Canon podczas targów SECUREX 2016

Warszawa, 19 kwietnia 2016 r. – Podczas Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX 2016, które odbędą się w Poznaniu w dniach 25-28 kwietnia br., Canon zaprezentuje najnowsze rozwiązania z zakresu obrazowania. W strefie firmy (pawilon 8A, stoisko 35) będzie można zobaczyć m.in. kamery pracujące w skrajnie niekorzystnych warunkach oświetleniowych, z dużej odległości czy przez przyciemniane szyby.


Na stoisku Canon można będzie poznać możliwości nowych produktów. Jednym z nich będzie kamera PTZ VB-M50B, która cechuje się dużą czułością i zapewnia wysokiej jakości obraz w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Jest to rozwiązanie, które sprawdza się doskonale w sytuacjach wymagających całodobowego dozoru, na przykład podczas gromadzenia dowodów przez organa ścigania, a także w monitoringu miejskim. Dzięki zastosowaniu matrycy CMOS o wielkości 1/3 cala i rozdzielczości 1,3 MP oraz wydajnego procesora przetwarzania obrazu, VB-M50B rejestruje wyraźny, kolorowy obraz z odległości nawet 90 metrów przy świetle otoczenia równoważnym jasności księżyca (0,08 luksa).

Odwiedzający stoisko Canon będą także mogli zobaczyć wandaloodporną kamerę VB-H651V (standard IK10), która przeznaczona jest do pracy w trudnych warunkach oświetleniowych. Oferuje rozdzielczość Full HD i szeroki kąt widzenia – do 122,1⁰. W rezultacie zapewnia wyraźny, szczegółowy obraz dużych obszarów, co jest niezwykle istotne w zastosowaniach wymagających najwyższej jakości obrazu, takich jak rozpoznawanie lub analiza twarzy w sklepach, instytucjach edukacyjnych, bankach czy przestrzeniach handlowych.

Firma zaprezentuje także profesjonalną kamerę ME20F-SH, która umożliwia nagrywanie kolorowego materiału HD w ekstremalnie słabych warunkach oświetleniowych. Oferując wartość ISO aż do 4 mln (+75dB), kamera pozwala na filmowanie w sytuacjach, w których do tej pory nie było to możliwe.