Canon prezentuje dwie kamery do monitoringu, które zapewniają wysokiej jakości obraz w słabym świetle

Warszawa, 17 marca 2016 r. – Firma Canon zapowiedziała dziś dwie nowe sieciowe kamery do monitoringu. Zarówno wewnętrzna kamera PTZ (pan-tilt-zoom — sterowanie obrotem, pochyleniem i zoomem) VB-M50B, jak i zewnętrzna stacjonarna kamera kopułkowa VB-H651V są wyposażone w nowe funkcje, które zapewniają wysoką jakość obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Nowe kamery można wykorzystać m.in. do całodobowego nadzoru w zastosowaniach, takich jak: monitoring kluczowych obiektów infrastrukturalnych, sklepów detalicznych, obiektów handlowych i obszarów miejskich.

VB-M50B FSL.jpg


Oba modele oferują nowy interfejs graficzny (graphical user interface; GUI) oraz wbudowane oprogramowanie Mobile Viewer, które obsługuje różne przeglądarki i urządzenia mobilne, aby zapewnić instalatorom oraz użytkownikom końcowym dużą kompatybilność i łatwość zarządzania.

Niezwykle wyraźny obraz w słabym świetle
Kamera PTZ VB-M50B cechuje się dużą czułością i zapewnia doskonały obraz w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, także podczas wykorzystania 5-krotnego zoomu optycznego. Duży otwór przysłony, który przepuszcza więcej światła do wnętrza kamery, gwarantuje jasny obraz nawet przy dużym powiększeniu.

Dzięki czułej matrycy i wydajnemu procesorowi obrazu kamera VB-M50B może zarejestrować twarz z rozpoznawalnymi barwami z odległości 90 metrów przy świetle otoczenia równoważnym światłu księżyca (0,08 luksa). Dzięki temu rozwiązanie to sprawdza się doskonale w sytuacjach wymagających całodobowego dozoru, na przykład podczas dochodzeń i gromadzenia dowodów przez organa ścigania, a także w monitoringu miejskim.

VB-M50B oferuje też nowy tryb Clear IR do rejestrowania monochromatycznego obrazu o wysokiej rozdzielczości zarówno w dzień, jak i w nocy. Tryb ten zapewnia wyraźniejszy i - w porównaniu do trybu kolorowego - bardziej szczegółowy obraz, zwłaszcza z dużej odległości, a jednocześnie pozwala ograniczyć zniekształcenia spowodowane drganiem rozgrzanego powietrza, więc dobrze nadaje się do dalekodystansowego monitoringu w trudnych warunkach.

Wysoka jakość obrazu
VB-H651V oferuje rozdzielczość Full HD i szeroki kąt widzenia (do 122,1⁰). W rezultacie zapewnia wyraźny, szczegółowy obraz dużych obszarów, co ma szczególne znaczenie w zastosowaniach wymagających wyższej jakości obrazu na potrzeby funkcji, takich jak rozpoznawanie lub analiza twarzy w sklepach, instytucjach edukacyjnych, bankach i przestrzeniach handlowych.

Oba modele są też wyposażone w funkcję Motion Adaptive Noise Reduction, nową technologię firmy Canon, która wykrywa poruszające się obiekty i zmniejsza poziom szumów, aby poprawić obraz w słabych warunkach oświetleniowych. Dynamiczna redukcja szumów w czasie rzeczywistym, w zależności od sytuacji i wymagań, gwarantuje optymalną jakość obrazu, pozwalając skutecznie wykrywać i identyfikować zagrożenia.

Julian Rutland, European NVS Marketing Director, Canon Europe, mówi: „Obserwujemy rosnący popyt na systemy monitoringu wysokiej klasy zdolne do rejestrowania dobrego jakościowo obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy. Oznacza to, że technologia kamer działających w słabym świetle jest dziś ważniejsza, niż kiedykolwiek przedtem. Nowe kamery doskonale uzupełniają naszą istniejącą ofertę i zapewnią integratorom oraz instalatorom wydajność, wytrzymałość i jakość, jakiej można oczekiwać po marce Canon”.

Dane techniczne:

  • Kamera VB-M50B oferuje wartość przysłony od f/1,8 przy szerokokątnym zakresie obrazu, do f/2,4 w trybie teleobiektywu z długością ogniskowej równą 600 mm (ekwiwalent ogniskowej w aparacie na film 35 mm). Rejestrowany obraz ma rozdzielczość 1,3 MP. Kamera może nagrywać obraz kolorowy w świetle o natężeniu 0,04 luksa, a w trybie monochromatycznym wymaga minimalnego oświetlenia na poziomie 0,002 luksa. W kamerze VB-M50B zastosowano też soczewki asferyczne o bardzo niskim współczynniku załamania światła (Ultra Low Dispersion, UD), które ograniczają ryzyko aberracji chromatycznej i gwarantują dużą ostrość obrazu.
  • Kamera VB-H651V została wyposażona w matrycę Full HD 1/3” CMOS o rozdzielczości 2,1 MP oraz obiektyw f/1,2(W) – f/1,8(T) z optycznym zoomem 2,4x. Kamera może rejestrować obraz kolorowy nawet w świetle o natężeniu 0,035 luksa, a obraz monochromatyczny — w świetle o natężeniu 0,002 luksa.

Nowe kamery są kompatybilne z profilami ONVIF S i G.

Urządzenia będą dostępne od 16 maja 2016 r.

Dodatkowe informacje na temat kamer do monitoringu Canon dostępne są na stronie: www.canon.pl/for_work/business-products/network-cameras/

Następny artykuł

„Fotografuj kreatywnie” – bezpłatny poradnik od Canon

Warszawa, 9 stycznia 2019 r. – Otaczające nas zewsząd zdjęcia sprawiły, że „uodporniliśmy się” na obrazy. Poprawnie skomponowany kadr, właściwa ekspozycja czy perfekcyjnie trafiona ostrość często już nie wystarczają, aby wyróżniło się ono spośród tysięcy innych. Dziś fotografia, aby przykuła uwagę, musi zaskakiwać. Zdjęcia, obok doskonałych walorów technicznych, muszą być także pomysłowe, niecodzienne, kreatywne. Opanowanie podstawowych umiejętności w tym zakresie nie jest wcale trudne. Nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby robić nietuzinkowe zdjęcia. Trzeba tylko wiedzieć, jak do tego podejść, na co zwracać uwagę i jakich wystrzegać się błędów. W opanowaniu tych umiejętności pomoże nowy, darmowy e-book od Canon.