DRUKOWANIE

Najlepsze drukarki dla projektantów

Drukarki to podstawowe narzędzia dla niezależnych projektantów i osób pracujących z domu. Ale jak wybrać odpowiedni model dostosowany do własnych potrzeb?
Drukarka Canon PIXMA TR150 drukuje zdjęcie małego niebieskiego wazonu, który stoi obok.

W miarę jak nasz sposób pracy staje się coraz bardziej elastyczny, coraz ważniejsze staje się wyposażenie domowego biura lub studia w narzędzia potrzebne do efektywnego wykonywania pracy. Dla osób pracujących w branży twórczej, zwłaszcza dla projektantów, drukarka jest niezbędnym narzędziem. Wysokiej jakości drukarka pozwala zaoszczędzić czas i pomóc w wykonywaniu zadań – od korekty układów i tworzenie wydruków do zatwierdzenia przez klienta po dbanie o codzienną administrację. Ale na jakie funkcje warto zwrócić uwagę?

Wyraźny tekst i szczegóły projektu, płynne gradacje kolorów, dokładne odwzorowanie kolorów i spójność wydruku to podstawowe wymagania stojące przed wydrukami próbnymi. Wszechstronność to kolejna ważna cecha drukarki. Jako projektant możesz spodziewać się drukowania różnych materiałów, od wizytówek i ulotek po wydruki w formacie plakatu, dlatego drukarka obsługująca wiele różnych typów i rozmiarów nośników zapewni więcej twórczych możliwości i pozwoli ograniczyć liczbę wizyt w lokalnym biurze druku. Niezawodność i łatwość obsługi to również podstawowe zalety, tak samo jak funkcje zwiększające wygodę, takie jak połączenie bezprzewodowe, automatyczne podawanie papieru i duża szybkość drukowania.

Aby pomóc Ci zdecydować, która drukarka najlepiej odpowiada Twoim potrzebom w zakresie projektowania, przygotowaliśmy wybór odpowiednich drukarek PIXMA firmy Canon.

Najlepsza drukarka do dużych projektów: seria Canon PIXMA TS9550

Drukarka Canon PIXMA TS9550 na biurku, obok laptopa, notesu, zdjęć i ołówków.

Drukarka Canon PIXMA TS9550 umożliwia drukowanie bez obramowania w formacie A3, a jednocześnie jest niewiele większa niż standardowa drukarka A4. © Natasha Alipour

Widać kobiecą dłoń obracającą arkusz papieru, demonstrując możliwości druku dwustronnego drukarki Canon PIXMA TS9550.

Automatyczne drukowanie dwustronne i automatyczny podajnik dokumentów ADF na 20 arkuszy to tylko dwie z wielu funkcji dostępnych w drukarce Canon PIXMA TS9550. © Natasha Alipour

Wielofunkcyjna drukarka z serii Canon PIXMA TS9550 zajmuje tyle samo miejsca, co drukarka A4, ale może drukować w formacie A3 bez obramowania i ma wiele funkcji, które pozwalają projektantom pracować bardziej wydajnie. Ekran dotykowy LCD o przekątnej 10,8 cm ułatwia dostosowanie ustawień drukowania, a funkcja automatycznego drukowania dwustronnego i automatyczny podajnik dokumentów (ADF) na 20 arkuszy A4 zmniejszają częstotliwość uzupełniania. Model ten ma również funkcje łączności, w tym obsługę sieci Ethernet i łączności bezprzewodowej, obsługę AirPrint (iOS) i Mopria (Android) oraz aplikacji Canon PRINT, dzięki czemu można drukować, skanować i kopiować materiały bezpośrednio z urządzenia inteligentnego.

Oczywiście o drukarce najlepiej świadczy jakość wydruku, a drukarka z serii PIXMA TS9550 korzysta z pięciu oddzielnych kaset z atramentem ChromaLife100, w tym z czarnego atramentu pigmentowego zapewniającego wyraźny tekst, co pozwala na uzyskanie szczegółowych odbitek o żywotności do 100 lat1. Drukarka z serii PIXMA TS9550 obsługuje także szeroki zakres nośników do kreatywnej pracy, w tym papier Canon High Resolution Paper, magnetyczny papier fotograficzny i tekturę o formacie 12 × 12 cali.

Dla grafików, którzy nie muszą drukować w formacie większym niż A4, drukarka wielofunkcyjna z serii Canon PIXMA TS8350 jest równie piękna jak tworzone przez nią wydruki. Elegancka konstrukcja uzupełnia przestrzeń roboczą każdego projektanta i zapewnia nowy poziom wydajności drukowania dzięki systemowi sześciu oddzielnych zbiorników z atramentem zmniejszającym ziarnistość.

Najlepsza drukarka o niskim koszcie eksploatacji: Canon PIXMA G6040

Drukarka Canon PIXMA G6040 drukująca obraz logo.

Drukarka Canon PIXMA G6040 umożliwia drukowanie do 18 0002 stron z zaledwie trzech czarnych butelek z atramentem, dzięki czemu stanowi dobry wybór dla osób dysponujących ograniczonym budżetem. © Jake Baggaley

Widać rękę uzupełniającą zbiornik czarnego atramentu w drukarce Canon PIXMA G6040.

Butelki z atramentem Canon nie wymagają ściskania i pozwalają uniknąć bałaganu, co oznacza, że napełnianie zbiorników o dużej pojemności w drukarce Canon PIXMA G6040 jest szybkie i łatwe. Butelki automatycznie przestają się opróżniać, gdy zbiorniki na atrament są pełne.

Dla projektantów, którzy muszą produkować dużą ilość wydruków próbnych, bardzo praktycznym rozwiązaniem są drukarki typu MegaTank z serii Canon PIXMA G. Drukarka Canon PIXMA G6040 jest wyposażona w cztery bardzo wydajne zbiorniki umożliwiające uzupełnianie atramentu, które pozwalają na wydrukowanie do 18 0002 stron z trzech butelek czarnego atramentu lub 77002 stron z zestawu kolorowych atramentów. Urządzenie PIXMA G6040 cechuje się również pojemnością na 350 arkuszy zwykłego papieru i funkcją automatycznego drukowania dwustronnego, co pozwala spędzać mniej czasu na uzupełnianiu papieru i atramentu, a więcej na kreatywnej pracy.

Technologia głowicy drukującej zastosowana w drukarce PIXMA G6040 zapewnia wyraźne i szczegółowe wydruki i umożliwia drukowanie bez obramowania w formatach od 89 × 89 mm (kwadrat) do A4. Jest to także wszechstronna opcja typu „trzy w jednym”, zarówno z kopiarką, jak i skanerem A4, który umożliwia importowanie kompozycji i innych materiałów źródłowych do projektu bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu. Urządzenie PIXMA G6040 jest również przystosowane do pracy w chmurze, dzięki czemu można drukować projekty z dowolnego miejsca, korzystając ze zgodnych usług, takich jak Google Drive i Dropbox.

Najlepsza drukarka dla projektantów w podróży: Canon PIXMA TR150

Mężczyzna siedzący przy stole ogląda obraz wydrukowany właśnie przez drukarkę Canon PIXMA TR150.

Drukarka Canon PIXMA TR150 zapewnia szybkie i żywe wydruki dzięki hybrydowemu systemowi atramentów i prędkości drukowania do 5,5 obr./min3 (obrazów na minutę). © Jake Baggaley

Mężczyzna pakuje drukarkę Canon PIXMA TR150 do czarnego plecaka.

Niewielka i lekka drukarka Canon PIXMA TR150 łatwo mieści się w plecaku i dzięki obsłudze łączności bezprzewodowej jest idealnym rozwiązaniem przenośnym. © Jake Baggaley

Niezależnie od tego, czy jesteś projektantem grafiki, który chce tworzyć wydruki próbne w podróży lub w trybie zdalnym, czy chcesz odzyskać trochę miejsca w domowym biurze – smukła i lekka drukarka Canon PIXMA TR150 to doskonały wybór. Dzięki możliwości drukowania dokumentów i zdjęć bez obramowania do formatu A4 ta przenośna drukarka może być zasilana z sieci elektrycznej lub z opcjonalnego akumulatora, co zapewnia prawdziwie mobilne rozwiązanie.

W drukarce PIXMA TR150 zastosowano hybrydowy system atramentów wykorzystujący czarny atrament pigmentowy i atramenty barwnikowe, co zapewnia żywe wydruki archiwalne. Szybkość druku wynosi nawet 5,5 obr./min3 (obrazów na minutę) w kolorze i 9 obr./min3 w czerni i bieli. Obie drukarki obsługują również koperty i papier specjalny, w tym papier Canon High Resolution Paper, papier Matte Photo Paper, dwustronny papier matowy, papier do wielokrotnego przyklejania oraz papier magnetyczny.

Wszystkie połączenia i kable są przymocowane z jednej strony drukarki, dzięki czemu można ją łatwo umieścić w ciasnej przestrzeni. Urządzenie jest wyposażone w obsługę sieci Wi-Fi 2,4 GHz i 5 GHz4, a także funkcję Wi-Fi Direct, dzięki czemu można kontynuować drukowanie bezprzewodowe bez dostępu do routera internetowego. Ekran OLED o przekątnej 1,44 cala umożliwia bezpośrednie sprawdzanie stanu połączenia, ustawień dostępu i poziomu atramentu.

Jeśli Twoje mobilne potrzeby w zakresie drukowania nie są tak wymagające, niewielki i wygodny model Canon SELPHY Square QX10 drukuje atrakcyjne obrazy o wymiarach 68 × 68mm z ramką na napisy, dzięki czemu możesz dodawać notatki lub komentarze, co może być idealnym rozwiązaniem do tworzenia tablicy inspiracji. Przydatne funkcje obejmują ładowanie przez USB i łączność Wi-Fi, a także zestawy wkładów atramentowych i papierowych SELPHY, umożliwiające wymianę obu w jednym, prostym kroku.

Autor: Marcus Hawkins

 1. Do papierów fotograficznych zgodnych ze standardem ChromaLife 100 należą papier fotograficzny Photo Paper Pro Platinum, Photo Paper Plus Glossy II, Photo Paper Plus Semi-Gloss i Photo Paper Glossy. Na podstawie przyspieszonych testów przeprowadzonych przez firmę Canon w warunkach przechowywania w ciemnościach, kontrolowanej temperatury, wilgotności i warunków gazowych, symulacja przechowywania w albumie z plastikowymi kieszonkami. Firma Canon nie może zagwarantować trwałości wydruków. Wyniki mogą się różnić w zależności od drukowanego obrazu, czasu suszenia, warunków wyświetlania/przechowywania oraz czynników środowiskowych.
 2. Wydajność druku jest wartością szacowaną w oparciu o niezależną metodę testową firmy Canon, w ramach której jest stosowana karta ISO/IEC 24712 i symulacja ciągłego drukowania z wymianą zbiorników z atramentem po wstępnej konfiguracji urządzenia.
 3. Szybkość drukowania dokumentów A4 na papierze zwykłym jest mierzona w oparciu o średnią ESAT testu kategorii biurowej zgodnie z normą ISO/IEC 24734.
 4. Pasmo 5 GHz może być niedostępne w niektórych regionach.

Powiązane artykuły

 • Najlepsze drukarki dla studentów

  DRUKOWANIE

  Najlepsze drukarki dla studentów

  Każdy student potrzebuje drukarki – poznaj najlepsze dostępne opcje, które spełnią Twoje potrzeby.

 • Drukarka PIXMA firmy Canon na biurku w domowym biurze.

  WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Najlepsza drukarka do domowego biura

  Pracuj w domu bez problemów dzięki drukarce Canon PIXMA TR4650.

 • Dwóch pracowników budowlanych drukuje dokumenty na drukarce Canon PIXMA TR150. Obok nich, na stole, leży pomarańczowy kask.

  WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Drukuj poza domem/biurem dzięki drukarce PIXMA TR150

  Dowiedz się, w jaki sposób przenośna drukarka może pomóc w zwiększeniu wydajności firm mobilnych.

 • A small office with a printer positioned in the middle compartment of a grey wall unit.

  WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Drukarki typu MegaTank i ich zalety

  Poznaj sześć powodów, dla których potrzebujesz drukarki typu MegaTank