WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

Poznaj najlepsze drukarki dla studentów

Jeśli chcesz tworzyć atrakcyjne wydruki, drukarka firmy Canon spełni Twoje potrzeby. Znajdź opcję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i Twojemu budżetowi.
Drukarka Canon stoi na drewnianym biurku i jest w trakcie drukowania. Przed drukarką siedzi kobieta z kilkoma opakowaniami papieru do drukarki i ogląda zdjęcie na ekranie tabletu.

W cyfrowym świecie większość naszych treści ma postać SMS-ów, wiadomości e-mail i dokumentów elektronicznych, ale nadal w wielu przypadkach najlepiej sprawdza się druk. Tworzenie dokumentu papierowego nie musi być drogie i skomplikowane.

Drukarki firmy Canon są znane z ekonomicznej, wydajnej i niezawodnej pracy. Niektóre z nich najlepiej nadają się do drukowania tekstu, a inne do drukowania grafiki i zdjęć. Wiele modeli doskonale radzi sobie w obu przypadkach, nawet te niedrogie.

W przypadku studentów zalety drukowania wykraczają poza oczywistą kwestię tworzenia wydruków prac. Notatki umożliwiające szybkie i łatwe odświeżanie wiedzy mogą być doskonałym wsparciem w procesie nauki. Nawet jeśli dokumenty zostaną przesłane elektronicznie, przeczytanie ich w formie drukowanej może ułatwić dostrzeżenie błędów. Skorzystają na tym także oczy, zmęczone od ciągłego wpatrywania się w ekran. W przypadku zajęć z zakresu grafiki i fotografii, w przypadku których prace często muszą mieć fizyczną formę, wydruki mogą pomóc w ocenie własnych dzieł i określeniu obszarów wymagających poprawy.

Jeśli nie masz doświadczenia w przygotowywaniu materiałów do drukowania, możesz skorzystać z aplikacji Easy-PhotoPrint Editor firmy Canon. Umożliwia ona edycję zdjęć i tworzenie kolaży, plakatów i innych materiałów przy użyciu gotowych szablonów. Z kolei oprogramowanie Canon Easy-Layout Editor pozwala przekształcać treść z kilku plików (dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, plików PDF, obrazów itp.) w materiał do wydrukowania na jednym arkuszu papieru. Można go również użyć do wybrania określonych fragmentów strony internetowej, które chcesz wydrukować.

Wiele szkół wyższych i uniwersytetów korzysta obecnie z Google Classroom do organizowania zadań – jeśli Twoja uczelnia też należy do tej grupy, możesz drukować arkusze z chmury na drukarce Canon. Wystarczy zalogować się do Google Classroom za pomocą ekranu dotykowego drukarki lub aplikacji w urządzeniu przenośnym, a następnie kliknąć poszczególne zajęcia i wydrukować arkusze zadań ustawione przez osobę prowadzącą zajęcia. Jeśli drukarka Canon ma wbudowany skaner, po zakończeniu pracy możesz zeskanować strony z ukończonymi zadaniami i przesłać je, korzystając z ekranu drukarki lub z aplikacji.

Nasza oferta obejmuje szeroki zakres drukarek spełniających różne potrzeby. Nasze wskazówki ułatwią Ci wybranie drukarki, która idealnie pasuje do Twoich wymagań i Twojego budżetu. Czytaj dalej, aby znaleźć idealne rozwiązanie do drukowania.

Niedrogie drukarki dla studentów

Drukarka PIXMA firmy Canon na ciemnoszarym blacie. W tle widać mały drewniany stół i trzy krzesła.

Model serii Canon PIXMA TS205 to najbardziej przystępna cenowo drukarka jednofunkcyjna w naszej ofercie. Nie ma wbudowanego skanera, ale to solidne urządzenie, które umożliwia drukowanie wysokiej jakości dokumentów zarówno w trybie monochromatycznym, jak i kolorowym, a także barwnych fotografii w rozmiarze 15 × 10 cm bez obramowania.

Jeśli w życiu studenckim jest jakiś spójny element, to jest nim konieczność trzymania się określonego budżetu. Na szczęście drukarki atramentowe firmy Canon są dostępne także w bardzo przystępnej cenie – mówimy tu o niewielkim, stylowym modelu serii Canon PIXMA TS205.

Proste i łatwe w użyciu urządzenie PIXMA TS205 jest bardzo szybkie i umożliwia drukowanie czarno-białych stron formatu A4 z szybkością 7,7 obrazu/min, a kolorowych z szybkością 4 obrazów/min. Ponadto w ciągu niewiele ponad minuty można wydrukować błyszczące odbitki o rozmiarze 15 × 10 cm bez obramowania.

Drukarka jest przystępna cenowo, a ponadto cechuje się niskim kosztem eksploatacji. Wymaga to użycia dwóch kaset, jednej z czarnym i jednej z kolorowym atramentem. Można je szybko i łatwo wymieniać. W przypadku drukowania w większym nakładzie dostępne są bardziej ekonomiczne kasety o większej wydajności. Każda para kaset XL umożliwia wydrukowanie około 400 czarno-białych dokumentów formatu A4 lub maks. 300 kolorowych dokumentów.

Model serii Canon PIXMA TS305 obsługuje łączność Wi-Fi, co umożliwia bezprzewodowe drukowanie. Jest tez zgodny z bezpłatną aplikacją Canon PRINT na smartfony i tablety, dzięki której można bezproblemowo drukować z urządzeń inteligentnych. Oznacza to również, że korzystając z aparatu w urządzeniu inteligentnym, można kopiować dokumenty, nawet jeśli drukarka nie ma modułu skanera – wystarczy użyć dostępnej w aplikacji funkcji kopiowania przy użyciu smartfona. Można też użyć aplikacji Canon Easy-PhotoPrint Editor w urządzeniu, aby edytować zdjęcia lub tworzyć kolaże, karty i inne spersonalizowane elementy do wydrukowania.

Drukarka PIXMA firmy Canon drukuje arkusz papieru A4; obok niej widać zdjęcia i wydruki, a także dłoń trzymającą smartfon

Drukarka serii Canon PIXMA TS3350 umożliwia bezprzewodowe drukowanie z chmury, a także ze smartfonów i tabletów – wystarczy użyć bezpłatnej aplikacji CANON PRINT. Ma monochromatyczny wyświetlacz LCD o przekątnej 3,8 cm i pozwala drukować zdjęcia o rozmiarze 13 × 13 cm (format kwadratu) oraz o bardziej konwencjonalnym rozmiarze 18 × 13 cm.

Model serii Canon PIXMA TS3150 ma wbudowany skaner, który umożliwia szybką i łatwą digitalizację oraz tworzenie kopii drukowanych obrazów i dokumentów. Obsługuje także łączność Wi-Fi i jest zgodne z technologiami Apple AirPrint i Mopria™ dla systemu Android, dzięki czemu można drukować bezpośrednio z urządzenia. Wykorzystuje te same kasety z atramentem, co drukarki serii Canon PIXMA TS205 i drukarki serii Canon PIXMA TS305. Może używać tych samych kaset o dużej wydajności.

Podobnie jak model PIXMA TS3150 drukarka serii PIXMA TS3350 ma przydatny ekran o przekątnej 3,8 cm do monitorowania stanu urządzenia. Może drukować większe odbitki zdjęć bez obramowania – maks. 18 × 13 cm. Co więcej, obsługuje drukowanie z chmury dzięki PIXMA Cloud Link i aplikacji Canon PRINT.

Najlepsze kompaktowe drukarki dla studentów

Drukarka PIXMA firmy Canon przy krawędzi stołu. W tle widać biurka i krzesła.

Mała drukarka serii Canon PIXMA TS305 jest idealnym rozwiązaniem, gdy nie masz za dużo miejsca, a zależy Ci na drukowaniu dokumentów i zdjęć w wysokiej jakości.

Kwatery studenckie nie są zwykle zbyt przestronne, dlatego preferowanym rozwiązaniem są lekkie i niewielkie drukarki. Przeznaczone dla studentów drukarki Canon, o których wspomnieliśmy do tej pory, są dostępne już w rozmiarze 426 × 255 × 131 mm i wadze 2,5 kg w przypadku urządzeń drukujących. Z kolei urządzenia wielofunkcyjne są dostępne już w rozmiarze 435 × 316 × 145 mm i wadze 3,9 kg. Zabierają one bardzo mało miejsca i w razie potrzeby można je łatwo przenosić z jednego miejsca do drugiego.

Zaletą łączności Wi-Fi w większości drukarek firmy Canon jest to, że można przechowywać drukarkę w dogodnym miejscu, bo nie trzeba jej podłączać na stale do komputera. Ponadto można drukować z dowolnego miejsca, korzystając z laptopa lub telefonu. Nie trzeba podłączać tych urządzeń do drukarki i tworzyć plątaniny kabli. Na przykład możesz wysłać zadanie drukowania z laptopa do drukarki, zanim jeszcze wstaniesz z łóżka. Wydruk odbierzesz, wychodząc z domu.

Niewielka drukarka serii Canon PIXMA TS305 ma wymiary 430 × 282 × 143 mm i waży zaledwie 2,9 kg. Drukuje pełnowymiarowe dokumenty A4 z szybkością do 7,7 obrazu/min w trybie monochromatycznym i 4 obrazy/min w trybie kolorowym. Ponadto w ciągu zaledwie 65 sekund można wydrukować błyszczące odbitki o rozmiarze 15 × 10 cm bez obramowania.

Przejście na wyższy poziom

Biała drukarka Canon stoi na biurku. Przed nią kobieta trzyma wydruk z kilkoma kształtami motyli.

Drukarka serii Canon PIXMA TS5350a doskonale nadaje się do tworzenia rękodzieł i drukowania dokumentów. Ma dwa podajniki papieru – pionowy z tyłu obsługuje grubsze karty i papier fotograficzny, ponieważ zapobiega odwracaniu nośnika podczas jego przechodzenia przez drukarkę (dzieje się tak w przypadku papieru wyprowadzanego z przedniej kasety). Wyświetlacz OLED z przodu zapewnia wyraźny podgląd dostępnych opcji menu, a pasek stanu z diodami świeci się podczas drukowania.

Dodatkową zaletą modelu serii Canon PIXMA TS5350a jest możliwość zwiększenia produktywności użytkowników. Obsługuje ono łączność Wi-Fi i jest zgodne z usługami Apple AirPrint, Mopria™ dla systemu Android oraz z oferowaną przez firmę Canon usługą PIXMA Cloud Link. Ma też moduł skanera o wyższej rozdzielczości, który umożliwia rejestrowanie i kopiowanie najdrobniejszych szczegółów podczas skanowania dokumentów, zdjęć i innych obrazów. Urządzenie jest również szybsze – pozwala drukować czarno-białe dokumenty formatu A4 z szybkością do 13 obrazów/min, a kolorowe materiały z szybkością do 6,8 obrazu/min. Ponadto umożliwia drukowanie błyszczących zdjęć bez obramowania w maks. formacie A4, a także drukowanie zdjęć bez obramowania w formacie 15 × 10 cm w zaledwie 43 sekundy.

Drukarka serii PIXMA TS5350a ma przednią kasetę na nośniki A4, a także tylny podajnik papieru, który obsługuje różne rozmiary nośników (maks. A4). Jest to bardzo przydatna cecha, jeśli chcemy drukować grafikę i zdjęcia, a także dokumenty. Do przedniej kasety można włożyć zwykły papier, a w tylnym podajniku można umieścić specjalistyczne nośniki lub papier fotograficzny – zależnie od potrzeb. Dodatkową korzyścią zarówno w kontekście oszczędności finansowych, jak i kwestii ekologicznych, jest to, że drukarka ma funkcję automatycznego druku dwustronnego, która umożliwia automatyczne drukowanie dokumentów dwustronnych bez konieczności ręcznego odwracania stron.

Niższe koszty eksploatacji

Zrobione z góry zdjęcie drukarki PIXMA firmy Canon z umieszczonym na niej aparatem Canon. Pod drukarką znajduje się zestaw wydruków dotyczących podróży, jedzenia i portretów.

Model Canon PIXMA G640 to drukarka MegaTank z sześcioma zbiornikami, w których można uzupełniać atrament barwnikowy – idealne rozwiązanie do drukowania zdjęć. Zapewnia to rozszerzony zakres tonalny i szerszą przestrzeń kolorów, a w konsekwencji przekłada się na wysoką, fotograficzną jakość obrazu. Dostępna jest także jednofunkcyjna drukarka Canon PIXMA G540 z takim samym zestawem atramentów, ale bez wbudowanego skanera.

Wszystkie drukarki dla studentów, o których wspomnieliśmy, cechują się bardzo przystępną ceną i niezwykle konkurencyjnymi kosztami eksploatacji. Aby zapobiec przykrym niespodziankom, drukarki Canon informują użytkownika o tym, że atrament jest na wyczerpaniu, i ułatwiają proces zamawiania nowych materiałów eksploatacyjnych. Wymiana kaset z atramentem nie sprawia problemu i zajmuje tylko kilka sekund.

Wprawdzie kasety z atramentem są wygodne w użyciu, ale nie są szczególnie ekonomiczne, jeśli regularnie drukujemy w dużych ilościach. Drukarki MegaTank firmy Canon są oszczędnym i bardziej ekologicznym rozwiązaniem, które może znacznie obniżyć koszty eksploatacji.

Zamiast kaset drukarki MegaTank wykorzystują zbiorniki z atramentem. Można je napełnić, korzystając z oryginalnych butelek firmy Canon, które są o wiele tańszym rozwiązaniem od kaset. Niewymagające ściskania butelki zaprojektowano w taki sposób, aby ułatwić uzupełnianie i zapobiec bałaganowi. W przypadku każdego koloru kształt dyszy butelki jest unikatowy. Uniemożliwia to wlanie niewłaściwego atramentu do niewłaściwego zbiornika.

Młoda kobieta trzymająca smartfon siedzi przy biurku, na którym stoi drukarka Canon PIXMA.

Model Canon PIXMA G2420 to wartościowe rozwiązanie typu MegaTank – stanowi doskonałą inwestycję, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że być może do końca studiów nie będziesz musiał(a) ponosić kosztów zakupu atramentu. Co więcej, nie trzeba też kupować zamiennych wkładów drukujących. Model Canon PIXMA G3420 (na zdjęciu) zapewnia te same korzyści, a dodatkowo umożliwia korzystanie z połączenia Wi-Fi.

Model Canon PIXMA G3420 to wielofunkcyjna drukarka MegaTank ze standardowymi funkcjami drukowania, skanowania i kopiowania, a także z obsługą Wi-Fi i chmury. W zestawie znajduje się atrament, który wystarczy na wydrukowanie maks. 6000 stron czarno-białych (ponad 7600 stron w trybie ekonomicznym) lub maks. 7700 stron w kolorze.

Jeśli zależy Ci na wymienionych korzyściach, ale nie potrzebujesz łączności Wi-Fi, jeszcze tańszym rozwiązaniem jest drukarka Canon PIXMA G2420, która cechuje się równie niskim kosztem eksploatacji. Ponadto oba modele mogą drukować kolorowe banery o maksymalnej długości 1,2 metra (tylko na zwykłym papierze).

Wybór należy do Ciebie

Aby dynamiczne życie studenta stało się łatwiejsze, warto zadbać o możliwość drukowania potrzebnych materiałów w dowolnym momencie. Nie trzeba wtedy polegać na innych osobach ani na płatnych usługach. Seria niedrogich drukarek PIXMA firmy Canon umożliwia wygodne, szybkie, łatwe i niezawodne drukowanie. Większość z nich obsługuje łączność Wi-Fi i aplikacje na urządzenia inteligentne, co dodatkowo zwiększa wygodę i wszechstronność drukowania.Autor: Matthew Richards

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • Kobieta siedzi przy biurku w domu, na którym stoi laptop, monitor i drukarka Canon MegaTank oraz cztery butelki z atramentem.

  WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Która drukarka jest odpowiednia dla Ciebie?

  Znajdź najlepszą drukarkę Canon dla swoich potrzeb — od rodzin i studentów po osoby wykonujące pracę w domu.

 • Osoba korzysta z aplikacji Easy-PhotoPrint Editor na tablecie, aby bezprzewodowo wydrukować zdjęcie rodziny na leżącej na stole drukarce Canon PIXMA.

  DRUKOWANIE

  Jak korzystać z drukarki bezprzewodowej

  Inteligentne sposoby wykorzystania potencjału drukarki bezprzewodowej.

 • A small office with a printer positioned in the middle compartment of a grey wall unit.

  WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Drukarki typu MegaTank i ich zalety

  Poznaj sześć powodów, dla których potrzebujesz drukarki typu MegaTank

 • Na zrobionym z góry zdjęciu widać otwarty dziennik obejmujący listę punktów i szablony obramowań z Creative Park, a także drukarkę Canon PIXMA.

  TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Drukowanie list, planów i celów

  Postaw na kreatywność dzięki drukarce Canon PIXMA. Utrzymuj porządek i planuj z głową przez cały rok.