DRUKOWANIE

Najlepsze drukarki dla studentów

Znajdź drukarkę dla studentów, która spełni Twoje potrzeby i zmieści się w Twoim budżecie.
Młody mężczyzna odwrócony plecami do aparatu pochyla się nad biurkiem, na którym widać drukarkę Canon PIXMA, rośliny i papeterię.

W cyfrowym świecie większość naszych treści ma postać SMS-ów, wiadomości e-mail i dokumentów elektronicznych, ale nadal w wielu przypadkach najlepiej sprawdza się druk.

Drukarki firmy Canon są znane z ekonomicznej, wydajnej i niezawodnej pracy. Niektóre z nich najlepiej nadają się do drukowania tekstu, a inne do drukowania grafiki i zdjęć. Wiele modeli doskonale radzi sobie w obu przypadkach, nawet te niedrogie.

W przypadku studentów zalety drukowania wykraczają poza oczywistą kwestię tworzenia wydruków prac. Notatki umożliwiające szybkie i łatwe odświeżanie wiedzy mogą być doskonałym wsparciem w procesie nauki. Nawet jeśli dokumenty zostaną przesłane elektronicznie, przeczytanie ich w formie drukowanej może ułatwić dostrzeżenie błędów. Skorzystają na tym także oczy, zmęczone od ciągłego wpatrywania się w ekran. W przypadku zajęć z zakresu grafiki i fotografii, gdy prace często muszą mieć fizyczną formę, wydruki mogą pomóc w ocenie własnych dzieł i określeniu obszarów wymagających poprawy.

Laptop na biurku z imitującą drewno fakturą – obok drukarka Canon PIXMA.

Firma Canon oferuje szeroką gamę aplikacji i oprogramowania, które pomagają w pełni wykorzystać możliwości drukarki.

Jeśli nie masz doświadczenia w przygotowywaniu materiałów do drukowania, aplikacja Easy-PhotoPrint Editor firmy Canon umożliwia edycję zdjęć i tworzenie kolaży, plakatów i innych materiałów przy użyciu szablonów. Z kolei program Canon Easy-Layout Editor pozwala rozmieścić kilka plików (tekst, arkusze kalkulacyjne, pliki PDF, obrazy) i wydrukować je razem na jednym arkuszu papieru.

Wiele szkół wyższych i uniwersytetów korzysta obecnie z Google Classroom do organizowania zadań – jeśli Twoja uczelnia też należy do tej grupy, możesz drukować arkusze z chmury na drukarce Canon. Wystarczy zalogować się do Google Classroom za pomocą ekranu dotykowego drukarki lub aplikacji w urządzeniu przenośnym, a następnie kliknąć poszczególne zajęcia i wydrukować arkusze zadań ustawione przez osobę prowadzącą zajęcia. Jeśli bezprzewodowa drukarka Canon ma wbudowany skaner, po zakończeniu pracy możesz zeskanować strony z ukończonymi zadaniami i przesłać je, korzystając z ekranu drukarki lub z aplikacji.

Czytaj dalej, aby znaleźć idealne rozwiązanie do drukowania.

Niedrogie drukarki dla studentów

Drukarka PIXMA firmy Canon na ciemnoszarym blacie. W tle widać mały drewniany stół i trzy krzesła.

Model serii Canon PIXMA TS205 to najbardziej przystępna cenowo drukarka jednofunkcyjna w naszej ofercie. Nie ma wbudowanego skanera, ale to solidne urządzenie, które umożliwia drukowanie wysokiej jakości dokumentów zarówno w trybie monochromatycznym, jak i kolorowym, a także barwnych fotografii w rozmiarze 10 × 15 cm bez obramowania.

Jeśli w życiu studenckim jest jakiś spójny element, to jest nim konieczność trzymania się określonego budżetu. Na szczęście drukarki atramentowe firmy Canon są dostępne już za niewielką kwotę, a mała i stylowa seria Canon PIXMA TS205 to idealne rozwiązanie dla studentów.

Proste i łatwe w użyciu urządzenie PIXMA TS205 jest bardzo szybkie i umożliwia drukowanie czarno-białych stron formatu A4 z szybkością 7,7 obrazu/min, a kolorowych z szybkością 4 obrazów/min. Ponadto w ciągu niewiele ponad minuty1 można wydrukować błyszczące odbitki o rozmiarze 15 × 10 cm bez obramowania.

Drukarka jest przystępna cenowo, a ponadto cechuje się niskim kosztem eksploatacji. Wymaga to użycia dwóch kaset, jednej z czarnym i jednej z kolorowym atramentem. Można je szybko i łatwo wymieniać. W przypadku drukowania w większym nakładzie dostępne są bardziej ekonomiczne kasety o większej wydajności. Każda para kaset XL umożliwia wydrukowanie około 400 czarno-białych dokumentów formatu A4 lub maks. 300 kolorowych dokumentów.

Model serii Canon PIXMA TS305 obsługuje łączność Wi-Fi, co umożliwia bezprzewodowe drukowanie. Jest też zgodny z bezpłatną aplikacją Canon PRINT, dzięki której można bezproblemowo drukować z urządzeń inteligentnych. Oznacza to również, że można kopiować dokumenty, mimo że sama drukarka nie zawiera skanera.

Drukarka PIXMA firmy Canon drukuje arkusz papieru A4; obok niej widać zdjęcia i wydruki, a także dłoń trzymającą smartfon

Drukarka serii Canon PIXMA TS3350 umożliwia bezprzewodowe drukowanie z chmury, a także ze smartfonów i tabletów – wystarczy użyć aplikacji CANON PRINT. Ma monochromatyczny wyświetlacz LCD o przekątnej 3,8 cm i pozwala drukować zdjęcia o rozmiarze 13 × 13 cm (format kwadratu) oraz o bardziej konwencjonalnym rozmiarze 13 × 18 cm.

Wielofunkcyjna drukarka serii Canon PIXMA TS3150 ma wbudowany skaner, który umożliwia szybką i łatwą digitalizację oraz tworzenie kopii drukowanych obrazów i dokumentów. Obsługuje także łączność Wi-Fi i jest zgodne z technologiami Apple AirPrint i Mopria™ dla systemu Android, dzięki czemu można drukować bezpośrednio z urządzenia. Wykorzystuje te same kasety z atramentem, co drukarki serii Canon PIXMA TS205 i drukarki serii Canon PIXMA TS305. Może używać tych samych kaset o dużej wydajności.

Podobnie jak model PIXMA TS3150 ekonomiczna drukarka serii Canon PIXMA TS3350 ma przydatny ekran o przekątnej 3,8 cm do monitorowania stanu urządzenia. Może drukować większe odbitki zdjęć bez obramowania – maks. 13 × 18 cm. Co więcej, obsługuje drukowanie z chmury dzięki PIXMA Cloud Link i aplikacji Canon PRINT.

Najlepsze kompaktowe drukarki dla studentów

Drukarka PIXMA firmy Canon przy krawędzi stołu. W tle widać biurka i krzesła.

Mała drukarka serii Canon PIXMA TS305 jest idealnym rozwiązaniem, gdy nie masz za dużo miejsca, a zależy Ci na drukowaniu dokumentów i zdjęć w wysokiej jakości.

Kwatery studenckie nie są zwykle zbyt przestronne, dlatego preferowanym rozwiązaniem są lekkie i niewielkie drukarki. Przeznaczone dla studentów drukarki Canon, o których wspomnieliśmy do tej pory, są dostępne już w rozmiarze 426 × 255 × 31 mm i wadze 2,5 kg w przypadku urządzeń drukujących. Z kolei urządzenia wielofunkcyjne są dostępne już w rozmiarze 435 × 316 × 145 mm i wadze 3,9 kg. Zabierają one bardzo mało miejsca i w razie potrzeby można je łatwo przenosić z jednego miejsca do drugiego.

Zaletą łączności Wi-Fi w większości drukarek firmy Canon jest to, że można przechowywać drukarkę w dogodnym miejscu, bo nie trzeba jej podłączać na stale do komputera. Ponadto można drukować z dowolnego miejsca, korzystając z laptopa lub telefonu. Nie trzeba podłączać tych urządzeń do drukarki i tworzyć plątaniny kabli. Na przykład możesz wysłać zadanie drukowania z laptopa do drukarki, zanim jeszcze wstaniesz z łóżka. Wydruk odbierzesz, wychodząc z domu.

Niewielka drukarka serii Canon PIXMA TS305 ma wymiary 430 × 282 × 143 mm i waży zaledwie 2,9 kg. Drukuje pełnowymiarowe dokumenty A4 z szybkością do 7,7 obrazu/min w trybie monochromatycznym i 4 obrazy/min w trybie kolorowym. Ponadto w ciągu zaledwie 65 sekund można wydrukować błyszczące odbitki o rozmiarze 15 × 10 cm bez obramowania.

Przejście na wyższy poziom

Ręka podtrzymuje dokument wysuwający się z drukarki Canon PIXMA.

Drukarka Canon PIXMA TS7650i wykorzystuje ten sam czarny atrament pigmentowy, co drukarki biznesowe serii Canon GX. Dzięki temu generuje tekst, który jest bardzo odporny na rozmazywanie.

Dodatkową zaletą modelu serii Canon PIXMA TS5350a jest możliwość zwiększenia produktywności użytkowników. Obsługuje ono łączność Wi-Fi i jest zgodne z usługami Apple AirPrint, Mopria™ dla systemu Android oraz z oferowaną przez firmę Canon usługą PIXMA Cloud Link. Ma też moduł skanera o wyższej rozdzielczości, który umożliwia rejestrowanie i kopiowanie najdrobniejszych szczegółów podczas skanowania dokumentów, zdjęć i innych obrazów. Urządzenie jest również szybsze – pozwala drukować czarno-białe dokumenty formatu A4 z szybkością do 13 obrazów/min, a kolorowe materiały z szybkością do 6,8 obrazu/min. Ponadto umożliwia drukowanie błyszczących zdjęć bez obramowania w maks. formacie A4, a także drukowanie zdjęć bez obramowania w formacie 15 × 10 cm w zaledwie 43 sekundy.

Drukarka serii PIXMA TS5350a ma przednią kasetę na nośniki A4, a także tylny podajnik papieru, który obsługuje różne rozmiary nośników (maks. A4). Jest to bardzo przydatna cecha, jeśli chcemy drukować grafikę i zdjęcia, a także dokumenty. Do przedniej kasety można włożyć zwykły papier, a w tylnym podajniku można umieścić specjalistyczne nośniki lub papier fotograficzny – zależnie od potrzeb. Dodatkową korzyścią zarówno w kontekście oszczędności finansowych, jak i kwestii ekologicznych, jest to, że drukarka ma funkcję automatycznego druku dwustronnego, która umożliwia automatyczne drukowanie dokumentów dwustronnych bez konieczności ręcznego odwracania stron.

Kompaktowa drukarka Canon PIXMA TS7650i to kolejna przystępna cenowo opcja dla studentów. Jest szybka i umożliwia drukowanie stron czarno-białych i kolorowych z szybkością odpowiednio 15 i 10 obr./min, a czarny atrament pigmentowy jest mniej podatny na rozmazywanie na zwykłym papierze – to duża zaleta w przypadku używania markerów podczas korekty.

Drukarka PIXMA TS7650i jest łatwa w konfiguracji dzięki intuicyjnie obsługiwanemu interfejsowi w postaci odchylanego ekranu kolorowego. Urządzenie ma solidne opcje połączeń. Szybkie i łatwe parowanie z urządzeniami z systemem iOS przez sieć Wi-Fi eliminuje konieczność stosowania haseł. W przypadku urządzeń z systemem iOS i Android można też nawiązywać bezpośrednie połączenie Wi-Fi – ułatwia to kod QR wyświetlany na ekranie drukarki.

Podobnie jak w przypadku serii PIXMA TS5350a oddzielna wewnętrzna kaseta na papier i tylny podajnik papieru umożliwiają jednoczesne ładowanie zwykłego papieru i papieru fotograficznego. Dostępna jest również nieco wyższa wersja drukarki PIXMA TS7750i z wbudowanym automatycznym podajnikiem dokumentów (ADF) na 35 arkuszy, który pozwala oszczędzać czas w przypadku skanowania lub kopiowania dokumentów obejmujących wiele arkuszy.

Niższe koszty eksploatacji

Drukarka Canon PIXMA, obok aparat Canon, w wokół szeroka gama zdjęć podróżniczych, kulinarnych i portretowych.

Model Canon PIXMA G640 to drukarka MegaTank z sześcioma zbiornikami, w których można uzupełniać atrament barwnikowy – idealne rozwiązanie do drukowania zdjęć. Zapewnia to rozszerzony zakres tonalny i szerszą przestrzeń kolorów, a w konsekwencji przekłada się na wysoką, fotograficzną jakość obrazu. Dostępna jest także jednofunkcyjna drukarka Canon PIXMA G540 z takim samym zestawem atramentów, ale bez wbudowanego skanera.

Wszystkie drukarki dla studentów, o których wspomnieliśmy, cechują się bardzo przystępną ceną i niezwykle konkurencyjnymi kosztami eksploatacji.

Wprawdzie kasety z atramentem są wygodne w użyciu, ale nie są szczególnie ekonomiczne, jeśli regularnie drukujemy w dużych ilościach. Drukarki MegaTank firmy Canon są oszczędnym i bardziej ekologicznym rozwiązaniem, które może znacznie obniżyć koszty eksploatacji.

Zamiast kaset drukarki MegaTank wykorzystują zbiorniki z atramentem. Można je napełnić, korzystając z oryginalnych butelek firmy Canon, które są o wiele tańszym rozwiązaniem od kaset. Niewymagające ściskania butelki zaprojektowano w taki sposób, aby ułatwić uzupełnianie i zapobiec bałaganowi. W przypadku każdego koloru kształt dyszy butelki jest unikatowy. Uniemożliwia to wlanie niewłaściwego atramentu do niewłaściwego zbiornika.

Młoda kobieta trzymająca smartfon siedzi przy biurku, na którym stoi drukarka Canon PIXMA.

Model Canon PIXMA G2420 to wartościowe rozwiązanie typu MegaTank – stanowi doskonałą inwestycję, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że być może do końca studiów nie będziesz musiał(a) ponosić kosztów zakupu atramentu. Co więcej, nie trzeba też kupować zamiennych wkładów drukujących. Model Canon PIXMA G3420 (na zdjęciu) zapewnia te same korzyści, a dodatkowo umożliwia korzystanie z połączenia Wi-Fi.

Model Canon PIXMA G3420 to wielofunkcyjna drukarka MegaTank ze standardowymi funkcjami drukowania, skanowania i kopiowania, a także z obsługą Wi-Fi i chmury. W zestawie znajduje się atrament, który wystarczy na wydrukowanie maks. 6000 stron czarno-białych (ponad 7600 stron w trybie ekonomicznym) lub maks. 7700 stron w kolorze.

Jeśli zależy Ci na wymienionych korzyściach, ale nie potrzebujesz łączności Wi-Fi, jeszcze tańszym rozwiązaniem jest drukarka Canon PIXMA G2420, która cechuje się równie niskim kosztem eksploatacji. Ponadto oba modele mogą drukować kolorowe banery o maksymalnej długości 1,2 metra (tylko na zwykłym papierze).

Wybór należy do Ciebie

Aby dynamiczne życie studenta stało się łatwiejsze, warto zadbać o możliwość drukowania potrzebnych materiałów w dowolnym momencie. Nie trzeba wtedy polegać na innych osobach ani na płatnych usługach. Seria niedrogich drukarek PIXMA firmy Canon umożliwia wygodne, szybkie, łatwe i niezawodne drukowanie. Większość z nich obsługuje łączność Wi-Fi i aplikacje na urządzenia inteligentne, co dodatkowo zwiększa wygodę i wszechstronność drukowania.Autor: Matthew Richards

 1. Szybkość drukowania fotograficznego jest określona w oparciu o domyślne ustawienia z zastosowaniem normy ISO/JIS-SCID N2 na papierze fotograficznym Plus Glossy II. Nie uwzględnia czasu przetwarzania dokumentu w komputerze.

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • DRUKOWANIE

  Najlepsze drukarki firmy Canon do zdjęć

  Niezależnie od tego, czy chcesz prezentować zdjęcia w ramce, w albumie z wycinkami czy na naklejkach, w ofercie Canon znajdziesz drukarkę, która spełni Twoje twórcze potrzeby.

 • DRUKOWANIE

  Odpowiednia aplikacja Canon do obsługi drukowania

  Aplikacje firmy Canon do obsługi drukowania umożliwiają kreatywną i uporządkowaną pracę – każdy projekt można dostosować do własnych potrzeb.

 • DRUKOWANIE

  Najlepsze drukarki dla projektantów

  Drukarki to podstawowe narzędzia dla projektantów. Pomagamy wybrać model dostosowany do Twoich potrzeb.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Najlepsze drukarki przenośne firmy Canon

  Poznaj gamę drukarek kompaktowych firmy Canon i dowiedz się, który model jest odpowiedni dla Ciebie.