Canon nowym graczem na rynku druku 3D w Polsce

Warszawa, 23 czerwca 2016 r. Firma Canon – w ramach umowy partnerskiej z 3D Systems – rozpoczęła dystrybucję drukarek 3D na polskim rynku. Oferta profesjonalnych rozwiązań kierowana jest do firm z branży produkcyjnej, architektonicznej i inżynieryjnej oraz sektora edukacji. Obok dystrybucji urządzeń 3D, Canon będzie dostarczał polskim klientom profesjonalne oprogramowanie do przygotowywania danych do druku oraz zapewni wsparcie posprzedażowe i specjalistyczne usługi konsultingowe w zakresie wyboru, zastosowania i obsługi urządzeń 3D.

image1.jpg

Współpraca Canon z 3D Systems
3D Systems to światowy lider w branży druku 3D. Jako producent najnowszych technologii druku przestrzennego, oferuje bardzo wiele profesjonalnych rozwiązań i technologii kierowanych do branży przemysłowej oraz klientów indywidualnych. 3D Systems jest jedną z niewielu firm oferujących urządzenia działające w niemal wszystkich najpopularniejszych technologiach druku 3D i sukcesywnie rozwija kompetencje w obszarze zastosowań produkcyjnych, m.in.: prototypowania, produkcji modeli do badania funkcjonalności i ergonomii produktów końcowych, a także druku finalnych produktów z zachowaniem najwyższej jakości detali do zastosowań w różnych gałęziach przemysłu – od samochodowego po medyczny.

W lutym 2015 r. Canon Europe podpisał umowę dystrybucyjną z 3D Systems na sprzedaż profesjonalnych rozwiązań do druku przestrzennego. Początkowo urządzenia były dostępne w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Teraz, dzięki podpisanej umowie, Canon będzie dostarczał szeroką gamę drukarek 3D Systems także klientom z Polski.

Nowa platforma dla innowacji
W ramach współpracy z 3D Systems Canon będzie się koncentrował na rozwoju drukarek i systemów usprawniających procesy biznesowe dla branży produkcyjnej, architektonicznej i inżynieryjnej oraz sektora edukacji.

Oferowane urządzenia doskonale sprawdzają się w różnych zastosowaniach, takich jak tworzenie modeli koncepcyjnych, prototypów funkcjonalnych, narzędzi i części. Dzięki temu mają duży potencjał, by stać się opłacalną alternatywą dla standardowych procesów wytwórczych, pozwalając firmom z wielu branż na znaczne skrócenie czasu wprowadzenia nowych produktów na rynek.

Najważniejsze technologie druku 3D w ofercie Canon to:

  • Color Jet Printing (CJP): technologia oparta na dwóch głównych komponentach: gipsie (sproszkowany materiał budulcowy) i bazującym na wodzie kleju (spoiwo). Modele wydrukowane w tej technologii stosowane są przede wszystkim do demonstracji projektowych oraz testów ergonomii prototypów. Urządzeniem drukującym w tej technologii jest m.in. ProJetCJP 660PRO.
  • Multi Jet Printing (MJP): technologia druku bazująca na polimerach akrylowych utwardzanych światłem UV. Głównym zastosowaniem modeli wydrukowanych w MJP jest badanie funkcjonalności, ergonomii, optymalizacji oraz zagadnień związanych z pakowaniem i logistyką nowego produktu. Urządzeniami drukującymi w tej technologii są m.in. ProJetMJP 2500 / 2500 PLUS, ProJet3510 SD, ProJetMJP 3600 / 3600 MAX i ProJetMJP 5500X
  • Stereolitografia  (SLA): technologia polegająca na laserowym spajaniu płynnej żywicy. Technologia SLA pozwala na uzyskanie bardzo gładkiej powierzchni modeli oraz na poprawne wydrukowanie delikatnych detali. Szeroka paleta materiałów pozwala stosować metodę w wielu gałęziach przemysłu, od samochodowego po medyczny. Części wydrukowane w SLA stosowane są zarówno jako narzędzia, użytkowe prototypy, jak i finalne produkty. Urządzeniami drukującymi w tej technologii są m.in. ProJet 6000 SD/HD i ProJet7000 SD/HD.

Silne kompetencje
W ramach umowy dystrybucyjnej, poza sprzedażą bezpośrednią drukarek 3D, Canon zapewni klientom w Polsce wszechstronne oprogramowanie do przygotowywania danych do druku 3D, które wspomaga procesy projektowe i cykle pracy, a także pełne wsparcie posprzedażowe dla polskich klientów w zakresie profesjonalnego doradztwa i serwisowania sprzętu.

Canon jest jedynym dostawcą rozwiązań 3D w Polsce z tak rozbudowaną, certyfikowaną (ISO) siecią serwisową (ponad 50 pracowników). Dodatkową korzyścią dla klientów Canon będzie wsparcie ekspertów Canon Polska, którzy będą dzielić się specjalistyczną wiedzą biznesową w zakresie optymalnego wykorzystania potencjału i szerokich możliwości zastosowania drukarek 3D w przedsiębiorstwach z różnych branż.

„Canon posiada silne kompetencje w zakresie sprzedaży i marketingu, rozwiniętą sieć serwisową, a także ogromne doświadczenie w opracowywaniu i dostarczaniu innowacji. Druk 3D jest technologią, która ma ogromne szanse zrewolucjonizować sposób działania firm produkcyjnych i inżynieryjnych w Polsce. Jako firma z technologicznym DNA mamy nadzieję odegrać w tym procesie znaczącą rolę.” – komentuje Jacek Witkowski, Dyrektor Handlowy w dziale systemów wielkoformatowych Canon Polska.

Ruch w dobrą stronę
Druk 3D to nowa, jednak bardzo rozwojowa gałąź działalności firmy Canon.

Rynek druku 3D rośnie w szybkim tempie, zarówno w skali globalnej, jak i europejskiej. Gartner szacuje, że wydatki użytkowników końcowych na druk 3D wzrosną z 1,6 mld USD w 2015 do 13,4 mld w 2018 roku. Jeśli chodzi o Europę Zachodnią, dane IDC wskazują, że przewidywany średni roczny wzrost wartości rynku w okresie od 2012 do 2018 r wyniesie 25%. Oznacza to duże możliwości dla firm działających na tym rynku¹.¹ Artykuł prasowy Gartner, 27 października 2014 r. – „Gartner Says Worldwide Shipments of 3D Printers to Reach More Than 217,000 in 2015”.
Następny artykuł

Wejdź do świata Canon EOS R. Najnowszy, niewielki pełnoklatkowy bezlusterkowiec EOS RP

Warszawa, 14 lutego 2019 r. – Canon prezentuje kolejny model z najnowszej serii pełnoklatkowych bezlusterkowców – EOS RP. To niewielkich rozmiarów, lekki aparat systemowy o rozbudowanych możliwościach, przeznaczony dla zaawansowanych amatorów, chcących rozwijać swoje umiejętności fotograficzne w ramach nowego systemu Canon EOS R. Kompaktowa konstrukcja sprawia, że EOS RP doskonale sprawdzi się podczas podróży a także fotografii krajobrazowej i portretowej, oferując jednocześnie najwyższą jakość materiałów wideo 4K. EOS RP jest nie tylko najlżejszym¹ bezlusterkowcem z pełnoklatkową matrycą Canon, ale także aparatem wyposażonym w najszybszy na świecie system AF².