Podróżuj, odkrywaj, twórz: Canon prezentuje najnowsze aparaty IXUS i drukarkę fotograficzną SELPHY

Warszawa, 5 stycznia 2016 r. – Canon prezentuje trzy nowe aparaty kompaktowe z serii IXUS: IXUS 285 HS, IXUS 180 i IXUS 175. Najnowsze, ultrapłaskie modele oferują zaawansowane funkcje kreatywne i rozbudowane opcje łączności, a także łączą wyjątkową jakość zdjęć i nagrań wideo, co pozwala uchwycić najważniejsze momenty w każdej sytuacji. Canon zaprezentował również nową drukarkę fotograficzną SELPHY CP1200 – mobilne urządzenie o niewielkich rozmiarach, które pozwoli z łatwością przenieść na papier najważniejsze wspomnienia i jest w pełni kompatybilne z nową serią aparatów IXUS oraz dedykowanymi urządzeniami mobilnymi.

IXUS 285 HS

IXUS 180

IXUS 175

SELPHY CP1200


Bliżej akcji
Nowe aparaty IXUS 285 HS, IXUS 175 i IXUS 180 zapewniają gotowość do pracy w każdej sytuacji. Wszystkie trzy modele są wyposażone w ultraszerokokątny obiektyw z 8-, 10- i 12-krotnym zoomem optycznym oraz technologią Zoom Plus dla uzyskania jeszcze większych zbliżeń z zachowaniem wysokiej jakości obrazu. Najnowsze aparaty oferują także funkcję Auto Zoom, która analizuje scenę, określa liczbę osób na zdjęciu i dobiera optymalne zbliżenie, pomagając utrzymać fotografowany obiekt w kadrze.

Nowe aparaty wyposażono w dedykowany przycisk nagrywania wideo, który za jednym dotknięciem umożliwia tworzenie wspaniałych filmów. Dodatkowo, modele IXUS 285 HS i IXUS 180 zostały wyposażone w technologię inteligentnej optycznej stabilizacji obrazu, dzięki której aparat automatycznie dostosowuje się do sceny i zapewnia ostre, szczegółowe zdjęcia i filmy, także te zrobione w ruchu.

Odkrywaj swoją kreatywność w doskonałej jakości
IXUS 285 HS posiada tryb twórczego ujęcia (Creative Shot), który za naciśnięciem spustu migawki automatycznie wykonuje pięć kreatywnych ujęć jednego kadru –funkcja, która pomoże zaskoczyć przyjaciół i bliskich niestandardową fotografią. Z kolei tryb Story Highlights pozwoli na nowo przeżyć uwiecznione momenty –  analizuje zdjęcia i klipy z podziałem na daty lub wybrane osoby, a następnie łączy je w materiał wideo.

W nowych aparatach IXUS zastosowano zaawansowane technologie przetwarzania obrazu Canon. IXUS 285 HS został wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości 20,2 megapiksela, a pozostałe dwa modele – IXUS 180 i IXUS 175 – w matrycę o rozdzielczości 20 megapikseli. Zaawansowany procesor DIGIC 4+ zapewnia niezwykle krótki czas reakcji i doskonałą jakość obrazu, dzięki czemu fotografie będą jeszcze bardziej realistyczne. Dodatkowo, model IXUS 285 HS pomaga uzyskać naturalne zdjęcia w słabym świetle dzięki Canon HS System.

Dziel się wspomnieniami
Dzielenie się wspomnieniami staje się jeszcze łatwiejsze. Wszystko dzięki bezprzewodowej łączności Wi-Fi i funkcji dynamicznego NFC, która jednym dotknięciem inicjuje przesyłanie obrazów do zgodnego smartfonu lub stacji Canon Connect Station CS100. Rozbudowane funkcje łączności bezprzewodowej pozwalają także na udostępnianie fotografii bezpośrednio w portalach społecznościowych czy przechowywanie zdjęć i filmów w chmurowej platformie do zarządzania multimediami Canon irista.

SELPHY CP1200: mobilne drukowanie
Nowa drukarka fotograficzna SELPHY CP1200 pomoże przenieść wspomnienia na papier. Wbudowany moduł łączności Wi-Fi i zgodność z funkcją AirPrint pozwalają łączyć się ze smartfonami, tabletami i kompatybilnymi aparatami, zapewniając trwałe wydruki o jakości laboratorium fotograficznego w czasie krótszym niż minuta. Technologia druku termosublimacyjnego zastosowana w urządzeniu SELPHY CP1200 pozwala na wydruk z różnym wykończeniem bez konieczności zmiany rodzaju papieru. Drukarka zapewnia wiele bardzo szybkich sposobów dzielenia się wspomnieniami, dzięki wydrukom z aparatu czy smartfona: w formacie kwadratowym, pocztówkowym, karty kredytowej czy mininaklejek. Dodatkowo, dzięki opcjonalnej baterii o dużej pojemności, drukarka umożliwia wydruk do 54 wysokiej jakości odbitek na jednym ładowaniu, nawet podczas drukowania na zewnątrz.

IXUS 285 HS - kluczowe cechy:

 • Ultrapłaska konstrukcja.
 • Matryca CMOS o rozdzielczości 20,2 megapiksela.
 • Tworzenie wspaniałych filmów Full HD za jednym dotknięciem.
 • Łatwe udostępnianie i zdalne sterowanie.
 • Tryby kreatywne.

IXUS 180 - kluczowe cechy:

 • Ultrapłaska konstrukcja.
 • Matryca CMOS o rozdzielczości 20 megapikseli.
 • Tworzenie wspaniałych filmów Full HD za jednym dotknięciem.
 • Łatwe udostępnianie i zdalne sterowanie.

IXUS 175 - kluczowe cechy:

 • Ultrapłaska konstrukcja.
 • Matryca CMOS o rozdzielczości 20 megapikseli.
 • Tworzenie wspaniałych filmów Full HD za jednym dotknięciem.
 • Łatwe udostępnianie i zdalne sterowanie.

SELPHY CP1200 - kluczowe cechy:

 • Kompaktowa, stylowa konstrukcja.
 • Łatwe i szybkie drukowanie z urządzeń mobilnych.
 • Trwałe wydruki o jakości laboratorium fotograficznego.
 • Wybór wykończenia na standardowym papierze fotograficznym.