WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

6 powodów, dla których potrzebujesz drukarki typu MegaTank

Czy nastał już czas na to, aby przejść na drukarkę typu MegaTank? Odkryj zalety tej serii drukarek Canon.
Canon Camera
Drukarki typu MegaTank z serii Canon PIXMA G mają wbudowane, uzupełniane zbiorniki na atrament, wykorzystujące niezwykle wydajne butelki zamiast konwencjonalnych kaset. Zestaw butelek z atramentem umożliwia wydruk tysięcy stron, dzięki czemu możesz drukować przez nadchodzące miesiące, a nawet lata. Drukarki z tej serii, dzięki tańszej eksploatacji od tradycyjnych drukarek oraz bardzo łatwej obsłudze, idealnie sprawdzą się w domu i biurze oraz wśród studentów.

Dostępna gama modeli drukarek typu MegaTank pozwoli Ci wybrać urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb w ramach dostępnego budżetu. Każda z tych drukarek cechuje się wysoką wydajnością, ale jeśli najbardziej zależy Ci na szybkości drukowania, postaw na modele MegaTank PIXMA G3460 i PIXMA G2460, które zapewnią oszczędność czasu. Model PIXMA G3460, podobnie jak gotowa do pracy w chmurze drukarka PIXMA G3420, ma wbudowany moduł Wi-Fi, co umożliwia zdalne drukowanie z urządzeń inteligentnych.

Modele PIXMA G2420, PIXMA G2460, PIXMA G3420 i PIXMA G3460 to wielofunkcyjne drukarki 3 w 1, które umożliwiają drukowanie, kopiowanie i skanowanie. Jeśli zależy Ci na długofalowych oszczędnościach, jakie zapewnia drukarka typu MegaTank, dobrym wyborem będzie model PIXMA G1420 – autonomiczna drukarka bez funkcji skanowania i kopiowania.

Oto sześć powodów, dla których drukarka typu MegaTank będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem – bez względu na to, czy szukasz łatwej w obsłudze, wszechstronnej drukarki dla swojej rodziny, niezawodnego urządzenia, które dotrzyma tempa uczelnianym terminom, czy wysokonakładowej i niedrogiej opcji drukowania dla swojej firmy.
Widok drukarki Canon PIXMA G3420 z góry, z wycinankami na blacie wokół niej.

Drukarki typu Canon MegaTank generują atrakcyjne kolory oraz wyjątkowo wyraźne wydruki z odwzorowaniem najmniejszych detali.

1. Tanie wydruki wysokiej jakości

Gama podstawowych drukarek typu MegaTank (PIXMA G3460, G2460, G3420, G2420, G1420) umożliwia wydruk nawet 76001,2 stron na jednej butelce czarnego atramentu w trybie ekonomicznym albo nawet 77001 stron na zestawie atramentu kolorowego. Te drukarki typu MegaTank mają też podajnik tylny o pojemności 100 arkuszy, dzięki czemu możesz poświęcić więcej czasu na pracę, a mniej na uzupełnianie papieru.

Jeżeli regularnie drukujesz w dużych ilościach, przejście na drukarkę Canon PIXMA G5040, G6040 lub G7040 umożliwi uzyskanie wydajności na poziomie nawet 8300 3 w trybie ekonomicznym z użyciem czarnego atramentu, a także wykorzystanie opcji automatycznego druku dwustronnego oraz podajników z przodu i z tyłu o łącznej pojemności 350 arkuszy zwykłego papieru w przypadku intensywnie drukujących środowisk.

Wymierne oszczędności i wzrost wydajności, jakie obserwujemy w przypadku drukarek typu MegaTank firmy Canon, nie są efektem kompromisu w kontekście jakości druku. Drukarki typu MegaTank generują atrakcyjne barwy dzięki kolorowym atramentom barwnikowym, a wyjątkowo ostry druk dokumentów jest uzyskiwany dzięki zastosowaniu specjalnego czarnego atramentu pigmentowego. Nawet bardzo mały tekst i białe znaki na kolorowym tle zachowują wysoki stopień wyrazistości.
Kobieta przypinająca wydrukowane zdjęcia do tablicy. Drukarka Canon PIXMA G3420 na biurku poniżej.

Drukarki Canon MegaTank wykorzystują uzupełniane zbiorniki z atramentem, które umożliwiają wydruk tysięcy stron, więc w międzyczasie możesz zająć się innymi zadaniami.

2. Łatwo napełniane zbiorniki z atramentem

Uzupełnianie atramentu w drukarkach typu MegaTank to bardzo prosta procedura, którą każdy może wykonać w domu lub w biurze. Zintegrowane zbiorniki z atramentem są dobrze widoczne z przodu drukarki, dzięki czemu można łatwo monitorować poziom atramentu. Kiedy trzeba je uzupełnić, wystarczy unieść łatwe do otwarcia, oznaczone kolorami nakrywki, po czym włożyć butelki z atramentem i uzupełnić atrament.

Niewymagające ściskania butelki z atramentem Canon sprawiają, że proces uzupełniania przebiega szybko i nie powoduje bałaganu. Zaletą drukarek typu MegaTank jest również wyjątkowy kształt wlotu zbiorników z atramentem. Wloty te pasują do układu dysz w nowo zaprojektowanych butelkach z atramentem, co eliminuje ryzyko przypadkowego wlania niewłaściwego atramentu do niewłaściwego zbiornika. Ponadto specjalnie zaprojektowane butelki automatycznie przestają się opróżniać, gdy zbiorniki na atrament są pełne.
Butelki do uzupełniania atramentu w drukarkach Canon MegaTank.

Nie obawiaj się, że dojdzie do rozlania atramentu – butelki automatycznie zatrzymują uzupełnianie, kiedy zbiornik jest pełny.

Uzupełnianie atramentu w drukarce Canon PIXMA G3420.

Możesz z łatwością monitorować poziom atramentu, ponieważ zbiorniki z atramentem są widoczne z przodu drukarki.

3. Duża szybkość drukowania

Modele Canon PIXMA G3460 i PIXMA G2460 drukują nawet 10,84 obr./min w przypadku dokumentów monochromatycznych oraz 6,04 obr./min w trybie druku kolorowego. Stanowią one doskonały wybór, jeśli musimy dotrzymywać napiętych terminów.

W przypadku jeszcze pilniejszych zadań drukarka PIXMA G7040 4 w 1 umożliwia drukowanie nawet 134 obr./min w trybie czarno-białym oraz 6,84 obr./min w trybie kolorowym. Ma automatyczny podajnik dokumentów na 35 arkuszy, który przyda się osobom chcącym łatwo kopiować i skanować wielostronicowe dokumenty.

W przypadku codziennego drukowania szybkie wydruki dokumentów umożliwiają modele PIXMA G3420, PIXMA G2420 i PIXMA G1420, które pracują z szybkością 9,14 obr./min w trybie czarno-białym oraz 54 obr./min w trybie kolorowym.

Podstawowe drukarki typu MegaTank zostały zaprojektowane również z myślą o ograniczeniu przestojów. Mają łatwą do wymiany kasetę konserwacyjną, która ogranicza prawdopodobieństwo konieczności wysyłki drukarki do serwisu. Możesz monitorować użycie kasety konserwacyjnej za pomocą sterownika drukarki na komputerze PC lub laptopie, a także za pośrednictwem aplikacji Canon PRINT (PIXMA G3420 i PIXMA G3460) bądź na ekranie drukarki (wszystkie modele z wyjątkiem PIXMA G1420). Drukarka powiadamia użytkownika o problemach z konserwacją, co ułatwia ich rozwiązywanie.
Drukarka Canon PIXMA G3420 na biurku obok smartfona.

Dzięki drukarkom Canon PIXMA G3420 i PIXMA G3460, a także innym urządzeniom typu MegaTank, możesz bezprzewodowo drukować ze smartfona lub z tabletu w sposób prosty i wydajny, kiedy terminy naglą.

4. Technologia bezproblemowego druku bezprzewodowego

Modele Canon PIXMA G3420 i PIXMA G3460, a także inne urządzenia typu MegaTank, mają zintegrowany moduł Wi-Fi. Przycisk bezpośredniego połączenia bezprzewodowego (Wireless Direct) ułatwia nawiązanie połączenia i rozpoczęcie drukowania z komputera lub urządzenia mobilnego za naciśnięciem jednego przycisku. Modele PIXMA G5040, G6040, G7040, GM4040 i GM2040 obsługują także łączność Ethernet w przypadku środowisk sieciowych, w których potrzebne jest szybkie, stabilne i bezpieczne połączenie.

Jeśli pracujesz zdalnie i musisz udostępniać dokumenty współpracownikom w biurze lub potrzebujesz papierowej wersji materiałów do nauki w ramach kursu online, możesz uzyskiwać dostęp do drukarki PIXMA z obsługą Wi-Fi przez Internet z poziomu komputera lub urządzenia inteligentnego oraz drukować bezpośrednio z poziomu popularnych serwisów w chmurze, takich jak Google Drive, Google Classroom, Dropbox, Evernote itp.

Aplikacja Canon PRINT upraszcza obsługę wszystkich potrzeb związanych z drukowaniem i konserwacją z poziomu smartfona. Poza tym dostępne są inne aplikacje Canon, które sprzyjają kreatywnej pracy w domu. W aplikacji Creative Park5 znajdziesz wszystko, od papierowych dzieł sztuki i konfigurowalnych wzorów kart okolicznościowych po dekoracje na przyjęcia i modele 3D, natomiast aplikacja Easy-PhotoPrint Editor umożliwia przekształcenie ulubionych zdjęć w stylowe odbitki lub wyjątkowe prezenty, a ponadto udostępnia szablony kalendarzy, kartek, plakatów i wielu innych pozycji.

Nie chcesz pobierać aplikacji? Drukarki typu MegaTank są zgodne z usługą Apple AirPrint i usługą Mopria w systemie Android, dzięki czemu użytkownicy korzystający z tej samej sieci, w której pracuje drukarka, mogą łączyć się i drukować za pośrednictwem protokołu drukowania zintegrowanego z inteligentnym urządzeniem.
Kobieta używająca tabletu do bezprzewodowego drukowania na drukarce typu MegaTank.

Drukarki serii Canon MegaTank obsługują wiele rodzajów papieru, w tym samoprzylepny papier fotograficzny i naprasowanki, a wiele z nich umożliwia wydruk banerów o długości powyżej metra.

5. Obsługa szerokiej gamy nośników

Drukarki typu MegaTank umożliwiają drukowanie wysokiej jakości dokumentów i pięknych zdjęć bez obramowania6 nawet w formacie A4 na co dzień – ale są znacznie bardziej wszechstronne. Drukarki te obsługują różne rozmiary i typy nośników. Idealnie nadają się do wykorzystania przy administrowaniu firmą i do innych zastosowań, takich jak tworzenie naklejek do archiwizacji dokumentów oraz wizytówek z matowego i dwustronnie matowego papieru. Modele PIXMA G3460, G2460, G3420, G2420 i G1420 umożliwiają też tworzenie banerów promocyjnych o długości 1,2 metra. W zastosowaniach domowych drukarki typu MegaTank mogą uatrakcyjnić wykonywanie zadań domowych oraz zapewnić wielogodzinną rozrywkę, gdy użyjemy samoprzylepnego papieru fotograficznego i magnetycznego papieru fotograficznego. Możesz drukować zdjęcia na różnych rodzajach błyszczącego i półbłyszczącego papieru fotograficznego, a nawet tworzyć naprasowanki.

6. Łatwa w obsłudze konstrukcja

Większość drukarek Canon MegaTank7 ma dwuwierszowy wyświetlacz LCD, który zapewnia większy poziom szczegółowości ustawień drukarki. Ekran ułatwia sprawdzanie stanu drukarki i ustawień bezprzewodowych, a także dostosowywanie opcji drukowania bezpośrednio na drukarce. Umożliwia też sprawdzanie wszelkich wymagań konserwacyjnych, takich jak czyszczenie głowicy drukującej. Ponadto ekran ułatwia usuwanie błędów – podaje czytelne instrukcje lub kody odsyłające do instrukcji obsługi, co upraszcza rozwiązywania problemów.

Drukarki typu MegaTank mają funkcję automatycznego wyłączania, dzięki której można oszczędzać energię podczas bezczynności urządzenia, a także opcję automatycznego włączania, która umożliwia rozpoczęcie drukowania bez konieczności wcześniejszego naciskania przycisku zasilania. Funkcje te zwiększają wygodą użytkowania, szczególnie wtedy, gdy musimy zdalnie drukować dokumenty na drukarce z obsługą sieci Wi-Fi i chmury.

Autor: Marcus Hawkins
 1. Wydajność druku jest wartością szacowaną w oparciu o niezależną metodę testową firmy Canon, w ramach której jest stosowana karta ISO/IEC 24712 i symulacja ciągłego drukowania z wymianą zbiorników z atramentem po wstępnej konfiguracji urządzenia.
 2. Tryb ekonomiczny zmniejsza zużycie czarnego atramentu poprzez obniżenie gęstości, co umożliwia wydrukowanie o 26% większej liczby stron niż w standardowym trybie drukowania.
 3. Tryb ekonomiczny zmniejsza zużycie czarnego atramentu poprzez obniżenie gęstości, co umożliwia wydrukowanie o 38% większej liczby stron niż w standardowym trybie drukowania.
 4. Szybkość drukowania dokumentów A4 na papierze zwykłym jest mierzona w oparciu o średnią ESAT testu kategorii biurowej zgodnie z normą ISO/IEC 24734.
 5. Listę obsługiwanych modeli można znaleźć na stronie https://ugp01.c-ij.com/ij/webmanual/WebPortal/PTA/pta_app_models.html?lng=en&type=non&app=cp. Jeśli Twoja drukarka nie jest obsługiwana, odwiedź stronę internetową Creative Park.
 6. Wyjątek stanowią drukarki Canon PIXMA GM2040 i GM4040.
 7. Drukarki Canon PIXMA G1420 i GM2040 nie mają wyświetlacza LCD.

Powiązane artykuły

 • Drukarka Canon PIXMA G540 otoczona kolorowymi zdjęciami wydrukowanymi w formacie 10 x 15 cm.

  DRUKOWANIE

  Przedstawiamy drukarki PIXMA G640 i PIXMA G540

  Odkryj nowe funkcje nowej generacji drukarek Canon MegaTank.

 • DRUKOWANIE

  Seria Canon PIXMA G

  Trzy opisy wdrożeń pokazujące, jak drukarki Canon PIXMA G mogą przyczynić się do rozwoju Twojej firmy.

 • Get-Inspired-PIXMA-TR8550

  DRUKOWANIE

  Drukowanie bezprzewodowe

  Drukuj bezprzewodowo w domowym biurze z dowolnego miejsca. Konfiguracja jest bardzo prosta.

 • Wzmocnij swoją firmę dzięki drukarce MAXIFY GX7050

  DRUKOWANIE

  Wzmocnij swoją firmę dzięki drukarce MAXIFY GX7040

  Canon MAXIFY GX7040 to szybka i wszechstronna drukarka dla firm, która zapewnia najwyższą jakość wydruków przy bardzo niskich kosztach eksploatacji.