon EOS-1D X Mark II

Canon EOS-1D X Mark II to „najszybszy” aparat w historii lustrzanek cyfrowych, który świetnie sprawdza się podczas fotografowania profesjonalnych wydarzeń sportowych. Pozwala wykonywać zdjęcia ruchomych obiektów z prędkością do 14 kl./s, dzięki czemu z ogromną precyzją można uchwycić nawet najbardziej dynamiczną sytuację. W modelu EOS-1D X Mark II poprawiono jakość zdjęć oraz ustawianie ostrości dla obiektywów z konwerterami. Funkcje wideo rozbudowane zostały o nagrywanie w jakości 4K i szybki AF w trybie Live View.

EUROPEJSKI PROFESJONALNY OBIEKTYW DO LUSTRZANEK 2016-2017
Canon EF 35mm f/1.4L II USM

Canon EF 35mm f/1.4L II USM, jako najlepszy na rynku stałoogniskowy obiektyw 35mm daje ogromne możliwości. Ostrość zdjęć jest wysoka, zarówno w centrum jak i na krawędziach, nawet przy f/1,4. Wykorzystano tu technologię Subwavelength Structure Coating (powłoka SWC), która zwiększa kontrast oraz minimalizuje występowanie efektów flary i ducha podczas fotografowania pod światło. Dodatkowo, obiektyw wyposażono w specjalną technologię eliminacji załamywania światła niebieskiego BR (Blue Spectrum Refractive), która dzięki zastosowaniu organicznego materiału optycznego koryguje aberrację chromatyczną. 9-listkowa przysłona obiektywu zapewnia naturalne rozmycie tła i chroni aparat przed kurzem i wilgocią.

EUROPEJSKA DRUKARKA FOTOGRAFICZNA 2016-2017
Canon imagePROGRAF PRO-1000

Canon imagePROGRAF PRO-1000 to fotograficzna drukarka A2, która wykorzystując atramenty pigmentowe zapewnia najwyższą jakość i trwałość wydruków (m.in. odporność na blaknięcie kolorów). Przy maksymalnej rozdzielczości druku 2400x1200 dpi drukarka wykorzystuje 12 atramentów, w tym oddzielny fotograficzny czarny i matowy czarny – wszystko dla ograniczenia zużycia tuszów oraz oszczędności czasu i pieniędzy. Dzięki rozbudowanym opcjom łączności, imagePROGRAF PRO-1000 obsługuje druk z różnorodnych urządzeń – oferuje Hi Speed USB 2.0, Wi-Fi, Wi-Fi Pictbridge oraz Ethernet. Wykończenie i stylistyka urządzenia nawiązują do designu profesjonalnych obiektywów Canon serii „L”.

Następny artykuł

„Fotografuj kreatywnie” – bezpłatny poradnik od Canon

Warszawa, 9 stycznia 2019 r. – Otaczające nas zewsząd zdjęcia sprawiły, że „uodporniliśmy się” na obrazy. Poprawnie skomponowany kadr, właściwa ekspozycja czy perfekcyjnie trafiona ostrość często już nie wystarczają, aby wyróżniło się ono spośród tysięcy innych. Dziś fotografia, aby przykuła uwagę, musi zaskakiwać. Zdjęcia, obok doskonałych walorów technicznych, muszą być także pomysłowe, niecodzienne, kreatywne. Opanowanie podstawowych umiejętności w tym zakresie nie jest wcale trudne. Nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby robić nietuzinkowe zdjęcia. Trzeba tylko wiedzieć, jak do tego podejść, na co zwracać uwagę i jakich wystrzegać się błędów. W opanowaniu tych umiejętności pomoże nowy, darmowy e-book od Canon.