DRUKARKI NATYCHMIASTOWE

Niewielki aparat z drukarką, który uwolni Twoje zdjęcia: wyraź siebie dzięki Canon Zoemini S2

Aparat Canon Zoemini S2 pomaga blogerce modowej Izzy Manuel uatrakcyjniać jej styl retro dzięki błyskawicznym odbitkom.
Trzy aparaty Canon Zoemini S2 (biały, zielony i różowozłoty) leżą na stole wśród ubrań i odbitek z selfie.

Czy zdarzyło Ci się ostatnio przeglądać stare zdjęcia zapisane w smartfonie? Czy były tam jakieś niespodzianki? Czy wróciły wspomnienia z zapomnianych spotkań? „Mam w telefonie około 24 000 zdjęć” – mówi Izzy Manuel, blogerka pisząca o zrównoważonej modzie i stylu życia. Izzy uwielbia odzież w stylu retro. „Połowa z tych zdjęć to selfie. Druga połowa to zapis wspomnień, na które chciałabym patrzeć częściej – zdjęcia z Wigilii albo przypadkowych wieczornych wyjść ze znajomymi ze studiów. To małe rzeczy, a nie wielkie wydarzenia, sprawiają, że nasze życie jest wyjątkowe. Chyba wszyscy zdaliśmy sobie z tego sprawę w czasie pandemii koronawirusa”.

Obecnie smartfony i aparaty przenośne mamy zawsze przy sobie i robimy więcej zdjęć niż kiedykolwiek wcześniej. Co roku wykonujemy miliardy nowych zdjęć, ale większość z nich tkwi na kartach SD i odchodzi w zapomnienie.

Kobieta leżąca na łóżku śmieje się i patrzy na swój smartfon.

Blogerka modowa Izzy Manuel wyraża swój styl, dodając obramowania i filtry w celu uzyskania spersonalizowanych odbitek z urządzeń Canon Zoemini S2 i Canon Zoemini.

Kobieta siedzi na niebieskiej szafce; na pierwszym planie widać jej aparat Canon Zoemini S2 na stosie książek.

„Możesz podłączyć aparat Canon Zoemini S2 do smartfona, położyć go na przykład na stosie książek, ustawić samowyzwalacz, a następnie za pomocą telefonu mieć podgląd każdego ujęcia” – mówi Izzy.

Czas skończyć z dyskusjami o tym, co lepsze: telefon czy aparat. Te dwa urządzenia mogą współpracować. Do korzystania z aparatu Canon Zoemini S2 i aplikacji Canon Mini Print nie jest potrzebne specjalne urządzenie. Zdjęcia można pobierać bezpośrednio do aplikacji za pośrednictwem smartfona. Na smartfona można pobierać też zdjęcia z aparatu cyfrowego, takiego jak Canon PowerShot G7 X Mark III, i drukować je za pomocą aplikacji. Można też uzyskać dostęp do zdjęć zapisanych w serwisach Facebook, Instagram, Zdjęcia Google, Dropbox czy iCloud i szybko je wydrukować.

Korzystając z drukarek przenośnych firmy Canon, Izzy pokazuje, że można realizować się twórczo, tchnąć nowe życie w stare zdjęcia i tworzyć nowe obrazy – prawdziwe skarby w formie odbitek.

1. Dostosuj odbitki

Kobieta dodaje ikony i filtry do obrazu w aplikacji Canon Mini Print zainstalowanej w smartfonie.

Dzięki technologii Bluetooth® można połączyć aplikację Canon Mini Print z kontami w serwisach społecznościowych, aby pobrać zdjęcia i zmienić ich wygląd za pomocą filtrów, obramowań i naklejek dostępnych w aplikacji.

Kobieta patrzy na różne ikony i naklejki w aplikacji Canon Mini Print.

Oprócz ikon i emotikon na odbitkach drukowanych przez urządzenia Canon Zoemini S2 i Canon Zoemini można umieścić także tekst.

Izzy pochodzi z pokolenia, które dorastało wraz z technologią cyfrową, ale umie docenić niepowtarzalność rozwiązań analogowych. Ma to swój wyraz w jej miłości do stylu retro i zrównoważonej mody. Canon Zoemini S2 to idealne narzędzie do łączenia nowoczesności ze stylem retro.

Mały i intuicyjny w obsłudze aparat Canon Zoemini S2 jest dostępny w kilku kolorach. Ma trzy tryby – plener, portretowy i selfie. Umożliwia wykonywanie żywych zdjęć „w starym stylu” i dodawanie obramowania. „Z przodu aparatu znajduje się lustro, a wokół niego jest lampa pierścieniowa. To doskonałe rozwiązanie w przypadku selfie” – mówi Izzy.

Dzięki urządzeniu Canon Zoemini S2 możesz także sprawdzić podgląd obrazu na żywo, aby przed wydrukowaniem zdjęcia mieć pewność, że wszystko jest odpowiednio wyostrzone.

Ramki, naklejki, różne kształty i układy – aplikacja Canon Mini Print zapewnia wiele sposobów personalizacji zdjęć.

„Kwestie techniczne nie są moją mocną stroną, ale ta aplikacja jest naprawdę łatwa w użyciu” – mówi Izzy. „Filtry dają naprawdę przyjemne efekty. Uwielbiam dodawać naklejki z serduszkami i uśmiechniętą buźką do selfie z przyjaciółmi. Nadaje to zdjęciom wyjątkowy charakter. Są urocze, kojarzą mi się z japońską koncepcją kawaii”.

2. Wybór stylizacji dzięki odbitkom

Kobieta w jaskrawym swetrze wyjmuje kurtkę z szafy.

Jak na blogerkę modową przystało, Izzy ma szafę pełną różnych kolorowych strojów. Podobało jej się fotografowanie swoich stylizacji aparatem Canon Zoemini S2.

Kobieta robi sobie zdjęcie w lustrze za pomocą aparatu Canon Zoemini S2.

Drukowanie odbitek ze zdjęć różnych strojów było dla Izzy doskonałym sposobem na stworzenie różnych kombinacji ubrań i pokazanie swojego stylu.

Izzy pracuje jako blogerka modowa, a odbitki okazały się dla niej świetną pomocą w planowaniu stylizacji. „Planując dużą sesję zdjęciową, podczas której mam zakładać różne stroje, mogę najpierw zrobić sobie zdjęcia w poszczególnych stylizacjach i wydrukować odbitki. Mam wówczas dokładny zapis tego, co będę mieć na sobie” – mówi. Aparat Canon Zoemini S2 ma samowyzwalacz, co upraszcza pracę. Urządzenie jest eleganckie i smukłe, więc samo stanowi modny dodatek, twierdzi Izzy. „Metaliczne wykończenie i kolory są bardzo przyjemne dla oka. Aparat byłby też świetnym rekwizytem do sesji zdjęciowej.

Aparat z drukarką Canon Zoemini S2 sprawdza się w przypadku każdej pasji. „Można fotografować ogród lub ulubione miejsce przez cały rok, by pokazać, jak zmienia się w poszczególnych porach roku” – mówi Izzy.

3. Kreatywne prezentowanie zdjęć

Kobieta prezentuje odbitki na tablicy drucianej.

Odbitki z aparatu Canon Zoemini S2 można podarować znajomym jako pamiątki. Dzielenie się nimi jest równie łatwe, co publikowanie zdjęć w mediach społecznościowych.

Osoba trzyma odbitkę wydrukowaną przez aparat Canon Zoemini.

Białe obramowanie, które można do zdjęć, korzystając z aparatu Canon Zoemini S2, nadaje zdjęciu nostalgiczny, analogowy wygląd. Świetnie pasuje to do stylu retro, który uwielbia Izzy. W przypadku korzystania z aparatu Canon Zoemini można dodawać obramowanie w aplikacji Canon Mini Print. Można to zrobić także z poziomu aparatu Canon Zoemini S2, używając przycisku z tyłu aparatu.

„Na studiach miałam całą ścianę obklejoną zdjęciami przyjaciół” – wspomina Izzy. Urządzenia Canon Zoemini i Canon Zoemini S2 sprawiają, że cyfrowe zdjęcia można w kilka minut wydrukować w formie trwałych, samoprzylepnych odbitek o wymiarach 2 × 3”. Każda fotografia jest drukowana przy użyciu technologii ZINK™, dzięki której każde zdjęcie jest odporne na rozmazywanie, rozdarcie i działanie wody. Narzędzie do obsługi kolaży umożliwia tworzenie samoprzylepnych plakatów złożonych z czterech lub dziewięciu sąsiadujących obrazów. Dzięki drukarkom przenośnym firmy Canon można robić niepozowane zdjęcia i błyskawicznie je drukować.

Ta cecha – w połączeniu z mobilnością – sprawia, że doskonale nadają się one na przyjęcia i wesela. Można np. zorganizować własną fotobudkę. „Można na bieżąco dokumentować przebieg wydarzeń lub dzielić się wspomnieniem z całego roku, robiąc dwa zdjęcia miesięcznie” – mówi Izzy. Po wydrukowaniu zdjęć można z nich układać kolaże lub historie w albumach, a także umieszczać je na ścianach lub w innych miejscach – od drzwi lodówki po kartki urodzinowe.

Osoba wkłada niebieski aparat Canon Zoemini S2 do torebki.

Rozmiar aparatu z funkcją drukowania Canon Zoemini S2 jest podobny do rozmiaru smartfona. Łatwo mieści się w torebce lub kieszeni. Można zabrać go ze sobą w dowolne miejsce, aby pracować w bardzo spontaniczny sposób.

Osoba robiąca selfie za pomocą aparatu Canon Zoemini S II przy użyciu lustra i lampy pierścieniowej.

Lustro i lampa pierścieniowa z przodu aparatu Canon Zoemini S2 sprawiają, że jest on idealny do robienia doskonałych selfie.

Według Izzy możliwość dodawania tekstu na zdjęciach zapewnia dodatkowe korzyści. „Mogę dzięki temu tworzyć wizualne notatki, gdy jestem poza domem. Coś jak Pinterest, ale bez konieczności ciągłego patrzenia w ekran. Gdy spacerując, zauważę coś inspirującego, będę mogła zrobić zdjęcie, schować odbitkę do kieszeni i wrócić do niej, gdy będę na zakupach. Spróbuję stworzyć podobną stylizację przy użyciu odzieży retro, dbając w ten sposób o zrównoważony rozwój”.

„Nie wstydźcie się robić zdjęć. Przez minione półtora roku nauczyliśmy się, że trzeba wykorzystywać każdą okazję”. Uniwersalny aparat z funkcją drukowania, np. Canon Zoemini S2 lub zestaw obejmujący aparat (w formie smartfona lub aparatu do wideoblogowania) i drukarkę Canon Zoemini pozwala zmienić codzienne chwile w magiczne, trwałe wspomnienia. Jedynym ograniczeniem jest nasza własna wyobraźnia.

Dowiedz się, jak dzielić się swoją kreatywnością i uwolnij swoją opowieść.Autorka: Rachel Segal Hamilton

Powiązane produkty

Powiązane artykuły