Nowe urządzenia wielofunkcyjne Canon serii PIXMA dla użytkowników domowych

Warszawa, 12 lipca 2016 r. – Canon prezentuje dwa atramentowe urządzenia wielofunkcyjne serii PIXMA – PIXMA MG3050 i PIXMA MG2550S. Nowe, kompaktowe drukarki, wyróżniające się nowoczesnym designem, zaprojektowano z myślą o użytkownikach domowych, którzy chcą drukować wysokiej jakości dokumenty i fotografie.

PIXMA MG3050

PIXMA MG2550S


Urządzenia PIXMA serii MG3050 i MG2550S wyposażono w najnowszy hybrydowy system atramentów, wykorzystujący jednocześnie tusze barwnikowe i pigmentowe. Dzięki temu drukowane fotografie uzyskują jeszcze bardziej wyraźne kolory, a tekst charakteryzuje się wysoką precyzją. Dodatkowo drukarki posiadają głowicę drukującą FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), która zapewnia wyjątkowo szczegółowe obrazy pozbawione efektu ziarnistości. Nowe modele są kompatybilne z atramentami XL.

Otwórz się na świat dzięki łączności bezprzewodowej
Urządzenia serii PIXMA MG3050 posiadają Wi-Fi, dzięki czemu użytkownicy mogą drukować bezpośrednio z komputera, laptopa, smartfona czy tabletu przy użyciu aplikacji Canon PRINT. Nowe modele obsługują także usługi w chmurze, dając możliwość intuicyjnego drukowania ulubionych zdjęć z popularnych platform społecznościowych, takich jak m.in. Instagram™, Facebook™ czy Google Drive™ z dowolnego miejsca z dostępem do sieci. Użytkownicy mogą również skorzystać z trybu punktu dostępowego, który pozwala drukować lub skanować bezpośrednio z podłączonego do drukarki urządzenia bez konieczności używania zewnętrznej sieci Wi-Fi. Co więcej, zeskanowane dokumenty mogą automatycznie zostać przesłane na urządzenie mobilne.

Uwolnij kreatywność
Nowe urządzania PIXMA oferują w standardzie oprogramowanie Canon My Image Garden na komputery PC oraz Mac. To kompleksowa platforma z intuicyjnym interfejsem, która w prosty sposób pozwala zarządzać i organizować wszystkie zdjęcia zgrupowane w jednym miejscu, zapewniając swobodną nawigację pomiędzy funkcjami drukowania i skanowania. Drukarki dają również dostęp do szerokiej bazy kreatywnych projektów w CREATIVE PARK PREMIUM – usłudze online, która umożliwia pobieranie inspirujących zdjęć i ilustracji zaprojektowanych przez uznanych międzynarodowych fotografów i artystów.

Entuzjastów fotografii z pewnością zainteresuje możliwość druku zdjęć w formacie 5x5 cali na urządzeniach serii PIXMA MG3050. Ten niestandardowy format doskonale prezentuje się w ramkach zdjęciowych, ale kwadratowe fotografie mogą służyć także jako ciekawy prezent dla rodziny i bliskich. Drukarki z serii MG3050 umożliwiają także dostęp do platformy Easy-PhotoPrint+ z komputerów PC i Mac oraz urządzeń mobilnych, wspierając kreatywne wykorzystanie zapisanych fotografii z użyciem gotowych szablonów, np. kartek okolicznościowych czy kalendarzy.

Seria PIXMA MG3050 cechy kluczowe:

 • Drukowanie z chmury i smartfona dzięki aplikacji Canon PRINT
 • Drukowanie, kopiowanie i skanowanie materiałów w wysokiej jakości
 • Prędkość druku 8 obrazów na minutę (czarno-białe) i 4 obrazów na minutę (kolorowe)
 • Platforma Easy-PhotoPrint+
 • Możliwość łączności Wi-Fi i trybu punktu dostępowego jednocześnie
 • Opcjonalne zbiorniki z atramentem XL dla ograniczenia kosztów

PIXMA MG2550S - cechy kluczowe:

 • Drukowanie, kopiowanie i skanowanie materiałów w wysokiej jakości
 • Prędkość druku 8 obrazów na minutę (czarno-białe) i 4 obrazów na minutę (kolorowe)
 • Oprogramowanie My Image Garden
 • Funkcja automatycznego włączania (Auto Power On)
 • Opcjonalne zbiorniki z atramentem XL dla ograniczenia kosztów