Nowe urządzenia wielofunkcyjne Canon serii PIXMA dla użytkowników domowych

Warszawa, 12 lipca 2016 r. – Canon prezentuje dwa atramentowe urządzenia wielofunkcyjne serii PIXMA – PIXMA MG3050 i PIXMA MG2550S. Nowe, kompaktowe drukarki, wyróżniające się nowoczesnym designem, zaprojektowano z myślą o użytkownikach domowych, którzy chcą drukować wysokiej jakości dokumenty i fotografie.

MG3050.jpg

PIXMA MG3050

MG2550S.jpg

PIXMA MG2550S


Urządzenia PIXMA serii MG3050 i MG2550S wyposażono w najnowszy hybrydowy system atramentów, wykorzystujący jednocześnie tusze barwnikowe i pigmentowe. Dzięki temu drukowane fotografie uzyskują jeszcze bardziej wyraźne kolory, a tekst charakteryzuje się wysoką precyzją. Dodatkowo drukarki posiadają głowicę drukującą FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), która zapewnia wyjątkowo szczegółowe obrazy pozbawione efektu ziarnistości. Nowe modele są kompatybilne z atramentami XL.

Otwórz się na świat dzięki łączności bezprzewodowej
Urządzenia serii PIXMA MG3050 posiadają Wi-Fi, dzięki czemu użytkownicy mogą drukować bezpośrednio z komputera, laptopa, smartfona czy tabletu przy użyciu aplikacji Canon PRINT. Nowe modele obsługują także usługi w chmurze, dając możliwość intuicyjnego drukowania ulubionych zdjęć z popularnych platform społecznościowych, takich jak m.in. Instagram™, Facebook™ czy Google Drive™ z dowolnego miejsca z dostępem do sieci. Użytkownicy mogą również skorzystać z trybu punktu dostępowego, który pozwala drukować lub skanować bezpośrednio z podłączonego do drukarki urządzenia bez konieczności używania zewnętrznej sieci Wi-Fi. Co więcej, zeskanowane dokumenty mogą automatycznie zostać przesłane na urządzenie mobilne.

Uwolnij kreatywność
Nowe urządzania PIXMA oferują w standardzie oprogramowanie Canon My Image Garden na komputery PC oraz Mac. To kompleksowa platforma z intuicyjnym interfejsem, która w prosty sposób pozwala zarządzać i organizować wszystkie zdjęcia zgrupowane w jednym miejscu, zapewniając swobodną nawigację pomiędzy funkcjami drukowania i skanowania. Drukarki dają również dostęp do szerokiej bazy kreatywnych projektów w CREATIVE PARK PREMIUM – usłudze online, która umożliwia pobieranie inspirujących zdjęć i ilustracji zaprojektowanych przez uznanych międzynarodowych fotografów i artystów.

Entuzjastów fotografii z pewnością zainteresuje możliwość druku zdjęć w formacie 5x5 cali na urządzeniach serii PIXMA MG3050. Ten niestandardowy format doskonale prezentuje się w ramkach zdjęciowych, ale kwadratowe fotografie mogą służyć także jako ciekawy prezent dla rodziny i bliskich. Drukarki z serii MG3050 umożliwiają także dostęp do platformy Easy-PhotoPrint+ z komputerów PC i Mac oraz urządzeń mobilnych, wspierając kreatywne wykorzystanie zapisanych fotografii z użyciem gotowych szablonów, np. kartek okolicznościowych czy kalendarzy.

Seria PIXMA MG3050 cechy kluczowe:

 • Drukowanie z chmury i smartfona dzięki aplikacji Canon PRINT
 • Drukowanie, kopiowanie i skanowanie materiałów w wysokiej jakości
 • Prędkość druku 8 obrazów na minutę (czarno-białe) i 4 obrazów na minutę (kolorowe)
 • Platforma Easy-PhotoPrint+
 • Możliwość łączności Wi-Fi i trybu punktu dostępowego jednocześnie
 • Opcjonalne zbiorniki z atramentem XL dla ograniczenia kosztów

PIXMA MG2550S - cechy kluczowe:

 • Drukowanie, kopiowanie i skanowanie materiałów w wysokiej jakości
 • Prędkość druku 8 obrazów na minutę (czarno-białe) i 4 obrazów na minutę (kolorowe)
 • Oprogramowanie My Image Garden
 • Funkcja automatycznego włączania (Auto Power On)
 • Opcjonalne zbiorniki z atramentem XL dla ograniczenia kosztów
Następny artykuł

„Fotografuj kreatywnie” – bezpłatny poradnik od Canon

Warszawa, 9 stycznia 2019 r. – Otaczające nas zewsząd zdjęcia sprawiły, że „uodporniliśmy się” na obrazy. Poprawnie skomponowany kadr, właściwa ekspozycja czy perfekcyjnie trafiona ostrość często już nie wystarczają, aby wyróżniło się ono spośród tysięcy innych. Dziś fotografia, aby przykuła uwagę, musi zaskakiwać. Zdjęcia, obok doskonałych walorów technicznych, muszą być także pomysłowe, niecodzienne, kreatywne. Opanowanie podstawowych umiejętności w tym zakresie nie jest wcale trudne. Nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby robić nietuzinkowe zdjęcia. Trzeba tylko wiedzieć, jak do tego podejść, na co zwracać uwagę i jakich wystrzegać się błędów. W opanowaniu tych umiejętności pomoże nowy, darmowy e-book od Canon.