DRUKOWANIE

Inteligentne wykorzystanie drukarki bezprzewodowej

Dzięki bezprzewodowej drukarce i aplikacjom firmy Canon możesz drukować z dowolnego miejsca za pośrednictwem sieci Wi-Fi, a także mieć dostęp do pracy, nauki i zarządzania domem z poziomu smartfona. Odkryj dostępne możliwości.
Osoba korzysta z aplikacji Easy-PhotoPrint Editor na tablecie, aby bezprzewodowo wydrukować zdjęcie rodziny na leżącej na stole drukarce Canon PIXMA.

Każde biuro i sala lekcyjna potrzebuje drukarki. Wobec obecnych zmian, gdy coraz więcej z nas decyduje się na zdalną pracę i naukę, drukarka jest potrzebna także w każdym domu.

Jedną z najlepszych rzeczy związanych z pracą w domu jest możliwość pracy w dowolnym pokoju, który akurat Ci odpowiada. Dostępność drukarki bezprzewodowej z obsługą chmury oznacza, że nie musisz znajdować się obok drukarki – możesz drukować z dowolnego miejsca. Jeśli rano chcesz pracować na kanapie, a po południu przenieść się do ogrodu i zażyć nieco słońca – nie ma problemu. Wysyłaj dokumenty do druku, kiedy tylko chcesz. Możesz je odebrać później.

Użytkownik trzyma smartfon, na którym widzimy ekran łączenia z drukarką Canon PIXMA G3570 za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Drukarki bezprzewodowe Canon są łatwe w konfiguracji i obsłudze. Dzięki łączności Wi-Fi i aplikacjom, takim jak aplikacja CANON PRINT, można sterować funkcjami drukarki z poziomu smartfona lub tabletu. Więcej na ten temat w dalszej części tekstu. Konfiguracja jest prosta. Można do tego użyć aplikacji na smartfon lub internetowego przewodnika technicznego firmy Canon – wystarczy znaleźć numer modelu drukarki i postępować zgodnie z instrukcjami krok po kroku.

Bezprzewodowe drukowanie w inteligentnym domu

Osoba patrzy na wydruk wyłaniający się z leżącej na stole drukarki Canon PIXMA.

Kompaktowa, a jednocześnie bardzo uniwersalna drukarka serii PIXMA TR4650 to doskonale rozwiązanie do bezprzewodowego drukowania w domu. Dostępne są oszczędne, cechujące się wysoką wydajnością wersje kaset z czarnym atramentem i z atramentami w trzech kolorach. Drukarka ułatwia drukowanie, skanowanie, kopiowanie, a nawet faksowanie.

Na białym biurku leży drukarka Canon typu MegaTank. Obok niej widać laptop, roślinę i papeterię.

Model MAXIFY MAXIFY GX6040 to drukarka typu MegaTank z pojemnymi zbiornikami na atrament. Można jej używać w domu i małym biurze, a nawet na domowym stanowisku pracy. Cechuje się bardzo niskim całkowitym kosztem posiadania w porównaniu z konwencjonalnymi drukarkami laserowymi i atramentowymi. Niewymagające ściskania, indywidualnie oznaczone butelki z atramentem umożliwiają szybkie, proste i niepowodujące bałaganu uzupełnianie atramentu.

W naszych czasach niezbędnym elementem życia jest sieć Wi-Fi. Osoby, pary i rodziny na co dzień korzystają z wielu komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów. Po dodaniu drukarki Canon do domowej sieci Wi-Fi można drukować bezprzewodowo ze wszystkich wspomnianych urządzeń, i to z dowolnego miejsca w domu. Co więcej, dzięki aplikacjom firmy Canon można drukować i skanować zdalnie z bardziej odległych miejsc – o ile jest tam dostępna łączność Wi-Fi. Na przykład można wydrukować dokumenty lub zdjęcia na drukarce domowej, przebywając w pociągu lub kawiarni.

Drukarka może być także przydatna do tworzenia listów i etykiet na potrzeby codziennej pracy. Pomaga też zwiększyć wydajność i efektywność pracy. Czytanie wydrukowanego tekstu zmniejsza prawdopodobieństwo rozproszenia uwagi użytkownika przez powiadomienia wyświetlane na ekranie lub przychodzące wiadomości e-mail. Warto też pamiętać, że oczy muszą czasami odpocząć od patrzenia na ekran.

Seria PIXMA G3470 z obsługą Wi-Fi (patrz film powyżej) idealnie nadaje się do tętniącego życiem, inteligentnego domu. Łączy drukowanie, skanowanie i kopiowanie i wykorzystuje pojemne zbiorniki z atramentem, które umożliwiają wydrukowanie nawet 6000 dokumentów czarno-białych i 7700 kolorowych1. System MegaTank firmy Canon ułatwia uzupełnianie atramentu dzięki prostym, pozbawionym bałaganu i ekonomicznym butelkom z atramentem. Model PIXMA G4470 ma automatyczny podajnik dokumentów, który umożliwia bezproblemowe skanowanie i kopiowanie wielu stron.

Nastolatek siedzi ze skrzyżowanymi nogami na łóżku i przegląda podręczniki. Drukarka Canon PIXMA leżąca na stole obok łóżka.

Bezprzewodowa drukarka jest bezcennym narzędziem dla uczniów i studentów, którzy mogą używać jej do drukowania zadań lub ostatecznego sprawdzania swoich prac. Usługa PIXMA Cloud Link obsługuje także narzędzie Google Classroom, co ułatwia uczniom kontakt z nauczycielami podczas nauki w domu.

Nie tylko profesjonaliści mogą skorzystać z bezprzewodowej drukarki w domu. Usługa PIXMA Cloud Link obsługuje także narzędzie Google Classroom. Przyda się to uczniom i studentom. Program Google Classroom został stworzony, aby ułatwić komunikację między nauczycielami i uczniami. Korzystanie z usługi PIXMA Cloud Link z narzędziem Google Classroom oznacza, że uczniowie mogą drukować listy zajęć, w których biorą udział, a także zadania bezpośrednio z ekranu drukarki lub ze smartfona dzięki aplikacji Canon PRINT. Dodatkową korzyścią dla nauczycieli jest możliwość łatwego drukowania list uczestników wybranych zajęć.

Aplikacje Canon zwiększają możliwości

Osoba odbiera wydruk wyłaniający się z drukarki Canon PIXMA. Na stole obok drukarki leży kilka innych wydruków.

Aplikacja CANON PRINT to doskonałe narzędzie do drukowania zarówno dla rodzin, jak i pracowników biurowych. Można skanować, drukować, kopiować, a nawet łączyć się z chmurą.

Osoba trzyma tablet. Na ekranie widać zdjęcie grupy znajomych. W tle drukarka Canon PIXMA drukuje ten sam obraz.

Gama aplikacji firmy Canon, w tym Easy-PhotoPrint Editor i oprogramowanie internetowe PosterArtist, ułatwia drukowanie i pozwala uwolnić twórczy potencjał.

Firma Canon oferuje szeroką gamę bezpłatnych aplikacji i oprogramowania, które upraszczają i usprawniają drukowanie bezprzewodowe oraz ułatwiają kreatywną pracę. Dzięki aplikacji Canon PRINT można drukować, kopiować i skanować z urządzeń inteligentnych, a także zmieniać ustawienia drukowania, sprawdzać poziom atramentu i wykonywać procedury konserwacyjne.

Jak widzieliśmy, aplikacje firmy Canon ułatwiają bezpośrednie drukowanie z telefonu na drukarce bezprzewodowej. W przypadku pracy w domu lub poza biurem aplikacja CANON PRINT z funkcją PIXMA Cloud Link umożliwia bezprzewodowe łączenie się z drukarką biurową, dzięki czemu można udostępniać dokumenty innym pracownikom. „Można też zdalnie skanować dokumenty za pomocą aparatów w smartfonach i drukować takie dokumenty w biurze. Ponadto można skanować dokumenty za pomocą drukarki i wysyłać na smartfony”. Praca jest możliwa w obu kierunkach.

Dzięki aplikacji Easy-PhotoPrint Editor można tworzyć atrakcyjne odbitki i wyjątkowe upominki, a także szablony kalendarzy, kart, plakatów itp.

Dostępna jest również internetowa usługa PosterArtist, dzięki której można tworzyć własne plakaty, banery i ulotki. Drukarki MegaTank MAXIFY GX3040 i MAXIFY GX4040 są tu szczególnie przydatne. Płaski tylny podajnik papieru ułatwia tworzenie banerów o długości do 1,2 m na nośnikach tekturowych o grubości do 0,7 mm.

W przypadku komputerów z systemem Windows program Easy-Layout Editor rozszerza możliwości sterowników drukarki. Umożliwia wyświetlanie podglądu na ekranie, co ułatwia rozmieszczanie kilku obrazów i ich drukowanie. Nawet jeśli nie pobierzemy aplikacji, drukarki Canon zgodne z urządzeniami Chromebook oraz usługami Apple AirPrint i Mopria® dla systemu Android umożliwiają nawiązywanie połączeń i drukowanie bezprzewodowe poprzez wykorzystanie protokołu drukowania wbudowanego w smartfon lub tablet.

Bezproblemowa obsługa

Leżąca na stole drukarka Canon PIXMA drukuje szablon słonecznika, a w tle widać ojca i córkę składających słonecznik z takiego samego szablonu.

Drukowanie bezprzewodowe oznacza, że nie musisz znajdować się obok drukarki i mieć wydzielonej przestrzeni biurowej w domu. Możesz pracować – i korzystać z rozrywki – tam, gdzie chcesz.

Drukarki i aplikacje firmy Canon z obsługą Wi-Fi zostały zaprojektowane z myślą o bezproblemowej współpracy. Wszystkie elementy – od fizycznych paneli sterowania drukarek po funkcje i interfejsy aplikacji – zostały zaprojektowane po to, aby umożliwić intuicyjną obsługę oraz wykonywanie wszystkich zadań skanowania i drukowania w możliwie najkrótszym czasie i bez wysiłku. Dzięki firmie Canon drukowanie bezprzewodowe jest bardzo łatwe.


Autorzy: Angela Nicholson i Matthew Richards

  1. Wydajność druku jest wartością szacowaną na podstawie niezależnej metody testowej firmy Canon, w ramach której jest stosowana karta ISO/IEC 24712 i symulacja ciągłego drukowania przy użyciu zbiorników z atramentem zainstalowanych po wstępnej konfiguracji urządzenia.

Powiązane produkty

Powiązane artykuły