TWÓRCZE DRUKOWANIE

Tchnij życie w historię swojej rodziny dzięki możliwości drukowania

Drukowanie zdjęć bezcennych rodzinnych wspomnień pomoże utrwalić je na dłużej. Jednak nie warto na tym poprzestać. Zrób więcej dzięki naszym pięciu wskazówkom dotyczącym kreatywnej pracy.
Troje małych dzieci siedzi na łóżku i spogląda na wydrukowane zdjęcia rodzinne.

Robienie zdjęć rodzinnych jest obecnie niemal zbyt łatwe. Smartfony i inne gadżety to nasi nieodłączni towarzysze, którzy zapisują każdą sekundę życia naszych dzieci. Obrazy te szybko giną jednak w otchłani cyfrowej pamięci telefonu i rzadko oglądamy je ponownie. Wciąż jednak istnieją sposoby na przechowywanie cennych wspomnień w zasięgu ręki.

Leti jest zapracowaną mamą czwórki dzieci w wieku od roku do ośmiu lat. Jest wpływową użytkowniczką serwisu Instagram, jednak zawsze była wielką fanką tradycyjnych zdjęć. „Zanosiliśmy rolkę kliszy na główną ulicę miasta i z niecierpliwością czekaliśmy na odbiór odbitek. Straciliśmy to, ponieważ teraz wszystko znajduje się w chmurze lub w telefonie – zdjęcia tam są, ale tak naprawdę nigdy ich nie oglądamy”.

Dzięki drukarkom Canon SELPHY Square QX10 i Canon SELPHY CP1300 oraz aparatowi Canon EOS 250D Leti, jej mąż Zac i ich dzieci odkryli niezliczone sposoby opowiadania swoich historii i odzyskali radość z tworzenia wydruków. W tym miejscu chwalą się swoimi dziełami.

1. Bądź w kontakcie dzięki spersonalizowanym kartom

Siedząca przy stole kobieta przykleja rodzinne zdjęcie do kartonowego papieru.

Leti drukuje zdjęcia rodzinne na urządzeniu Canon SELPHY CP1300 i używa ich do tworzenia kart okolicznościowych, które wyśle do rodziny i znajomych. To nadaje kartom osobisty charakter.

Kobieta pomaga siedzącej na jej kolanach córce wsunąć kartkę do koperty.

Drukowanie kart z samoprzylepnymi nadrukami na drukarce Canon SELPHY Square QX10 to naprawdę prosta czynność, w którą można zaangażować całą rodzinę.

Wysyłanie własnoręcznie wykonanych kart to doskonały sposób na utrzymywanie kontaktu z rodziną i przyjaciółmi. Zdaniem Leti, włączenie zdjęć nadaje im osobisty charakter. Pojawia się poczucie „rzeczywistej obecności”, nawet jeśli fizycznie jesteśmy daleko od siebie. „Kupuję zwykłe kartki okolicznościowe, a dzieci mogą korzystać z drukarki SELPHY CP1300, aby tworzyć własne odbitki i dodawać je do kartki” – mówi. „W ten sposób mogą stworzyć coś wyjątkowego i innego, co naprawdę opowiada historię i przemawia do dziadków, ciotek, wujków, przyjaciół lub innych osób”.

Leti zamierza używać drukarki do wysyłania zaproszeń na urodziny swoich dzieci. Ma też pomysł na kartki z podziękowaniami. „Moglibyśmy robić zdjęcia dzieci bawiących się prezentami, które otrzymały, aby wykorzystać je jako spersonalizowane karty z podziękowaniami” – mówi. Leti ma dużą rodzinę, która zamieszkuje daleko od nich, dlatego regularne tworzenie kart ze zdjęciami może naprawdę pomóc w utrzymaniu bliskiego kontaktu.

2. Dokumentuj, jak rośnie Twoja rodzina

Mężczyzna pomagający córce przykleić zdjęcie do wykresu wzrostu w kształcie wydłużonej żaby.

Samoprzylepne odbitki ze zdjęć wykonanych przy użyciu drukarki SELPHY Square QX10 idealnie nadają się do przyklejania do wykresu wzrostu. To zabawny sposób na śledzenie rozwoju młodszych członków rodziny.

Dwoje małych dzieci siedzących na łóżku z drukarką Canon SELPHY Square QX10, aparatem Canon EOS 250D i mamą, która trzyma telefon z otwartą aplikacją SELPHY Photo Layout.

Łatwo cofnąć się w czasie i wybrać zdjęcia z poprzedniego roku, a następnie wydrukować je bezpośrednio na drukarce SELPHY Square QX10 przy użyciu aplikacji SELPHY Photo Layout.

Dzieci Leti uwielbiają sprawdzać, ile mają wzrostu. Zawsze lubiły zaznaczać swój wzrost na ścianie. Dzięki zdjęciom Leti udoskonaliła ten proces. „Kupiłam wykres wzrostu i umieściłam go na ścianie. Gdy tylko poczują taką potrzebę, dzieci mogą robić sobie nawzajem zdjęcia i drukować je na drukarce SELPHY Square QX10. Możemy również cofnąć się w przeszłość, korzystając z funkcji pamięci w telefonie komórkowym, a aplikacja SELPHY Photo Layout ułatwia dzieciom wybieranie i drukowanie zdjęć.

Można drukować i tworzyć własne wykresy wzrostu, korzystając z wielu projektów w Creative Park firmy Canon.

„Dzieci uwielbiają drukarkę QX10, ponieważ jest prosta w obsłudze. Jest na tyle mała, że mieści się w dłoni i łączy się bezproblemowo z telefonami i innymi urządzeniami w trybie Wi-Fi. To wspaniale, że działa również na własnym akumulatorze, dzięki czemu można z niej korzystać w dowolnym miejscu bez konieczności podłączania do sieci”.

Drukuje kwadratowe zdjęcia, pozostawiając wystarczająco dużo miejsca na dodanie napisu na obramowaniu. Jest to idealne rozwiązanie do zapisywania daty wykonania zdjęcia wraz z pomiarem wzrostu. Można również oderwać podkład, aby odkryć samoprzylepną powierzchnię – idealne rozwiązanie w przypadku chęci przyklejania zdjęć do wykresu wzrostu.

3. Użyj wydruków, aby udekorować dom

Dwa zdjęcia portretowe na dolnej półce, obok zdjęcia truskawki, zabawki w kolorach tęczy i drukarki Canon SELPHY CP1300.

Drukarka SELPHY CP1300 umożliwia drukowanie wysokiej jakości odbitek o rozmiarze 6 × 4 cale. Może także tworzyć paski ze zdjęciami w różnych opcjach układu, a nawet szereg naklejek. Ramki do zdjęć o wymiarach 6 × 4 są łatwo dostępne, dzięki czemu można bez trudu tworzyć gotowe dzieła sztuki do umieszczenia w domu lub wysłania w postaci upominków rodzinie i znajomym.

Bladoróżowa drukarka Canon SELPHY CP1300 na białej, drewnianej powierzchni drukuje zdjęcie w otoczeniu rodzinnych fotografii w ramkach i bez ramek, aparatu Canon EOS 250D i kilku różowych kwiatów.

Leti mówi, że umożliwienie drukowania młodemu pokoleniu było wspaniałą przygodą. „Dla dzieci było to naprawdę coś wyjątkowego – mogły drukować własne zdjęcia”.

Leti jest zdecydowaną zwolenniczką tego, że zdjęcia muszą być eksponowane, a nie schowane w elektronicznym gadżecie. Drukarka SELPHY CP1300 drukuje standardowe zdjęcia o wymiarach 6 × 4 cale w zaledwie 47 sekund. Może także tworzyć małe naklejki w różnych rozmiarach, co zwiększa kreatywne możliwości. Podobnie jak w przypadku drukarki SELPHY Square QX10 można drukować bezpośrednio z inteligentnych urządzeń poprzez sieć Wi-Fi. Model CP1300 ma również gniazdo kart pamięci i port PictBridge, co umożliwia drukowanie zdjęć zrobionych aparatem, takim jak Canon EOS 250D.

Odchylany, kolorowy ekran drukarki SELPHY CP1300 umożliwia intuicyjną obsługę. Opcją dodatkową jest akumulator pozwalający drukować bez podłączania urządzenia do sieci elektrycznej.

„Drukarka tworzy standardowe wydruki o rozmiarze 6 × 4 cale, dlatego łatwo jest znaleźć odpowiedni rozmiar ramki, a ich wybór jest ogromny” – mówi Leti. „W umieszczaniu zdjęć w ramkach i rozmieszczaniu ich w całym domu podoba mi się to, że zdjęcia są na widoku. Nie musimy włączać urządzenia i wyszukiwać ich – dzieci nie mają do tego cierpliwości.

„Starsze dzieci uwielbiają mieć zdjęcia z czasów, gdy były noworodkami i niemowlętami. Umieszczone w ramkach zdjęcia wyjątkowych chwil to także wspaniałe upominki dla rodziny i przyjaciół. Zdecydowanie uważam, że zdjęcie w ramce jest wyróżniającą się rzeczą, a nie kolejnym obrazem cyfrowym, który zaginął gdzieś w chmurze”.

Odbitek z drukarek SELPHY CP1300 i SELPHY Square QX10 można również użyć do dekoracji pokoju dziecinnego w oczekiwaniu na narodziny dziecka. Przed dodaniem pierwszego zdjęcia nowo narodzonego dziecka można wykorzystać zdjęcia rodziny i zdjęcie z ultrasonografu.

4. Opowiedz historię zdjęciami

Kobieta odrywa tylną warstwę wydrukowanego zdjęcia, aby odsłonić samoprzylepną warstwę przed przyklejeniem zdjęcia na okładce albumu.

Samoprzylepny podkład na odbitkach z drukarki SELPHY Square QX10 ułatwia przyklejanie zdjęć do albumu, a brak kleju oznacza brak zabrudzeń.

Rodzic i dziecko zdobią okładkę albumu zdjęciami rodzinnymi.

Dzieci uwielbiają angażować się w proces drukowania. Więcej ciekawych pomysłów na dodatki do wydruków, np. podpisy, ikony i naklejki, można znaleźć w aplikacji SELPHY Photo Layout.

Dzieci Leti bardzo chętnie tworzą albumy. Rodzina planuje kilka wycieczek kempingowych, a wszyscy uwielbiają robić zdjęcia swoich przygód. „W aparacie, którego używaliśmy do błyskawicznego tworzenia zdjęć, bardzo szybko zużywał się papier. Dzięki naszym telefonom i aparatowi, takiemu jak Canon EOS 250D, możemy kontynuować fotografowanie tak długo, jak chcemy. Następnie wybieramy te, które chcemy wydrukować.

„Drukarka SELPHY Square QX10 to idealne rozwiązanie do tworzenia albumów” – dodaje Leti. „Drukuje kwadratowe zdjęcia o wymiarach 68 × 68 mm na większych arkuszach o wymiarach 72 × 85 mm. W efekcie mamy miejsce, w którym można napisać coś po wydrukowaniu. Podczas tworzenia odbitek dzieci mogą dobrze się bawić, dodając do zdjęć ikony i małe urocze obrazki. Papier ma usuwalną warstwę ochronną, która zabezpiecza samoprzylepną powierzchnię. To świetne rozwiązanie, ponieważ dzieci mogą tworzyć albumy, umieszczając odbitki tam, gdzie chcą, bez konieczności używania taśmy lub kleju”.

5. Znajdź się w kadrze

Para uśmiecha się do aparatu, siedząc na dziecięcym łóżku w sypialni na poddaszu.

Dzieci lubią mieć w swoich pomieszczeniach zdjęcia mamy i taty, a model Canon EOS 250D jest idealny do robienia rodzinnych portretów, ponieważ jest bardzo mały i łatwy w użyciu, a przy tym bardzo zaawansowany. Zdjęcia cechują się wysoką jakością.

Mężczyzna pomagający córce sfotografować resztę rodziny aparatem Canon EOS 250D.

Obracany ekran aparatu EOS 250D sprawia, że komponowanie zdjęć jest bardzo intuicyjne nawet dla małych dzieci. Ekran można łatwo obrócić, co doskonale sprawdza się w przypadku autoportretów.

Leti uważa, że model Canon EOS 250D idealnie sprawdza się w codziennym życiu rodziny. Jest łatwy w obsłudze zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Co więcej, dzięki wbudowanej łączności Bluetooth i Wi-Fi urządzenie płynnie przechodzi od robienia zdjęć do ich kreatywnej obróbki oraz drukowania. „Dzieci naprawdę uwielbiają robić zdjęcia i autoportrety oraz uwieczniać swoje poczynania. Obracany ekran doskonale sprawdza się w tym przypadku, ponieważ można go całkowicie obrócić i skomponować ujęcie, stojąc przed aparatem”.

Leti była zadowolona ze wszechstronności aparatów i drukarek, z których korzystała przy tworzeniu odbitek. „To naprawdę dobre produkty, bardzo łatwe w obsłudze, kompaktowe i naprawdę proste, ale ich jakość jest niesamowita. Odbitki są naprawdę atrakcyjne i trwałe, a dzieci mogą wykorzystywać je do wielu kreatywnych działań. Zac i ja też jesteśmy zadowoleni. Planuję stworzyć specjalny projekt, który pokażę mu w dniu rocznicy ślubu. Powstanie kronika naszego wspólnego życia od pierwszego spotkania. Zestaw Canon doskonale nadaje się do kreatywnej pracy. Uwielbiam go”.

Autor: Matthew Richards

Powiązane produkty

Powiązane artykuły