DRUKOWANIE

Uwolnij swój twórczy potencjał dzięki aplikacjom i oprogramowaniu firmy Canon do obsługi drukowania

Firma Canon oferuje szeroką gamę rozwiązań do obsługi drukowania – do tworzenia albumów, drukowania materiałów administracyjnych, promowania firmy itp. Dowiedz się, które z nich ułatwi realizację Twojego następnego projektu.
Otwarty laptop na biurku. Na ekranie widać uruchomione oprogramowanie Canon Easy-PhotoPrint. Po prawej leży papier marki Canon, a po prawej stronie – drukarka Canon.

Drukowanie może ułatwiać wiele rzeczy – od kreatywnej pracy na nowe, ekscytujące sposoby po nadrabianie zaległości administracyjnych. Firma Canon oferuje szeroką gamę oprogramowania i aplikacji do obsługi drukowania, które pozwalają wykorzystać możliwości drukarki Canon – niezależnie od tego, czy chodzi o ważne dokumenty, dzieła sztuki i papierowe rękodzieło czy o ożywianie cennych fotografii.

Jednak nie każda aplikacja nadaje się do wszystkich zadań. Nie musi też być zgodna z konkretnym modelem drukarki. Jak można ustalić, której należy użyć? Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji o wyborze optymalnej aplikacji firmy Canon, przygotowaliśmy ten praktyczny przewodnik – omówiono w nim różne zadania drukowania, a także aplikacji i oprogramowanie, które ułatwiają i przyspieszają wykonywanie tych zadań w bardziej kreatywny sposób.

Doskonałe drukowanie zdjęć: Canon PRINT

Tablet z uruchomioną aplikacją Canon PRINT leży na drukarce Canon. Z drukarki wysuwa się zdjęcie, a na biurku wokół niej są rozrzucone inne fotografie.

Aplikacja CANON PRINT nie służy tylko do drukowania bezprzewodowego – można używać jej też do kopiowania i skanowania. Skany można wysyłać bezpośrednio do smartfona w celu wykorzystania lub udostępnienia.

Zgodne drukarki: modele Canon PIXMAMAXIFY

Zgodne urządzenia: z systemem iOS i Android

Najlepszym sposobem na wyświetlenie niesamowitego zdjęcia jest piękny wydruk. Z kolei nieudany wydruk może zrujnować wysiłek i kreatywność, które towarzyszyły nam, gdy robiliśmy zdjęcie. Aby temu zapobiec, trzeba w odpowiedni sposób przekształcić kolekcję fotografii w faktyczne portfolio. W przypadku drukowania zdjęć ze smartfona aplikacja Canon PRINT doskonałe nadaje się do przekształcenia zdjęć cyfrowych w dzieła sztuki. Aplikacji można używać też do sprawdzania stanu drukarki i poziomu atramentu. Dzięki niej można zadbać o odpowiednią jakość wydruków.

Rękodzieło z papieru: Canon Creative Park

Dłoń trzyma smartfon z uruchomioną aplikacją Creative Park. Obok widać różne rodzaje papieru i szablony do tworzenia rękodzieł.

Canon Creative Park to idealne miejsce dla osób lubiących tworzyć coś samodzielnie. Aplikacja udostępnia wiele szablonów – do tworzenia dekoracji na przyjęcie urodzinowe i kartek świątecznych, a także z myślą o zajęciu dla całej rodziny w deszczowy dzień i wielu innych zastosowaniach.

Zgodne drukarki: obsługiwane modele drukarek atramentowych Canon

Zgodne urządzenia: z systemem iOS i Android

Gdy w grę wchodzi tworzenie rękodzieł, jedynym prawdziwym ograniczeniem jest wyobraźnia użytkowników. Przydaje się jednak duży zasób obejmujący pomysły i szablony lub projekty do wydrukowania. Aplikacja Canon Creative Park to narzędzie dla miłośników papierowego rękodzieła – dla tych, którzy tworzą samodzielnie i w rodzinnym gronie. Jest prosta w obsłudze i ułatwia wyszukiwanie. Zawiera ponad 4000 bezpłatnych szablonów i projektów – od kart po modele origami. Co więcej, użytkownik może edytować i dostosowywać projekty, a następnie drukować je z poziomu drukarki Canon.

Reklama firmy: Canon PosterArtist

Przypięty do ściany plakat firmy Maria's Cakes. W środku widać logo firmy, a wokół niego – zdjęcia ciast.

Niezależnie od tego, czym zajmuje się Twoja firma, jej oferta musi wyróżniać się na tle oferty konkurencji. Canon PosterArtist zapewnia dostęp do setek profesjonalnie zaprojektowanych szablonów, które można edytować przy użyciu tekstu i obrazów

Zgodne drukarki: modele Canon MegaTank, MAXIFYPIXMA

Zgodne urządzenia: komputery z systemem macOS i Windows

Aplikacja Canon Easy-PhotoPrint Editor pomaga zapanować nad mniejszymi zadaniami administracyjnymi. Jeśli chcesz promować firmę lub siebie, skorzystaj z Canon PosterArtist. Ta aplikacja internetowa zapewnia dostęp do tysięcy zdjęć i pomysłów na projekty. Pomoże to wyróżnić się na tle innych osób i firm.

Możesz drukować plakaty, banery i ulotki, aby przyciągać nowych klientów, lub oznakowanie, aby prezentować najnowsze oferty. Do dyspozycji masz intuicyjnie obsługiwane narzędzia edycyjne, dzięki którym możesz dostosować szablony i tworzyć projekty odzwierciedlające charakter Twojej firmy i Twoją osobowość. Możesz też generować kody QR – dzięki nim potencjalni klienci będą mogli w łatwy sposób uzyskać dodatkowe informacje na temat usług.

Kolaże, albumy z wycinkami i kalendarze: Canon Easy-PhotoPrint Editor

Kobieta trzyma stronę z kalendarza przed drukarką Canon. Obok niej leży laptop z uruchomionym programem Canon Easy-PhotoPrint Editor.

Oprogramowanie Canon Easy-PhotoPrint Editor zaprojektowano z myślą o całej rodzinie. Opcja Kalendarz umożliwia zaprojektowanie własnego kalendarza, na którym przez cały rok można prezentować rodzinne zdjęcia. Można go też spersonalizować i wręczyć bliskiej osobie.

Zgodne drukarki: obsługiwane modele Canon PIXMA i drukarki wielkoformatowe

Zgodne urządzenia: z systemem iOS i Android; komputery z systemem macOS i Windows

Umieść wszystkie wspomnienia związane z bliskimi osobami w jednym miejscu, tworząc kolaż lub album z wycinkami bądź ze zdjęciami w programie Canon Easy-PhotoPrint Editor na urządzeniu inteligentnym lub komputerze.

Dzięki edytorowi układu i szerokiej gamie szablonów program Easy-PhotoPrint Editor umożliwia projektowanie drukowanych kolaży. Pozwala też drukować naklejki przeznaczone do albumu z wycinkami lub na telefoniczne etui. Aplikacji można używać też do tworzenia kalendarzy z ulubionymi zdjęciami.

Słowo „Easy” (ang. „łatwe”) nie pojawia się w nazwie programu Easy-PhotoPrint Editor przez przypadek. Jest ona łatwa w obsłudze, więc można skupić się na projektowaniu i drukowaniu ulubionych wspomnień.

Obsługa zadań administracyjnych: Canon Easy-PhotoPrint Editor

Zrzut ekranu z aplikacji Canon Easy-PhotoPrint Editor – na ekranie widać opcje szablonów, w tym wizytówki, zdjęcia legitymacyjne, albumy i kolaże.

Canon Easy-PhotoPrint Editor udostępnia różne opcje, które pomogą ożywić projekty – od wizytówek i zdjęć legitymacyjnych po albumy i kolaże.

Siedząca na kanapie obok uśmiechniętego niemowlęcia kobieta używa aplikacji Canon Easy-PhotoPrint Editor na telefonie.

Obrazy i dokumenty można wybierać bezpośrednio na urządzeniu lub z pamięci masowej w chmurze i kont społecznościowych. Można je edytować, personalizować i drukować.

Jeśli na liście zadań do wykonania panuje lekki bałagan, aplikacja Canon Easy-PhotoPrint Editor może pomóc zaoszczędzić czas i wysiłek – przyspiesza ona drukowanie rzeczy związanych z administracją dzięki dostępności szerokiej gamy szablonów. Jeśli zaczynasz nową działalność biznesową, użyj szablonu wizytówek. Z kolei szablon dokumentów identyfikacyjnych ułatwia przygotowanie identyfikatorów pracowników. Chcesz uporządkować zasoby? Szablony etykiet płyt w programie Easy-PhotoPrint Editor można wykorzystać do porządkowania nośników.

Upraszczanie obiegu pracy: Canon Easy-Layout Editor

Zrzut ekranu programu Canon Easy-Layout Editor: po lewej widać pole do upuszczania plików, a po prawej – różne opcje, takie jak Zbieranie i drukowanie, Swobodny układ oraz Kafelki/plakat.

Canon Edytor Easy-Layout to szybki i łatwy sposób na zestawianie różnych typów dokumentów w jednym miejscu – pozwala łączyć pliki, np. formatu PDF, i obrazy na jednej stronie.

Zrzut ekranu aplikacji Canon Easy-Layout Editor z obrazem psa podzielonym na cztery części dzięki opcji Kafelki/plakat.

Canon Edytor Easy-Layout ma przydatną funkcję Kafelki/plakat, która umożliwia umieszczenie zdjęcia na kilku arkuszach i wydrukowanie go jako jednego dużego obrazu.

Zgodne drukarki: modele drukarek atramentowych Canon

Zgodne urządzenia: komputery z systemem Windows

Niezależnie od tego, czy tworzysz materiały do dużej prezentacji w pracy, czy zależy Ci na uporządkowaniu dokumentacji fizycznej, oprogramowanie Canon Easy-Layout Editor dla komputerów z systemem Windows umożliwia szybkie i łatwe porządkowanie plików PDF, dokumentów tekstowych, obrazów i stron internetowych, dzięki czemu nie musisz drukować z wielu aplikacji.

Easy-Layout Editor umożliwia sortowanie oraz porządkowanie plików i dokumentów w różnych formatach, co pozwala oszczędzać papier i czas, ponieważ wszystkie ważne elementy umieszczamy w jednym miejscu.

Zabawa z minizdjęciami: Canon SELPHY Photo Layout

Telefon z otwartą aplikacją Canon SELPHY Photo Layout leżący na biurku obok drukarki przenośnej Canon SELPHY Square QX10 i koralikowej przywieszki na telefon.

Szybka, intuicyjna i łatwa w obsłudze aplikacja Canon SELPHY Photo Layout stanowi uzupełnienie drukarek Canon SELPHY, takich jak SELPHY Square QX10. Zdjęcia zapisane w smartfonie możesz drukować bezpośrednio z aplikacji z wykorzystaniem funkcji optymalizacji obrazu, która umożliwia generowanie atrakcyjnych odbitek.

Ekran aplikacji Canon SELPHY Photo Layout ze zdjęciem psa po prawej stronie i opcjami wykończeń wydruku po lewej stronie.

Aplikacja udostępnia szereg wykończeń i powłok, dzięki czemu można dostosować obrazy do własnych potrzeb.

Zgodne drukarki: Canon SELPHY CP1500, SELPHY CP1300SELPHY Square QX10

Zgodne urządzenia: z systemem iOS i Android

Jeśli używasz jednej z drukarek SELPHY firmy Canon, aplikacja Canon SELPHY Photo Layout dla systemów iOS i Android idealnie nadaje się do edycji zdjęć i zabawy z nimi. Udostępnia ona wielu szablonów, dzięki którym można układać i drukować pojedyncze lub wieloelementowe obrazy za jednym razem – dostępny jest też układ umożliwiający tworzenie pionowych zakładek1.

Aplikacja umożliwia również dostosowanie obrazów za pomocą tekstu, obramowań i stempli, więc można tworzyć wyjątkowe zdjęcia. Możesz wybrać wykończenie odbitek, aby dostosować wygląd i charakter produktu końcowego. Ponadto możesz drukować naklejki na albumy z wycinkami lub z myślą o personalizowaniu swoich urządzeń.

Aplikacja SELPHY Photo Layout pozwala też dodawać kody QR1, które mogą stanowić odnośnik do stron internetowych, albumów online lub filmów. Jest to idealne rozwiązanie w kontekście prezentów dla znajomych i rodziny – można zaskoczyć ich pakietem cennych wspomnień. Aplikacja SELPHY Photo Layout jest intuicyjna w obsłudze. Umożliwia szybkie i bezproblemowe drukowanie bezpośrednio ze smartfona na drukarce SELPHY.

Osobisty akcent: Canon Mini Print

Para rąk trzyma smartfon i drukarkę Canon Zoemini 2, a w aplikacji Canon Mini Print jest tworzony kolaż.

Aplikacja Canon Mini Print umożliwia wykorzystanie mobilnego potencjału urządzeń Canon Zoemini 2 i Canon Zoemini S2. Możesz szybko edytować zdjęcia – te zrobione smartfonem i te uchwycone przez urządzenie Canon Zoemini S2 – w podróży. Następnie możesz je drukować bezpośrednio z aplikacji i wręczać członkom rodziny i znajomym.

Zgodne drukarki: modele Canon Zoemini

Zgodne urządzenia: z systemem iOS i Android

Jeśli masz jeden z modeli Canon Zoemini, możesz szybko personalizować swoje zdjęcia. Dzięki aplikacji Canon Mini Print możesz dać upust swojej kreatywności, dodając tematyczne naklejki, ramki, filtry i tekst do zdjęć przedstawiających członków rodziny, znajomych i przygody – to idealne uzupełnienie naklejek ze zdjęciami. Korzystając z aplikacji Canon Mini Print, twórcy albumów z wycinkami mogą zademonstrować swoją indywidualność i ożywić zdjęcia za pomocą odręcznych rysunków i notatek.

Aplikacja Mini Print bezproblemowo łączy się z zasobami fotograficznymi w aparacie. Można ją połączyć z serwisami społecznościowymi i kontami w chmurze, aby umożliwić edycję, personalizację i drukowanie zdjęć ze smartfona i aparatu. Za pomocą tej aplikacji można też robić zdjęcia z wykorzystaniem efektów na żywo i rozszerzonej rzeczywistości – i tworzyć unikatowe selfie.


Autorzy: Peter Wolinski i Claire Gillo


macOS jest znakiem towarowym firmy Apple Inc. zarejestrowanym w Stanach Zjednoczonych oraz innych krajach i regionach.

 1. Funkcja nie jest dostępna we wszystkich drukarkach. Zapoznaj się z tabelą zgodności funkcji.

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • DRUKOWANIE

  Najlepsze drukarki firmy Canon do zdjęć

  Niezależnie od tego, czy chcesz prezentować zdjęcia w ramce, w albumie z wycinkami czy na naklejkach, w ofercie Canon znajdziesz drukarkę, która spełni Twoje twórcze potrzeby.

 • DRUKOWANIE I TWORZENIE

  Omówienie rodzajów papieru

  Zapoznaj się z różnymi rodzajami papieru firmy Canon, korzystając z tego przydatnego przewodnika dla kupujących.

 • DRUKOWANIE

  Najlepsze drukarki do rękodzieła z papieru

  Canon ma dla Ciebie idealną drukarkę do różnych zastosowań – od rodzinnych projektów po profesjonalne wykończenie.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Drukowanie list, planów i celów

  Postaw na kreatywność dzięki drukarce Canon PIXMA. Utrzymuj porządek i planuj z głową przez cały rok.