DRUKOWANIE

Najlepsze drukarki do drukowania zdjęć

Małe lub duże, dostosowane do każdego budżetu – oto najlepsze drukarki do drukowania wysokiej jakości zdjęć w domu i w podróży.
A top-down image of a Canon PIXMA printer outputting a large photo print. A phone displaying a camera roll is on the desk beside it.

Fotografia potrafi uwieczniać wyjątkowe momenty w życiu. Jednak jej moc może zginąć w otchłani dysku twardego lub na stronach cyfrowych multimediów.

Po wydrukowaniu odbitek możemy oprawiać ulubione zdjęcia i prezentować je w domu, wręczać jako wyjątkowe pamiątki, umieszczać w albumie z wycinkami lub albumie fotograficznym, a nawet tworzyć z nich naklejki z myślą o personalizowaniu swoich rzeczy.

Dostępna jest szeroka gama drukarek, które umożliwiają tworzenie własnych wydruków w dowolnym miejscu i czasie – od drukarek kompaktowych, które można zabrać ze sobą w dni wolne i święta oraz na wyjątkowe wydarzenia, po modele wielkoformatowe do drukowania dużych odbitek do umieszczenia w ramie i powieszenia na ścianie.

Jak zatem wybrać najlepszą drukarkę fotograficzną do użytku domowego? Przyjrzyjmy się bliżej gamie drukarek firmy Canon.

Najlepsze uniwersalne drukarki fotograficzne

Kobieta trzyma wydrukowane zestawienie zdjęć; stoi obok drukarki Canon PIXMA ustawionej na powierzchni przypominającej drewno

Drukarka z serii Canon PIXMA TS7450a umożliwia drukowanie zdjęć z obramowaniem lub bez niego w formatach od 91 × 55 mm do A4. Jest to idealne rozwiązanie do wydrukowania zestawienia zdjęć lub zbioru zdjęć w różnych rozmiarach, które mają być zaprezentowane w galerii lub umieszczone w jednej dużej ramce.

Dwie osoby siedzą na kanapie i patrzą na telefony i tablety. Za nimi znajduje się drukarka PIXMA.

Oprócz wysokiej jakości odbitek fotograficznych drukarka Canon PIXMA TS7650i może również drukować dokumenty oraz materiały do tworzenia rękodzieła, dzięki czemu jest idealnym urządzeniem do obsługi różnych zadań w przypadku aktywnych rodzin.

Wielofunkcyjna drukarka umożliwia szybkie i łatwe przekształcanie cyfrowych zdjęć w piękne odbitki, którymi można udekorować dom lub obdarować bliskich. Fizyczny charakter druku sprawia, że zdjęcia wydają się atrakcyjniejsze, zwłaszcza gdy stanowią prezent.

Wielofunkcyjna drukarka z serii Canon PIXMA TS7450a jest łatwa w obsłudze, ma wbudowany skaner i obsługuje łączność Wi-Fi z komputerem lub smartfonem. Urządzenie jest zgodne z bezpłatną aplikacją CANON PRINT i umożliwia wydrukowanie kolorowego zdjęcia w formacie 10 × 15 cm bez obramowania w zaledwie 43 s.

Cechująca się wysoką jakością i dostępna w przystępnej cenie drukarka PIXMA TS7450a dla serii czarny atrament pigmentowy do drukowania wyraźnego, odpornego na rozmazywanie tekstu czarno-białego oraz atramenty barwnikowe w kolorach błękitnym, amarantowym i żółtym do drukowania zdjęć.

Jeśli zależy Ci na jeszcze szybszym drukowaniu zdjęć, na przykład w kontekście większych projektów, takich jak tworzenie własnego albumu ślubnego, drukarka Canon PIXMA TS7650i drukuje kolorowe odbitki bez obramowania w zaledwie 19 sekund1.

Drukarka Canon PIXMA TS7650i (podobnie jak modele serii PIXMA TS7450a) to kompaktowe i bardzo wszechstronne urządzenie, które wykorzystuje kasety z czarnym atramentem pigmentowym i atramentem w trzech kolorach. Obsługę urządzenia ułatwia panel sterowania z odchylanym kolorowym ekranem, który zawsze jest dobrze widoczny.

Najgorszą rzeczą, która może się zdarzyć podczas drukowania, jest wyczerpanie się atramentu, ale drukarka Canon PIXMA TS7650i jest zgodna z programem PIXMA Print Plan2. To usługa subskrypcyjna, w ramach której monitorowany jest poziom atramentu. Gdy zaczyna go brakować, dostarczamy nowe kasety, co przekłada się na oszczędność czasu i wysiłku po stronie użytkownika. Cena jest nawet o 50%3 niższa niż w przypadku standardowych zasobników. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, jeśli ktoś drukuje dużo zdjęć – zarówno dokument, jak i zdjęcie są liczone jako jedna strona.

Najlepsza drukarka fotograficzna do drukowania z urządzeń przenośnych i tworzenia albumów z wycinkami

Dłonie trzymają wydrukowane zdjęcie dziecka nad drukarką Canon SELPHY CP1500. Wokół urządzenia leżą inne zdjęcia.

Kompaktowa drukarka, taka jak Canon SELPHY CP1500, idealnie nadaje się do przygotowania albumu ukazującego pierwszy rok życia dziecka. W pierwszej części umieszczamy zdjęcia kobiety w ciąży i dołączamy skany lub zdjęcia aktu urodzenia i kart zdrowia, aby udokumentować wszystkie aspekty życia dziecka. Warto wydrukować obrazy w różnych rozmiarach i poeksperymentować z układem i kolejnością.

Kobieta siedzi na kanapie i umieszcza wydruki zdjęć z drukarki Canon SELPHY Square QX10 w albumie z wycinkami.

Zasilana akumulatorem drukarka Canon SELPHY Square QX10 umożliwia drukowanie zdjęć w dowolnym miejscu. Funkcja Wi-Fi Direct ułatwia łączenie się ze smartfonem, tabletem lub obsługiwanym aparatem. Z kolei odklejana warstwa samoprzylepna sprawia, że wydruki idealnie nadają się do tworzenia albumów z wycinkami lub przyklejania na dowolne przedmioty.

Drukarki, które do tej pory omówiliśmy, to modele biurkowe/stołowe z wbudowaną łącznością Wi-Fi, dzięki czemu można je umieścić w dowolnym miejscu w domu. Jeśli jednak chcesz drukować poza domem, możesz skorzystać z niewielkich drukarek mobilnych firmy Canon, aby tworzyć wydruki bezpośrednio ze smartfona lub obsługiwanego aparatu. Jest to doskonały sposób na wręczanie pamiątek członkom rodziny i znajomym, a nawet na tworzenie własnych pocztówek z podróży.

Kompaktowa drukarka Canon SELPHY CP1500 obsługuje wiele rodzajów papieru, od papieru w formacie pocztówkowym (RP-108 i KP-36IP) po miniaturowe naklejki (KC-18IL), a w tym format karty kredytowej (KC-36IP i KC-18IF) i papier w formacie kwadratowym (KC-18IS). Każdy pakiet papieru zawiera kasetę z atramentem, w której znajduje się dokładnie wymagana ilość atramentu. Szybkość drukowania zdjęć w formacie pocztówkowym 10 × 15 cm to około 41 s.

Model Canon SELPHY Square QX10 to zwarta drukarka mobilna z wewnętrznym akumulatorem, która drukuje kwadratowe zdjęcia o boku 68 mm na nieco większym papierze samoprzylepnym 72 × 85 mm, co umożliwia umieszczenie własnych podpisów na dole odbitek. Podobnie jak w przypadku większej drukarki Canon SELPHY CP1500 można korzystać z różnych opcji układu i dodawać ozdobne stemple, obramowanie i efekty specjalne za pomocą aplikacji Canon SELPHY Photo Layout.

Niewielka mobilna drukarka Canon Zoemini 2 mieści się w kieszeni, dzięki czemu doskonale nadaje się do tworzenia albumów z wycinkami w podróży. Można ją również zabrać na festiwal, aby błyskawicznie drukować selfie.

Więcej informacji można znaleźć w naszym przewodniku po kreatywnej pracy z kompaktową drukarką fotograficzną.

Najlepsza drukarka fotograficzna do obsługi dużych projektów

Drukarka Canon PIXMA w otoczeniu kolorowych wydruków zdjęć, z których jedno znajduje się na tacy drukarki.

Drukarka Canon PIXMA G640 ma sześć zbiorników z atramentem barwnikowym (błękitny, amarantowy, żółty, czerwony, czarny i szary). Zapewnia to szeroką przestrzeń kolorów i duży zakres tonalny, a ponadto umożliwia drukowanie ulepszonych zdjęć w czerni i bieli.

Butelki z atramentem MegaTank instalowane w drukarce Canon PIXMA.

W przypadku drukarki PIXMA G640 pojemne zbiorniki na atrament mają przezroczyste okienka z przodu, co ułatwia monitorowanie poziomu atramentu.

Jeśli pracujesz nad długoterminowym projektem, który wymaga wygenerowania dużej liczby odbitek fotograficznych, zwłaszcza w dużych rozmiarach, konieczność regularnej wymiany kaset z atramentem może stanowić problem. Drukarki MegaTank firmy Canon mają zbiorniki z atramentem o stosunkowo dużej pojemności, co eliminuje konieczność częstej wymiany kaset.

Canon PIXMA G640 to wyjątkowo wytrzymały model, który zapewnia doskonałej jakości zdjęcia dzięki sześciu atramentom barwnikowym. Każdy zestaw ekonomicznych butelek z atramentem pozwala wydrukować nawet 3800 kolorowych zdjęć o rozmiarze 10 × 15 cm. Drukowanie bez obramowania jest obsługiwane w przypadku formatów A4/Letter. Napełnianie zbiorników jest proste i nie powoduje zabrudzeń.

Podobnie jak w przypadku innych drukarek PIXMA, o których wspominaliśmy, model G640 ma wbudowaną łączność Wi-Fi, obsługuje skanowanie i drukowanie w chmurze oraz ma wbudowany skaner o wysokiej rozdzielczości, który ułatwia skanowanie i kopiowanie zdjęć.

Najlepsza drukarka do drukowania zdjęć w profesjonalnej jakości

Kobieta stoi przy drukarce Canon PIXMA umieszczonej na biurku obok monitora komputerowego. Na ścianie za drukarką zawieszono wydrukowane zdjęcia w ramkach.

Model Canon PIXMA PRO-200 jest specjalistyczną drukarką fotograficzną z atramentem barwnikowym i nie ma sobie równych pod względem profesjonalnej jakości wydruków kolorowych i czarno-białych. Drukarka idealnie nadaje się do drukowania na błyszczących i półbłyszczących papierach fotograficznych, ale zapewnia również piękne wydruki na papierze matowym i nośnikach Fine Art.

Jeśli chcesz drukować zdjęcia na bardziej zaawansowanym poziomie, model Canon PIXMA PRO-200 umożliwia wydrukowanie fotografii w formacie A3+ (329 × 483 mm) bez obramowania w zaledwie 90 sekund. Generuje też panoramiczne odbitki o długości do 990 mm, co przydaje się w przypadku fotografii krajobrazowej.

Drukarka PIXMA PRO-200 ma osiem oddzielnych kaset z atramentem barwnikowym, które umożliwiają tworzenie profesjonalnych wydruków zdjęć. Z tego względu jest to idealna drukarka dla najbardziej wymagających fotografów, którzy stawiają na kreatywną pracę i chcą tworzyć większe wydruki w najwyższej jakości.

Podajniki papieru obsługują stosunkowo grube nośniki Fine Art oraz zwykły papier fotograficzny, dzięki czemu można eksperymentować z wyglądem i aurą drukowanych zdjęć. Bezpłatne oprogramowanie Professional Print & Layout firmy Canon upraszcza tworzenie wielostronicowych projektów ze zdjęciami, a ponadto ułatwia modyfikowanie kolorów, jasności i kontrastu.

Jak sprawić, aby dobre zdjęcia wyglądały doskonale

Osoba siedzi przed drukarką Canon PIXMA i przegląda odbitki fotograficzne

Drukarka Canon PIXMA TS7650i obsługuje dwie metody podawania papieru, dzięki czemu można ładować zwykły papier do wewnętrznej kasety z przodu, a papier fotograficzny lub inne nośniki specjalistyczne – do pionowego podajnika z tyłu.

Zdjęcia młodej pary w dniu ślubu nad jeziorem – ciemne i nieedytowane po lewej stronie, a jego jaśniejsza wersja po prawej stronie (edycja w programie Digital Photo Professional).

Warto wiedzieć, jak edytować zdjęcia z myślą o korekcie błędów, poprawie kompozycji i dostosowaniu ustawień. Dowiedz się, jak przetwarzać zdjęcia za pomocą oprogramowania, takiego jak Digital Photo Professional, z naszego przewodnika zawierającego proste wskazówki na temat edycji zdjęć.

Jeśli chcemy drukować odbitki o dużej trwałości i najwyższej jakości, papier jest równie ważny jak atrament. Dzięki różnym profilom w sterownikach drukarek firmy Canon proces drukowania jest precyzyjnie regulowany, aby zapewnić najwyższą jakość w kontekście kolorów, jasności i kontrastu oraz wzmocnić odporność na rozmazywanie lub blaknięcie z upływem czasu.

Papier błyszczący jest szczególnie przydatny do tworzenia żywych, wyrazistych i kolorowych zdjęć. Matowy nieodbijający światła papier lepiej nadaje się do drukowania spektakularnych zdjęć czarno-białych, a także do bardziej subtelnego przetwarzania kolorów, na przykład w przypadku portretów i zdjęć ślubnych.

Do wyboru jest szeroka gama papieru fotograficznego firmy Canon, w tym ekonomiczny papier Glossy Photo Paper „Everyday Use”, grubszy i bardziej efektowny papier Photo Paper Plus Glossy II, półbłyszczący papier Photo Paper Plus Semi-Gloss z luksusowym satynowym wykończeniem oraz papier Matte Photo Paper, który doskonale nadaje się nie tylko do drukowania zdjęć matowych, ale także do tworzenia kartek okolicznościowych i szablonów rękodzieł. Wszystkie rodzaje papieru fotograficznego są dostępne w wielu różnych rozmiarach. Warto przetestować kilka rodzajów papieru fotograficznego, aby sprawdzić, który z nich sprawdza się najlepiej.

Dostępne są różne rozmiary. Jeśli zdecydujesz się na zdjęcia kwadratowe o wymiarach 127 × 127 mm, Canon Photo Cube to świetny sposób na ich przechowywanie lub zamianę kolekcji zdjęć w prezent. W zestawie znajdują się dwie kasety z atramentem i 40 arkuszy papieru fotograficznego SQUARE Plus Glossy II. Można również spersonalizować Photo Cube, dekorując zewnętrzną część ulubionymi zdjęciami. Kwadratowy papier fotograficzny jest zgodny z drukarką Canon PIXMA TS7650i, a także z drukarkami PIXMA TS7450a, PIXMA G650 i PIXMA PRO-200.

Dzięki szerokiej gamie drukarek i papieru firmy Canon fotografowie mają pewność, że odbitki wiernie odwzorują zdjęcia, niezależnie od tego, jak i gdzie będą prezentowane. Od modeli mobilnych, które zapewniają dobrą zabawę w drukowanie z rodziną i przyjaciółmi przy specjalnych okazjach, poprzez drukarki biurkowe, które doskonale sprawdzą się w drukowaniu dokumentów i zdjęć, po drukarki MegaTank, które są wygodne i ekonomiczne w przypadku większych projektów. Do największych i najbardziej efektownych projektów najlepszym wyborem jest drukarka Canon PIXMA PRO-200, która umożliwia drukowanie wielkoformatowe w profesjonalnej jakości i za stosunkowo przystępną cenę.

Matthew Richards

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • DRUKOWANIE I TWORZENIE

  Omówienie rodzajów papieru

  Zapoznaj się z różnymi rodzajami papieru firmy Canon, korzystając z tego przydatnego przewodnika dla kupujących.

 • PODSTAWY EDYCJI

  Jak edytować wyjątkowe zdjęcia

  Oto proste wskazówki dotyczące edycji, dzięki którym upiększysz zdjęcia wyjątkowych chwil.

 • DRUKOWANIE

  Edycja zdjęć do drukowania

  Skorzystaj z naszego przewodnika krok po kroku, który pomoże Ci edytować zdjęcia i wybrać najlepsze ustawienia drukowania.

 • PODSTAWY

  Fotografowanie z myślą o drukowaniu zdjęć

  Siedem najważniejszych wskazówek, które pomogą uwiecznić wspomnienia na wydrukach.

  1. Szybkość drukowania fotograficznego jest określona w oparciu o domyślne ustawienia z zastosowaniem normy ISO/JIS-SCID N2 na papierze fotograficznym Plus Glossy II. Nie uwzględnia czasu przetwarzania dokumentu w komputerze.
  2. Usługa PIXMA Print Plan jest dostępna tylko dla mieszkańców Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Włoch, Norwegii, Holandii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Irlandii i Wielkiej Brytanii.
  3. Na podstawie średnich oszczędności w przeliczeniu na stronę w porównaniu z kosztem oryginalnych standardowych zasobników z atramentem sprzedawanych w kontekście 20 najlepszych atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych w Europie Zachodniej (Key Point Intelligence Study – styczeń 2022 r.). Koszt jednej strony (CPP) miesięcznej subskrypcji planu drukowania Canon PIXMA (plan obejmujący 200 stron) – bez dodatkowych stron – w porównaniu z kosztem druku jednej strony zgodnie z normą ISO/IEC 24711 na 20 najlepszych atramentowych drukarkach wielofunkcyjnych dostępnych w cenie poniżej 200 euro w Europie Zachodniej i wykorzystujących zasobniki o standardowej pojemności. Średni koszt druku strony używany do określenia procentowej oszczędności w porównaniu do kosztu druku strony w ramach subskrypcji Canon PIXMA Print Plan (plan obejmujący 200 stron). Wydajność zasobników z atramentem i ceny określono na podstawie informacji podanych na stronach internetowych producenta w Niemczech. Ceny sprzedaży atramentu nie zostały uwzględnione w tym badaniu. Badanie Keypoint Intelligence ze stycznia 2022 r. zlecone przez firmę Canon, a oparte na publicznie dostępnych informacjach ze stycznia 2022 r. Drukarki wybrane według danych o wielkości sprzedaży w IDC Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker – Final Historical 2021Q4, Europa Zachodnia.