WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

Powrót do szkoły: 5 sposobów na lepszą organizację wykorzystując drukowanie

Od etykiet samoprzylepnych po personalizowane zakładki do książek – dowiedz się, jak rozpocząć nowy rok szkolny, korzystając z pomocy łatwej w obsłudze drukarki Canon.
Zdjęcie z góry przedstawiające wybór kolorowych książek z ćwiczeniami, kalendarz, naklejki i papier do drukarek firmy Canon.

Co roku jest tak samo. Letnia przerwa wydają się trwać nieskończenie długo, dając Ci doskonałą okazję do uporania się ze wszystkimi irytującymi pracami organizacyjnymi, które w bardziej pracowitych miesiącach nigdy nie schodzą z listy rzeczy do zrobienia – identyfikatory na mundurki, kalendarz planów lekcji, przechowywanie cennych prac.

Okazuje się jednak, że po drodze są obozy sportowe, wakacje za granicą i jednodniowe wycieczki nad morze, i zanim się zorientujemy, nadchodzi czas powrotu do szkoły. W tym roku może być inaczej, o czym mama Elisha przekonała się przed powrotem jej córki Indii do szkoły. Gama łatwych w obsłudze drukarek i produktów papierowych od Canon zapewnia wiele rozwiązań, od etykiet po nadruk na magnesach, które ułatwiają organizację pracy przed pierwszym dzwonkiem i pozwalają zaangażować całą rodzinę.

Na stole znajduje się tornister z inicjałami IB, a obok niego zdjęcie małej dziewczynki, kalendarz i opakowanie magnetycznego papieru fotograficznego Canon.

Gdy przygotowania do roku szkolnego staną się wspólną zabawną, dzieci poczują ekscytację z powodu powrotu do szkoły.

Potrzebne elementy:

 • Drukarka Canon, która współpracuje z papierem i aplikacjami do twórczego drukowania. W tym przypadku skorzystaliśmy z drukarki serii Canon PIXMA TS7450 i kompaktowej drukarki Canon SELPHY CP1500. Oba modele oferują bezprzewodowe twórcze drukowanie o profesjonalnej jakości i druk w różnych rozmiarach.
 • Aplikacja do twórczego drukowania Aplikacja Canon SELPHY Photo Layout dla serii SELPHY udostępnia wiele układów i opcji personalizacji. Aplikacja Easy-PhotoPrint Editor oferuje posiadaczom urządzeń PIXMA szeroką gamę gotowych do użycia szablonów zdjęć, a aplikacja Canon Creative Park zawiera setki twórczych projektów.
 • Papier do twórczego drukowania. W przypadku drukarki SELPHY CP1500 możesz wybrać jeden z wielu rozmiarów papieru zwykłego lub samoprzylepnego. Użytkownicy PIXMA, korzystając z naprasowanek od Canon (do materiałów jasnych lub ciemnych), magnetycznego papieru fotograficznego Canon i matowego papieru fotograficznego Canon mają wiele twórczych możliwości,

1. Spersonalizuj przedmioty wykorzystując naprasowanki

Kobieta wycina literę B z arkusza papieru. W tle na drewnianym stole widoczna jest drukarka firmy Canon i wazon ze słonecznikami.

Korzystaj z aplikacji Canon Creative Park i drukuj projekty z komputera oraz bezpośrednio ze smartfona lub tabletu. Odwiedź serwis App Store lub Google Play, aby pobrać aplikację. Wystarczy identyfikator Canon i obsługiwana drukarka Canon.

Kobieta w kuchni pomaga małej dziewczynce w zielonej sukience szkolnej założyć plecak. Na plecaku są inicjały IB.

Naprasowanki możesz nanosić na różne materiały, a dzieci mogą wybrać własne ilustracje na koszulki i tornistry.

Spójrzmy prawdzie w oczy: szkolne tornistry, koszulki i piórniki wyglądają tak samo. Warto dodać do nich spersonalizowany motyw, który ułatwi dziecku rozpoznanie swoich rzeczy podczas zamieszania pod koniec lekcji.

Creative Park to bezpłatna strona internetowa Canon na której znajdziesz wiele zabawnych szablonów, do pobrania i wydrukowania za pomocą drukarki Canon PIXMA, na naprasowankach A4* dla tkanin jasnych lub ciemnych. Dzieci również mogą się zaangażować, wybierając wzory, które ich zdaniem odzwierciedla ich osobowość. Mogą połączyć swoje inicjały z ulubionym zwierzęciem, takim jak wieloryb czy papużka falista. India, aby spersonalizować szkolny tornister, wybrała koszykarski styl i swoje inicjały.

Po wydrukowaniu starannie wytnij projekty nożyczkami, a następnie skorzystaj z łatwego w obsłudze przewodnika, który jest dołączony do naprasowanek, i nanieś projekty na materiał.

Więcej informacji na temat naprasowanek od Canon znajdziesz w artykule dotyczącym personalizowania ubrań z wykorzystaniem druku na materiałach.

2. Naklej etykiety na butelki i pudełka na lunch

Biała drukarka Canon drukuje mały arkusz papieru z jednym obrazem młodej dziewczyny powielonym osiem razy.

Drukarka Canon SELPHY CP1500 umożliwia drukowanie etykiet na kwadratowym papierze samoprzylepnym (KC-18IS, 54 × 54 mm), w formacie karty kredytowej (KC-18IF, 54 × 86 mm) lub mini (KC-18IL, 22 × 17,3 mm).

Para dłoni, które ostrożnie umieszczają naklejkę (przestawiającą biegnącą dziewczynkę) na zielonej butelce na wodę.

Wystarczy zdjąć podkład i przykleić naklejkę do pojemnika na lunch lub do butelki dziecka.

Obecnie, wiele szkół prosi dzieci, aby codzienne przynosiły własną butelkę z wodą. Jednorożce, dinozaury i inne postaci z kreskówek są tak popularne w szkołach podstawowych, że łatwo przypadkowo pomylić butelki, o czym zaraz przekonają się Elisha i India.

Skorzystaj z niewielkiej drukarki Canon SELPHY CP1500 i twórz własne etykiety na butelki, pojemniki na lunch i etui na okulary przy użyciu arkuszy z naklejkami Canon SELPHY. Aplikacja Canon SELPHY Photo Layout ma opcję układu etykiet, dzięki której możesz wybrać zdjęcie z aparatu i dostosować je za pomocą tekstu, stempli i kolorów. Dostępna jest także opcja Mini Label, która umożliwia wydrukowanie ośmiu mniejszych zdjęć – identycznych lub różnych – na jednym arkuszu.

Metalowy pojemnik na lunch? Nie ma problemu – wystarczy użyć drukarki Canon PIXMA, aby wydrukować etykiety na magnetycznym papierze fotograficznym Canon. Naklejki przywrą do powierzchni, a gdy konieczne będzie mycie pojemnika, z łatwością można je usunąć.

3. Bądź na bieżąco z planami zajęć

Obraz z góry osoby zapełniającej wrześniowe daty w kalendarzu własnej roboty.

Zmień swoje ulubione zdjęcia rodzinne w spersonalizowane kalendarze, aby nigdy nie przegapić zajęć pozalekcyjnych i zabawy. Możesz nawet tworzyć małe magnesy, korzystając z magnetycznego papieru fotograficznego Canon, i przyczepiać nimi plany zajęć i kalendarze na lodówce.

Biała drukarka Canon drukuje zdjęcie młodej dziewczynki w szkolnym mundurku. Obraz zawiera także mały kod QR.

Drukarka Canon SELPHY CP1500 może także drukować kody QR, dzięki którym możesz dodawać łącza do klubów i organizacji, aby uzyskać łatwy dostęp do danych adresowych i harmonogramów.

Plastyka w poniedziałek, wychowanie fizyczne we wtorek, matematyka w środę. Bardzo trudno być na bieżąco ze wszystkim, o czym dzieci muszą pamiętać w odniesieniu do ich planu lekcji, nie wspominając o zajęciach pozalekcyjnych i dodatkowych aktywnościach, takich jak pływanie, śpiew, gra na flecie czy zajęcia w szkółce leśnej.

Drukując plany zajęć i przyklejając je na tablicy czy lodówce, w mgnieniu oka zorientujesz się, o czym dzieci muszą pamiętać i co zabrać w danym dniu. Nie musisz już wpadać na portiernię, aby podrzucić parę butów piłkarskich, o której zapomniało Twoje dziecko.

Z aplikacją Easy-PhotoPrint Editor możesz również wydrukować kalendarz, w którym dodasz daty przyjęć urodzinowych lub innych nadchodzących wydarzeń rodzinnych, a także informacje, kto podwozi lub odbiera dzieci ze szkoły w danym dniu.

4. Organizuj foldery i wyświetlaj grafiki

Mała dziewczynka w zielonej szkolnej sukience zrywa naklejkę z arkusza papieru samoprzylepnego. W tle widoczne są dwie kolorowe książki z ćwiczeniem.

Wydrukuj etykiety na karcie lub papierze i umieść je na okładce plastikowego folderu lub teczce z książkami. Na zeszytach ćwiczeń możesz tworzyć i drukować naklejki z nazwiskiem dziecka, klasą lub nazwą przedmiotu.

Czarna drukarka Canon drukuje kolorowy rysunek dziecka. Oryginał jest widoczny obok drukarki.

Drukuj piękne, trwałe i bogate w szczegóły obrazy, aby odpowiednio zaprezentować prace stworzone przez Twoje dziecko. Jeśli drukarka ma skaner, możesz zeskanować prace Twojego dziecka i je wydrukować.

Dzieci często wracają do domu ze stosem własnoręcznie wykonanych prac. Możesz je przechowywać w pudełkach – naklejki z imieniem maleństwa lub słodkim portretem, jego wiekiem lub rokiem powstania mogą być przydatne, gdy chcemy umieścić je w odpowiedniej kolejności. Dzięki temu łatwiej odnajdziesz je, gdy dzieci będą starsze, a Ty poczujesz ochotę powrotu do wspomnień.

Zanim wszystko schowasz, sfotografuj swoje ulubione prace i wydrukujć je na papierze fotograficznym Canon, tak jak zrobiła to Elisha, zmieniając je w trwałe odbitki o wysokiej jakości. (Jeśli drukarka ma skaner, możesz zeskanować te prace i wydrukować). Możesz je umieścić w ramkach i powiesić w pokoju dziecięcym, a także podarować dziadkom jako uroczy upominek.

Możesz nawet wydrukować niektóre z nich na magnetycznym papierze fotograficznym Canon, aby umieścić je na lodówce. Nie musisz martwić się o to, że oryginał zostanie zabrudzony, podarty lub pognieciony. Na każdym arkuszu o wymiarach 10 × 15 cm możesz umieścić kilka prac jednocześnie.

5. Drukuj zakładki

Obraz z góry kolorowych książek z ćwiczeniami, arkuszy naklejek i drukarki Canon, na której jest drukowane zdjęcie młodej dziewczynki w szkolnym mundurku.

Drukarki Canon SELPHY mogą być używane z dowolnym urządzeniem przenośnym. Dzięki temu możesz szybko i łatwo tworzyć etykiety w dowolnym miejscu i czasie, a następnie dodawać je do swoich produktów.

Młodzież może korzystać z aplikacji SELPHY Photo Layout, aby projektować i drukować własne zakładki. Dzięki temu nie zapomną, na której są stronie w aktualnie czytanej książce.

Wybierz opcję Układ zakładki i format kartki pocztowej (100 × 148 mm), a następnie wybierz, czy chcesz wyrównać obrazy – od ulubionych zwierząt po miniaturowe odbitki świąteczne – względem góry czy dołu zakładki.

Użytkownicy PIXMA mogą znaleźć wstępnie zaprojektowane zakładki z różnymi gatunkami zwierząt na stronie Creative Park. Dostępne są nawet opcje w kształcie domu.

Drukarki SELPHY i PIXMA umożliwiają łatwe drukowanie i wycinanie.

Opcja Układ zakładki w aplikacji SELPHY Photo Layout jest również przydatna do drukowania zdjęć legitymacyjnych na kartach miejskich lub bibliotecznych.

W przypadku drukarki i papieru Canon zadania te nie są trudne. Wybierz projekt i zamień go w zabawną i pomysłową twórczą aktywność, w którą zaangażuje się cała rodzina w deszczowe popołudnie.


* Zgodność naprasowanek na jasne tkaniny LF-101: PRO-100/PRO-100S, seria TS (z wyjątkiem serii TS31xx/TS20x), seria TR (z wyjątkiem serii TR45xx), seria MG77xx/MG75xx/MG68xx/MG67xx/MG57xx/MG56xx/MG36xx, seria iX68xx.

Zgodność naprasowanek na ciemne tkaniny DF-101: PRO-100/PRO-100S, seria TS (z wyjątkiem serii TS31xx/TS20x), seria TR (z wyjątkiem serii TR45xx), seria G (z wyjątkiem serii GM40xx/GM20xx), seria MG77xx/MG75xx/MG67xx, seria iP87xx/iX68xxAutorka: Rachel Segal Hamilton

Powiązane produkty

 • Drukarki do użytku domowego

  Canon SELPHY CP1500

  Twórz barwne, trwałe odbitki w kilka sekund, korzystając z tej prostej w obsłudze, kompaktowej drukarki fotograficznej.
 • Drukarki do użytku domowego

  SELPHY SQUARE QX10

  Możesz uwieczniać wyjątkowe wspomnienia na atrakcyjnych odbitkach – w dowolnym miejscu, bezprzewodowo.
 • Drukarki do użytku domowego

  Seria PIXMA TS7450

  Stylowe urządzenie wielofunkcyjne dla zaawansowanych technicznie użytkowników pozwala wykorzystać całą gamę metod kreatywnego drukowania oraz technologię ADF (automatyczny podajnik dokumentów), która upraszcza kopiowanie i skanowanie różnych arkuszy.
 • Drukarki atramentowe

  Magnetyczny papier fotograficzny (MG-101)

  Twórz bardziej kreatywne i interaktywne wydruki zdjęć dzięki magnetycznemu papierowi fotograficznemu Canon MG-101.
 • Powiązane artykuły