TWÓRCZE DRUKOWANIE

Stwórz sypialnię z motywami dinozaurów dzięki papierowym dekoracjom nadającym się do recyklingu

Dekorowanie domu nie jest zadaniem tylko dla dorosłych. Dzięki serwisowi Canon Creative Park cała rodzina może zaangażować się w nadanie dziecięcej sypialni prehistorycznego charakteru – małym kosztem.
Szablony dinozaurów wydrukowane z serwisu Canon Creative Park leżą na stole. Widać dłoń sięgającą po jeden z nich.

Podobnie jak dorośli dzieci uwielbiają wyrażać swoją kreatywność i osobowość poprzez otaczającą je przestrzeń. Sypialnia młodej osoby nie jest tylko miejscem, w którym zasypia ona po zakończeniu długiego dnia. To tam odrabia lekcje, tam się bawi, tam nocują jej znajomi – to mały dziecięcy wszechświat. Nie ma lepszego sposobu na nadanie tej przestrzeni wyjątkowo charakteru niż dodanie własnoręcznie stworzonych rękodzieł. Wystarczy do tego serwis Canon Creative Park, drukarka PIXMA, odrobina papieru i nożyczki.

Wybierz motyw

Osoba dorosła z dzieckiem tworzą papierowe dinozaury pobrane z witryny Canon Creative Park i wydrukowane na drukarce Canon PIXMA.

Tata Chee i starszy syn Okkie wycinają dinozaury. „Bardzo się to spodobało całej naszej rodzinie. Wybór dinozaurów obejmował zarówno podstawowe modele, z którymi Elon sobie poradził, jak i bardzo trudne szablony, które stanowiły wyzwanie i dla nas” – mówi Chee.

Sypialnię można udekorować na różne sposoby, np. za pomocą wzorzystych zasłon, atrakcyjnej pościeli, ściennych malowideł lub oprawionych wydruków. Jednak nadążanie za zmieniającymi się zainteresowaniami dzieci może być trudne. W jednej chwili wszystko kręci się wokół kosmosu i astronautów, w następnej wokół piratów, a zanim się obejrzysz, na tapetę wchodzą dinozaury. Przemalowywanie ścian i kupowanie nowej pościeli lub dzieł za każdym razem może być kosztowne, ale teraz możesz przeprowadzić w sypialni dziecka prehistoryczną metamorfozę w bardziej przystępny sposób.

Warto wypróbować papierowe dekoracje. Gdy zmienią się zainteresowania dzieci, dekoracje można poddać recyklingowi, a następnie zrobić kolejne. Tysiące darmowych szablonów, w tym łatwe do zrealizowania przez dzieci pomysły na wyroby z papieru, można znaleźć w aplikacji Canon Creative Park oraz na stronie internetowej. Początkujący paleontolodzy będą szczególnie zachwyceni dostępnymi wzorami dinozaurów. Wybierz pełnowymiarową maskę pteranodona lub triceratopsa albo papierową postać apatozaura. Jeśli dzieci chcą wykonać idealną rozkładaną kartkę urodzinową, mogą umieścić na niej T-Rexa. Chee-Chiu Lee i jego dwaj synowie, Elon (7) i Okkie (11), wypróbowali szablony z witryny.

Przygotuj się, by stworzyć własne dzieło z motywem dinozaura na ścianie

Z drukarki Canon PIXMA wyłania się szablon papierowego dinozaura, a z boku widać ukończony model T-Rexa oraz rośliny doniczkowe.

Drukarka serii Canon PIXMA TS5350a doskonale nadaje się do tworzenia nie tylko rękodzieł z papieru, ale także etykiet. Co więcej, umożliwia drukowanie bezpośrednio ze smartfona.

Dziecko używa nożyczek do wycinania szablonu dinozaura pobranego z serwisu Canon Creative Park i wydrukowanego na drukarce Canon PIXMA.

Tworzenie rękodzieł daje dużą satysfakcję. Zachęcanie dzieci do robienia rzeczy dla siebie od najmłodszych lat może zaszczepić w nich niezależność i wytrwałość, która mogą pomóc im w późniejszym życiu.

Jedną z największych zalet tworzenia papierowych dinozaurów jest to, że nie potrzeba do tego nowego czy skomplikowanego sprzętu. W przypadku każdego szablonu trzeba sprawdzić instrukcje – niektóre mogą wymagać dodatkowych materiałów, takich jak sznurek, gumki, klej lub pisaki do kolorowania – ale ogólnie rzecz biorąc, będą potrzebne następujące elementy:

Wybierz dinozaurowe dekoracje

Dziecko używa brązowego ołówka do kolorowania rysunku z dinozaurami.

Szablony do kolorowania z motywem dinozaurów są również dostępne w serwisie Creative Park. Mogą one być świetnym sposobem na rozwijanie kreatywności dzieci. Dorośli mogą zajmować się bardziej skomplikowanymi częściami budowy i instalacji. Tutaj siedmioletni Elon z radością uatrakcyjnia wydruk dinozaura.

Ręce dorosłego człowieka konstruują papierowy model dinozaura z serwisu Canon Creative Park, wydrukowany na drukarce Canon PIXMA. Z tyłu widać opakowanie papieru fotograficznego marki Canon.

Czy wiesz, że szczątki dinozaurów zostały znalezione na wszystkich siedmiu kontynentach? Podobno stegozaur miał mózg wielkości orzecha włoskiego. Tworzenie dinozaurowych dekoracji do sypialni jest dobrą okazją do przekazania takich ciekawostek dzieciom.

Gdy już przygotujesz narzędzia, czas wybrać wzory w aplikacji Canon Creative Park, pobrać szablony i wydrukować je na drukarce PIXMA. Do wyboru jest wiele wzorów – od uroczej papierowej karuzeli, która spodoba się mniejszym dzieciom, po plakaty przedstawiające T-Rexa szczerzącego wielkie, straszne zęby. Te szablony przypadną do gustu starszym dzieciom. Jedenastoletni Okkie uznał tworzenie rękodzieł za szczególnie interesujące. „Zwłaszcza gdy widział, jak papierowe zakładki łączą się ze sobą, tworząc trójwymiarową magię” – mówi Chee.

Przy okazji wybierania szablonów można porozmawiać o gatunkach dinozaurów i o tym, dlaczego wolimy jedne od drugich. Można się przy tym wiele nauczyć.

To ćwiczenie może również skłonić dzieci do kreatywnego myślenia o kolorach. Może zechcą wybrać własną kolorystykę lub uzupełnić kolory, które już mają na swoich ścianach i zasłonach. Może to być również impuls do rozmowy na temat koła barw oraz tego, jak przeciwstawne kolory, na przykład niebieski i pomarańczowy, pasują do siebie. Chociaż mamy pewne wyobrażenia o tym, jak wyglądały dinozaury, naukowcy nie wiedzą, jakiego były koloru. Serwis Creative Park oferuje kolorowanki dla dzieci, więc mogą puścić wodze fantazji. Może istniał też błyszczący dinozaur w tęczowych barwach?

Jeśli dzieci uwielbiają robić sobie selfie, możesz wydrukować zestaw jurajskich rekwizytów fotograficznych, zachęcić wszystkich do przybrania pozy i stworzenia własnych prehistorycznych portretów, które można umieścić na ścianie lub tablicy korkowej.

Wykonane z góry zdjęcie aparatu Canon umieszczonego na drukarce Canon PIXMA z kolażem zdjęć w tle.

CANON CLUB

Wyjątkowa społeczność twórców podzielających Twoje zainteresowania. Realizuj swoją pasję ze wsparciem, z inspiracją i z korzyściami. Przystąpienie do klubu jest bardzo proste. Kup produkt. Zarejestruj się. Dołącz do Canon Club

Zbierz całą rodzinę do wspólnego tworzenia

Ręce dorosłej osoby konstruują głowę T-Rexa. Ręce dziecka wycinają prostego dinozaura w stylu origami.

Serwis Canon Creative Park zawiera szeroki wybór prostych projektów dinozaurów w stylu origami. Są one idealne dla młodszych dzieci, ponieważ nie wymagają żadnego klejenia ani wycinania. Dzięki temu dorośli mogą uczestniczyć w zabawie, pracując nad bardziej zaawansowanymi strukturami, takimi jak głowa T-Rexa.

Osoba dorosła przyczepia lampkę nocną w kształcie T-Rexa do białej ściany sypialni.

W serwisie Canon Creative Park dostępnych jest wiele bardziej skomplikowanych projektów. Można z nich tworzyć złożone dinozaury z myślą o inspirującym wystroju wnętrza. Tę głowę T-Rexa można umieścić na ścianie, tworząc zasilaną bateriami lampkę nocną. „Elon uwielbia głowę dinozaura w sypialni z lampką w środku” – mówi Chee. „Pokazuje ją wszystkim znajomym, którzy go odwiedzają".

Każdy szablon zawiera instrukcje krok po kroku (do wydrukowania). Można z nich korzystać podczas pracy. Liczba gwiazdek określa poziom trudności. Dostępne są też informacje o przybliżonym czasie realizacji projektu. Projekty cechują się różnym poziomem trudności, więc każdy – od dzieci rozpoczynających naukę po dziadków – znajdzie coś dla siebie. „Wybieranie i drukowanie dinozaurów dało chłopcom poczucie, że tworzą coś od podstaw” – mówi Chee.

Dzieci mogą samodzielnie zająć się prostszymi szablonami, takimi jak urocze triceratopsy w stylu origami czy prosty minidinozaur. Warto im jednak pomóc w przypadku trudniejszych szablonów, takich jak trójwymiarowy stegozaur. Różne projekty można łatwo dostosować do poziomu umiejętności dzieci. „Okkie dał sobie radę ze skomplikowanymi wycinankami i sklejaniem całości” – mówi Chee.

Niektóre modele, jak składany papierowy tyranozaur oraz stegozaur napędzany elastycznymi gumkami, mają ruchome części, przez co wnoszą element inżynierii i fizyki do pakietu edukacyjnego.

Udekoruj pokój i podziel się swoimi dziełami

Para rąk przypina do ściany kolorowy rysunek dwóch dinozaurów. Z przodu widać umieszczone na stole dinozaury, które złożono z szablonów pobranych z serwisu Canon Creative Park.

Tworzenie papierowych figurek dinozaurów może być przyczynkiem do ciekawych rozmów na tematy związane z historią, nauką i zmianami klimatu. To świetny sposób na uzupełnienie wiedzy wyniesionej ze szkoły.

Utworzony z szablonu pobranego z serwisu Canon Creative Park dinozaur spoczywa na roślinie doniczkowej. Wokół widać inne rośliny.

Znalezienie zabawek i dekoracji pozbawionych plastiku może być trudne. Te papierowe szablony dinozaurów umożliwiają zmianę wystroju bez wpływu na środowisko. Materiały uszkodzone podczas zabawy można poddać recyklingowi. Takie zabawki można umieścić także przy roślinach domowych, aby papierowi roślinożercy mieli odpowiednie siedlisko.

Warto zapytać dzieci, jak chciałyby wyeksponować papierowe dinozaury, aby uzyskać optymalny efekt. Przykładem może być galeria ścienna z wydrukami dinozaurów. Możecie wspólnie zadecydować o tym, gdzie każdy z nich będzie wyglądałby najlepiej. Być może chciałyby stworzyć wiele modeli dinozaurów albo własną dioramę minidinozaurów. Coś takiego świetnie wygląda na półce, biurku lub komodzie, a dzieci mają szybki dostęp do zabawek. „Chłopcom podobało się ustawianie dinozaurów w otoczeniu roślin domowych” – wyjaśnia Chee.

Dorosła osoba trzyma model głowy T-Rexa zbudowany z szablonu pobranego z witryny Canon Creative Park i razem z dzieckiem podziwia efekty pracy.

Zamiast telewizora lub konsoli do gier następnym razem, gdy dziecko się nudzi, spróbuj postawić na papierowe rękodzieło. Taka zabawa wzmacnia więzi międzyludzkie i pomaga się zrelaksować. Może też poprawić koncentrację i ułatwić wyrażenie uczuć. Co więcej, sama w sobie jest satysfakcjonującym doświadczeniem.

Następnym razem, gdy za oknem będzie lał deszcz lub będziesz szukać zajęcia na weekendowe popołudnie, nie musisz wydawać pieniędzy na drogie formy aktywności. Tworzenie dinozaurów z papieru to nie tylko zabawa. Dzieci mogą rozwijać cały szereg umiejętności, takich jak kreatywność, koncentracja, wykonywanie instrukcji i praca zespołowa. Będą zachwycone, gdy zobaczą rezultaty – sypialnie lub miejsca do zabawy, do których utworzenia przyłożyły rękę. Gdy ich gusta się zmienią, wystarczy wrócić do serwisu Canon Creative Park i skorzystać z szablonów odpowiadających nowym zainteresowaniom.

Dzięki prehistorycznym stworom z szablonów dostępnych w serwisie Canon Creative Park ekonomiczne dekorowanie sypialni dziecka jest teraz bardzo proste. Po zakończeniu pracy można zrobić zdjęcie i udostępnić je z hasztagiem #MadeWithPixma, aby zainspirować innych do działania. Teraz musicie tylko zdecydować, którego dinozaura chcecie ożywić.

Rachel Segal Hamilton

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • DRUKOWANIE I TWORZENIE

  Artystyczne rękodzieło z papieru

  Artysta Zack McLaughlin czerpie inspirację z szablonu zimorodka zwyczajnego w aplikacji Canon Creative Park.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Stwórz zabawki antystresowe

  Wykonane z papieru zabawki antystresowe zapewniają dobrą zabawę i mają uspokajający wpływ na ludzi.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Wprowadź do otoczenia atrakcyjne kolory

  Te piękne, tęczowe elementy rękodzieła z papieru fantastycznie udekorują Twój dom.

 • TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Tworzenie układu słonecznego z papieru

  Poświęć trochę czasu na ponowne nawiązanie kontaktu, naukę i zabawę, korzystając z kolekcji papierowych rękodzieł o tematyce kosmicznej z Creative Park.