IFSEC 2016: nowe kamery do monitoringu Canon o rozdzielczości Full HD

Warszawa, 21 czerwca 2016 r. – Podczas targów IFSEC 2016 firma Canon Europe zaprezentowała osiem najnowszych kamer sieciowych Full HD. Seria obejmuje m.in. kamerę szybkoobrotową 360⁰ z 30-krotnym zoomem optycznym i autofokusem do zastosowań zewnętrznych, dwie kamery typu bullet (tubowe) z 20-krotnym zoomem optycznym oraz dwa modele wandaloodpornych kamer kopułkowych.


Oprócz ośmiu nowych modeli Canon zaprezentuje także niedawno wprowadzoną kamerę VB-H651V oraz flagowy model VB-M50B, który osiąga doskonałą jakość obrazu w trudnych warunkach oświetleniowych, rejestrując wyraźny obraz w całym zakresie zbliżenia.

Julian Rutland, dyrektor marketingu w dziale NVS, Canon Europe, mówi: „Rynek sieciowych systemów bezpieczeństwa nieustannie ewoluuje. Priorytetem w zakresie nowych rozwiązań do monitoringu jest rozwój technologii kamer, które pozwalają rejestrować obraz w najwyższej jakości nawet w słabych warunkach. Najnowsze kamery sieciowe Canon uzupełniają dotychczasową, bogatą ofertę. Zostały wyposażone w zaawansowane technologie obrazowania i najwyższej klasy obiektywy, dlatego zapewniają klientom i integratorom możliwość dostosowania szerokiej gamy produktów Canon do potrzeb różnych branż”.

Doskonała jakość
Nowe kamery wyposażono w czułe matryce CMOS o rozdzielczości 2,1 MP, które zapewniają obraz jakości Full HD nawet w słabych warunkach oświetleniowych. To kluczowy aspekt dla zastosowań w różnych obszarach, od monitoringu miejskiego po nadzór infrastruktury krytycznej, czyli tam gdzie istotna jest identyfikacja twarzy lub szczegółowych elementów np. samochodowych tablic rejestracyjnych.

Model VB-R13VE to zewnętrzna, wandaloodporna kamera PTZ 360⁰ z 30-krotnym zoomem optycznym i autofokusem. Kamera posiada obiektyw o ultraniskiej dyspersji (Ultra-low Dispersion, UD) zapewniając wyjątkowo przejrzysty i wyraźny obraz, jednocześnie pozwalając uniknąć aberracji chromatycznych. To sprawia, że VB-R13VE najlepiej sprawdza się w monitoringu infrastruktury krytycznej, w którym wymagana jest najwyższa jakość obrazu.

Nowe technologie, więcej możliwości
Wszystkie nowe modele są wyposażone w funkcję Motion Adaptive Noise Reduction – nową technologię firmy Canon, która wykrywa poruszające się obiekty i zmniejsza poziom szumów, aby poprawić obraz w słabych warunkach oświetleniowych. Dynamiczna redukcja szumów w czasie rzeczywistym, w zależności od sytuacji i wymagań, gwarantuje optymalną jakość obrazu, pozwalając skutecznie wykrywać i identyfikować zagrożenia.

Kamery posiadają także nowy interfejs graficzny (graphical user interface; GUI) oraz wbudowane oprogramowanie Mobile Viewer, które obsługuje różne przeglądarki i urządzenia mobilne, aby zapewnić instalatorom oraz użytkownikom końcowym dużą elastyczność oraz łatwy dostęp do funkcji kamer.

Wybrane funkcjonalności nowych kamer:

Kamery szybkoobrotowe 360⁰:

  • Modele VB-R13VE i VB-R12VE (wandaloodporne kamery do zastosowań zewnętrznych) oraz VB-R13 (do zastosowań wewnętrznych). Szybkoobrotowe kamery kopułkowe z 30-krotnym zoomem optycznym, w zakresie ruchu 360⁰, szybkim autofokusem i prędkością obrotu 450⁰ na sekundę, które zapewniają maksymalny kąt widzenia i skuteczny monitoring w wymagających warunkach. Dodatkowo technologia udoskonalonego zoomu cyfrowego zwiększa współczynnik powiększenia obrazu (nawet 120x) podczas transmisji w niższej rozdzielczości.

Kamery typu bullet (tubowe):

  • Modele VB-H761LVE i VB-H760VE. Kamery tubowe (klasa ochrony IK09) wyposażone w 20-krotny zoom optyczny. Wyróżniają się doskonałymi możliwościami w zakresie rejestrowania kolorowego obrazu w słabych warunkach oświetleniowych (0,06 luksa). Model VB-761LVE pozwala nagrywać wyraźny obraz czarno-biały w świetle o natężeniu 0,04 luksa, podczas gdy model VB-H760VE – nawet przy 0,003 luksa, bez zastosowania podczerwieni. Z kolei kamera VB-761LVE została wyposażona w tryb Clear IR, który zapewnia obraz monochromatyczny o większej rozdzielczości i szczegółowości, zarówno w dzień, jak i w nocy.
  • VB-H751LE. Kamera z ultraszerokokątnym obiektywem 124,3⁰, 2,4-krotnym zoomem i możliwością rejestrowania obrazu przy świetle 0,035 luksa (kolor) oraz 0,002 luksa (czarno-biały). Posiada wbudowany promiennik IR dla zapewnienia pełnej ochrony o każdej porze i w każdych warunkach.

Kamery kopułkowe:

  • VB-H652LVE. Zewnętrzna wandaloodporna (klasa ochrony IK10) kamera kopułkowa wyposażona w promiennik podczerwieni LED IR. Oferuje 122-stopniowy kąt widzenia i wyróżnia się współczynnikiem szczelności IP66. Kamerę wyposażono w system przeciwdziałający zaparowaniu i zapewniający jednocześnie odpowiedni obieg powietrza odprowadzającego ciepło i wilgoć. Opcjonalnie do tego modelu dostępna jest grzałka zwiększająca zakres pracy temperatur.
  • VB-H651VE. kopułkowa wandaloodporna kamera zewnętrzna (klasa ochrony IK10) z 2,4-krotnym zoomem, kątem widzenia 122,5⁰ i możliwością rejestrowania obrazu przy świetle 0,035 luksa (kolor) i 0,002 luksa (czarno-biały).

Wszystkie nowe modele są przystosowane do pracy w wymagających warunkach atmosferycznych, także w pobliżu słonych akwenów morskich czy obszarach, w których panuje bardzo niska temperatura.

Kamery są kompatybilne z profilami ONVIF S i G, które pozwalają łatwo integrować się z głównymi platformami VMS, a także nagrywać, przeszukiwać i odtwarzać materiał na urządzeniu rejestrującym.

Szczegółowe informacje na temat sieciowych kamer Canon prezentowanych podczas IFSEC 2016, można uzyskać na stoisku firmy (F500) oraz na stronie internetowej: http://www.canon.pl/for_work/business-products/network-cameras/