TWÓRCZE DRUKOWANIE

6 sposobów na kreatywną pracę z drukarką PIXMA

Uatrakcyjnij swój dom, styl i sprzęt, korzystając z pomysłów na rodzinne drukowanie i tworzenie z papieru.
Zabawa z drukarką dla każdego

Myślisz, że Twoja drukarka rodzinna służy tylko do wydruku dokumentów i zdjęć? Warto zweryfikować ten pogląd. Drukarka Canon PIXMA umożliwia realizację kreatywnych pomysłów – od domowych książek z przepisami i atrakcyjnych dekoracji na sprzęt po spersonalizowane ubrania i halloweenowe ozdoby.

Aimee Graham, artystka tworząca prace z papieru i prowadząca warsztaty dotyczące origami i papierowych kwiatów, uważa, że druk zapewnia nieograniczone możliwości. „Wytwarzaniem produktów z papieru zajmuję się od wielu. Jest to dla mnie twórcza platforma do tworzenia czegoś z niczego” – mówi. „Ponieważ papier jest tak wszechstronny, można z niego korzystać w dwuwymiarowy i trójwymiarowy sposób – wszystko zależy od naszej wyobraźni. Dla osób, które są nieco mniej kreatywne, stworzenie czegoś z niczego może być trudne. Drukowanie to dobry punkt wyjścia, które niweluje trudności”.

Aimee uważa, że druk i praca z papierem pomagają uwolnić drzemiącą w nas kreatywność – to znakomity sposób na umacnianie więzi rodzinnych. „Wszyscy mamy w sobie twórczą pasję, ponieważ byliśmy kreatywni jako dzieci” – mówi. „Tracimy tę cechę, gdy w dorosłym świecie spadają na nas rozmaite obowiązki. Kreatywna praca jest źródłem dobrej zabawy i zapewnia równowagę w życiu. W ten sposób można umacniać rodzinne więzi. Dotyczy to np. rodziców i dzieci, ale także więzi, jaką może mieć osoba dorosła z ukrytym w niej dzieckiem. To coś niesamowitego”.

Aby uczcić przypadający 20 października 2021 r. Międzynarodowy Dzień Druku, udostępniamy wybrane szablony umożliwiające kreatywną pracę z drukarką PIXMA.

1. Delikatna papieroplastyka

Stojąca na drewnianym stojaku obok drukarki Canon PIXMA mała drewniana rama zawierająca trzy kolorowe motyle 3D wykonane z papieru.

„Nie ma znaczenia, co tworzysz. Ważne, żeby coś tworzyć” – mówi Aimee Graham, artystka, która stworzyła tę piękną ramkę z motylami. Aimee zajęła się papieroplastyką, gdy mieszkała w Japonii, a teraz wykorzystuje tę formę sztuki – obok medytacji i jogi – jako sposób na poprawę swojego zdrowia psychicznego.

Aimee, która prowadzi poradnik dotyczący origami na swoim profilu na Instagramie, stworzyła dzieło 3D z motywem motyli za pomocą drukarki z serii Canon PIXMA TS5350a i uważa, że drukowanie własnych dekoracji może mieć efekt terapeutyczny. „Myślę, że papieroplastyka to kolejny sposób na relaksujące zajęcie” – mówi. „Niektórzy medytują, niektórzy ćwiczą jogę. Robię obie te rzeczy, a teraz wykorzystuję też moją kreatywność jako element poprawy zdrowia psychicznego”.

Aimee pobrała i wydrukowała trójwymiarowe naklejki ścienne z serwisu Canon Creative Park w ramach projektu przedstawiającego motyle w słoiku. Na bezpłatnej stronie internetowej znajduje się również wiele innych atrakcyjnych owadów, w tym biedronki, żuki i ważki, które można wydrukować, wyciąć, skleić i złożyć w trójwymiarowe zabawki i ozdoby.

W celu stworzenia eleganckiej ramki z motylami Aimee wydrukowała szablony, które sama pobrała z sieci. Następnie pokolorowała skrzydła farbami akwarelowymi i pisakami, a inspirację stanowiły naklejki z Creative Park. Mówi, że kolorowanie to część, w której projekty naprawdę ożywają.

„Można używać dowolnych przyborów do kolorowania – akwareli, markerów, ołówków – nie ma to znaczenia, ponieważ można ich używać razem lub na różne sposoby. Kolorowanie to czysta przyjemność”.

2. Niech rozpocznie się gra

Dwie dziewczynki prezentują papierowe elementy do gry w piłkę nożną.

Chcę też pomagać ludziom w wyzwalaniu ich kreatywności. Poczucie sukcesu po utworzeniu papierowych elementów ustępuje miejsca jedynie dobrej zabawie, jaka temu towarzyszy.

Ręcznie tworzone materiały do gry umożliwiają wspólną zabawę podczas składania i grania. Dzięki Canon Creative Park cały proces jest prosty, a koszty są niskie.

Blogerka Fariba Soetan wraz z rodziną przekształciła swój dom w świat sportu. „Zdecydowaliśmy się na koszykówkę i piłkę nożną, częściowo dlatego, że zapowiadała się dobra zabawa, ale także z uwagi na niezbyt duży poziom trudności jak na pierwszy raz – dzieci mogą oswoić się z koncepcją składania”.

Korzystając z aplikacji Creative Park lub pobierając pliki z serwisu Creative Park bezpośrednio do komputera, można wybrać ulubione projekty, wydrukować je bezpośrednio na domowej drukarce, a następnie złożyć przed rozpoczęciem zabawy.

Zespół twórców potrzebuje tylko nożyczek, kleju, linijki do utworzenia miejsc zagięcia, a także starego długopisu i instrukcji gry. Następnie wystarczy skorzystać z linii cięcia i zagięć oraz miejsc klejenia, aby zacząć działać.

3. Wystrój wnętrza

Mężczyzna wieszający na suficie pokoju dziecięcego ręcznie wykonaną, trójwymiarową karuzelę z dinozaurami.

„Chcę tworzyć zabawne, unikalne i zrównoważone projekty, które można wykorzystać jako osobiste akcesoria lub dekoracje w domu. Chcę też pomagać ludziom w wyzwalaniu ich kreatywności” – mówi Aimee.

Nadaj swojemu domowi nowy wygląd, tworząc dekoracje wnętrz za pomocą drukarki PIXMA. W witrynie Creative Park znajdziesz przystępne akcesoria, dzięki którym upiększysz salon i dziecięce sypialnie.

„Używam papieru do celów dekoracyjnych. Tworzę dekoracje ścienne lub stołowe, a także elementy biżuterii” – mówi Aimee.

Wystarczy przejść do sekcji „Dom i życie” w witrynie lub aplikacji Creative Park, aby wybrać, pobrać i wydrukować szablon. Dzięki szablonom – od wiszących modeli do pokoju dziecięcego po naklejki ścienne 3D, chorągiewki urodzinowe, rzeźby ścienne i ozdoby na kafelki – można odmienić wygląd domu.

4. Wydrukuj własną książkę z przepisami

Mężczyzna i chłopiec siedzą przy stole kuchennym, na którym znajduje się drukarka i duża, stworzona w domu książka z przepisami, a otaczają ją wydrukowane zdjęcia potraw.

Uwolnij drzemiącego w Tobie szefa kuchni – wydrukuj własne przepisy i stwórz książkę kucharską. Zawsze będziesz mieć pod ręką przepisy na ulubione potrawy, a dodatkowo będą z nich mogli korzystać znajomi i członkowie rodziny.

Czy masz kolekcję rodzinnych przepisów, która aż prosi się o stworzenie pięknej książki? Przekaż swoje ulubione pomysły na dania w domowej książce kucharskiej – a jeśli lubisz fotografię kulinarną, możesz dodać zdjęcia.

Londyńska fotograficzka kulinarna Natasha Alipour-Faridani dzieli się swoimi najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi tworzenia fotoksiążki z przepisami przy użyciu drukarki Canon PIXMA z serii TS3350 oraz aplikacji Canon Easy-PhotoPrint Editor, która zawiera pomysłowe szablony książek kucharskich.

„Zależało mi na przepisach, w przypadku których dania będą mienić się jaskrawymi kolorami” – mówi Natasha. „A jeśli jedzenie wygląda mało imponująco, dobrym rozwiązaniem jest wykonanie zdjęcia z góry. Zawsze upewniam się, że na ujęciu jest coś, co wykracza poza krawędź kadru – może to być tylko krawędź talerza, ale wzmacnia to wrażenie, że jest to ujęcie o otwartym charakterze”.

Stwórz książkę, która będzie naprawdę niepowtarzalna – może to być pamiątka rodzinna, prezent dla smakosza lub pamiętnik w formie albumu z potrawami próbowanymi w trakcie podróży.

5. Świąteczna zabawa

Nad stołem z halloweenowymi dekoracjami wisi napis „Happy Halloween”.

„W serwisach Pinterest, YouTube, Instagram i TikTok można obserwować mnóstwo osób. Temat jest obecny wszędzie” – mówi Aimee. „Jest tyle miejsc, w których można znaleźć twórczą inspirację”.

„Pomysły na świąteczne prace z papieru są niezliczone, a wszystkie niosą uczucie nostalgii” – mówi Aimee o zabawnych pomysłach na takie wydarzenia jak urodziny, wesela, Wielkanoc, Halloween i Boże Narodzenie. „Zawsze reagujemy na rzeczy wywołujące nostalgię, a okresy świąteczne są bardzo ważne, zwłaszcza w kontekście wydarzeń z ostatnich dwóch lat. Ludzie stają się sobie bliżsi”.

Wydrukuj własny upiorny baner, papierowy lampion z dyni, kartki i maski wiedźmy na Halloween, korzystając z aplikacji lub witryny Creative Park. W tym poradniku dotyczącym materiałów do druku na Halloween pokazujemy, jak przygotować paznokcie na Halloween, korzystając z gotowych do wydrukowania, „upiornych” naklejek na paznokcie. Możesz także spróbować zrobić własne papierowe dekoracje stołowe lub wieńce na Halloween, aby naprawdę poczuć upiorny nastrój tego święta.

Aby poznać więcej pomysłów na prace z papieru, obserwuj nas w serwisie Pinterest. Udostępniaj swoje dzieła w serwisach społecznościowych z użyciem hasztagu #MadeWithPIXMA.Autorka: Lorna Dockerill

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Stwórz personalizowany prezent

  Canon Photo Cube ułatwia stworzenie prezentu pełnego szczęśliwych wspomnień.

 • DRUKOWANIE I TWORZENIE

  Artystyczne rękodzieło z papieru

  Artysta Zack McLaughlin czerpie inspirację z szablonu zimorodka zwyczajnego w aplikacji Canon Creative Park.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Drukowanie list, planów i celów

  Postaw na kreatywność dzięki drukarce Canon PIXMA. Utrzymuj porządek i planuj z głową przez cały rok.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Tworzenie układu słonecznego z papieru

  Poświęć trochę czasu na ponowne nawiązanie kontaktu, naukę i zabawę, korzystając z kolekcji papierowych rękodzieł o tematyce kosmicznej z Creative Park.