DRUKOWANIE

Wybierz najlepszą drukarkę do użytku domowego, która w największym stopniu spełni Twoje potrzeby.

Niezależnie od tego, czy chcesz mieć drukarkę dla całej rodziny, do domowego biura czy do tworzenia i drukowania zdjęć, znajdziesz model Canon spełniający określone potrzeby i dostosowany do budżetu.
Kobieta patrzy na stos papieru, drukarkę Canon PIXMA i inne materiały biurowe, które znajdują się na stole.

Wybór drukarki, która w największym stopniu spełni Twoje potrzeby, może być trudny. Niektóre osoby drukują sporadycznie, ale bywają rodziny, które wykorzystują drukarkę do wielu zadań – od drukowania prostych dokumentów monochromatycznych i kolorowych oraz zadań domowych po hybrydową pracę w domu, rękodzieło, hobby i tworzenie błyszczących odbitek fotograficznych.

Drukarki bezprzewodowe stały się niezbędne – umożliwiają skanowanie i drukowanie z laptopów, smartfonów i tabletów. Możliwość skanowania i drukowania bezpośrednio z chmury stała się równie ważna, ponieważ doskonale sprawdza w pracy hybrydowej.

Warto też pamiętać, że drukarki obsługujące kasety z atramentem mogą być bardziej ekonomiczne w przypadku sporadycznego drukowania, natomiast drukarki MegaTank z butelkami do uzupełniania atramentu mocno obniżają całkowity koszt posiadania w przypadku drukowania w większych nakładach.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, które drukarki Canon mogą być najlepszym rozwiązaniem w Twojej sytuacji.

Najlepsza drukarka do drukowania w domu

Laptop i drukarka Canon PIXMA stoją na drewnianym stole w domu. Nad drukarką znajduje się czarna lampa.

Modele Canon PIXMA TS7650i oraz PIXMA TS7750i umożliwiają korzystanie z PIXMA Print Plan1. Ta oparta na subskrypcji usługa automatycznie monitoruje poziom atramentu w drukarce przez Internet i umożliwia dostarczanie zamiennych zasobników przed wyczerpaniem się atramentu.

Wszechstronna drukarka dla dzieci, uczniów i rodziny musi być przystępna cenowo i łatwa w obsłudze. Zaczynając od prostych rozwiązań, drukarka Canon PIXMA TS3450 jest niezwykle łatwa w konfiguracji i obsłudze, wykorzystuje tylko dwie kasety z atramentem FINE (czarny i trójkolorowy) oraz opcjonalne kasety o dużej pojemności, co zapewnia jeszcze większą oszczędność.

PIXMA TS3450 to niewielka i lekka drukarka, ale ma wbudowany skaner do skanowania i kopiowania. Oprócz wysokiej jakości dokumentów, urządzenie umożliwia drukowanie zdjęć bez obramowania o wymiarach 6 x 4 cale, 5 x 5 cali i 7 x 5 cali. Ma również wbudowany moduł łączności Wi-Fi, dzięki czemu możesz drukować z dowolnego miejsca w domu, korzystając z komputera, smartfona lub tabletu.

Drukarka PIXMA TS7650i kompaktową konstrukcję, która zapewnia wyższą wydajność, wszechstronność i łatwość obsługi, oraz wiele przydatnych funkcji i zalet związanych z wydajnością. Kasety drukujące nowej generacji z wbudowanymi głowicami drukującymi umożliwiają szybkie drukowanie z szybkością około 15 obr./min (liczba wydruków na minutę) w trybie monochromatycznym i 10 obr./min w trybie kolorowym. Drukarka ma też nowo opracowany czarny atrament pigmentowy, dzięki czemu jest to pierwsza drukarka Canon do użytku domowego zapewniająca czarny tekst o trwałości porównywanej z osiągami drukarek Canon dla firm. Kopiowanie za pomocą jednego przycisku przebiega równie szybko, a skanowanie bezpośrednio do smartfona lub tabletu odbywa się za pomocą kodu QR wyświetlanego na ekranie dotykowym. Drukarka PIXMA TS7750i automatyczny podajnik dokumentów, który ułatwia skanowanie i kopiowanie wielostronicowych dokumentów. Ponadto dzięki usprawnionemu interfejsowi Switch UI można łatwo przełączać się między różnymi zadaniami charakterystycznymi dla stylu życia, nauki i pracy.

Osoba pracująca przy drewnianym biurku, na którym stoi monitor, klawiatura i drukarka Canon. Na ścianie nad biurkiem przyklejone są różne małe karteczki z zapisanymi na nich notatkami.

Seria Canon PIXMA G2470 obejmuje cztery modele generujące niezwykle niskie koszty eksploatacji, co zapewnia wyjątkowo niski całkowity koszt użytkowania. Widoczny model Canon PIXMA G3470 ma funkcje skanera i łączności Wi-Fi. Wszystkie są łatwe w obsłudze i konserwacji, charakteryzują się dużą szybkością drukowania dokumentów i wysoką wydajnością dzięki uzupełnianym zbiornikom z atramentem MegaTank, co oznacza, że świetnie sprawdzają się we wszystkich zastosowaniach — od uniwersalnego użytku rodzinnego po domowe biuro.

Jeśli jesteś osobą, która dużo drukuje w domu, dostępna jest wydajna i oszczędna alternatywa dla zakupu i wymiany kaset z atramentem. Drukarki atramentowe Canon MegaTank z uzupełnianymi zbiornikami są wyposażone w zbiorniki z atramentem o dużej pojemności, a nie w kasety. Zbiorniki mieszczą ilość atramentu wystarczającą do wydrukowania 6000 czarno-białych arkuszy A4 lub do 7700 kolorowych stron2.

Te urządzenia są nieco droższe od niektórych drukarek opartych na kasetach, ale koszty eksploatacji są znacznie niższe. A kiedy trzeba uzupełnić zbiorniki z atramentem, czynność ta jest szybka, łatwa i bezproblemowa. Atrament jest podawany z butelek grawitacyjnie bez konieczności ściskania, a butelki są wyposażone w dysze o specjalnym układzie, co eliminuje ryzyko wprowadzenia niewłaściwego koloru do niewłaściwego zbiornika.

Drukarki z serii Canon PIXMA G2470 są też szybkie, drukując 11 obr./min (obrazy na minutę) w trybie monochromatycznym i 6 obr./min w trybie kolorowym. Model Canon PIXMA G1430 to drukarka jednofunkcyjna, natomiast Canon PIXMA G2470 ma wbudowany skaner, a Canon PIXMA G3470 obsługuje zarówno skaner, jak i łączność Wi-Fi. Drukarka Canon PIXMA G4470 jest także dostępna z automatycznym podajnikiem dokumentów na 35 arkuszy i funkcją bezpośredniego faksowania.

Najlepsza drukarka dla pracowników domowych i do małych biur

Drukarka Canon MegaTank na drewnianym biurku w małym biurze. W tle widać kilka pracujących osób.

Drukarka Canon MAXIFY GX4040 idealnie nadaje się zarówno do małych biur, jak i biur domowych. Wyposażona jest w ekran dotykowy o przekątnej 6,9 cm, łączność Ethernet i Wi-Fi oraz automatyczny podajnik dokumentów na 35 arkuszy i trójdrożny system podawania papieru, dzięki czemu można przygotować różne podajniki do różnych wydruków. Funkcja automatycznego druku dwustronnego ułatwia również drukowanie dwustronne.

Wiele osób pracuje w domu przynajmniej przez jakiś czas i potrzebuje bardziej biznesowej drukarki zdolnej do wykonywania wielu zadań jednocześnie. Seria MAXIFY firmy Canon, zaprojektowana z myślą o szybkim drukowaniu dokumentów w wysokiej jakości, to idealne rozwiązanie do małego biura. Gama MAXIFY GX firmy Canon to modele MegaTank, które cechują się jeszcze niższymi kosztami eksploatacji dzięki większej wydajności drukowania w kolorze.

Drukarka Canon MAXIFY GX3040 to inteligentny i ekonomiczny wybór. Jest to szybka drukarka „3 w 1”, która idealnie nadaje się do drukowania dokumentów biurowych, oferując druk stron monochromatycznych z szybkością do 19 obr./min i kolorowych z szybkością do 13 obr./min. Ekran LCD o przekątnej 3,4 cm i prosty interfejs przycisków umożliwiają obserwowanie postępu zadania drukowania, wykonywanie samodzielnych zadań kopiowania i sprawdzanie stanu drukarki. Drukarka ma kasetę na 250 arkuszy z przodu, dodatkowy podajnik na 100 arkuszy z tyłu, a także płaską tacę na grubsze materiały. Wyposażona jest również w funkcję automatycznego drukowania dwustronnego i łączność Wi-Fi.

Model Canon MAXIFY GX4040 ma to wszystko, jak i wiele innych funkcji. Jest wyposażony w kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 6,9 cm oraz automatyczny podajnik dokumentów na 35 arkuszy, który ułatwia skanowanie i kopiowanie wielostronicowych dokumentów. Urządzenie jest również wyposażone w niezależne funkcje faksowania oraz obsługuje łączność Ethernet, co ułatwia pracę w sieci, a także łączność Wi-Fi i USB.

Kobieta siedzi z laptopem przy drewnianym biurku. Obok niej znajduje się drukarka Canon MAXIFY.

Modele Canon MAXIFY GX1040 i MAXIFY GX2040 są przeznaczone do pracy w firmach. Podobnie jak modele PIXMA TS7650i i PIXMA TS7750i mają zbiornik konserwacyjny, który użytkownik może szybko i łatwo wymienić. Po zapełnieniu zbiornika konserwacyjnego nie trzeba oddawać drukarki do serwisu, a to pozwala oszczędzać pieniądze.

W przypadku ograniczonego miejsca doskonałym wyborem jest Canon MAXIFY GX1040. Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów i niewielkiej wagi drukarka ma wiele funkcji, a została zaprojektowana specjalnie z myślą o potrzebach pracowników hybrydowych. Ekran dotykowy z możliwością dostosowania umożliwia przypisywanie skomplikowanych, ale często powtarzających się zadań, co ułatwia integrację pracy w domu i w biurze. Drukarka MAXIFY GX1040 jest w pełni obsługiwana z przodu, dzięki czemu można jej używać w małych pomieszczeniach i przy ścianie lub szafce. Mając na uwadze potrzeby firm, zadbaliśmy o bardzo wysoką jakość druku i wyjątkową wytrzymałość. Cztery atramenty pigmentowe są odporne na rozmazywanie i umożliwiają zaznaczanie tekstu zakreślaczami. Urządzenie MAXIFY GX2040 ma automatyczny podajnik dokumentów i faks. Umożliwiają skanowanie, kopiowanie i faksowanie wielostronicowych dokumentów.

Jeśli Twoja praca wymaga wysokiej jakości druku i to w dużej ilości, wtedy idealnym wyborem będzie opcja premium, np. Canon MAXIFY GX6040 lub MAXIFY GX7040. Oba modele ułatwiają drukowanie, skanowanie i kopiowanie dzięki odchylanym, kolorowym ekranom dotykowym o przekątnej 6,9 cm oraz automatycznym podajnikom dokumentów na 50 arkuszy. Drukarka MAXIFY GX7040 może się również pochwalić dodatkowym podajnikiem papieru, który zapewnia łączną pojemność podajników 600 arkuszy, a także funkcjami bezpośredniego faksowania i skanowania dwustronnego.

Najlepsza drukarka dla rodzin i uczniów

Mężczyzna siedzi przy stole i pracuje na laptopie. Obok znajduje się drukarka Canon z arkuszem papieru na tacy wyjściowej.

Drukarka Canon PIXMA TR4650 to idealne urządzenie dla aktywnych rodzin z dziećmi w wieku szkolnym, a także dla studentów. Oferuje pełną gamę funkcji, w tym skaner, automatyczny podajnik dokumentów, autonomiczne funkcje faksowania i automatyczne drukowanie dwustronne.

Jeśli masz w rodzinie dzieci w wieku szkolnym, potrzebujesz drukarki, która jest łatwa w obsłudze do drukowania typowych zadań, ale oferuje również szereg kreatywnych opcji. Uczniom i młodszym dzieciom, a także pozostałym członkom rodziny, wbudowany skaner ułatwi kopiowanie dokumentów i prac artystycznych, a także przesyłanie ich w razie potrzeby do urządzeń mobilnych lub chmury.

Przystępna cenowo drukarka Canon PIXMA TR4650 jest wyposażona w automatyczny podajnik dokumentów na 20 arkuszy, który upraszcza skanowanie i kopiowanie. Ponadto ma funkcję automatycznego drukowania dwustronnego. Jest ona zgodna z wydajnymi i ekonomicznymi kasetami XL — to idealne rozwiązanie dla studentów dysponujących ograniczonym budżetem, którzy muszą drukować w dużych ilościach, na przykład podczas drukowania pracy dyplomowej.

Aby jeszcze bardziej obniżyć koszty eksploatacji, drukarki klasy premium Canon PIXMA G3460 i Canon PIXMA G2470 zapewniają zalety systemu uzupełnianych zbiorników z atramentem MegaTank firmy Canon, w tym długotrwałą pojemność atramentu, która umożliwia wydajne drukowanie i skraca czas przestojów.

Najlepsza drukarka do drukowania zdjęć

Widok z góry na drukarkę Canon i aparat fotograficzny w otoczeniu aranżacji kolorowych odbitek krajobrazowych, podróżniczych i portretowych.

Model Canon PIXMA G640 to drukarka z gamy MegaTank z uzupełnianymi zbiornikami z atramentem, idealna do wysokonakładowego druku zdjęć w formatach do A4 bez obramowania. Sześć atramentów barwnikowych to m.in. błękitny, purpurowy, żółty i czarny, a także czerwony i szary, które zwiększają gamę kolorów i umożliwiają drukowanie zdjęć w czerni i bieli.

Drukarka i monitor firmy Canon na drewnianym biurku. Na ścianie powyżej znajduje się 11 kolorowych, oprawionych w ramki wydruków z jedzeniem.

Oferując niezrównaną jakość zdjęć na papierze błyszczącym i półbłyszczącym, drukarka Canon PIXMA PRO-200 to spełnienie marzeń każdego fotografa. Wyposażona jest w osiem różnych atramentów barwnikowych zapewniających naprawdę nieskazitelne odwzorowanie kolorów i doskonałą rozpiętość tonalną, a także umożliwiających tworzenie spektakularnych odbitek czarno-białych.

Jeśli jesteś studentem fotografii lub zapalonym entuzjastą fotografii, nie ma nic lepszego niż zobaczyć swoje zdjęcia w druku, a nie tylko na ekranie. Odbitki fotograficzne uwieczniają specjalne okazje i wspomnienia w trwałej formie, a także stanowią świetny prezent dla przyjaciół i bliskich. Nawet jeśli chcesz drukować zdjęcia tylko od czasu do czasu, posiadanie drukarki zdolnej do tworzenia błyszczących odbitek fotograficznych daje bardziej natychmiastowe rezultaty niż zamawianie odbitek przez Internet, a także większą kontrolę twórczą nad procesem.

Wykorzystując system MegaTank, który znacznie obniża całkowite koszty drukowania zdjęć, drukarka Canon PIXMA G640 3 w 1 oferuje rozszerzoną gamę sześciu atramentów barwnikowych, co zapewnia lepszy zakres kolorów i odcieni. Komplet atramentów wystarcza na wykonanie do 3800 kolorowych odbitek fotograficznych w jakości laboratoryjnej o wymiarach 6 x 4 cale, nie wspominając o zdjęciach bez obramowania w formatach do A4. W przypadku druku dokumentów zestaw atramentu wystarcza na wydrukowanie do 3700 monochromatycznych lub do 8000 kolorowych stron A43.

Jeśli chcesz drukować duże odbitki w formacie A3+ (33 x 43 cm) bez obramowania oraz prezentować i sprzedawać je na targach i w galeriach, drukarka Canon PIXMA PRO-200 zapewnia niezrównaną jakość druku zdjęć na błyszczącym i półbłyszczącym papierze fotograficznym dzięki ośmiu atramentom barwnikowym. Do papieru matowego oraz papieru do zastosowań artystycznych idealnie sprawdzi się najlepsza w swojej klasie, profesjonalna drukarka Canon imagePROGRAF PRO-300 umożliwiająca drukowanie w formacie A3+. Wykorzystuje ona 10 atramentów pigmentowych, aby zapewnić najwyższą intensywność i wierność kolorów. Obie przedstawione drukarki fotograficzne umożliwiają również tworzenie banerów oraz wydruków panoramicznych o długości do 99 cm.

Najlepsza drukarka do prac artystycznych i rękodzieła

Drukarka ustawiona jest na biurku i drukuje stylizowane zdjęcie motyla, a przy niej dłonie gotowe do odbioru wydruku z podajnika. Obok leży kilka paczek papieru do drukarki i kolorowe wycinanki w kształcie motyla.

Wykorzystaj w pełni możliwości papieru magnetycznego i dwustronnego matowego papieru fotograficznego dzięki drukarce Canon PIXMA TS5350a. To wydajna drukarka do realizacji projektów rękodzielniczych, dająca pełną swobodę twórcom w każdym wieku.

Drukarka Canon zapewnia mnóstwo kreatywnej zabawy dla wszystkich grup wiekowych, od projektów dziecięcych po spersonalizowane kartki z życzeniami, zaproszenia na imprezy, kartki z podziękowaniami i wiele innych. W aplikacji Creative Park firmy Canon znajdziesz do pobrania bezpłatne kolorowanki, labirynty i inne drukowane materiały dostępne w sekcji dziecięcej.

Drukarki Canon PIXMA TS5350a i Canon PIXMA TS7450 idealnie nadają się do projektów artystycznych. Umożliwiają drukowanie na różnych nośnikach, od papieru magnetycznego po dwustronny matowy papier fotograficzny. To samo dotyczy drukarek PIXMA TS7650i i PIXMA TS7750i, które łączą w sobie odporny na rozmazywanie czarny atrament pigmentowy i trzy atramenty barwnikowe w kolorze błękitnym, purpurowym i żółtym.

Jako opcja premium, drukarka Canon PIXMA G640 z sześcioma atramentami barwnikowymi i uzupełnianymi zbiornikami MegaTank doskonale nadaje się do zastosowań artystycznych i rękodzielniczych, ponieważ umożliwia drukowanie zdjęć o najwyższej jakości.

W gamie drukarek atramentowych firmy Canon każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy jesteś młody czy młody duchem, studentem, oddanym rodzicem czy zapracowanym profesjonalistą, na pewno znajdziesz drukarkę Canon, która spełni Twoje oczekiwania.

Aby uzyskać więcej informacji na temat drukarek, które mogą spełnić Twoje potrzeby, skorzystaj również z narzędzia wyboru drukarki firmy Canon.


Autorzy: Matthew Richards i Alex Summersby

 1. Usługa PIXMA Print Plan jest dostępna tylko dla mieszkańców Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Włoch, Norwegii, Holandii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Irlandii i Wielkiej Brytanii.
 2. Wydajność druku jest wartością szacowaną na podstawie niezależnej metody testowej firmy Canon, w ramach której jest stosowana karta ISO/IEC 29103 i symulacja ciągłego drukowania z wymianą zbiorników z atramentem po wstępnej konfiguracji urządzenia.
 3. Wydajność druku jest wartością szacowaną na podstawie niezależnej metody testowej firmy Canon, w ramach której jest stosowana karta ISO/IEC 24712 i symulacja ciągłego drukowania z wymianą zbiorników z atramentem po wstępnej konfiguracji urządzenia.

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • DRUKOWANIE

  Najlepsze drukarki dla studentów

  Każdy student potrzebuje drukarki – poznaj najlepsze dostępne opcje, które spełnią Twoje potrzeby.

 • WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Najlepsza drukarka do domowego biura

  Pracuj w domu bez problemów dzięki drukarkom Canon PIXMA i MAXIFY.

 • DRUKOWANIE

  Najlepsze drukarki firmy Canon do zdjęć

  Niezależnie od tego, czy chcesz prezentować zdjęcia w ramce, w albumie z wycinkami czy na naklejkach, w ofercie Canon znajdziesz drukarkę, która spełni Twoje twórcze potrzeby.

 • WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Często zadawane pytania dotyczące drukarek, atramentu i papieru

  Ekspert firmy Canon Suhaib Hussain odpowiada na często zadawane pytania dotyczące technologii drukowania, atramentu i papieru.