Canon podczas targów SECUREX 2016

Warszawa, 19 kwietnia 2016 r. – Podczas Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX 2016, które odbędą się w Poznaniu w dniach 25-28 kwietnia br., Canon zaprezentuje najnowsze rozwiązania z zakresu obrazowania. W strefie firmy (pawilon 8A, stoisko 35) będzie można zobaczyć m.in. kamery pracujące w skrajnie niekorzystnych warunkach oświetleniowych, z dużej odległości czy przez przyciemniane szyby.

ME20F-SH.jpg
VB-H651V.jpg
VB-M50B.jpg

Na stoisku Canon można będzie poznać możliwości nowych produktów. Jednym z nich będzie kamera PTZ VB-M50B, która cechuje się dużą czułością i zapewnia wysokiej jakości obraz w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Jest to rozwiązanie, które sprawdza się doskonale w sytuacjach wymagających całodobowego dozoru, na przykład podczas gromadzenia dowodów przez organa ścigania, a także w monitoringu miejskim. Dzięki zastosowaniu matrycy CMOS o wielkości 1/3 cala i rozdzielczości 1,3 MP oraz wydajnego procesora przetwarzania obrazu, VB-M50B rejestruje wyraźny, kolorowy obraz z odległości nawet 90 metrów przy świetle otoczenia równoważnym jasności księżyca (0,08 luksa).

Odwiedzający stoisko Canon będą także mogli zobaczyć wandaloodporną kamerę VB-H651V (standard IK10), która przeznaczona jest do pracy w trudnych warunkach oświetleniowych. Oferuje rozdzielczość Full HD i szeroki kąt widzenia – do 122,1⁰. W rezultacie zapewnia wyraźny, szczegółowy obraz dużych obszarów, co jest niezwykle istotne w zastosowaniach wymagających najwyższej jakości obrazu, takich jak rozpoznawanie lub analiza twarzy w sklepach, instytucjach edukacyjnych, bankach czy przestrzeniach handlowych.

Firma zaprezentuje także profesjonalną kamerę ME20F-SH, która umożliwia nagrywanie kolorowego materiału HD w ekstremalnie słabych warunkach oświetleniowych. Oferując wartość ISO aż do 4 mln (+75dB), kamera pozwala na filmowanie w sytuacjach, w których do tej pory nie było to możliwe.

Następny artykuł

„Fotografuj kreatywnie” – bezpłatny poradnik od Canon

Warszawa, 9 stycznia 2019 r. – Otaczające nas zewsząd zdjęcia sprawiły, że „uodporniliśmy się” na obrazy. Poprawnie skomponowany kadr, właściwa ekspozycja czy perfekcyjnie trafiona ostrość często już nie wystarczają, aby wyróżniło się ono spośród tysięcy innych. Dziś fotografia, aby przykuła uwagę, musi zaskakiwać. Zdjęcia, obok doskonałych walorów technicznych, muszą być także pomysłowe, niecodzienne, kreatywne. Opanowanie podstawowych umiejętności w tym zakresie nie jest wcale trudne. Nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby robić nietuzinkowe zdjęcia. Trzeba tylko wiedzieć, jak do tego podejść, na co zwracać uwagę i jakich wystrzegać się błędów. W opanowaniu tych umiejętności pomoże nowy, darmowy e-book od Canon.