DRUKOWANIE

Najlepsze drukarki dla projektantów

Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy w studio, oto jak wybrać idealną drukarkę graficzną do swoich potrzeb.
Drukarka Canon PIXMA TR150 drukuje zdjęcie małego niebieskiego wazonu, który stoi obok.

W miarę jak nasz sposób pracy staje się coraz bardziej elastyczny, coraz ważniejsze staje się wyposażenie domowego biura lub studia w narzędzia graficzne potrzebne do efektywnego wykonywania pracy. Dla osób pracujących w branży twórczej, zwłaszcza dla projektantów, drukarka jest niezbędnym narzędziem. Wysokiej jakości drukarka pozwala zaoszczędzić czas i pomóc w wykonywaniu zadań – od korekty układów i tworzenie wydruków do zatwierdzenia przez klienta po dbanie o codzienną administrację. Ale na jakie funkcje warto zwrócić uwagę?

Wyraźny tekst i szczegóły projektu, płynne gradacje kolorów, dokładne odwzorowanie kolorów i spójność wydruku to podstawowe wymagania stojące przed wydrukami próbnymi. Wszechstronność to kolejna ważna cecha drukarki. Jako projektant możesz spodziewać się drukowania różnych materiałów, od wizytówek i ulotek po wydruki w formacie plakatu, dlatego drukarka obsługująca wiele różnych typów i rozmiarów nośników zapewni więcej twórczych możliwości i pozwoli ograniczyć liczbę wizyt w lokalnym biurze druku. Niezawodność i łatwość obsługi to również podstawowe zalety, tak samo jak funkcje zwiększające wygodę, takie jak połączenie bezprzewodowe, automatyczne podawanie papieru i duża szybkość drukowania.

Aby pomóc w wyborze profesjonalnych opcji drukowania, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom, przygotowaliśmy ten przewodnik po technologii kreatywnego drukowania firmy Canon. Obejmuje przegląd najwyżej ocenianych drukarek PIXMA i oszczędnych modeli MAXIFY, które zapewniają wysoką jakość druku, dzięki czemu możesz znaleźć idealne rozwiązanie.

Najlepsze drukarki do użytku domowego dla grafików

Ulotka biznesowa wyłaniająca się z drukarki Canon PIXMA.

Drukarka Canon PIXMA TS7650i jest wyposażona w kolorowy ekran dotykowy z innowacyjnym interfejsem Switch UI, który umożliwia dostosowanie funkcji do własnych potrzeb, przyspieszając przepływ pracy.

Niektóre z najnowszych drukarek PIXMA i MAXIFY firmy Canon zaprojektowano z myślą o pracy hybrydowej. Kompaktowość, łatwa konfiguracja, przydatne funkcje i intuicyjne sterowanie to kluczowe czynniki, podobnie jak opłacalność. Canon PIXMA TS7650i to przystępna drukarka, która jest na tyle mała, że zmieści się w ciasnych miejscach, a jednocześnie ma większe głowice drukujące nowej generacji, zapewniające dużą prędkość drukowania wynoszącą odpowiednio ok. 15 obrazów/min1 i 10 obrazów/min (liczba wydruków na minutę) w trybie monochromatycznym i kolorowym, a także lepsze przetwarzanie obrazu w celu zmaksymalizowania jakości druku.

Drukarka wykorzystuje zaledwie dwie kasety z atramentem ze zintegrowanymi głowicami drukującymi: kasetę z atramentem barwnikowym w trzech kolorach, która umożliwia doskonałe drukowanie zdjęć, oraz kasetę z czarnym atramentem pigmentowym. Jest to pierwsza „drukarka do użytku domowego” firmy Canon z czarnym atramentem pigmentowym odpornym na rozmazywanie i stosowanie zakreślaczy. Zalety łączności Wi-Fi obejmują bezpośrednie drukowanie oraz skanowanie do i z urządzeń inteligentnych. Drukarka PIXMA TS7750i jest wyposażona w podajnik ADF (automatyczny podajnik dokumentów) na 35 arkuszy, który ułatwia skanowanie i kopiowanie wielu stron.

Oba modele są także zgodne z programem Canon PIXMA Print Plan, czyli usługą subskrypcyjną, w ramach której monitorowany jest poziom atramentu w drukarce. Gdy zaczyna go brakować, dostarczamy nowe kasety, co przekłada się na oszczędność nawet 50% w porównaniu ze standardowymi kosztami atramentu2.

Podobnie jak w przypadku wielu innych drukarek firmy Canon, do obsługiwanych aplikacji należy między innymi Easy-PhotoPrint Editor, służąca do edycji zdjęć oraz tworzenia kolaży, plakatów i innych materiałów przy użyciu różnych szablonów, a także Canon Easy-Layout Editor, służąca do łączenia, układania i drukowania wielu obrazów. Aplikacja Canon PRINT zapewnia bieżące aktualizacje stanu drukarki i poziomu atramentu oraz umożliwia wykonywanie zadań konserwacyjnych, a także daje opcje drukowania, skanowania i kopiowania bezpośrednio z urządzenia inteligentnego. Dostępna jest również aplikacja Canon PosterArtist, która zawiera wiele konfigurowanych szablonów do tworzenia i drukowania dowolnych materiałów — od ulotek po plakaty i banery.

Najlepsze drukarki graficzne do dużych projektów

Drukarka Canon PIXMA TS9550 na biurku, obok laptopa, notesu, zdjęć i ołówków.

Drukarka Canon PIXMA TS9550 umożliwia drukowanie bez obramowania w formacie A3, a jednocześnie jest niewiele większa niż standardowa drukarka A4. © Natasha Alipour

Widać kobiecą dłoń obracającą arkusz papieru, demonstrując możliwości druku dwustronnego drukarki Canon PIXMA TS9550.

Automatyczne drukowanie dwustronne i automatyczny podajnik dokumentów ADF na 20 arkuszy to tylko dwie z wielu funkcji dostępnych w drukarce Canon PIXMA TS9550. © Natasha Alipour

Wielofunkcyjna drukarka z serii Canon PIXMA TS9550 zajmuje tyle samo miejsca, co drukarka A4, ale może drukować w formacie A3 bez obramowania i ma wiele funkcji, które pozwalają projektantom pracować bardziej wydajnie. Ekran dotykowy LCD o przekątnej 10,8 cm ułatwia dostosowanie ustawień drukowania, a funkcja automatycznego drukowania dwustronnego i automatyczny podajnik dokumentów (ADF) na 20 arkuszy A4 zmniejszają częstotliwość uzupełniania. Model ten oferuje również liczne funkcje łączności, w tym obsługę sieci Ethernet i łączności bezprzewodowej, obsługę AirPrint (iOS) i Mopria (Android) oraz aplikacji Canon PRINT, dzięki czemu można drukować, skanować i kopiować materiały bezpośrednio z urządzenia inteligentnego.

Oczywiście ostatecznym testem drukarki jest sama jakość druku, a seria Canon PIXMA TS9550 wykorzystuje pięć oddzielnych kaset z atramentem ChromaLife100, w tym czarny atrament pigmentowy zapewniający wyraźny tekst oraz cztery oddzielne atramenty barwnikowe CMYK, które zapewniają szczegółowe wydruki o trwałości albumowej do 100 lat3. Drukarka obsługuje szeroką gamę nośników kreatywnych, w tym papier błyszczący, półbłyszczący, matowy i artystyczny oraz płyty do drukowania. Aby obniżyć koszty eksploatacji, oprócz opcji o standardowej wydajności dostępne są kasety XL o wysokiej wydajności. Drukarka jest także zgodna z usługą Auto-Ink Delivery firmy Canon. Zarejestruj się, aby otrzymywać zamienne kasety z atramentem pod swoje drzwi, gdy tylko zaczną się wyczerpywać, unikając zmartwień o brak atramentu w środku ważnego zadania.

Jeśli nie potrzebujesz drukarki z wbudowanym skanerem, zastanów się nad drukarką Canon PIXMA iX6850. Ta podobnie kompaktowa drukarka A3+ również wykorzystuje to samo połączenie pięciu atramentów pigmentowych i barwnikowych, podczas gdy sześcioatramentowa drukarka A3+ PIXMA iP8750 zawiera dodatkowy szary atrament barwnikowy, zwiększając gamę kolorów i jeszcze bardziej poprawiając jakość druku monochromatycznego.

Najlepsze drukarki o niskich kosztach eksploatacji

Drukarka Canon PIXMA G6040 drukuje obraz logo

Drukarka Canon PIXMA G6040 umożliwia drukowanie do 18 0004 stron z zaledwie trzech czarnych butelek z atramentem, dzięki czemu stanowi dobry wybór dla osób dysponujących ograniczonym budżetem. © Jake Baggaley

Osoba siedząca przy małym biurku i pracująca na laptopie. Na biurku za laptopem znajduje się drukarka Canon PIXMA.

Udoskonaloną drukarkę Canon PIXMA GX1040 zaprojektowano z myślą o domowym biurze — jest wyjątkowo kompaktowa jak na drukarkę serii MegaTank. Podobnie jak w przypadku innych drukarek firmy Canon z uzupełnianymi zbiornikami na atrament butelki z atramentem są indywidualnie wyprofilowane, dzięki czemu każdy kolor można wlać tylko do odpowiedniego zbiornika. Wbudowany zawór zapobiega przepełnieniu i potencjalnemu rozlaniu.

Dla projektantów, którzy potrzebują rozwiązań do kreatywnego drukowania, w tym dużych ilości wydruków próbnych, bardzo praktycznym rozwiązaniem są drukarki typu MegaTank z serii Canon PIXMA G. Drukarka Canon PIXMA G6040 jest wyposażona w cztery bardzo wydajne zbiorniki umożliwiające uzupełnianie atramentu, które pozwalają na wydrukowanie do 18 0004 stron z trzech butelek czarnego atramentu lub 7700 stron z zestawu kolorowych atramentów. Urządzenie PIXMA G6040 cechuje się również pojemnością na 350 arkuszy zwykłego papieru i funkcją automatycznego drukowania dwustronnego, co pozwala spędzać mniej czasu na uzupełnianiu papieru i atramentu, a więcej na kreatywnej pracy.

Technologia głowicy drukującej zastosowana w drukarce PIXMA G6040 zapewnia wyraźne i szczegółowe wydruki i umożliwia drukowanie bez obramowania w formatach od 89 × 89 mm (kwadrat) do A4. Jest to także wszechstronna opcja typu „trzy w jednym”, zarówno z kopiarką, jak i skanerem A4, który umożliwia importowanie kompozycji i innych materiałów źródłowych do projektu bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu. Urządzenie PIXMA G6040 jest również przystosowane do pracy w chmurze, dzięki czemu można drukować projekty z dowolnego miejsca, korzystając ze zgodnych usług, takich jak Google Drive i Dropbox.

Aby jeszcze bardziej obniżyć koszty eksploatacji, drukarka wielofunkcyjna „3 w 1” MAXIFY GX3040 MegaTank zapewnia najlepszy w swojej klasie koszt wydruku strony i całkowity koszt posiadania. Urządzenie może wydrukować 60004 stron czarno-białych lub do 14 000 stron kolorowych z jednego zestawu butelek z atramentem pigmentowym, a w trybie ekonomicznym może wydrukować odpowiednio około 9000 i 21 000 stron. Drukarka MAXIFY GX4040 jest wyposażona w podajnik ADF na 35 arkuszy i kolorowy ekran dotykowy. Oba modele umożliwiają szybkie drukowanie z szybkością 18 obrazów/min w trybie monochromatycznym i 13 obrazów/min w trybie kolorowym. Kolejną zaletą tych dwóch drukarek jest dodatkowy, trzeci podajnik papieru z tyłu. Płaska konstrukcja ręcznego podajnika umożliwia drukowanie na kartkach o grubości do 0,7 mm i tworzenie banerów o długości do 1,2 metra.

Wyjątkowo kompaktowa drukarka „3 w 1” MAXIFY GX1040 MegaTank została zaprojektowana z myślą o pracownikach hybrydowych i jest wyposażona w konfigurowany kolorowy interfejs z ekranem dotykowym, który umożliwia bezproblemową integrację projektantom pracującym w domu. Zapewnia wystarczającą wydajność na 30004 stron monochromatycznych lub do 3000 stron kolorowych z jednego zestawu butelek z atramentem. Podobnie jak PIXMA G6040, wszystkie jej atramenty pigmentowe są wysoce odporne na rozmazywanie i stosowanie zakreślaczy, zarówno w przypadku dokumentów monochromatycznych, jak i kolorowych. Drukarka Canon MAXIFY GX2040 ma podajnik ADF na 35 arkuszy.

Najlepsze drukarki dla mobilnych projektantów

Mężczyzna siedzący przy stole ogląda obraz wydrukowany właśnie przez drukarkę Canon PIXMA TR150.

Drukarka Canon PIXMA TR150 zapewnia szybkie i żywe wydruki dzięki hybrydowemu systemowi atramentów i prędkości drukowania do 5,5 obrazów/min. © Jake Baggaley

Osoba trzymająca drukarkę Canon SELPHY Square QX10 podczas drukowania logo do użycia w projekcie.

Drukarka Canon SELPHY Square QX10 jest na tyle mała, że można ją zabrać wszędzie. Jest zasilana akumulatorem, dzięki czemu nadaje się idealnie do pracy w odległych miejscach bez dostępu do zasilania sieciowego.

Niezależnie od tego, czy jesteś projektantem grafiki, który chce tworzyć wydruki próbne w podróży lub w trybie zdalnym, czy chcesz odzyskać trochę miejsca w domowym biurze, smukła i lekka drukarka Canon PIXMA TR150 to doskonały wybór. Dzięki możliwości drukowania dokumentów i zdjęć bez obramowania do formatu A4 ta przenośna drukarka może być zasilana z sieci elektrycznej lub z opcjonalnego akumulatora, co zapewnia prawdziwie mobilne rozwiązanie.

W drukarce PIXMA TR150 zastosowano hybrydowy system atramentów wykorzystujący czarny atrament pigmentowy i atramenty barwnikowe, co zapewnia żywe wydruki archiwalne. Szybkość druku wynosi nawet 5,5 obrazów/min1 w kolorze i 9 obrazów/min w czerni i bieli. Drukarka obsługują również koperty i papier specjalny, w tym papier Canon High Resolution Paper, Matte Photo Paper oraz dwustronny papier matowy.

Wszystkie połączenia i kable są przymocowane z jednej strony drukarki, dzięki czemu można ją łatwo umieścić w ciasnej przestrzeni. Urządzenie obsługuje sieci Wi-Fi 2,4 GHz i 5 GHz5, a także funkcję Wi-Fi Direct, dzięki czemu można kontynuować drukowanie bezprzewodowe bez dostępu do routera internetowego. Ekran OLED o przekątnej 1,44 cala umożliwia bezpośrednie sprawdzanie stanu połączenia, ustawień dostępu i poziomu atramentu.

Jeśli Twoje mobilne potrzeby w zakresie drukowania nie są tak duże, zasilana akumulatorem drukarka Canon SELPHY Square QX10 drukuje obrazy o wymiarach 68 × 68 mm z ramką na napisy, dzięki czemu możesz dodawać notatki lub komentarze, przez co staje się idealnym rozwiązaniem do tworzenia tablicy inspiracji.


Autorzy: Marcus Hawkins i Matthew Richards

 1. Szybkości drukowania dokumentów są uśrednionymi wartościami ESAT testu kategorii biurowej w domyślnym trybie jednostronnym (ISO/IEC 24734). Szybkość drukowania fotograficznego jest określona w oparciu o domyślne ustawienia z zastosowaniem normy ISO/JIS-SCID N2 na papierze fotograficznym Plus Glossy II. Nie uwzględnia czasu przetwarzania dokumentu w komputerze.
 2. Usługa PIXMA Print Plan jest dostępna tylko dla mieszkańców Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Włoch, Norwegii, Holandii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Irlandii i Wielkiej Brytanii.
 3. Do papierów fotograficznych zgodnych ze standardem ChromaLife 100 należą papier fotograficzny Photo Paper Pro Platinum, Photo Paper Plus Glossy II, Photo Paper Plus Semi-Gloss i Photo Paper Glossy. Na podstawie przyspieszonych testów przeprowadzonych przez firmę Canon w warunkach przechowywania w ciemnościach, kontrolowanej temperatury, wilgotności i warunków gazowych, symulacja przechowywania w albumie z plastikowymi kieszonkami. Firma Canon nie może zagwarantować trwałości wydruków. Wyniki mogą się różnić w zależności od drukowanego obrazu, czasu suszenia, warunków wyświetlania/przechowywania oraz czynników środowiskowych.
 4. Wydajność druku jest wartością szacowaną w oparciu o niezależną metodę testową firmy Canon, w ramach której jest stosowana karta ISO/IEC 24712 i symulacja ciągłego drukowania z wymianą zbiorników z atramentem po wstępnej konfiguracji urządzenia.
 5. Pasmo 5 GHz może być niedostępne w niektórych regionach.

Produkty powiązane

Powiązane artykuły

 • DRUKOWANIE

  Odpowiednia aplikacja Canon do obsługi drukowania

  Aplikacje firmy Canon do obsługi drukowania umożliwiają kreatywną i uporządkowaną pracę – każdy projekt można dostosować do własnych potrzeb.

 • DRUKOWANIE

  Najlepsze drukarki do domowego biura

  Pracuj w domu bez problemów dzięki drukarkom Canon PIXMA i MAXIFY.

 • DRUKOWANIE

  Jak korzystać z drukarki bezprzewodowej

  Inteligentne sposoby wykorzystania potencjału drukarki bezprzewodowej.

 • DRUKOWANIE I TWORZENIE

  Omówienie rodzajów papieru

  Zapoznaj się z różnymi rodzajami papieru firmy Canon, korzystając z tego przydatnego przewodnika dla kupujących.