WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

Liczne zalety drukarki typu MegaTank

Drukarki typu MegaTank firmy Canon pozwalają drukować szybciej i łatwiej, z lepszą jakością oraz przy dużych oszczędnościach przestrzeni i kosztów. Przedstawiamy wszystkie informacje, które musisz znać, aby wybrać model, który idealnie odpowiada Twoim potrzebom.
Małe biuro z drukarką Canon MAXIFY GX5040 umiejscowioną w środkowej wnęce szarej meblościanki.

Dzięki bardzo niskim kosztom eksploatacji i łatwym w obsłudze funkcjom drukarki typu MegaTank firmy Canon doskonale sprawdzą się w przypadku obciążonych pracą użytkowników w domu, w biurze i na uczelni. Mają one wbudowane, uzupełniane zbiorniki na atrament. Zamiast konwencjonalnych kaset wykorzystywane są niezwykle wydajne butelki. Zestaw butelek z atramentem umożliwia wydruk tysięcy stron, dzięki czemu możesz drukować przez nadchodzące miesiące, a nawet lata. Oznacza to również mniejszą ilość odpadów plastikowych, ponieważ nie trzeba tak często zamawiać zamiennych atramentów.

Dostępna gama modeli drukarek typu MegaTank pozwoli Ci wybrać urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb w ramach dostępnego budżetu. Seria PIXMA G jest przeznaczona do użytku domowego, zarówno dla studentów, właścicieli małych firm, jak i rodziców łączących obowiązki zawodowe z domowymi. Cechuje się dużą wydajnością, ale jeśli najbardziej zależy Ci na szybkości drukowania, postaw na najszybsze modele drukarek typu MegaTank (PIXMA G3460 i PIXMA G2460), aby oszczędzać czas. Model PIXMA G3460, podobnie jak gotowa do pracy w chmurze drukarka PIXMA G3420, ma wbudowany moduł Wi-Fi, co umożliwia zdalne drukowanie z urządzeń inteligentnych.

Drukarki PIXMA G2420, PIXMA G2460, PIXMA G3420, PIXMA G3460 i MAXIFY GX6040 to wielofunkcyjne drukarki 3 w 1, które umożliwiają drukowanie, kopiowanie i skanowanie, a drukarka MAXIFY GX7040 zapewnia też dodatkowe funkcje faksowania. Jeśli zależy Ci na długofalowych oszczędnościach, jakie zapewnia drukarka typu MegaTank, dobrym wyborem będzie model PIXMA G1420 oraz nowy, mający wiele funkcji model Canon MAXIFY GX5040. Są to autonomiczne drukarki bez opcji skanowania i kopiowania.

Oto sześć powodów, dla których drukarka typu MegaTank będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem – bez względu na to, czy szukasz łatwej w obsłudze, wszechstronnej drukarki dla swojej rodziny, niezawodnego urządzenia, które dotrzyma tempa uczelnianym terminom, czy wysokonakładowej i niedrogiej opcji drukowania dla swojej firmy.

1. Tanie wydruki wysokiej jakości

Widok drukarki Canon PIXMA G3420 z góry, z wycinankami na blacie wokół niej.

Drukarki typu Canon MegaTank generują atrakcyjne kolory oraz wyjątkowo wyraźne wydruki z odwzorowaniem najmniejszych detali.

Widok drukarki PIXMA G640 z góry do dołu oraz leżące wokół niej papier fotograficzny, wydrukowane zdjęcia i aparat Canon.

Sześć atramentów barwnikowych do drukarek PIXMA G540 i PIXMA G640 typu MegaTank zapewnia nieskazitelnie wysoką jakość zdjęć, zwłaszcza na papierze błyszczącym i półbłyszczącym. Wystarcza to do wydrukowania 3800 odbitek o rozmiarze 6 × 4 cale bądź 3700 stron z jednej butelki z czarnym atramentem lub 8000 1 stron z pełnego zestawu butelek z atramentem.

Gama podstawowych drukarek typu MegaTank (PIXMA G3460, G2460, G3420 G2420 i G1420) umożliwia wydruk nawet 76001,2 stron z jednej butelki czarnego atramentu w trybie ekonomicznym albo nawet 77001 stron z pełnego zestawu butelek. Te drukarki typu MegaTank mają też podajnik tylny o pojemności 100 arkuszy, dzięki czemu możesz poświęcić więcej czasu na pracę, a mniej na uzupełnianie papieru.

Zaprojektowane z myślą o domowym biurze modele Canon PIXMA G5040, G6040 i G7040 umożliwi uzyskanie wydajności na poziomie nawet 83003 stron w trybie ekonomicznym z użyciem czarnego atramentu, a także wykorzystanie opcji automatycznego druku dwustronnego oraz podajników z przodu i z tyłu o łącznej pojemności 350 arkuszy zwykłego papieru w przypadku intensywnie drukujących użytkowników. Model G7040 ma też automatyczny podajnik dokumentów na 35 arkuszy oraz funkcje autonomicznego faksowania.

Drukarki typu MegaTank z serii MAXIFY GX firmy Canon idealne sprawdzają się w biurach wykorzystywanych przez wielu użytkowników. Seria obejmuje modele MAXIFY GX6040 i MAXIFY GX7040, które pozwalają drukować dokumenty biznesowe w trybie monochromatycznym i w kolorze, osiągając średnie oszczędności na całkowitym koszcie posiadania na poziomie 85% w porównaniu z możliwościami 10 najlepszych drukarek laserowych i atramentowych4.

Osoby, którym zależy na zwiększeniu wydajności i dalszym obniżeniu kosztów, docenią drukarki monochromatyczne 3 w 1 GM2040 i GM4040 o wydajności na poziomie 18 000 stron z trzech butelek z czarnym atramentem5.

Wymierne oszczędności i wzrost wydajności, jakie obserwujemy w przypadku drukarek typu MegaTank firmy Canon, nie są efektem kompromisu w kontekście jakości druku. W przypadku drukowania dokumentów większość drukarek PIXMA typu MegaTank generuje atrakcyjne barwy dzięki kolorowym atramentom barwnikowym, a wyjątkowo ostry druk dokumentów jest uzyskiwany dzięki zastosowaniu specjalnego czarnego atramentu pigmentowego. Nawet bardzo mały tekst i białe znaki na kolorowym tle zachowują wysoki stopień wyrazistości. Dla porównania modele MAXIFY GX6040 i MAXIFY GX7040 wykorzystują atramenty pigmentowe w przypadku wszystkich trzech kolorów, a także czerni, zapewniając wyjątkowo trwałe, wysokiej jakości wydruki dokumentów biznesowych, które są odporne na działanie markerów, tarcie i wpływ wody.

Drukarki PIXMA G540 i PIXMA G640 mają sześć atramentów barwnikowych, dzięki czemu wydrukowane zdjęcia mają wyjątkowe kolory. Zapewniają optymalną jakość dzięki rozszerzonemu zakresowi tonalnemu i gamie kolorów.

2. Łatwo napełniane zbiorniki z atramentem

Kobieta przypinająca wydrukowane zdjęcia do tablicy. Drukarka Canon PIXMA G3420 na biurku.

Drukarki Canon MegaTank wykorzystują uzupełniane zbiorniki z atramentem, które umożliwiają wydruk tysięcy stron, więc w międzyczasie możesz zająć się innymi zadaniami.

Butelki do uzupełniania atramentu w drukarkach Canon MegaTank.

Nie obawiaj się, że dojdzie do rozlania atramentu – butelki automatycznie zatrzymują uzupełnianie, kiedy zbiornik jest pełny.

Uzupełnianie atramentu w drukarkach typu MegaTank to bardzo prosta procedura, którą każdy może wykonać w domu lub w biurze. Zintegrowane zbiorniki z atramentem są dobrze widoczne z przodu drukarki, dzięki czemu można łatwo monitorować poziom atramentu. Kiedy trzeba je uzupełnić, wystarczy unieść łatwe do otwarcia, oznaczone kolorami nakrywki, po czym włożyć butelki z atramentem i uzupełnić atrament.

Niewymagające ściskania butelki z atramentem Canon sprawiają, że proces uzupełniania przebiega szybko i nie powoduje bałaganu. Zaletą drukarek typu MegaTank jest również wyjątkowy kształt wlotu zbiorników z atramentem. Wloty te pasują do układu dysz w nowo zaprojektowanych butelkach z atramentem, co eliminuje ryzyko przypadkowego wlania niewłaściwego atramentu do niewłaściwego zbiornika. Ponadto specjalnie zaprojektowane butelki automatycznie przestają się opróżniać, gdy zbiorniki na atrament są pełne.

3. Duża szybkość drukowania

Drukarka MAXIFY GX5040 na uporządkowanym biurku z materiałami papierniczymi, monitorem, klawiaturą i telefonem.

Jeśli zależy Ci na szybkości, a pracujesz w małym biurze i nie masz zbyt dużo wolnego miejsca, model MAXIFY GX5040 zapewnia takie same korzyści biznesowe i pracuje z równie dużą szybkością drukowania co modele MAXIFY GX6040 i GX7040, ale nie ma bez skanera i automatycznego podajnika dokumentów, dzięki czemu jest wyjątkowo kompaktowy i elegancki.

Uzupełnianie atramentu w drukarce Canon PIXMA G3420.

W przypadku wszystkich drukarek Canon MegaTank można łatwo monitorować poziom atramentu z przodu urządzenia.

Modele Canon PIXMA G3460 i PIXMA G2460 drukują nawet 10,86 obr./min w przypadku dokumentów monochromatycznych oraz 66 obr./min w trybie druku kolorowego. Stanowią one doskonały wybór, jeśli musimy dotrzymywać napiętych terminów. W przypadku jeszcze pilniejszych zadań drukarka PIXMA G7040 4 w 1 umożliwia drukowanie nawet 136 obr./min w trybie czarno-białym oraz 6,86 obr./min w trybie kolorowym. Ma automatyczny podajnik dokumentów na 35 arkuszy, który przyda się osobom chcącym łatwo kopiować i skanować wielostronicowe dokumenty.

Modele MAXIFY GX6040 i MAXIFY GX7040 w szybkim tempie drukują 246 obr./min w trybie monochromatycznym i 15,56 obr./min w trybie kolorowym. Umożliwiają też jednoczesne skanowanie dwustronne i pełne faksowanie, dzięki czemu można szybko i łatwo skanować, kopiować i faksować dokumenty dwustronne. Jeśli zależy Ci tylko na funkcji drukowania, niezajmująca zbyt wiele miejsca drukarka MAXIFY GX5040 cechuje się taką samą szybkością pracy i jakością wydruków jak dwa pozostałe modele GX, ale nie ma wbudowanego skanera ani automatycznego podajnika dokumentów.

W przypadku codziennego drukowania szybkie generowanie dokumentów umożliwiają modele PIXMA G3420, PIXMA G2420 i PIXMA G1420, które pracują z szybkością 9,16 obr./min w trybie czarno-białym oraz 56 obr./min w trybie kolorowym.

Wszystkie drukarki typu MegaTank zostały zaprojektowane z myślą o jak najkrótszych przestojach. Mają łatwą do wymiany kasetę konserwacyjną, która ogranicza prawdopodobieństwo konieczności wysyłki drukarki do serwisu. Możesz monitorować użycie kasety konserwacyjnej za pomocą sterownika drukarki na komputerze PC lub laptopie, a także za pośrednictwem aplikacji Canon PRINT (PIXMA G3420 i PIXMA G3460) bądź na ekranie drukarki (wszystkie modele z wyjątkiem PIXMA G1420). Drukarka powiadamia użytkownika o problemach z konserwacją, co ułatwia ich rozwiązywanie.

4. Technologia bezproblemowego druku bezprzewodowego

Drukarka Canon PIXMA G3420 na biurku obok smartfona.

Dzięki modelom Canon PIXMA G3420 i PIXMA G3460, a także innym drukarkom typu MegaTank możesz bezprzewodowo drukować ze smartfona lub z tabletu w sposób prosty i wydajny, kiedy terminy naglą.

Modele Canon PIXMA G3420 i PIXMA G3460, a także inne urządzenia typu MegaTank mają zintegrowany moduł Wi-Fi. Ułatwia on nawiązanie połączenia i rozpoczęcie drukowania z komputera lub urządzenia mobilnego za naciśnięciem jednego przycisku. Modele PIXMA G5040, G6040, G7040 GM4040 i GM2040 oraz MAXIFY GX6040, GX7040 i GX5040 obsługują także łączność Ethernet w przypadku środowisk sieciowych, w których potrzebne jest szybkie, stabilne i bezpieczne połączenie.

Jeśli pracujesz zdalnie i musisz udostępniać dokumenty współpracownikom w biurze lub potrzebujesz papierowej wersji materiałów do nauki w ramach kursu online, możesz uzyskiwać dostęp do drukarki MegaTank z obsługą Wi-Fi przez Internet z poziomu komputera lub urządzenia inteligentnego oraz drukować bezpośrednio z poziomu popularnych serwisów w chmurze, takich jak Google Drive, Google Classroom, Dropbox, Evernote itp.

Aplikacja Canon PRINT upraszcza obsługę wszystkich potrzeb związanych z drukowaniem i konserwacją z poziomu smartfona. Poza tym dostępne są inne aplikacje Canon, które sprzyjają kreatywnej pracy w domu. W aplikacji Creative Park7 znajdziesz wszystko, od papierowych dzieł sztuki i konfigurowalnych wzorów kart okolicznościowych po dekoracje na przyjęcia i modele 3D, natomiast aplikacja Easy-PhotoPrint Editor umożliwia przekształcenie ulubionych zdjęć w stylowe odbitki lub wyjątkowe prezenty, a ponadto udostępnia szablony kalendarzy, kartek, plakatów i wielu innych pozycji.

Nie chcesz pobierać aplikacji? Drukarki typu MegaTank, z wyjątkiem modeli GM2040 i GM4040, są zgodne z usługą Apple AirPrint i usługą Mopria w systemie Android, dzięki czemu użytkownicy korzystający z tej samej sieci, w której pracuje drukarka, mogą łączyć się i drukować za pośrednictwem protokołu drukowania zintegrowanego z inteligentnym urządzeniem.

5. Obsługa szerokiej gamy nośników

Kobieta używająca tabletu do bezprzewodowego drukowania na drukarce typu MegaTank.

Drukarki Canon MegaTank współpracują z różnymi rodzajami papieru, w tym z papierem do naprasowanek, a na wielu drukarkach, takich jak MAXIFY GX5040, można drukować banery na zwykłym papierze o długości ponad jednego metra.

Drukarki typu MegaTank umożliwiają codzienne drukowanie wysokiej jakości dokumentów i pięknych zdjęć bez obramowania8 nawet w formacie A4 – ale są znacznie bardziej wszechstronne. Drukarki te obsługują różne rozmiary i typy nośników. Idealnie nadają się do wykorzystania przy administrowaniu firmą i do innych zastosowań, takich jak tworzenie wizytówek z matowego i dwustronnie matowego papieru. Modele PIXMA G3460, G2460, G3420, G2420, G1420, G540 i G640 oraz the MAXIFY GX6040, GX7040 i GX5040 umożliwiają też tworzenie banerów promocyjnych o długości 1,2 metra. W zastosowaniach prywatnych drukarki typu MegaTank mogą uatrakcyjnić wykonywanie zadań domowych oraz zapewnić całej rodzinie wielogodzinną rozrywkę.

6. Łatwa w obsłudze konstrukcja

Drukarki MAXIFY GX7040 i MAXIFY GX6040 na powierzchni roboczej obok dużego stosu papieru i atramentu.

Dzięki takim cechom jak niewielka, zwarta obudowa i łatwe w obsłudze funkcje drukarki typu MegaTank, w tym modele MAXIFY GX6040 i MAXIFY GX7040, są niezwykle proste w obsłudze.

Większość drukarek Canon MegaTank9 ma dwuwierszowy wyświetlacz LCD, który zapewnia większy poziom szczegółowości ustawień drukarki. Ekran ułatwia sprawdzanie stanu drukarki i ustawień bezprzewodowych, a także dostosowywanie opcji drukowania bezpośrednio na drukarce. Umożliwia też sprawdzanie wszelkich wymagań konserwacyjnych, takich jak czyszczenie głowicy drukującej. Ponadto ekran ułatwia usuwanie błędów – podaje czytelne instrukcje lub kody odsyłające do instrukcji obsługi, co upraszcza rozwiązywania problemów. Modele MAXIFY GX6040 i MAXIFY GX7040 mają większe ekrany dotykowe, co ułatwia obsługę i zarządzanie.

Drukarki typu MegaTank mają funkcję automatycznego wyłączania, dzięki której można oszczędzać energię podczas bezczynności urządzenia, a także opcję automatycznego włączania, która umożliwia rozpoczęcie drukowania bez konieczności wcześniejszego naciskania przycisku zasilania. Funkcje te zwiększają wygodą użytkowania, szczególnie wtedy, gdy musimy zdalnie drukować dokumenty na drukarce z obsługą sieci Wi-Fi i chmury.


Autorzy: Marcus Hawkins i Matthew Richards

 1. Wydajność druku jest wartością szacowaną w oparciu o niezależną metodę testową firmy Canon, w ramach której jest stosowana karta ISO/IEC 24712 i symulacja ciągłego drukowania z wymianą zbiorników z atramentem po wstępnej konfiguracji urządzenia.
 2. Tryb ekonomiczny zmniejsza zużycie czarnego atramentu poprzez obniżenie gęstości, co umożliwia wydrukowanie o 26% większej liczby stron niż w standardowym trybie drukowania.
 3. Tryb ekonomiczny zmniejsza zużycie czarnego atramentu poprzez obniżenie gęstości, co umożliwia wydrukowanie o 38% większej liczby stron niż w standardowym trybie drukowania.
 4. Szacowane średnie oszczędności w przypadku drukowania 1000 stron miesięcznie w ciągu 5 lat – uwzględniono początkowy koszt zakupu sprzętu oraz koszty atramentu lub tonera. Porównanie modeli w zakresie całkowitego kosztu posiadania (TCO) obejmuje 10 najlepiej sprzedających się laserowych drukarek kolorowych oraz 10 najlepiej sprzedających się drukarek atramentowych według IDC EMEA Hardcopy Tracker (dane za okres od I do III kwartału 2020 r.). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Canon.
 5. Wydajność druku jest wartością szacowaną w oparciu o niezależną metodę testową firmy Canon, w ramach której jest stosowana karta monochromatyczna ISO/IEC 19752 i symulacja ciągłego drukowania za pomocą uzupełniających pojemników po wstępnej konfiguracji urządzenia. Wydajność druku może różnić się w zależności od drukowanych materiałów i innych czynników.
 6. Szybkość drukowania dokumentów A4 na papierze zwykłym jest mierzona na podstawie średniej ESAT testu kategorii biurowej zgodnie z normą ISO/IEC 24734.
 7. Listę obsługiwanych modeli można znaleźć na stronie https://ugp01.c-ij.com/ij/webmanual/WebPortal/PTA/pta_app_models.html?lng=en&type=non&app=cp. Jeśli Twoja drukarka nie jest obsługiwana, odwiedź stronę internetową Creative Park.
 8. Wyjątek stanowią drukarki Canon PIXMA GM2040 i GM4040.
 9. Drukarki Canon PIXMA G1420 i GM2040 nie mają wyświetlacza LCD.

Powiązane produkty

 • MAXIFY GX6050

  Drukarki MegaTank

  MAXIFY GX6040

  Dzięki tym niezawodnym drukarkom MegaTank umożliwiającym drukowanie w dużych nakładach i uzupełnianie zbiorników na atrament, każdego dnia wydrukujesz dokumenty klasy biznesowej, osiągając średnie oszczędności na całkowitym koszcie posiadania na poziomie 90% w porównaniu z możliwościami 10 najlepszych drukarek laserowych i atramentowych.
 • MAXIFY GX7050

  Drukarki MegaTank

  MAXIFY GX7040

  Dzięki tym niezawodnym drukarkom MegaTank umożliwiającym drukowanie w dużych nakładach i uzupełnianie zbiorników na atrament, każdego dnia wydrukujesz dokumenty klasy biznesowej, osiągając średnie oszczędności na całkowitym koszcie posiadania na poziomie 90% w porównaniu z możliwościami 10 najlepszych drukarek laserowych i atramentowych.
 • MAXIFY GX

  Drukarki MegaTank

  MAXIFY GX5040

  Drukuj dokumenty w biznesowej jakości każdego dnia za pomocą tej kompaktowej, wysokonakładowej, umożliwiającej uzupełnianie zbiorników na atrament drukarki MegaTank.
 • Zdjęcie PIXMA G3460 FRT

  Drukarki MegaTank

  PIXMA G3460

  Oszczędzaj dzięki podłączeniu – niezwykle wydajne, ekonomiczne drukowanie w stałej jakości
 • Zdjęcie PIXMA G2460 FRT

  Drukarki MegaTank

  PIXMA G2460

  Niezwykle szybka i wygodna drukarka wielofunkcyjna o wysokiej wydajności umożliwia regularny druk niezwykle wyraźnych dokumentów i zdjęć w żywych kolorach.
 • PIXMA G7045

  Drukarki MegaTank

  PIXMA G7040

  Drukowanie nawet 18 000 stron oraz płynny przepływ pracy dzięki podajnikowi ADF na 35 arkuszy, który zapewnia wysoką jakość wydruku przy niskich kosztach eksploatacji.
 • PIXMA G6040

  Drukarki MegaTank

  PIXMA G6040

  Drukarka z uzupełnianymi zbiornikami z atramentem, która zapewnia wysoką wydajność, jakość i funkcjonalność przy niskim koszcie druku w przeliczeniu na stronę.
 • PIXMA_G5045

  Drukarki MegaTank

  PIXMA G5040

  Dłuższy czas pracy bez przestojów i mniejsze koszty dzięki łatwej w obsłudze drukarce z uzupełnianymi zbiornikami z atramentem
 • Powiązane artykuły

 • DRUKOWANIE

  Canon PosterArtist

  Twórz profesjonalne projekty plakatów szybko, łatwo i bezpłatnie.

 • WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Często zadawane pytania dotyczące drukarek, atramentu i papieru

  Ekspert firmy Canon Suhaib Hussain odpowiada na często zadawane pytania dotyczące technologii drukowania, atramentu i papieru.

 • WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Która drukarka jest odpowiednia dla Ciebie?

  Znajdź najlepszą drukarkę Canon dla swoich potrzeb — od rodzin i studentów po osoby wykonujące pracę w domu.

 • DRUKOWANIE

  Drukarka atramentowa czy laserowa: która z nich jest odpowiednia dla Ciebie?

  Poznaj różnice między drukarkami atramentowymi i laserowymi firmy Canon i dowiedz się, które urządzenia najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.