DRUKOWANIE I TWORZENIE

Wydrukuj najważniejsze chwile w życiu na drukarce Canon Zoemini S2

Rozmawiamy z grupą młodych ludzi o wydarzeniach, które miały dla nich największe znaczenie – od samotnych podróży po pierwsze wystawy – i o tym, jak podzielili się własnymi wspomnieniami dzięki aparatowi natychmiastowemu z drukarką Canon Zoemini S2.
Wyciągnięte dłonie trzymają kilka urządzeń Canon Zoemini S2. Jedno z nich drukuje zdjęcie. Inna osoba trzyma czarno-biały wydruk.

Wszyscy przeżyliśmy w życiu coś, z czego jesteśmy szczególnie dumni lub co odmieniło nasze życie. Bez względu na to, czy chodzi o ukończenie studiów, pierwsze wakacje ze znajomymi czy o dobrą ocenę podczas egzaminu, takie osiągnięcia należy uwieczniać i udostępniać.

Znaczenie „wielkiej chwili w życiu” może nie być oczywiste w danym momencie, dlatego warto uchwycić jak największą liczbę wspomnień – dużych lub małych – i dzielić się nimi w mgnieniu oka z przyjaciółmi lub rodziną. Można również dekorować nimi pokój lub rzeczy osobiste, aby przypominały o ważnych wydarzeniach.

Firma Canon rzuciła grupie studentów wyzwanie, w którego ramach mieli przedstawić najważniejsze chwile w życiu na wydrukach. Poznaj wydarzenia, które zmieniły ich życie, i dowiedz się, jak je świętowali, korzystając z aparatu natychmiastowego z drukarką Canon Zoemini S2.

Poznaj grupę

Czworo młodych ludzi pozuje do robionego aparatem z drukarką firmy Canon grupowego autoportretu w parku.

Nasza grupa na zdjęciu uchwyciła moment swego pierwszego spotkania. Aparat z drukarką Canon Zoemini S2 ma lampę pierścieniową i lustro, dzięki czemu idealnie nadaje się do robienia grupowych autoportretów, które można natychmiast wydrukować i wręczyć wszystkim osobom. Niewielkie rozmiary aparatu sprawiają, że jest on wygodny w użytkowaniu.

Canon Zoemini S2, smartfon i kilka wydruków leżących na drewnianej powierzchni. Dłoń obsługująca ekran dotykowy w smartfonie.

Canon Zoemini S2 może być używany jako aparat natychmiastowy i drukarka, dzięki czemu można drukować zapisane zdjęcia za pomocą aplikacji Canon Mini Print.

W skład naszej grupy wchodzi czworo studentów uczących się na Uniwersytecie Cardiff w Walii: studenci studiów magisterskich Ashvin Tiwana, Megan Gaen i Shubhangi Dua oraz studentka pierwszego roku kierunku muzycznego Evie Ingles. Wspólnie udostępnili i wydrukowali najwspanialsze momenty ze swojego życia.

Grupa wykorzystała do tego Canon Zoemini S2, inteligentny, miniaturowy aparat z kompaktową drukarką fotograficzną „2 w 1”, który doskonale nadaje się do zapisywania cennych wspomnień. Czas drukowania wynoszący około 50 sekund pozwala niemal natychmiast uzyskać wydruk zdjęcia, a aplikacja Canon Mini Print pozwala udoskonalać zdjęcia i przekształcać je w małe dzieła sztuki.

Ashvin Tiwana

Osoba korzystająca z aplikacji Canon Mini Print w smartfonie w celu wydrukowania zdjęć na okrągłych naklejkach. Stół w tle jest pełen wydruków z urządzenia Canon Zoemini S2.

– Bardzo podobało mi się drukowanie zdjęć na urządzeniu Canon Zoemini S2” – mówi student Ashvin Tiwana. – Bardzo przydatna jest możliwość dodawania tekstu w aplikacji Canon Mini Print. Ułatwia oznaczanie odwiedzonych miejsc. Napis na zdjęciu zawsze przypomni konkretną nazwę.

Mężczyzna uśmiecha się do aparatu, trzymając przed twarzą małe wydruki zdjęć z wakacji.

Przesuwany przełącznik w górnej części urządzenia Canon Zoemini S2 umożliwia przełączanie między trybami, w tym trybem krajobrazu bez lampy błyskowej, portretem z automatyczną lampą błyskową oraz autoportretem z lampą pierścieniową.

Ashvin za ważny moment uznał wycieczkę po Wietnamie. Uwielbia podróżować samotnie i poznał już wiele różnych kultur. Jego pierwszą samotną podróżą był wyjazd do Francji, a od tego czasu podróżował także po Kambodży, Wietnamie i Irlandii.

– Jestem szczęściarzem, bo od 19 roku życia mogę podróżować po całym świecie – mówi. – Najlepszą rzeczą w samotnym podróżowaniu jest to, że nie trzeba dostosowywać się do planu innych osób. Można odkrywać i poznawać nowe rzeczy zgodnie z własnymi upodobaniami.

Zdjęcie, które wybrał do wydrukowania, zostało zrobione podczas podróży do Wietnamu w 2020 roku. Uczestniczył wtedy w wycieczce łodzią po Zatoce Ha Long.

– Bardzo podobał mi się pobyt w Wietnamie. Podczas tej wycieczki łodzią nawiązałem znajomość z fantastyczną osobą, z którą nadal utrzymuję bliski kontakt – mówi. – To wzmocniło moje zamiłowanie do samotnych podróży. Można wtedy poznać wspaniałych ludzi i nawiązać wyjątkową więź nie tylko ze zwiedzanymi miejscami, ale także ze spotykanymi ludźmi.

Dłonie przyklejające okrągłe naklejki na tył smartfona.

– To wspaniała sprawa, że aplikacja Canon Mini Print umożliwia dodawanie ramek, filtrów i naklejek – mówi Ashvin.

Aby z dumą zaprezentować jedno z ulubionych wspomnień, Ashvin zdecydował się wydrukować zdjęcie, korzystając z papieru z okrągłymi naklejkami Canon ZINK o średnicy 1,3 cala. Przykleił wydruk oraz inne zdjęcia z tyłu telefonu, aby codziennie przypominały mu o podróżach. Aparat z drukarką Canon Zoemini S2 i papier samoprzylepny są na tyle małe i lekkie, że można zabrać je ze sobą w podróż, by natychmiast wydrukować wspomnienia.

Evie Ingles

Czarny futerał na banjo jest oparty o ścianę z białych kafli, a osoba umieszcza na niej okrągłe naklejki Canon.

– Urządzenie Canon Zoemini S2 sprawia wielką frajdę – mówi Evie Ingles, studentka muzyki. – Jest małe i kompaktowe, dzięki czemu można je łatwo przenosić. Można nim robić zdjęcia. Można też drukować zdjęcia ze smartfona – to bardzo proste.

Kobieta patrzy w stronę aparatu. Przed swoją twarzą trzyma mały wydruk, na którym widać ją na scenie.

Dla Evie wielki moment na scenie był nie tylko udanym koncertem, ale również ważnym doświadczeniem. – To była jedna z najwspanialszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiłam. To kamień milowy w kontekście moich występów i mojej pewności siebie – mówi.

Evie na wielki moment w życiu wybrała swój pierwszy koncert. Chciała uwiecznić to wspomnienie poprzez naklejenie wydruku z Canon Zoemini S2 na futerał banjo, tak aby wspomnienie towarzyszyło jej na kolejnych występach.

– To prawdopodobnie mój największy dotychczasowy występ – wyjaśnia. – Był to wspólny koncert zorganizowany przez Uniwersytet Cardiff. Dla mnie to ogromne przeżycie, ponieważ śpiewałam na wielkiej scenie przed dużą publicznością.

Evie nie tylko śpiewa, ale gra także na saksofonie, klarnecie, flecie, banjo i fortepianie. Do wygenerowania odbitki na futerał banjo Evie użyła samoprzylepnego papieru do urządzenia Canon Zoemini S2. Wydrukowała również zdjęcia na papierze z okrągłymi naklejkami Canon ZINK o średnicy 1,3 cala, aby dodatkowo udekorować swój futerał.

– Lubię naklejać na futerał banjo naklejki zespołów, więc dodałam tam również mój wydruk z urządzenia Canon Zoemini S2 – mówi. – Będzie przypominał mi o tym ważnym wydarzeniu podczas kolejnych imprez.

Evie chętnie skorzystała również z aplikacji Canon Mini Print i dodała ramkę do swojego zdjęcia. – Jest bardzo łatwa w obsłudze – mówi. – Połączenie urządzenia Canon Zoemini S2 przez Bluetooth było proste. Dodałam do zdjęcia wspaniałą ramkę, która miała taki sam schemat kolorów jak zdjęcie i naprawdę je uatrakcyjniła.

Megan Gaen

Para dłoni trzyma urządzenie Canon Zoemini S2, a na smartfonie wyświetlana jest aplikacja Canon Mini Print z fotografią z ukończenia studiów.

Studentka Megan Gaen świetnie bawiła się funkcjami aplikacji Canon Mini Print. Korzystając z ustawienia samowyzwalacza i zdalnie sterowanej migawki, można sprawdzić podgląd na żywo, spersonalizować obraz i stworzyć kolaż.

Kobieta przypina małe czarno-białe zdjęcie do światełek choinkowych, na których są już przypięte inne zdjęcia.

Megan przekonała się, że urządzenie Canon Zoemini S2 jest naprawdę łatwe w obsłudze. Studentka w swym pokoju w akademiku prezentuje wydruk przypięty do światełek choinkowych.

Megan na swój wielki moment wybrała domową uroczystość z okazji ukończenia studiów licencjackich. Podobnie jak w przypadku wielu innych studentów pandemia Covid-19 miała duży wpływ na uniwersyteckie życie Megan. Cała sytuacja spowodowała odwołanie uroczystości wręczenia dyplomów na Uniwersytecie w Southampton.

– Moją wielką chwilą w 2021 roku było ukończenie studiów licencjackich w zakresie języka niemieckiego i języka hiszpańskiego – mówi. – Mogliśmy wypożyczyć stroje, więc zorganizowałam małą uroczystość zakończenia studiów w domu z rodzicami. Zrobiliśmy kilka ładnych zdjęć. To było bardzo ważne, ponieważ studia wymagały czterech lat ciężkiej pracy. Świętowanie było zasłużone.

Megan zawiesi wydruk w swym pokoju w uniwersyteckim akademiku, a ponadto umieści dodatkową odbitkę w domowej galerii zdjęć. – Zdjęcie ma czarno-biały klimat, więc użyłam aplikacji Canon Mini Print, aby dodać filtr czarno-biały. To przydatne rozwiązanie. Nie trzeba martwić się o edycję zdjęcia na komputerze – wyjaśnia.

Megan drukowała zdjęcia zapisane w smartfonie, ale z tyłu urządzenia Canon Zoemini S2 znajduje się przycisk filtra, który umożliwia przejście z trybu zdjęć kolorowych na tryb zdjęć czarno-białych. Ponadto za pośrednictwem aplikacji można połączyć się z Facebookiem, Instagramem i Zdjęciami Google i wydrukować zdjęcia z tych platform.

– Dodawanie małych naklejek, filtrów i ramek było naprawdę fajne. Zdjęcia można personalizować zgodnie z własnymi preferencjami – mówi. – Wszystko przebiegło szybko i bez problemów. Nie trzeba było czekać na wyschnięcie atramentu.

Shubhangi Dua

Młoda kobieta siedząca na wiklinowym krześle z dumą trzyma obraz. Na jej kolanach i obok niej są jeszcze dwa kolorowe obrazy.

Studentka Shubhangi Dua wykorzystała urządzenie Canon Zoemini S2 do wydrukowania serii zdjęć ze swej debiutanckiej wystawy. – Nigdy wcześniej nie rozważałam sztuki jako zawodu, ale po tej wystawie czuję, że mogę nazywać siebie artystką – mówi.

Shubhangi jest ambitną artystką, więc nic dziwnego, że ważny moment z jej życia jest związany z kreatywną pasją. Niedawno na Fringe Arts Festival w angielskim Bath spełniła dziecięce marzenie o swej pierwszej wystawie.

– Na swój wielki moment wybrałam ten obraz [patrz powyżej], ponieważ to dzieło z mojej pierwszej wystawy – mówi. – Sam widok mojego dzieła, które wisiało na ścianie pośród wielu obrazów wielu innych utalentowanych artystów, dał mi poczucie sukcesu i uznania za ciężką pracę, jaką w to włożyłam. Ten moment jest również ważny dlatego, że przez wiele lat myślałam, że nie jestem wystarczająco dobra, aby być artystką. Cieszę się, że się myliłam.

Canon Zoemini S2 leży frontem do dołu na kolorowych grafikach obok małej naklejki z dziełem sztuki umieszczanej w dzienniku.

Shubhangi drukuje zdjęcie przedstawiające ważne wydarzenie z jego życia. Chce je umieścić w swoim dzienniku. Czas ładowania akumulatora modelu Canon Zoemini S2 wynosi około 120 minut. Zdjęcia można drukować także podczas ładowania.

Kobieta w szarym płaszczu uśmiecha się w stronę aparatu. Przed kobietą widać dłoń z małym wydrukiem przedstawiającym artystyczne zdjęcia.

Przycisk obrysu umożliwia dodanie do wydruku białego lub niestandardowego obramowania.

Shubhangi wydrukowała również dwa obrazy z wystawy, które miały dla niej bardzo osobiste znaczenie. – Te dwa obrazy w zamierzeniu mają patrzeć na siebie wzajemnie – wyjaśnia. – Ten większy, to moja mama, a mniejszy to ja, gdy byłam młodsza.

W aplikacji Canon Mini Print jest dostępna szeroka gama naklejek, od kwiatów po zwierzęta. Shubhangi wykorzystała aplikację, aby dodać do swoich obrazów naklejki z kwiatami wprowadzające element związany z naturą. – Umieszczę wydruki w moim dzienniku. Dodatkowe odbitki zamierzam umieścić w pokoju na tablicy osiągnięć, aby przypominały mi o tym, czego dokonałam – mówi.


Bez względu na to, czy chcesz opowiedzieć o swojej „wielkiej chwili” i pokazać ją światu, czy też zachować wspomnienia w osobistym dzienniku, Canon Zoemini S2 i pozostałe produkty z serii Canon Zoemini są idealne do tworzenia wydruków, które można prezentować w domu, umieszczać na swoich urządzeniach, a także udostępniać przyjaciołom i rodzinie. Na co jeszcze czekasz? Nie zapomnij udostępnić swoich prac pod hashtagiem #FreeYourStory, z oznaczeniem @canonemea.Autorka: Tamzin Wilks

Powiązane produkty

Powiązane artykuły