TWÓRCZE DRUKOWANIE

„Mój pierwszy rok” na wydrukach: świętuj ważne chwile w życiu dziecka, korzystając z drukarki Canon SELPHY CP1500

Pierwszy rok zdarza się tylko raz, ale albumy z wydrukowanymi zdjęciami mogą przetrwać całe życie. Fotograf portretowy Jemella Ukaegbu dzieli się swoimi najlepszymi wskazówkami dotyczącymi fotografowania i uwieczniania tego wyjątkowego okresu.
Osoba wkleja wydrukowane zdjęcia do albumu, a inne wydruki leżą obok drukarki Canon SELPHY CP1500.

Pierwszy rok każdej wyjątkowej relacji jest pełen niezapomnianych chwil, takich jak pierwszy uśmiech dziecka lub pierwszy spacer z nowym szczeniakiem. Nawet uczucie zdenerwowania, jakie towarzyszy Ci podczas pierwszej randki z osobą, z którą spędzisz resztę życia. Takie wydarzenia naprawdę są warte zapamiętania i świętowania.

Fotograf portretowy Jemella Ukaegbu, znana jako Mellz, dobrze wie, jak doskonale uchwycić chwilę. W życiu zawodowym fotografuje wesela, chrzciny i urodzinowe przyjęcia klientów, a także portrety par i noworodków. W fotografii zakochała się jako dziecko, przeglądając albumy fotograficzne i stosy odbitek zdjęć wykonanych przez rodziców. Mogła na nich zobaczyć, jak wyglądało życie, zanim była w stanie je zapamiętać.

– Uwielbiam albumy ze zdjęciami, ponieważ mogą opowiadać historie zarówno ze słowami, jak i bez nich, dzięki czemu każdy może coraz bardziej zagłębiać się w kolejne strony – mówi Mellz. Po przejrzeniu zdjęć z pierwszego roku życia swojej córki Mellz wiedziała, że chce go zapamiętać nie tylko poprzez cyfrowe zdjęcia, dlatego zrobiła album fotograficzny za pomocą drukarki Canon SELPHY CP1500. Tutaj dzieli się wskazówkami, które pozwolą Ci zrobić to samo.

Rozpoczęcie pracy: proces wyboru

Małe dziecko przegląda rodzinne zdjęcia z matką.

Wybór zdjęć do albumu to świetna zabawa, w którą dzieci bardzo chętnie się angażują. Aplikacja Canon SELPHY Photo Layout ułatwia ten proces, ponieważ umożliwia drukowanie ulubionych zdjęć bezpośrednio ze smartfona.

Osoba korzysta z aplikacji Canon SELPHY Photo Layout w smartfonie, aby utworzyć kolaż z czterech zdjęć.

Aplikacja Canon SELPHY Photo Layout ma wbudowane szablony, które umożliwiają układanie wielu obrazów w jednym wydruku, dzięki czemu można zmieścić więcej w albumie rodzinnym.

Jest mało prawdopodobne, że poświęcimy czas na oglądanie każdego zdjęcia cyfrowego zrobionego w pierwszym roku życia dziecka. Jeśli chcesz udokumentować każdą cenną chwilę, cyfrowe albumy w telefonie i na kartach pamięci aparatu nieuchronnie zapełnią się tysiącami zdjęć. Jednak fizyczny album ze zdjęciami lub pamiętnik to coś innego. Wybór najlepszych z tysięcy zdjęć i ich wydrukowanie oznacza znacznie większe prawdopodobieństwo powrotu do tych chwil. Samo wybieranie też może być ciekawe.

– Lubię organizować je w sekcje – mówi Mellz. – Łatwiej układać według miesięcy niż ważnych wydarzeń, ponieważ galerie [na smartfonach i laptopach] można przeszukiwać właśnie według miesięcy, co ułatwia wybór zdjęć – dodaje. Wybór kilku zdjęć, które najlepiej podsumowują każdy miesiąc to dobry pomysł na początek.

Jeśli wybór jest zbyt trudny, aplikacja Canon SELPHY Photo Layout umożliwia ustawienie nawet ośmiu obrazów na jednym wydruku, więc nawet jeśli masz tylko 50 arkuszy papieru, nie musisz ograniczać się do 50 zdjęć. Aplikacja nadaje także obrazom nową jakość poprzez możliwość dodania tekstu, naklejek i ramek. Po utworzeniu folderu ulubionych zdjęć możesz podłączyć drukarkę.

Konfiguracja drukarki SELPHY CP1500

Para dłoni ładuje kasetę do drukarki Canon SELPHY CP1500.

Drukarka Canon SELPHY CP1500 jest wyposażona w standardową kasetę na papier (PCP-CP400) do drukowania w formacie pocztówkowym. Dodatkowo można zakupić kasetę na papier PCC-CP400 do wydruków i naklejek w formacie karty kredytowej i kwadratowym, a także w formacie miniaturowych naklejek.

Konfiguracja drukarki Canon SELPHY CP1500 jest łatwa. Najpierw pobierz aplikację SELPHY Photo Layout na smartfon. Po zainstalowaniu użyj aplikacji, aby zeskanować kod QR drukarki. Spowoduje to bezprzewodowe połączenie telefonu z drukarką, co pozwoli na wykonanie jeszcze jednego zadania: załadowanie papieru i atramentu.

Drukarka SELPHY CP1500 obsługuje wiele typów papieru, od papieru w formacie pocztówkowym (RP-108 i KP-36IP) po miniaturowe naklejki (KC-18IL), a w tym format karty kredytowej (KC-36IP i KC-18IF) i papier w formacie kwadratowym (KC-18IS). Każdy pakiet papieru zawiera kasetę z atramentem, w której znajduje się dokładnie wymagana ilość atramentu.

Po załadowaniu papieru i atramentu można wybrać zdjęcie ze smartfona za pomocą aplikacji SELPHY Photo Layout. Jeśli chcesz drukować za pośrednictwem komputera lub aparatów firmy Canon1, możesz to zrobić, podłączając urządzenie przez moduł Wi-Fi lub za pomocą kabla USB-C. Drukarka jest również wyposażona we wbudowany czytnik obsługujący karty SD, SDHC i SDXC.

Po skonfigurowaniu wydrukowanie zdjęcia zajmuje tylko 41 sekund. Korzystając z małej i lekkiej drukarki SELPHY CP1500, w domowym zaciszu wydrukujesz odbitki, które jakością dorównują odbitkom uzyskanym w profesjonalnym zakładzie fotograficznym.

– Drukarka SELPHY CP1500 sprawia, że drukowanie zdjęć jest bardziej ekscytujące. Jest na tyle kompaktowa, że możemy ustawić ją w naszej kuchni, a gdy ją widzę, chcę drukować jeszcze więcej. Możliwość połączenia z telefonem i sterowania wszystkimi funkcjami za pomocą aplikacji bardzo ułatwia pracę – mówi Mellz.

Układanie zdjęć

Para dłoni trzyma zdjęcie wydrukowane na drukarce Canon SELPHY CP1500, a drukarka stoi na stole w otoczeniu wielu wydruków.

Rozłożenie zdjęć i wybranie kolejności, która jest dla nas satysfakcjonująca to zawsze dobry pomysł, zanim zajmiemy się ich wklejaniem do albumu. Jeśli wydrukujesz więcej zdjęć niż potrzebujesz, umieść je w ramce, wyślij do członków rodziny lub – w przypadku drukowania na papierze samoprzylepnym – oderwij tył i przyklej do płaskich powierzchni w domu.

Osoba wkleja do albumu wydrukowane zdjęcie matki trzymającej dziecko.

Drukowanie na papierze samoprzylepnym oznacza, że zdjęcia można wkleić do albumu bez konieczności stosowania dodatkowego kleju lub taśmy. To wyjątkowo proste.

– Mogę poradzić każdemu, kto tworzy album ze zdjęciami z pierwszego roku życia dziecka, aby zrobił to w porządku chronologicznym. Robię w ten sposób wszystkie albumy ze zdjęciami, ponieważ chcę ponownie przeżyć to tak, jak się wydarzyło – mówi Mellz.

Mellz na początku umieściła zdjęcia z okresu ciąży i dodała do nich zdjęcia z badań wykonanych przed narodzinami jej córki, aby uchwycić całe doświadczenie. Jeśli zamierzasz skorzystać z jej rady i wydrukować całą drogę, dobrym pomysłem może być wydrukowanie zdjęć i ułożenie ich w porządku chronologicznym przed wklejeniem do albumu.

Wypróbuj różne układy i poeksperymentuj ze wszystkimi rodzajami papieru, dostosowując układ zdjęć na każdej kolejnej stronie. Jeśli chcesz dołączyć dokumenty, takie jak akt urodzenia dziecka lub kartki wysłane z okazji jego narodzin, wystarczy zrobić zdjęcie dokumentu i wydrukować go za pomocą drukarki Canon SELPHY CP1500. W ten sposób upamiętnisz każdą chwilę i urozmaicisz swoją fotoksiążkę.

Myśl przyszłościowo: album z kolejnego roku i późniejszych

Osoba wycina wydrukowane obrazy nożyczkami, przygotowując je do wklejenia do albumu.

Po wydrukowaniu większej liczby zdjęć na jednym arkuszu papieru samoprzylepnego można je wyciąć, aby przekształcić jeden wydruk w kilka mniejszych naklejek. Wypróbuj kombinacje różnych rozmiarów papieru, aby ożywić swój album ze zdjęciami.

Kobieta pomaga swojemu dziecku wklejać zdjęcia do albumu, prowadząc jego dłonie.

Przeglądanie albumów ze zdjęciami z rodziną jest świetną zabawą, ale tworzenie albumów jest jeszcze lepsze. Nie martw się o ślady palców: Wydruki wykonane za pomocą drukarki Canon SELPHY CP1500 są pokryte specjalną powłoką, dzięki czemu można je przechowywać nawet przez 100 lat 2 .

Po utworzeniu pierwszego albumu ze zdjęciami możesz nieco inaczej podejść do kolejnego. Przygotowanie się do uchwycenia chwil, które chcesz umieścić w albumie ze zdjęciami, może pozwolić na wprowadzenie odpowiednich rekwizytów, takich jak ciasta urodzinowe lub balony, podkreślających wyjątkowe wydarzenia. Może również umożliwić poświęcenie większej ilości czasu na przemyślenie oświetlenia i skomponowanie zdjęć pierwszego dnia w szkole lub portretów rodzinnych. Jedną z rad Mellz dotyczących fotografii jest pamięć o tym, że „fotografia jest po prostu rysowana światłem, więc pomyśl o uwiecznianiu ważnych chwil o najlepszych porach dnia lub w dobrze oświetlonych miejscach”.

Po zarejestrowaniu zdjęć nie musisz poprzestać na drukowaniu jedynie albumów ze zdjęciami. Zdjęcia można wycinać i wklejać do pamiętników, aby uzyskać bardziej artystyczne pamiątki. Odbitki w formacie pocztówkowym umożliwiają personalizację i sprawienie przyjemności Twoim bliskim. Odbitki w formacie karty kredytowej można przechowywać w portfelu jako element przypominający o szczególnie radosnej chwili. Naklejki można wykorzystać do dekoracji papeterii, mebli w sypialni lub urządzeń kuchennych.

Istnieje wiele sposobów na urozmaicenie codziennego życia wydrukami zdjęć, a z drukarką Canon SELPHY CP1500 możesz z łatwością drukować każdego dnia.

Autor: Matthew Bowen

 1. Aparaty zgodne ze standardem PictBridge.
 2. W przypadku przechowywania w albumie. Na podstawie testów przyspieszonego starzenia i przy założeniu, że zdjęcia są przechowywane w temperaturze 23°C i przy wilgotności 50%.

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • DRUKOWANIE

  Najlepsze drukarki firmy Canon do zdjęć

  Niezależnie od tego, czy chcesz prezentować zdjęcia w ramce, w albumie z wycinkami czy na naklejkach, w ofercie Canon znajdziesz drukarkę, która spełni Twoje twórcze potrzeby.

 • PODSTAWY

  Fotografowanie z myślą o drukowaniu zdjęć

  Siedem najważniejszych wskazówek, które pomogą uwiecznić wspomnienia na wydrukach.

 • FOTOGRAFOWANIE DZIECI

  Wskazówki dotyczące fotografowania małych dzieci

  Zadbaj o to, aby fotografowanie dzieci było przyjemne, i rejestruj atrakcyjne materiały.

 • ZESTAW

  Zalety aparatu z prawdziwego zdarzenia

  Dowiedz się, w jaki sposób aparat Canon EOS R100 może pomóc w uwiecznianiu wspomnień.