drupa 2016: Canon prezentuje biznesowy potencjał najnowszych rozwiązań do druku cyfrowego

Warszawa, 31 maja 2016 r. – Podczas targów drupa 2016 (Messe Düsseldorf, 31 maja – 10 czerwca 2016, Hall 8a, Stoisko B50) Canon Europe zaprezentuje szeroką gamę innowacyjnych rozwiązań wspierających dostawców usług druku w rozwoju ich potencjału biznesowego.

W zaledwie 10 lat po wprowadzeniu pierwszych urządzeń do druku produkcyjnego, Canon zajmuje pozycję wiodącego dostawcy zaawansowanych technologii druku produkcyjnego dla biznesu, z szerokim portfolio profesjonalnych rozwiązań: od arkuszowych urządzeń tonerowych i atramentowych przez atramentowe drukarki na papier ciągły po wielkoformatowe maszyny rolowe i plotery płaskie, wspierane przez oprogramowanie do zarządzania procesem druku oraz rozwiązania do finiszingu.

Prezentowane na stoisku urządzenia reprezentują bogatą ofertę rozwiązań Canon do produkcji wysokiej jakości wydruków. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć ponad 25 zintegrowanych systemów produkcyjnych, wyposażonych w różnorodne rozwiązania do przetwarzania danych i opcje finiszingu. Inspiracją dla gości obecnych na stoisku będzie także prezentacja różnorodnych zastosowań druku Canon (łącznie ponad 300 aplikacji). Udowadniają one, jak ogromny potencjał biznesowy mają do dyspozycji klienci, którzy chcą rozwijać swoją działalność za pośrednictwem innowacyjnych technologii druku.

Jeppe Frandsen, Executive Vice President of Industrial & Production Solutions, Canon Europe, mówi: „Od samego początku, gdy rozwiązania Canon weszły na rynek druku produkcyjnego, chcieliśmy aby nasze technologie wyznaczały kierunek rozwoju branży i inspirowały klientów. Z jednej strony zachęcały do przekraczania kolejnych granic, a z drugiej były inspiracją do nieustannego poszukiwania nowych obszarów działalności”.

„Systematycznie zwiększamy nasz wkład i zaangażowanie w rozwój branży, dostarczając innowacyjne technologie druku cyfrowego, które pozwalają naszym klientom rozwijać ich potencjał biznesowy. Od uczestnictwa w targach drupa w 2012 roku, nieustannie rozszerzamy nasze portfolio urządzeń drukujących – w tym atramentowych i wielkoformatowych – i dzięki temu możemy wyróżnić się obecnie największym na rynku portfolio rozwiązań druku. Podczas drupa 2016 zaprezentujemy niemal wszystkie możliwe zastosowania naszych rozwiązań druku i pokażemy możliwości wykorzystania zróżnicowanych podłoży”.

Innowacyjne technologie
Canon nieustanne inwestuje w badania i rozwój (R&D), co wyraźnie pokazują prezentowane na stoisku rozwiązania nowej generacji. Wszystkie premierowe urządzenia, oferujące najwyższą jakość i produktywność druku na różnorodnych mediach, są wyrazem zaangażowania i wsparcia, jakie Canon oferuje dostawcom usług druku.

Kluczowe rozwiązania dostępne w strefie Canon podczas drupa 2016:

  • Światowa premiera Océ Colorstream 6000 Chroma – szybkiego systemu atramentowego z nowym zestawem atramentów Chromera, do zastosowań kreatywnych, w tym grafiki wystawowej;
  • Światowa premiera imagePRESS C8000VP – cyfrowej maszyny produkcyjnej, następcy zaprezentowanego jesienią 2015 r. flagowego modelu imagePRESS C10000VP – oferującej najwyższą produktywność w zakresie druku tonerowego na różnorodnych mediach;
  • Światowa premiera ulepszonego zestawu atramentów i nowej opcji „ColorGrip” w systemie druku na papier cięty Océ VarioPrint i300, które umożliwiają wysokiej jakości druk na standardowym powlekanym papierze offsetowym;
  • Światowa premiera ploterów płaskich serii Océ Arizona 2200 oraz zaprezentowanych niedawno ploterów serii Océ Arizona 1200 i Océ ColorWave 910;
  • Pierwsza oficjalna prezentacja Océ ImageStream 2400 – pełnokolorowego atramentowego systemu Canon z ciągłym podawaniem papieru, który umożliwia druk na standardowym papierze offsetowym.

Podkreślając zaangażowanie w rozwój zaawansowanych produktów i rozwiązań 3D, Canon zaprezentuje także kilka innowacyjnych systemów opartych na oprogramowaniu Materialise Magics – firmy, z którą w ostatnim czasie Canon podpisał strategiczną umowę partnerską.

Odwiedzający stoisko Canon będą mieli także okazję zobaczyć pierwszą prezentację prototypu nowej produkcyjnej atramentowej drukarki fotograficznej Voyager. Urządzenie wykorzystuje nowo opracowaną technologię atramentową Canon i oferuje siedmiokolorowy druk dwustronny w formacie B2+, przez co wyznacza nowy kierunek w obszarze atramentowych drukarek fotograficznych.

Transformacja biznesowa
Stoisko Canon zostanie podzielone na siedem stref, które odpowiadają różnym obszarom biznesowym charakterystycznym dla klientów Canon: druk komercyjny; komunikacja biznesowa, w tym druk transakcyjny i korespondencja bezpośrednia; rynek wydawniczy, w tym druk książek i prasy; druk kreatywny i reklamowy; druk przemysłowy, w tym rozwiązania 3D; druk opakowań i druk fotografii.

W każdej z siedmiu stref odwiedzający będą mogli prześledzić cały proces produkcyjny charakterystyczny dla danego obszaru biznesowego, a także porozmawiać ze specjalistami Canon na temat zastosowań i potencjalnych możliwościach rozwoju oraz najnowszych trendach i zmieniających się potrzebach konsumentów.

Dodatkowo, we wszystkich siedmiu strefach Canon zostaną zaprezentowane rozwiązania do zarządzania procesami druku, szeroka gama podłoży, a także rozwiązania do finiszingu z portfolio ponad 20 partnerów technologicznych Canon.

W ramach zlokalizowanego w centralnej części stoiska Centrum Rozwiązań i Doradztwa Canon, będzie można zasięgnąć porady ekspertów w zakresie zarówno wsparcia i innowacyjnego wykorzystania technologii Canon w biznesie, jak również zarządzania kolorem czy narządzi poprawiających wydajność procesów biznesowych.

#UNLEASHPRINT
Wszystkie strefy stoiska połączy nowa kampania Canon „#UnleashPrint”. Jej celem jest pokazanie podejścia firmy Canon do profesjonalnego druku, jako unikatowego i potężnego medium. Odwiedzający targi drupa 2016 będę mogli dowiedzieć się, jak Canon może pomóc im „uwolnić druk” poprzez łączenie innowacji technologicznych z wdrażaniem nowych, inteligentnych modeli biznesowych, które pozwalają szybciej reagować na zmieniające się potrzeby klientów.

Jeppe Frandsen, Executive Vice President of Industrial & Production Solutions, Canon Europe, mówi: „Podczas targów drupa 2016 chcemy zachęcić dostawców usług druku do uwolnienia potencjału druku, czyli dostosowania możliwości, jakie dają innowacyjne technologie do ich biznesu i zmieniających się oczekiwań klientów. Wierzymy, że kluczem do sukcesu jest otaczanie się niezależnymi partnerami, którzy mają podobną wizję rozwoju i podobnie jak Canon dążą do maksymalnego wykorzystania szans i możliwości dostarczania klientom doskonałych rozwiązań wspierających ich biznes”.