Pierwsza instalacja kolorowego systemu atramentowego na papier ciągły Océ ColorStream 6500 Chroma we francuskiej firmie Corus

Warszawa, 5 lipca 2016 r. – Firma Canon poinformowała o pierwszej instalacji zaprezentowanego niedawno uniwersalnego systemu druku atramentowego Océ ColorStream 6500 Chroma we francuskiej firmie Corus. Nowe rozwiązanie, dzięki zastosowaniu najnowszych tuszów Chromera, łączy wyjątkową jakość i wszechstronność zastosowań.

ColorStream 6500.jpg

IMG_1231_Corus_B.jpg

Firma Corus zakupiła aż dwie maszyny Océ ColorStream 6500 Chroma do punktów produkcyjnych w Paryżu i Annency. Poza inwestycją w nowe urządzenia Canon, francuska firma będzie także korzystać z wydajnego systemu do zarządzania przepływem pracy Océ PRISMAProduction.

Corus to firma specjalizująca się w marketingu bezpośrednim, która świadczy usługi dla ponad 350 klientów. Kluczowe obszary działalności firmy to druk korespondencji bezpośredniej, skład i archiwizacja drukowanych materiałów, obsługa druku transakcyjnego oraz faktur i umów dla sektora bankowego i ubezpieczeniowego, a także zarządzanie korespondencją elektroniczną. W trzech oddziałach w Lyonie, Paryżu i Annency firma zatrudnia ponad 110 osób, którzy w systemie zmianowym pracują 24 godziny na dobę. W 2015 r. wartość sprzedaży firmy Corus przekroczyła 14 mln euro.

Od początku lat 90. firma korzystała z rozwiązań Siemens i systemów druku na papier ciągły Océ. W 2011 r. Canon zainstalował swój pierwszy innowacyjny system druku produkcyjnego Océ ColorStream 3500 właśnie w Corus. Wyjątkowa jakość drukowanych materiałów i wykorzystanie produkcyjne tej maszyny na poziomie 99% sprawiły, że firma zdecydowała się na inwestycję w najnowszą maszynę Océ ColorStream 6500 Chroma.

Duży wpływ na decyzję dotyczącą zakupu systemu ColorStream 6500 Chroma miała prezentacja pokazowa dla przedstawicieli firmy Corus, która odbyła się w niemieckim Poing. Przedstawiciele firmy byli pod wrażeniem przede wszystkim szerokiego gamutu barw, jaki pozwala osiągnąć najnowszy zestaw tuszów Chromera, a także wyjątkowej jakości drukowanych materiałów. Dodatkowym czynnikiem przemawiającym za inwestycją była najwyższa jakość i szybkość wsparcia serwisowego Canon oraz stałe wsparcie w zakresie rozwoju innowacyjnych systemów druku atramentowego dla klientów.

Peter Wolff, dyrektor Canon Commercial Print Group w Canon Europe, powiedział: „Instalacja systemu Océ ColorStream 6500 Chroma w firmie Corus była tysięcznym wdrożeniem wysokowydajnego systemu atramentowego na papier ciągły w historii Canon. Jesteśmy dumni, że nasze innowacyjne drukarki wysokonakładowe cieszą się popularnością wśród dostawców usług druku. Obecnie Canon może pochwalić się największą liczbą zainstalowanych systemów atramentowych na rynku".

“Jubileuszowe wdrożenie w firmie Corus podkreśla nasze zaangażowanie w dostarczanie rozwiązań, które będą wspierały rozwój biznesowy klientów, dzięki innowacyjnym technologiom. Nasza długoletnia współpraca partnerska i pozytywne opinie o urządzeniach serii ColorStream to znak, że inwestycja firmy Corus w innowacyjne technologie Canon to duży krok naprzód” – dodaje Wolff.

Dalsze informacje

Corus signing Zdjęcia

Następny artykuł

„Fotografuj kreatywnie” – bezpłatny poradnik od Canon

Warszawa, 9 stycznia 2019 r. – Otaczające nas zewsząd zdjęcia sprawiły, że „uodporniliśmy się” na obrazy. Poprawnie skomponowany kadr, właściwa ekspozycja czy perfekcyjnie trafiona ostrość często już nie wystarczają, aby wyróżniło się ono spośród tysięcy innych. Dziś fotografia, aby przykuła uwagę, musi zaskakiwać. Zdjęcia, obok doskonałych walorów technicznych, muszą być także pomysłowe, niecodzienne, kreatywne. Opanowanie podstawowych umiejętności w tym zakresie nie jest wcale trudne. Nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby robić nietuzinkowe zdjęcia. Trzeba tylko wiedzieć, jak do tego podejść, na co zwracać uwagę i jakich wystrzegać się błędów. W opanowaniu tych umiejętności pomoże nowy, darmowy e-book od Canon.