DRUKOWANIE

Wybór drukarki Canon, która odpowiada indywidualnym potrzebom

Do czego jest Ci potrzebna drukarka? Znajdź idealną drukarkę dla swoich potrzeb, niezależnie od tego, czy ma służyć do użytku ogólnego, pracy w domowym biurze, czy też do tworzenia rękodzieł, korzystając z naszego pomocnego przewodnika.
Kobieta siedzi przy biurku w domu, na którym stoi laptop, monitor i drukarka Canon MegaTank oraz cztery butelki z atramentem.

Jeśli masz dużą rodzinę, która lubi wspólne wycieczki, zakup dwuosobowego samochodu sportowego nie byłby zbyt praktyczny. Podobnie jest z drukarkami. To, która drukarka jest dla Ciebie odpowiednia, zależy od Twoich potrzeb w zakresie drukowania.

Wiele osób potrzebuje głównie drukować dokumenty kolorowe lub monochromatyczne — od prac domowych dzieci lub projektów studenckich po dokumenty biznesowe na potrzeby domowego biura. Niektórzy mogą chcieć mieć możliwość drukowania błyszczących odbitek fotograficznych w domu lub papierowych elementów do rękodzieła i innych hobby. Być może chcesz drukować tylko od czasu do czasu lub potrzebujesz drukarki zdolnej do druku wysokonakładowego. A ze względu na łatwość użytkowania dla wielu coraz ważniejsza jest łączność bezprzewodowa.

Na rynku jest szeroki wybór; od niedrogich jednofunkcyjnych drukarek atramentowych po wielofunkcyjne drukarki laserowe o wysokiej wydajności. Tutaj przyjrzymy się gamie drukarek atramentowych firmy Canon dostosowanych do najczęstszych potrzeb związanych z drukowaniem. W każdej kategorii modele z konwencjonalnymi kasetami atramentowymi ułatwią życie w niektórych scenariuszach, natomiast drukarki MegaTank, wyposażone w pojemne uzupełniane zbiorniki z atramentem oraz charakteryzujące się niskimi kosztami eksploatacji, mogą być lepszym rozwiązaniem dla innych.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, które drukarki Canon mogą być najlepszym rozwiązaniem w Twojej sytuacji.

Najlepsza drukarka do drukowania w domu

Ciemnoszara drukarka ustawiona na stole w widoku z góry. Otaczają ją różne odbitki, a ręka trzyma smartfon i drukuje z niego stronę internetową.

Drukarka klasy podstawowej Canon PIXMA TS3450 to niedrogie, uniwersalne urządzenie do użytku w domu. Zawiera wbudowany skaner zwiększający wszechstronność, schludny interfejs na ekranie LCD o przekątnej 3,8 cm oraz łączność Wi-Fi, dzięki czemu można drukować z urządzenia mobilnego w dowolnym miejscu w zasięgu sieci domowej.

Wszechstronna drukarka dla dzieci, uczniów i rodziny musi być przystępna cenowo i łatwa w obsłudze. Zaczynając od prostych rozwiązań, drukarka Canon PIXMA TS3450 jest niezwykle łatwa w konfiguracji i obsłudze, wykorzystuje tylko dwie kasety z atramentem FINE (czarny i trójkolorowy) oraz opcjonalne kasety o dużej pojemności, co zapewnia jeszcze większą oszczędność.

PIXMA TS3450 to niewielka i lekka drukarka, ale ma wbudowany skaner do skanowania i kopiowania. Oprócz wysokiej jakości dokumentów, urządzenie umożliwia drukowanie zdjęć bez obramowania o wymiarach 6 x 4 cale, 5 x 5 cali i 7 x 5 cali. Ma również wbudowaną funkcję łączności Wi-Fi za jednym dotknięciem, dzięki czemu możesz drukować z dowolnego miejsca w domu, korzystając z komputera, smartfona lub tabletu.

Osoba pracująca przy drewnianym biurku, na którym stoi monitor, klawiatura i drukarka Canon. Na ścianie nad biurkiem przyklejone są różne małe karteczki z zapisanymi na nich notatkami.

Seria Canon PIXMA G2470 obejmuje cztery modele generujące niezwykle niskie koszty eksploatacji, co zapewnia wyjątkowo niski całkowity koszt użytkowania. Widoczny model Canon PIXMA G3470 ma funkcje skanera i łączności Wi-Fi. Wszystkie są łatwe w obsłudze i konserwacji, charakteryzują się dużą szybkością drukowania dokumentów i wysoką wydajnością dzięki uzupełnianym zbiornikom z atramentem MegaTank, co oznacza, że świetnie sprawdzają się we wszystkich zastosowaniach — od uniwersalnego użytku rodzinnego po domowe biuro.

Jeśli jesteś osobą, która dużo drukuje w domu, dostępna jest wydajna i oszczędna alternatywa dla zakupu i wymiany kaset z atramentem. Seria drukarek atramentowych Canon MegaTank z uzupełnianymi zbiornikami jest wyposażona w zbiorniki z atramentem o dużej pojemności, a nie w kasety, które mieszczą wystarczającą ilość atramentu do wydruku 6000 czarno-białych arkuszy A4 lub do 7700 kolorowych stron1.

Są one nieco droższe na początku niż niektóre drukarki wykorzystujące kasety, ale koszty eksploatacji są znacznie niższe, co potencjalnie może zmniejszyć całkowity koszt utrzymania nawet o 80%. A kiedy trzeba uzupełnić zbiorniki z atramentem, czynność ta jest szybka, łatwa i bezproblemowa. Atrament jest podawany z butelek grawitacyjnie bez konieczności ściskania, a butelki są wyposażone w dysze o specjalnym układzie, co eliminuje ryzyko wprowadzenia niewłaściwego koloru do niewłaściwego zbiornika.

Drukarki z serii Canon PIXMA G2470 są też szybkie, drukując 11 obr./min (obrazy na minutę) w trybie monochromatycznym i 6 obr./min w trybie kolorowym. Model Canon PIXMA G1430 to drukarka jednofunkcyjna, natomiast Canon PIXMA G2470 ma wbudowany skaner, a Canon PIXMA G3470 obsługuje zarówno skaner, jak i łączność Wi-Fi. Drukarka Canon PIXMA G4470 jest także dostępna z automatycznym podajnikiem dokumentów na 35 arkuszy i funkcją bezpośredniego faksowania.

Najlepsza drukarka dla pracowników domowych i do małych biur

Drukarka Canon MegaTank na drewnianym biurku w małym biurze. W tle widać kilka pracujących osób.

Drukarka Canon MAXIFY GX4040 idealnie nadaje się zarówno do małych biur, jak i biur domowych. Wyposażona jest w ekran dotykowy o przekątnej 6,9 cm, łączność Ethernet i Wi-Fi oraz automatyczny podajnik dokumentów na 35 arkuszy i trójdrożny system podawania papieru, dzięki czemu można przygotować różne podajniki do różnych wydruków. Funkcja automatycznego druku dwustronnego ułatwia również drukowanie dwustronne.

Wiele osób pracuje w domu przynajmniej przez jakiś czas i potrzebuje bardziej biznesowej drukarki zdolnej do wykonywania wielu zadań jednocześnie. Seria MAXIFY firmy Canon, zaprojektowana z myślą o szybkim drukowaniu dokumentów o wysokiej jakości, to idealne rozwiązanie dla małego biura. Podobnie jak seria Canon PIXMA G2470, gama MAXIFY GX firmy Canon to modele MegaTank, które charakteryzują się jeszcze niższymi kosztami eksploatacji dzięki większej wydajności drukowania w kolorze.

Drukarka Canon MAXIFY GX3040 to inteligentny i ekonomiczny wybór. Jest to szybka drukarka „3 w 1”, która idealnie nadaje się do drukowania dokumentów biurowych, oferując druk stron monochromatycznych z szybkością do 19 obr./min i kolorowych z szybkością do 13 obr./min. Ekran LCD o przekątnej 3,4 cm i prosty interfejs przycisków umożliwiają obserwowanie postępu zadania drukowania, wykonywanie samodzielnych zadań kopiowania i sprawdzanie stanu drukarki. Drukarka ma kasetę na 250 arkuszy z przodu, dodatkowy podajnik na 100 arkuszy z tyłu, a także płaską tacę na grubsze materiały. Wyposażona jest również w funkcję automatycznego drukowania dwustronnego i łączność Wi-Fi.

Model Canon MAXIFY GX4040 ma to wszystko, jak i wiele innych funkcji. Jest wyposażony w kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 6,9 cm oraz automatyczny podajnik dokumentów na 35 arkuszy, który ułatwia skanowanie i kopiowanie wielostronicowych dokumentów. Urządzenie jest również wyposażone w niezależne funkcje faksowania oraz obsługuje łączność Ethernet, co ułatwia pracę w sieci, a także łączność Wi-Fi i USB.

Monitor komputerowy i drukarka biurowa na biurku, a przed monitorem krzesło.

Na potrzeby wydruku wysokonakładowych dokumentów o jakości biznesowej drukarka Canon MAXIFY GX7040 oferuje wszystko, czego potrzebujesz. Pełny zestaw zbiorników z atramentem umożliwia wydruk do 6000 stron czarno-białych lub 14 000 w kolorze2, a w trybie ekonomicznym odpowiednio do 9000 i 21 000 stron3. Czas pierwszego wydruku to zaledwie siedem sekund, a urządzenie wyposażone jest w automatyczny podajnik dokumentów na 50 arkuszy oraz dwie tace wejściowe na 250 arkuszy, a także tacę na 100 arkuszy z tyłu. Możliwość skanowania dokumentów dwustronnych w jednym przebiegu zapewnia prawdziwą oszczędność czasu.

Jeśli Twoja praca wymaga wysokiej jakości druku i to w dużej ilości, wtedy idealnym wyborem będzie opcja premium, np. Canon MAXIFY GX6040 lub MAXIFY GX7040. Oba modele ułatwiają drukowanie, skanowanie i kopiowanie dzięki odchylanym, kolorowym ekranom dotykowym o przekątnej 6,9 cm oraz automatycznym podajnikom dokumentów na 50 arkuszy. Drukarka MAXIFY GX7040 może się również pochwalić dodatkowym podajnikiem papieru, który zapewnia łączną pojemność podajników 600 arkuszy, a także funkcjami bezpośredniego faksowania i skanowania dwustronnego.

Najlepsza drukarka dla rodzin i uczniów

Mężczyzna siedzi przy stole i pracuje na laptopie. Obok znajduje się drukarka Canon z arkuszem papieru na tacy wyjściowej.

Drukarka Canon PIXMA TR4650 to idealne urządzenie dla aktywnych rodzin z dziećmi w wieku szkolnym, a także dla studentów. Oferuje pełną gamę funkcji, w tym skaner, automatyczny podajnik dokumentów, autonomiczne funkcje faksowania i automatyczne drukowanie dwustronne.

Jeśli masz w rodzinie dzieci w wieku szkolnym, potrzebujesz drukarki, która jest łatwa w obsłudze do drukowania typowych zadań, ale oferuje również szereg kreatywnych opcji. Uczniom i młodszym dzieciom, a także pozostałym członkom rodziny, wbudowany skaner ułatwi kopiowanie dokumentów i prac artystycznych, a także przesyłanie ich w razie potrzeby do urządzeń mobilnych lub chmury.

Przystępna cenowo drukarka Canon PIXMA TR4650 jest wyposażona w automatyczny podajnik dokumentów na 20 arkuszy, który upraszcza skanowanie i kopiowanie. Ponadto ma funkcję automatycznego drukowania dwustronnego. Jest ona zgodna z wydajnymi i ekonomicznymi kasetami XL — to idealne rozwiązanie dla studentów dysponujących ograniczonym budżetem, którzy muszą drukować w dużych ilościach, na przykład podczas drukowania pracy dyplomowej.

Aby jeszcze bardziej obniżyć koszty eksploatacji, drukarki klasy premium Canon PIXMA G3460 i Canon PIXMA G2470 zapewniają zalety systemu uzupełnianych zbiorników z atramentem MegaTank firmy Canon, w tym długotrwałą pojemność atramentu, która umożliwia wydajne drukowanie i skraca czas przestojów.

Najlepsza drukarka do drukowania zdjęć

Drukarka Canon PIXMA i różne kolorowe wydruki na drewnianym stole.

Dzięki czarnemu atramentowi pigmentowemu i pięciu atramentom barwnikowym zapewniającym bogate odwzorowanie kolorów drukarka Canon PIXMA TS8350a tworzy dokumenty z nieskazitelnie czystym tekstem i grafiką, a także doskonałej jakości wydruki fotograficzne. To genialne urządzenie wielofunkcyjne i bardzo intuicyjne w obsłudze, wyposażone w kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 10,8 cm.

Jeśli jesteś studentem fotografii lub zapalonym entuzjastą fotografii, nie ma nic lepszego niż zobaczyć swoje zdjęcia w druku, a nie tylko na ekranie. Odbitki fotograficzne uwieczniają specjalne okazje i wspomnienia w trwałej formie, a także stanowią świetny prezent dla przyjaciół i bliskich. Nawet jeśli chcesz drukować zdjęcia tylko od czasu do czasu, posiadanie drukarki zdolnej do tworzenia błyszczących odbitek fotograficznych daje bardziej natychmiastowe rezultaty niż zamawianie odbitek przez Internet, a także większą kontrolę twórczą nad procesem.

Stylowa drukarka Canon PIXMA TS8350a 3 w 1 z obsługą Wi-Fi wykorzystuje sześć oddzielnych atramentów do tworzenia kolorowych, wysokiej jakości odbitek fotograficznych, a także doskonałej jakości dokumentów monochromatycznych i kolorowych, dzięki czemu jest bardzo wszechstronnym urządzeniem. Umożliwia ona drukowanie wysokiej jakości obrazów bez obramowania w formatach do A4, dzięki czemu można naprawdę docenić wszystkie szczegóły.

Widok z góry na drukarkę Canon i aparat fotograficzny w otoczeniu aranżacji kolorowych odbitek krajobrazowych, podróżniczych i portretowych.

Model Canon PIXMA G640 to drukarka z gamy MegaTank z uzupełnianymi zbiornikami z atramentem, idealna do wysokonakładowego druku zdjęć w formatach do A4 bez obramowania. Sześć atramentów barwnikowych to m.in. błękitny, purpurowy, żółty i czarny, a także czerwony i szary, które zwiększają gamę kolorów i umożliwiają drukowanie zdjęć w czerni i bieli.

Drukarka i monitor firmy Canon na drewnianym biurku. Na ścianie powyżej znajduje się 11 kolorowych, oprawionych w ramki wydruków z jedzeniem.

Oferując niezrównaną jakość zdjęć na papierze błyszczącym i półbłyszczącym, drukarka Canon PIXMA PRO-200 to spełnienie marzeń każdego fotografa. Wyposażona jest w osiem różnych atramentów barwnikowych zapewniających naprawdę nieskazitelne odwzorowanie kolorów i doskonałą rozpiętość tonalną, a także umożliwiających tworzenie spektakularnych odbitek czarno-białych.

Wykorzystując system MegaTank, który znacznie obniża całkowite koszty drukowania zdjęć, drukarka Canon PIXMA G640 3 w 1 oferuje rozszerzoną gamę sześciu atramentów barwnikowych, co zapewnia lepszy zakres kolorów i odcieni. Komplet atramentów wystarcza na wykonanie do 3800 kolorowych odbitek fotograficznych w jakości laboratoryjnej o wymiarach 6 x 4 cale, nie wspominając o zdjęciach bez obramowania w formatach do A4. W przypadku druku dokumentów zestaw tuszów wystarcza na wydrukowanie do 3700 monochromatycznych lub do 8000 kolorowych stron A42.

Jeśli chcesz drukować duże odbitki w formacie A3+ (33 x 43 cm) bez obramowania oraz prezentować i sprzedawać je na targach i w galeriach, drukarka Canon PIXMA PRO-200 zapewnia niezrównaną jakość druku zdjęć na błyszczącym i półbłyszczącym papierze fotograficznym dzięki ośmiu atramentom barwnikowym. Do papieru matowego oraz papieru do zastosowań artystycznych idealnie sprawdzi się najlepsza w swojej klasie, profesjonalna drukarka Canon imagePROGRAF PRO-300 umożliwiająca drukowanie w formacie A3+. Wykorzystuje ona 10 atramentów pigmentowych, aby zapewnić najwyższą intensywność i wierność kolorów. Obie przedstawione drukarki fotograficzne umożliwiają również tworzenie banerów oraz wydruków panoramicznych o długości do 99 cm.

Najlepsza drukarka do prac artystycznych i rękodzieła

Drukarka ustawiona jest na biurku i drukuje stylizowane zdjęcie motyla, a przy niej dłonie gotowe do odbioru wydruku z podajnika. Obok leży kilka paczek papieru do drukarki i kolorowe wycinanki w kształcie motyla.

Wykorzystaj w pełni możliwości papieru magnetycznego i dwustronnego matowego papieru fotograficznego dzięki drukarce Canon PIXMA TS5350a. To wydajna drukarka do realizacji projektów rękodzielniczych, dająca pełną swobodę twórcom w każdym wieku.

Drukarka Canon zapewnia mnóstwo kreatywnej zabawy dla wszystkich grup wiekowych, od projektów dziecięcych po spersonalizowane kartki z życzeniami, zaproszenia na imprezy, kartki z podziękowaniami i wiele innych. W aplikacji Creative Park firmy Canon znajdziesz do pobrania bezpłatne kolorowanki, labirynty i inne drukowane materiały dostępne w sekcji dziecięcej. Materiałom można nawet nadać osobisty charakter, korzystając z funkcji edycji.

W witrynie Canon Creative Park znajdziesz wiele gier do wydrukowania, w tym bingo, zestaw do rzucania kółkami, a nawet własne szachy. Można je łatwo wydrukować w domu, a ich wykonanie jest równie przyjemne, co sama rozgrywka. Dostępny do wydruku jest również duży wybór materiałów do papieroplastyki i modeli 3D, w tym zabawek i zwierząt.

Drukarki Canon PIXMA TS5350a i Canon PIXMA TS7450 idealnie nadają się do projektów artystycznych. Umożliwiają drukowanie na różnych nośnikach, od papieru magnetycznego po dwustronny matowy papier fotograficzny.

Jako opcja premium, drukarka Canon PIXMA G640 z sześcioma atramentami barwnikowymi i uzupełnianymi zbiornikami MegaTank doskonale nadaje się do zastosowań artystycznych i rękodzielniczych, ponieważ umożliwia drukowanie zdjęć o najwyższej jakości.

W gamie drukarek atramentowych firmy Canon każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy jesteś młody czy młody duchem, studentem, oddanym rodzicem czy zapracowanym profesjonalistą, na pewno znajdziesz drukarkę Canon, która spełni Twoje oczekiwania.

Aby uzyskać więcej informacji na temat drukarek, które mogą spełnić Twoje potrzeby, skorzystaj również z narzędzia wyboru drukarki firmy Canon.


Autorzy: Matthew Richards i Alex Summersby

 1. Wydajność druku jest wartością szacowaną na podstawie niezależnej metody testowej firmy Canon, w ramach której jest stosowana karta ISO/IEC 29103 i symulacja ciągłego drukowania z wymianą zbiorników z atramentem po wstępnej konfiguracji urządzenia.
 2. Wydajność druku jest wartością szacowaną na podstawie niezależnej metody testowej firmy Canon, w ramach której jest stosowana karta ISO/IEC 24712 i symulacja ciągłego drukowania z wymianą zbiorników z atramentem po wstępnej konfiguracji urządzenia.
 3. Tryb ekonomiczny zmniejsza zużycie atramentu poprzez obniżenie gęstości, co umożliwia wydrukowanie o 50% większej liczby stron niż w standardowym trybie drukowania.

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • Poziomy atramentu wyświetlane na pasku ustawień drukarki Canon.

  WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Często zadawane pytania dotyczące drukarek, atramentu i papieru

  Ekspert firmy Canon Suhaib Hussain odpowiada na często zadawane pytania dotyczące technologii drukowania, atramentu i papieru.

 • Drukarka PIXMA firmy Canon na biurku w domowym biurze.

  WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Najlepsza drukarka do domowego biura

  Pracuj w domu bez problemów dzięki drukarce Canon PIXMA TR4650.

 • A small office with a printer positioned in the middle compartment of a grey wall unit.

  WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Drukarki typu MegaTank i ich zalety

  Poznaj sześć powodów, dla których potrzebujesz drukarki typu MegaTank

 • Najlepsze drukarki dla studentów

  DRUKOWANIE

  Najlepsze drukarki dla studentów

  Każdy student potrzebuje drukarki – poznaj najlepsze dostępne opcje, które spełnią Twoje potrzeby.