DRUKOWANIE

Twórz plakaty, ulotki i inne materiały dzięki Canon PosterArtist

Dowiedz się, jak w małych firmach można szybko, łatwo i bezpłatnie tworzyć profesjonalne i przyciągające uwagę projekty plakatów.
Wydrukowane projekty z programu Canon PosterArtist leżą na biurku przed drukarką Canon MAXIFY.

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz reklamę małej firmy, organizujesz wydarzenie charytatywne lub lokalne spotkanie czy też promujesz usługi dowolnego rodzaju, musisz przekazać swój komunikat w sposób jasny i kreatywny. Dzięki szerokiej gamie szablonów, obrazów i czcionek program Canon PosterArtist zapewnia wszystkie narzędzia potrzebne do bezpłatnego tworzenia plakatów online.

Aplikacja internetowa zapewnia szybki i łatwy dostęp do setek profesjonalnie zaprojektowanych szablonów, obejmujących wszystkie elementy, od plakatów, banerów i ulotek po menu, zaproszenia na imprezy, kalendarze, certyfikaty itp.

Szablony można łatwo dostosować za pomocą własnego tekstu i obrazów, a nawet wygenerować kody QR – dzięki temu potencjalni klienci w łatwy sposób mogą uzyskać dodatkowe informacje o oferowanych usługach.

Rozpoczęcie pracy z internetowym narzędziem do tworzenia plakatów firmy Canon

Zrzut okna programu Canon PosterArtist przedstawiający dostępne produkty i motywy.

Szablony programu PosterArtist przyspieszają i ułatwiają tworzenie produktów. Aktualizacja oprogramowania wprowadziła dodatkowe 300 projektów, co daje łącznie 1400 projektów.

Zrzut okna programu Canon PosterArtist przedstawiający szablon w kategorii Żywność i napoje.

Jeśli chcesz zaprojektować plakat promujący działalność cukierniczą, możesz wybrać szablon z kategorii Food and Beverage (Żywność i napoje).

Program Canon PosterArtist jest zgodny z systemami Windows i macOS. Do logowania można użyć danych konta internetowego, takiego jak Google, Facebook lub Twitter. Można też utworzyć własny, bezpieczny identyfikator Canon ID.

Na stronie głównej programu PosterArtist można określić, co chcemy utworzyć. Można też przejrzeć szablony tematyczne. Kategorie obejmują: Retail/Distribution (Handel detaliczny / dystrybucja), Food and Beverage (Żywność i napoje), School/Education (Szkoła/edukacja), Events (Wydarzenia) itp.

Dla osób, którym zależy na czasie, jest dostępna opcja automatycznego projektowania (Auto Design). Wybierz produkt, wprowadź kategorię, tytuł, opis i komunikat, a także maksymalnie trzy obrazy, a program PosterArtist natychmiast wygeneruje szereg opcji.

Program PosterArtist 1.1 zawiera kilka dodatkowych funkcji, które pozwalają oszczędzać czas i zwiększają wydajność pracy. Dostępna jest szeroka gama nowych szablonów do drukowania dwustronnego. Na przykład właściciel restauracji może wydrukować dwustronne menu. Ponadto teraz można zaimportować arkusz kalkulacyjny programu Microsoft Excel® do szablonów. Dzięki temu można tworzyć spersonalizowane lub niestandardowe szablony tego samego projektu, np. pakiety kuponów, z których każdy ma niepowtarzalny kod.

Dodawanie obrazów

Zrzut okna programu Canon PosterArtist przedstawiający szablon plakatu w kategorii Żywność i napoje ze zaktualizowanymi ilustracjami.

Wybierz opcję Add files (Dodaj pliki) w panelu Files (Pliki), aby przesłać obrazy. W panelu Photos (Zdjęcia) można również wybrać obrazy z banku zdjęć i wstępnie załadowaną zawartość.

Zrzut okna programu Canon PosterArtist przedstawiający szablon plakatu ze zaktualizowanymi obrazami.

Wybierz w szablonie obraz, który chcesz zastąpić, i kliknij dwukrotnie miniaturę w panelu Files (Pliki), aby zaimportować nowy obraz do projektu.

Można dodawać obrazy z własnego urządzenia lub z usług w chmurze, w tym Google Drive™, Dropbox™ i Microsoft OneDrive®. Co więcej, można wyszukiwać i dodawać nieobjęte tantiemami zdjęcia bezpośrednio z różnych bibliotek obrazów.

Dostępne są różne opcje edycji zdjęć, w tym narzędzie Auto Photo Fix, które koryguje światło padające zza obiektu oraz ekspozycję, a także umożliwia ręczną regulację kolorów i ostrości, przełączanie na tryb czerni i bieli oraz stosowanie efektu sepii.

Personalizacja zawartości

Zrzut okna programu Canon PosterArtist przedstawiający plakat dla lokalnej firmy cukierniczej z widocznymi opcjami edytowania w panelu po prawej stronie.

Projekt plakatu można dostosować do potrzeb, zmieniając rozmiar czcionki, kolor tła, odstępy znakami i format obrazu.

Zrzut okna programu Canon PosterArtist z banerem dla lokalnej firmy cukierniczej.

Po sfinalizowaniu kolorów i czcionek można przejść do tworzenia dopasowanych banerów i ulotek.

Tekst można dodawać poziomo lub pionowo, a eksperymentując z kolorami i setkami dostępnych czcionek, można uzyskać pożądany wygląd i styl. Opcje klipartów (Clipart) doskonale nadają się do tworzenia niestandardowych logo.

Aby projekt naprawdę się wyróżniał, można zastosować kolor złoty lub srebrny (dostępne w szerokiej palecie kolorów). Dostępne są również kolory fluorescencyjne, obsługiwane przez wielkoformatowe drukarki Canon imagePROGRAF z serii GP.

W przypadku niezadowolenia z wprowadzonych zmian można je z łatwością wycofać/zmienić za pomocą strzałek do tyłu i do przodu.

Drukowanie projektów

Wyjątkowy plakat opracowany przy użyciu programu Canon PosterArtist wyłaniający się z drukarki Canon MAXIFY.

Do drukowania swoich dzieł potrzebujesz zgodnej drukarki firmy Canon, takiej jak Canon MAXIFY GX3040, która jest oszczędnym rozwiązaniem do wysokonakładowego druku.

Aby zacząć drukować, kliknij przycisk Proceed to print (Przejdź do drukowania). Jeśli robisz to po raz pierwszy, konieczne będzie pobranie i zainstalowanie wtyczki do drukowania.

Wydajna drukarka Canon MegaTank, taka jak MAXIFY GX3040 lub GX4040, idealnie nadaje się do drukowania dużej liczby dokumentów w wysokiej jakości. Obydwa modele mogą również drukować banery o długości do 1,2 m i mają tylną płaską tacę na nośniki o grubości do 0,7 mm, co doskonale sprawdza się podczas tworzenia materiałów do punktów sprzedaży.

Obsługujące drukowanie w chmurze drukarki MAXIFY i PIXMA firmy Canon umożliwiają tworzenie projektów w domu lub podczas pracy zdalnej i ich drukowanie w biurze.

Promuj swój przekaz

Drukowany plakat i baner promujący działalność w branży cukierniczej ułożony na szarym fartuchu obok miarek i drewnianej łyżki.

Eksperymentuj z wyrazistymi kolorami, atrakcyjnymi obrazami i zapadającym w pamięć przekazem, aby tworzyć przyciągające wzrok plakaty, banery i ulotki przy minimalnym wysiłku.

Plakat, baner, ulotka lub menu to elementy, które często postrzegamy w kategoriach fizycznych, ale można również pobrać projekty do wykorzystania na stronach internetowych i w mediach społecznościowych.

Projekty mogą być przechowywane na komputerze. Aktualizacja oprogramowania PosterArtist zawiera wbudowane opcje zapisywania na dysku Google, Dropbox i Microsoft OneDrive, dzięki czemu można uzyskać do nich dostęp w dowolnym miejscu, a także udostępnić je współpracownikom, rodzinie i znajomym.

Canon PosterArtist bardzo ułatwia tworzenie materiałów marketingowych w małych firmach – od banerów dla piekarni i menu burgerów po letnie reklamy handlowe i oferty pracy.

Matthew Richards & Sarah Bakkland
 1. macOS jest znakiem towarowym firmy Apple Inc. zarejestrowanym w Stanach Zjednoczonych oraz innych krajach i regionach.
 2. TWITTER jest znakiem towarowym firmy Twitter Inc. lub jej spółek zależnych.
 3. Google i Google Drive są znakami towarowymi firmy Google LLC, a niniejsza witryna nie jest w żaden sposób wspierana przez firmę Google ani z nią powiązana.
 4. Dropbox jest znakiem towarowym firmy Dropbox, Inc.
 5. Microsoft Excel i OneDrive są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Microsoft Corporation w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • DRUKOWANIE

  Odpowiednia aplikacja Canon do obsługi drukowania

  Aplikacje firmy Canon do obsługi drukowania umożliwiają kreatywną i uporządkowaną pracę – każdy projekt można dostosować do własnych potrzeb.

 • DRUKOWANIE

  Drukarki typu MegaTank dla firm

  Korzyści dla firm wynikające z jakości i niskich kosztów eksploatacji drukarek typu MegaTank.

 • DRUKOWANIE

  Jak korzystać z drukarki bezprzewodowej

  Inteligentne sposoby wykorzystania potencjału drukarki bezprzewodowej.

 • DRUKOWANIE

  Najlepsze drukarki dla projektantów

  Drukarki to podstawowe narzędzia dla projektantów. Pomagamy wybrać model dostosowany do Twoich potrzeb.